Vali oma riik

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Linoleum

Linoleum

STEP INTO MODERN NATURE

 • Linoleum
 • Linoleum
 • Linoleum
 • Linoleum
 • Linoleum
 • Linoleum
 • Linoleum
 • Linoleum
 • Linoleum
 • Linoleum
 • Marmoleum Concrete_3732 asteroid
  Marmoleum Solid

  Marmoleum Solid

  Avastage harmooniline side tänapäeva loodusega Marmoleum Solidi abil. See on keskkonnahoidlik linoleumist põrandakate, mis toetab teie heaolu.
  Nautige loodust moodsate lahenduste abil, mida pakub meie nelja tekstuuriga Marmoleum Solid:
  Cocoa, Walton, Concrete and Piano

 • Marmoleum Marbled 3891
  Marmoleum Marbled

  Marmoleum Marbled

  Määratledes loomulikke ruume. Avastage CO2 suhtes neutraalse põrandakatte (cradle to gate) loomulik ilu. Meie uus põrandakate Marmoleum Marbled rikastab klassikalist marmorimustrit viie huviäratava orgaanilise struktuuriga, mida pakutakse värvitoonide suures valikus. Selle kollektsiooni värvitoonide segu võimaldab luua mitmekülgseid põrandakujundusi ning sobib ülihästi kokku muude pindadega, näiteks puidu ja kiviga. Uurige meie Marbledi kollektsiooni kuuluvaid sarju Real, Vivace, Fresco, Splash ja Terra.

 • Marmoleum Linear 3573
  Marmoleum Linear

  Marmoleum Linear

  Mugavate ruumide looja. Marmoleum Linear on välja töötatud, et luua nüüdisaegne ja mugav, soojalt ja külalislahkelt mõjuv keskkond, kus tekib sundimatu, loomulik ja kodune õhkkond. Keskkond, kus taastume kiiremini, tunneme tööindu, tahame oma mõtteid jagada ja õppida.

 • Designing with Marmoleum
  Kujunda Marmoleumiga

  Kujunda Marmoleumiga

  Kas otsid põranda jaoks midagi ainulaadset, mis oleks ühtlasi säästev ja vastupidav? Meie valik „Kujunda Marmoleumiga“ pakub just nimelt seda. Meie Aquajet-tehnoloogia võimaldab luua kõige täpsemaid ja detailirikkamaid põrandakujundusi.

 • Marmoleum Modular tiles
  Marmoleum Modular plaadid

  Marmoleum Modular plaadid

  Loov vabadus! Marmoleum Modular annab võimaluse luua oma valitud põranda. Kollektsioon kutsub mängima, kombineerima ja ühendama ning valima plaatide kuju, suurust ja värvi. Sel moel luuakse täiesti uus põrandakontseptsioon, mis on enam kui traditsiooniline põrand, kus teie valiku määrab üksnes disain. Nüüd võite kuju, suuruse ja vormingute valimisega luua soovitud põranda.

 • Acoustic Linoleum
  Akustiline linoleum

  Akustiline linoleum

  Kõige parem on heli nõrgendada heliallika juures. Helisummutavad põrandad annavad märkimisväärse panuse müra vähendamiseks hoonetes. Meie helisummutavad linoleumpõrandad loovad tervisliku keskkonna, ühendades säästvuse ja suurepärased helisummutusomadused. Pakume kollektsioone Marmoleum Acoustic (müra vähendamine 14 dB võrra) ja Marmoleum Decibel (18 dB). Koos tavalise Marmoleumiga saab kasutada korkaluskihti löögimüra vähendamiseks 14 dB võrra.

 • Marmoleum Ohmex VU Amsterdam University
  Elektritjuhtiv linoleum

  Elektritjuhtiv linoleum

  Marmoleum Ohmex on linoleum, mis vastab kõrgematele elektrijuhtivuse nõuetele. Elektritakistust on suurendatud väärtuseni 1–10 8 Ω (EN1081), mis tagab ohutuse inimestele ja kaitseb staatilise elektri suhtes tundlikke seadmeid.
  Marmoleum Ohmex paksusega 2,5 mm on saadaval neljas värvitoonis. Tavapärased kasutusvaldkonnad on arvuti-/serveriruumid ja tundlike seadmetega piirkonnad.

 • Marmoleum Sport
  Marmoleum Sport

  Marmoleum Sport

  Marmoleum Sport kuulub pindelastsete spordipõranda tarindite kategooriasse ja vastab Euroopa uusimatele spordipõranda standarditele. Spordipõrand, mille pealiskatteks on Marmoleum Sport, vähendab vigastuste, lihaste väsimise ja ülepingutamise ohtu. Pealiskiht tagab optimaalse toime libastumiskindluse ja libisemise suhtes.

  Marmoleum Sport on saadaval 13 määrdumist varjava värvitooniga, mida tavaliselt spordisaalides kasutatakse. See on vastupidav, libisemiskindel ja tänu looduslikele koostisosadele kõige säästvam spordipõrandakatte valik. Olgu tegu korv- või võrkpalli, saalijalgpalli, rulluisuspordi, tantsimise, kergejõustiku või võimlemisega, Marmoleum Sport on spordi- ja universaalhallide jaoks esimene valik.

 • Furniture Linoleum 4164
  Mööblilinoleum

  Mööblilinoleum

  Forbo mööblilinoleum on naturaalne pinnakattematerjal, mis annab viimase lihvi tippklassi mööbli kujundamisel, näiteks kirjutuslaudadele, toolidele, istmetele, kappidele, ustele ja vitriinidele. See on tuntud oma elegantsilt ja vastupidavuselt. Hea kvaliteet ja peen töö torkavad juba kaugelt silma. Matt pind ja pehme soe tekstuur teevad sellest ainulaadse mööblikatte. Vaadake meie Mööblilinoleum videot.

 • Bulletin Board pinboard linoleum
  Bulletin Board

  Bulletin Board

  Meie teadetetahvli linoleum Bulletin Board pakub praktilist lihtsat lahendust mõtete ja ideede kogumiseks ning vahetamiseks olukordades, kus inimesed peavad plaane, tegelevad loominguga ja kohtuvad omavahel. Bulletin Board on looduslik materjal, millega saab katta raamitud või alusega teadetetahvleid või ka seinu. Selle pind on taktiilne ja värvirikas, tekitades ruumi dekoratiivse elemendi.

 • Marmoleum 2.0
  Marmoleum 2.0

  Marmoleum 2.0

  Kui on vaja vähendada materjalikasutust või piisab 2,0 mm paksusest linoleumpõrandast, saame alati pakkuda oma kaunist Marmoleum 2.0 kollektsiooni. Marmoleum 2.0 on eelkõige mõeldud eluruumides kasutamiseks või elamuettevõtetele ning toob tarbija ette valiku kujundusi sarjadest Fresco, Real ja Concrete. Ja loomulikult on see valmistatud 97% ulatuses loodusliku päritoluga toorainetest, täpselt nagu meie teisedki linoleumpõrandakatted.

Looduslik põrandakate

Tõeliselt loomulik ilu

Forbos saame inspiratsiooni kõigest, mis meid ümbritseb, ja oleme veendunud, et loodus on meie parim insener. Tema abiga oleme loonud Marmoleumi.

Marmoleum on ainulaadne linoleumpõrandakate, mis on valmistatud looduslikest toormaterjalidest, näiteks linaseemneõlist, puidujahust, lubjakivist, vaigust ja džuudist. Toormaterjalid saadakse nende looduslikust levialast, kus need kasvavad ja taastuvad, sageli kõigest 12 kuuga. Loomulikult on Forbo võtnud südameasjaks, et koostöö meid toormaterjaliga varustavate naiste ja meestega põhineks austusel.

Linaseemneõli pressitakse linataime seemnetest. Linaseemneõli kuumutatakse koos männivaiguga, et moodustuks linoleumipasta. Sellele pastale lisame puidujahu, mis pärineb sertifitseeritud metsatööstuse tootmisjäätmete hulgast. Lubjakivi on ohtralt saada ja see on neljas koostisosa, mida linoleumigraanulite valmistamiseks linoleumisegule lisatakse. Graanulite värvitoon saadakse orgaaniliste pigmentide ja loodusliku raudoksiidi abil. Džuuditaime kiududest valmistatakse džuutvõrk, mille peale kalandreeritakse linoleum.

Õppides töötama kooskõlas planeedi ja selle orgaaniliste tsüklitega, suudame valmistada ühe kõige kestlikuma põrandakatte. Marmoleumile on antud hulk rahvusvahelisi keskkonnasertifikaate, näiteks Põhjamaade luigemärgis Nordic Swan ning ökomärgised Blue Angel ja Nature Plus. Peale selle parandab Marmoleum-põrandakate hoone keskkonna- ja heaoluskoori selliste hoone sertifitseerimissüsteemidega nagu LEED, Breeam ja WELL-ehitusstandard. Lugege lähemalt Forbo toodetele antud ökomärgiste kohta .

Marmoleum - Human made

Marmoleumi valmistamine

Tunneme uhkust Marmoleumi loomise üle

Marmoleumi valmistamise oskus pärineb 19. sajandist. Linoleumi valmistamine oli sõna otseses mõttes käsitöö. Seejuures tundsid vaid vähesed tooraine segamise, laagerdamise ja kalandreerimise oskust.

Linoleumi valmistamise kunst on viimase 150 aasta jooksul edasi arenenud ja saanud kulusäästlikuks, automatiseeritud ja energiatõhusaks tootmisprotsessiks. Forbo on seda arengut edendanud Marmoleumi kaubamärgiga. Marmoleumi valmistamine on endiselt kunst, mida ei õpetata üheski tööstus- ega kutsekoolis. Tegelikult teab vaid käputäis inimesi, kuidas Marmoleumi teha. Meie meistrid peavad oskama määrata kindlaks õige koostisosade segu, lasta toormaterjalidel õige aja seista ning kasutada õiget temperatuuri ja rõhku. Oleme oma ekspertide üle uhked ja samavõrra tunnevad nemad uhkust iga Marmoleumi tüki loomise üle.

Kui soovite Marmoleumi valmistamise kunsti kohta rohkem teada saada, vaadake Marmoleumi valmistamise videot


Our proud linoleum craftsmen

Kliimapositiivne

Luues paremat keskkonda

Marmoleumiga valite kestliku põrandakatte, mis on tõeliselt kliimapositiivne (toormest kliendini).
Alates algallikast ja lõpetades lõpptootega, CO2-arvestusühikuid ostmata. Marmoleumi tootmiseks kasutatavad toormaterjalid on kiiresti taastuvad. Need on taimede, puude ja põllukultuuride kasvamise ajal omastanud sellise koguse süsinikdioksiidi, mis ületab tootmisprotsessi käigus eralduva süsinikdioksiidi koguse. Marmoleumi toodetakse nüüdisaegses energiatõhusas keskkonnas. Toodetakse täiel määral taastuvenergia abil, mida saadakse päikesest ja tuulest, süsinikdioksiidi juurde tekitamata. Kõige selle tulemuseks on kliimapositiivne, looduslik ja ringluspõhine põrandakate.

Iga ruutmeeter Marmoleumi teeb keskkonnale head ja aitab vähendada süsinikdioksiidi heitkoguseid. Marmoleum sobib igasse kestlikku interjööri. Kui kasutame kodudes, kontorites, koolides, rongides, haiglates ja kauplustes vastupidavaid materjale, saame luua parema keskkonna.

Lugege lähemalt KESTLIKUD PÕRANDAKATTED

CO2 neutral

LCA & EPD

Elutsükli hindamine ja EPD-d

Usume Forbos, et avatud, aus ja läbipaistev lähenemine jätkusuutliku suhtumise demonstreerimisel on ainus võimalus näidata meie toodete ja protsesside eeliseid. Elutsükli hindamine (LCA) on tunnustatud metoodika, mida kasutame iga toote keskkonnamõju hindamiseks ja mõõtmiseks selle loomise ning kasutamise ajal ja hetkel, kui toode jõuab oma elutsükli lõppu, mõõtes kindlat arvu mõjukategooriaid.

Toote keskkonnadeklaratsioon (EPD) on LCA tulemus, mis avaldatakse konkreetse toote 3. osapoole kinnitatud aruandel. Marmoleumi EPD kinnitab meie väiteid ning annab läbipaistva pildi meie katsetulemustest ja mõõtmistest.

Keskkonnajuhtimine
Marmoleumi valmistatakse kõrgetasemelises keskkonnas, kus traditsiooniline tootmisprotsess on automatiseeritud tõhusate tootmisliinide abil, mis töötavad üleni rohelise elektrienergia toel. Juhime Forbos aktiivselt oma protsesse pideva parandamise suunas, maksimeerides ümbertöödeldud sisu kasutamise Marmoleumis ja töötades uute projektide või struktuuride väljatöötamisel rohelise projekteerimise põhimõtete järgi.

Marmoleumi paigaldusjäätmete kogumise skeemid
Paljudel turgudel oleme loonud võrgustiku varasemate paigaldiste materjalide kogumiseks. Tükid ja jäätmed kogutakse kokku ja tagastatakse meie tehasesse. Väiksemal skaalal rakendame sama lähenemist ka oma materjaliproovidega. Sellisel moel saame anda endast parima tagamaks täieliku ümbertöötlemise isegi seal, kus meie toote kasutusiga lõpeb.

Märgised ja sertifikaadid, arvestatav tunnustus
Marmoleum kuulub enim auhinnatud ja keskkonnasõbralikemate põrandakatete hulka. Hindame oma märgiseid, olgu siis tegemist rahvusvaheliselt tunnustatud Swani märgise, Blue Angeli sertifikaadi, Põhja-Ameerika Sequoia Seali või spetsiifilisemate märgistega nagu Nature Plus või Austria keskkonnamärgis. Lisaks märgistele ja sertifikaatidele annab Marmoleum võrreldes BRE- või LEED-sertifikaatidega tõelisi eeliseid. Marmoleumi kasutamisega saate parandada oma hoone üldist hinnangut.

Environment

Kasutusomadused

Tugev põrand

Topshield Pro on Marmoleumi pinnaviimistlus, mis on välja töötatud uusimate tehnoloogiliste lahenduste abil ja meie aastatepikkuse kogemuse toel. Topshield Pro viimistlus toimib kahekihilise süsteemina ja tänu sellele saab seda äparduste korral või pärast aastatepikkust kasutamist parandada või värskendada. Topshield Pro krunt nakkub linoleumi pinnaga, luues esmase kaitsekihi. Teine kiht annab tugeva kriimustuskindla ja mustust tõrjuva viimistluse. Mõlemad kihid kõvastuvad soojuse ja ultraviolettkiirguse toimel. Marmoleumi omamiskulu on väike, sest põrandakate peab väga kaua vastu ja seda on ülilihtne puhastada.

Topshield Pro'ga Marmoleum on kasutusvalmis põrandakate, mis ei vaja esialgset hooldust ega polümeerikihi pealekandmist ning on kolm korda parema kaitsega.
1. Parem kulumiskindlus
2. Parem plekikindlus
3. Parem puhastada ja hooldada

Siit leiate lisateavet Topshield Pro katsetuste kohta mida oleme teinud oma laboris, praktikas ja välisekspertide abiga.
Võite vaadata ka meie Marmoleum Topshield Pro videot:

ncs-index

Video

We take the green road

Brošüür

Brochure mooi voor binnen, goed voor buiten