Vali oma riik

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum

Marmoleum

Looduslik võitja! Meie Forbo Marmoleumi kaubamärgi linoleum on looduslik põrandakat, mida iseloomustab järjepidevus, vastupidavus, kõrge kvaliteet ja uuenduslik kujundus. Meie linoleumi kollektsioon sisaldab lahendusi kasutamiseks pea kõikjal. Avastage linoleumi rikkalik maailm: üle 300 värvi ja enam kui 12 erinevat struktuuri nii rullmaterjali kui ka plaatidena.

Marmoleum, Forbo peamine linoleumi kaubamärk on mitmekülgne nii oma kasutusvõimaluste kui värvivaliku ja kujunduste poolest. Lisaks on see looduslik põrandakate äärmiselt vastupidav ja pakub kõige järjepidevamat valikut, kui vajate püsivalt tugevat põrandat.

Kõik Marmoleumi põrandad on nüüd kaetud Topshield2-ga, UV-kõvastuva kahekordse viimistlusega, mis hoolitseb kaunite põrandate eest, säilitades kauaks nende välimuse. Tulemus on kasutusea jooksul madalaimate hoolduskuludega põrand.

 • Marmoleum
 • Marmoleum
 • Marmoleum
 • Marmoleum
 • Marmoleum
 • Marmoleum
 • Marmoleum
 • Marmoleum
 • Marmoleum
 • Marmoleum Marbled 3891
  Marmoleum Marbled

  Marmoleum Marbled

  Määratledes loomulikke ruume. Avastage CO2 suhtes neutraalse põrandakatte (cradle to gate) loomulik ilu. Meie uus põrandakate Marmoleum Marbled rikastab klassikalist marmorimustrit viie huviäratava orgaanilise struktuuriga, mida pakutakse värvitoonide suures valikus. Selle kollektsiooni värvitoonide segu võimaldab luua mitmekülgseid põrandakujundusi ning sobib ülihästi kokku muude pindadega, näiteks puidu ja kiviga. Uurige meie Marbledi kollektsiooni kuuluvaid sarju Real, Vivace, Fresco, Splash ja Terra.

 • Marmoleum Slate
  Marmoleum Solid

  Marmoleum Solid

  Tutvustame linoleumi ehedat olemust. Esitleme uhkusega oma uuendatud põrandakatet Marmoleum Solid, mis pakub ühtaegu ligitõmbavat nüüdisaegset kujundust ning võrreldamatut mitmekülgsust ja uuenduslikkust. Avastage meie uus sari Cocoa, kuhu oleme lisanud kakaokoori, mis loovad ainulaadse teralise välimuse. Või vaadake reljeefset, plaate meenutavat kujundust, kus kivi eatu ilu on ühendatud linoleumpõrandakatte soojuse ja puhtusega. Uurige meie Solidi sarju ja avastage, kui omanäoline võib olla Marmoleum Video

 • Marmoleum Linear 3573
  Marmoleum Linear

  Marmoleum Linear

  Mugavate ruumide looja. Marmoleum Linear on välja töötatud, et luua nüüdisaegne ja mugav, soojalt ja külalislahkelt mõjuv keskkond, kus tekib sundimatu, loomulik ja kodune õhkkond. Keskkond, kus taastume kiiremini, tunneme tööindu, tahame oma mõtteid jagada ja õppida.

 • Designing with Marmoleum
  Kujunda Marmoleumiga

  Kujunda Marmoleumiga

  Kas otsid põranda jaoks midagi ainulaadset, mis oleks ühtlasi säästev ja vastupidav? Meie valik „Kujunda Marmoleumiga“ pakub just nimelt seda. Meie Aquajet-tehnoloogia võimaldab luua kõige täpsemaid ja detailirikkamaid põrandakujundusi. Alates lasergraveeritud Marmoleumi plaatidest ja lõpetades rahvusvaheliste disainerite loodud põnevate kujundustega. Uuri oma valikuvõimalusi allpool.

 • Marmoleum Modular Textura / Shade te5217 te5235 t3717 t3718
  Marmoleum Modular plaadid

  Marmoleum Modular plaadid

  Loov vabadus! Marmoleum Modular annab võimaluse luua oma valitud põranda. Kollektsioon kutsub mängima, kombineerima ja ühendama ning valima plaatide kuju, suurust ja värvi. Sel moel luuakse täiesti uus põrandakontseptsioon, mis on enam kui traditsiooniline põrand, kus teie valiku määrab üksnes disain. Nüüd võite kuju, suuruse ja vormingute valimisega luua soovitud põranda.

 • Acoustic Linoleum
  Akustiline linoleum

  Akustiline linoleum

  Kõige parem on heli nõrgendada heliallika juures. Helisummutavad põrandad annavad märkimisväärse panuse müra vähendamiseks hoonetes. Meie helisummutavad linoleumpõrandad loovad tervisliku keskkonna, ühendades säästvuse ja suurepärased helisummutusomadused. Pakume kollektsioone Marmoleum Acoustic (müra vähendamine 14 dB võrra) ja Marmoleum Decibel (18 dB). Koos tavalise Marmoleumiga saab kasutada korkaluskihti löögimüra vähendamiseks 14 dB võrra.

 • Marmoleum Ohmex VU Amsterdam University
  Elektritjuhtiv linoleum

  Elektritjuhtiv linoleum

  Marmoleum Ohmex on linoleum, mis vastab kõrgematele elektrijuhtivuse nõuetele. Elektritakistust on suurendatud väärtuseni 1–10 8 Ω (EN1081), mis tagab ohutuse inimestele ja kaitseb staatilise elektri suhtes tundlikke seadmeid.
  Marmoleum Ohmex paksusega 2,5 mm on saadaval neljas värvitoonis. Tavapärased kasutusvaldkonnad on arvuti-/serveriruumid ja tundlike seadmetega piirkonnad.

 • Marmoleum Sport
  Marmoleum Sport

  Marmoleum Sport

  12 värvitooni, mis sobivad spordihallidesse. Värvitoonidest saab moodustada erinevaid kujundeid – mõningate spordistiilide jaoks on see oluline.

 • Furniture Linoleum 4164
  Mööblilinoleum

  Mööblilinoleum

  Forbo mööblilinoleum on naturaalne pinnakattematerjal, mis annab viimase lihvi tippklassi mööbli kujundamisel, näiteks kirjutuslaudadele, toolidele, istmetele, kappidele, ustele ja vitriinidele. See on tuntud oma elegantsilt ja vastupidavuselt. Hea kvaliteet ja peen töö torkavad juba kaugelt silma. Matt pind ja pehme soe tekstuur teevad sellest ainulaadse mööblikatte. Vaadake meie Mööblilinoleum videot.

 • Bulletin Board pinboard linoleum
  Bulletin Board

  Bulletin Board

  Meie teadetetahvli linoleum Bulletin Board pakub praktilist lihtsat lahendust mõtete ja ideede kogumiseks ning vahetamiseks olukordades, kus inimesed peavad plaane, tegelevad loominguga ja kohtuvad omavahel. Bulletin Board on looduslik materjal, millega saab katta raamitud või alusega teadetetahvleid või ka seinu. Selle pind on taktiilne ja värvirikas, tekitades ruumi dekoratiivse elemendi.

 • Marmoleum 2.0
  Marmoleum 2.0

  Marmoleum 2.0

  Kui on vaja vähendada materjalikasutust või piisab 2,0 mm paksusest linoleumpõrandast, saame alati pakkuda oma kaunist Marmoleum 2.0 kollektsiooni. Marmoleum 2.0 on eelkõige mõeldud eluruumides kasutamiseks või elamuettevõtetele ning toob tarbija ette valiku kujundusi sarjadest Fresco, Real ja Concrete. Ja loomulikult on see valmistatud 97% ulatuses loodusliku päritoluga toorainetest, täpselt nagu meie teisedki linoleumpõrandakatted.

Linoleum ja keskkond

Käime mööda rohelist teed

Looduslikud toorained
Marmoleum on looduslik põrandakate, mis on valmistatud 97% ulatuses looduslikest materjalidest, millest 70% on kiiresti taastuvad, lisaks 43% ulatuses ümbertöödeldud sisu. Tootmisel kasutatav peamine tooraine on linaseemneõli, mis pärineb linataime seemnetest, puidupulber, mis tuleb tootmisjäätmetena kontrollitud metsatööstusest, ja džuut: taim, mille kiududest valmistatakse põhimik, mille külge linoleum kinnitub.

Looduslik keskkond
Marmoleumi muudab eriliseks asjaolu, et see on valmistatud üleni toormaterjalidest, mis on hangitud nende looduslikust keskkonnast – otse sealt, kus need taimed kasvavad ja taastuvad, sageli kõigest 12 kuu jooksul. Džuut ja lina on üheaastased taimed, mida saab lõigata sarnaselt nisule või maisile. Vaigu eraldamine on pidev protsess, samas kui puidupulber (puidutööstuse jääkmaterjal) tuleb Euroopa tootmismetsadest. Paekivi on saadaval rohkesti.

Biolagunev
See kõik teeb Marmoleumist loodusliku põrandakatte, mida pärast enam kui 30 aasta pikkust kasutusiga saab uuesti kasutada. Marmoleumi saab utiliseerida, kuna see on biolagunev. Teine võimalus on Marmoleumi kontrollitud põletamine – selle kütteväärtus on suur ja põlemisel tekkiv soojusenergia ületab tootmise ajal kasutatava energia hulga. Terviklik kasutustsükkel on kokkuvõttes loodusele kasulik.

We take the green road

150 aastat linoleumi

Tähistame linoleumi 150. aastapäeva

Frederick Walton
Frederick Walton avastas linoleumi ja patenteeris selle tootmisprotsessi aastal 1863. On märkimisväärne, et toodet, mis avastati gaasivalguse ja hobuveokite ajal, kasutatakse endiselt samaks otstarbeks, milleks ta algselt mõeldud oli – tervishoiu- ja haridusasutuste põrandakattematerjalina.

Muljetavaldavad soovitused
Enam kui 100 aastat on linoleumi kasutatud üle maailma äärmiselt paljudes hoonetes: kuulsa Alcatrazi vangla söögisaali põrandal San Franciscos, Californias, elegantses Valges Majas Washington DC-s või Buckinghami palees Londonis, Moskvas Kremlis, Saksamaa Reichstagis, Pariisi Sorbonne’i Ülikoolis ja isegi Anne Franki majas Amsterdamis (1938).

Ka tänapäeval paigaldatakse Marmoleumi paljudesse uutesse avalikesse hoonetesse, näiteks Oslo uude ooperiteatrisse ja Jean Nouvelle’i uusimasse hõimukunsti muuseumi Pariisis. Marmoleum on klassikaline toode, mida arhitektid autentsuse ja mitmekülgsuse tõttu armastavad.

Bauhausi instituut
Üks modernismi väljendusviise kunstis, käsitöös ja arhitektuuris loodi Saksamaa Bauhausi instituudi kaudu, mis paiknes Dessaus aastal 1925. Bauhausist sai paljude jaoks alguse kaasaegne arhitektuur, mis levis Euroopast Põhja-Ameerikasse ja üle kogu maailma. Forbo Marmoleumi klassikat – „Berliini punast” – võib taastatud Bauhausis endiselt näha.

Bauhaus, Reiner Becker Architekten

Topshield2

Põrand tõelises maailmas

Topshield2 on põrandaviimistlus, mille Forbo on linoleumi jaoks loonud. Topshield2 on mõeldud kasutusvalmis Marmoleumi tugevaks viimistluskihiks. Põrand, mis ei nõua alghooldust ega vahatamist, tõrjub mustust veelgi tõhusamalt, kulub vähem ning peab kriimustamisele ja määrimisele paremini vastu.

Põranda „igapäevaelu” hõlmab nii mõistlikku kui ka mittesihipärast kasutust, kus põranda omadusi ettenähtud puhastus- ja hooldusprotseduuridega taastada ei õnnestu, kuna tegelikkuses ei toimu see kõik alati õigeaegselt. Põrand peab vastu pidama igapäevase kasutamise pingele – aastaajast sõltuvad ilmastikutingimused, jalajäljed ja mustus, mis hoonesse kantakse, kogemata tekitatud kriimustused ja plekid ning põranda üldise välimuse säilimine aja jooksul. Kuigi iga põrand on vahetult pärast paigaldamist korralik, peab see nii säilima paljude aastate jooksul. Marmoleumi head omadused on tõestust leidnud ja see on kaasaegne põrand, mis peab vastu täna, homme ja igavesti.

Topshield2

LCA & EPD

Elutsükli hindamine ja EPD-d

Usume Forbos, et avatud, aus ja läbipaistev lähenemine jätkusuutliku suhtumise demonstreerimisel on ainus võimalus näidata meie toodete ja protsesside eeliseid. Elutsükli hindamine (LCA) on tunnustatud metoodika, mida kasutame iga toote keskkonnamõju hindamiseks ja mõõtmiseks selle loomise ning kasutamise ajal ja hetkel, kui toode jõuab oma elutsükli lõppu, mõõtes kindlat arvu mõjukategooriaid.

Toote keskkonnadeklaratsioon (EPD) on LCA tulemus, mis avaldatakse konkreetse toote 3. osapoole kinnitatud aruandel. Marmoleumi EPD kinnitab meie väiteid ning annab läbipaistva pildi meie katsetulemustest ja mõõtmistest.

Keskkonnajuhtimine
Marmoleumi valmistatakse kõrgetasemelises keskkonnas, kus traditsiooniline tootmisprotsess on automatiseeritud tõhusate tootmisliinide abil, mis töötavad üleni rohelise elektrienergia toel. Juhime Forbos aktiivselt oma protsesse pideva parandamise suunas, maksimeerides ümbertöödeldud sisu kasutamise Marmoleumis ja töötades uute projektide või struktuuride väljatöötamisel rohelise projekteerimise põhimõtete järgi.

Marmoleumi paigaldusjäätmete kogumise skeemid
Paljudel turgudel oleme loonud võrgustiku varasemate paigaldiste materjalide kogumiseks. Tükid ja jäätmed kogutakse kokku ja tagastatakse meie tehasesse. Väiksemal skaalal rakendame sama lähenemist ka oma materjaliproovidega. Sellisel moel saame anda endast parima tagamaks täieliku ümbertöötlemise isegi seal, kus meie toote kasutusiga lõpeb.

Märgised ja sertifikaadid, arvestatav tunnustus
Marmoleum kuulub enim auhinnatud ja keskkonnasõbralikemate põrandakatete hulka. Hindame oma märgiseid, olgu siis tegemist rahvusvaheliselt tunnustatud Swani märgise, Blue Angeli sertifikaadi, Põhja-Ameerika Sequoia Seali või spetsiifilisemate märgistega nagu Nature Plus või Austria keskkonnamärgis. Lisaks märgistele ja sertifikaatidele annab Marmoleum võrreldes BRE- või LEED-sertifikaatidega tõelisi eeliseid. Marmoleumi kasutamisega saate parandada oma hoone üldist hinnangut.

Environment

Linoleumi valmistamise

Oleme Marmoleumi loomise üle uhked

Linoleumi valmistamise kunst on arenenud välja viimase 150 aasta jooksul. Forbo on oma Marmoleumi kaubamärgiga selle arengu eestvedajai. Marmoleumi valmistamine on kunst, mida üheski kaubandus- ega käsitöökoolis ei õpetata. Õigupoolest oskab Marmoleumi valmistada vaid käputäis inimesi. Õige komponentide segu määramine, toormaterjalidele seismiseks aja andmine, õige temperatuuri ja rõhu kasutamine – kõike seda peavad Marmoleumi eksperdid oskama. Oleme oma ekspertide üle uhked ja nemad loovad uhkusega iga tükikest Marmoleumi.

Our proud linoleum craftsmen

LRV & NCS-i koodide vahekaart

LRV & NCS-i koodide vahekaart

Arhitektuuris on valguse peegeldumise väärtus (LRV) valgusallikaga valgustamisel pinnalt peegelduva nähtava ja kasutatava valguse protsent. LRV-ga tuleb värvi valimisel arvestada. Värvi ligikaudne LRV näitab nähtava valguse hulka, mida värv peegeldab. Musta värvi valguse peegeldamise väärtus on 0% ja see neelab kogu valguse. Valge värvi valguse peegeldamise väärtus on 100% ja see hoiab hoone heleda ning jahedana. Samuti on see seotud elektri kasutamisega, kuna heledamate värvide puhul on vaja vähem valgustust, mis otseselt keskkonda säästab. Kõigil Forbo toodetel on valguse peegeldamise väärtus, mille leiate kollektsiooni lehekülgedelt koos iga kauba kirjeldusega.
NCS-värvikoodid kirjeldavad iga materjali värvi. Värvi numbrikoodidega (nn NCS-tähistega), näiteks NCS S 1080-Y70R, saab iga värvi täpselt kirjeldada. NCS on määratlenud 1950 standardiseeritud värvi värviruumi iga kümnendiku juures, kajastades kogu värviskaalat. Iga tähistuse värviproov on visuaalselt identne iga teise sama tähisega värviprooviga, olgu see siis standardiseeritud värv või 1950 standardvärvi vahele jääv värv. Sel viisil leiate ruumis teiste värviliste esemetega sobivad põrandakatte värvid.

„Looduslike värvide süsteem” (NCS) on välja töötatud toote värvi väärtuse, intensiivsuse ja tooni tuvastamiseks. NCS-i mõõtmissüsteemi kasutades saab tuvastada ja sobitada värve ja värvigruppe olenemata kasutatavast materjalist. Sel viisil saab määratleda hoone interjööri eri aspektide värvikoordinaadid. Kõigil Forbo toodetel on NCS-kood, mille leiate kollektsiooni lehekülgedelt koos iga kauba kirjeldusega.

ncs-index