Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Linolyum

Linolyum

Doğal Kazanan! Marmoleum markalı linolyum zemin kaplamaları, sürdürülebilirlik, dayanıklılık, yüksek kalite ve yenilikçi tasarımla ilişkilendirilen doğal bir zemin kaplamasıdır. Marmoleum ürün yelpazesi, beşikten kapıya ölçülen, CO2 nötr esnek zemin kaplamasıdır; hemen hemen her tür uygulama için çözümler içerir. 300’den fazla renk ile Linolyum’un çok yönlü dünyasını siz de keşfedin, 12’den fazla farklı tasarımın rulo ve karo formatı arasından seçiminizi yapın.

 • Linolyum
 • Linolyum
 • Linolyum
 • Linolyum
 • Linolyum
 • Linolyum
 • Linolyum
 • Linolyum
 • Linolyum
 • Marmoleum Marbled 3891
  Marmoleum Marbled

  Marmoleum Marbled

  Doğal mekanları tanımlıyoruz. CO2 nötr esnek zemin kaplamasının doğal güzelliğini keşfedin. Yeni Marmoleum Marbled koleksiyonumuz klasik mermer desenini geniş bir renk yelpazesinde, 5 ilgi çekici organik yapıya dönüştürüyor. Marmoleum Marbled renklerinin karışımı çok yönlü bir zemin tasarımı sağlarken, ahşap ve taş gibi diğer yüzeylerle de mükemmel şekilde birleşir. Marmoleum Marbled koleksiyonumuzu keşfedin Real, Fresco, Vivace, Splash ve Terra.

 • Marmoleum Concrete
  Marmoleum Solid

  Marmoleum Solid

  Linolyumun saf doğasını sunuyor.
  Çağın tasarım anlayışını en yeni teknolojilerle harmanlayarak kusursuz bir estetik sağlayan Marmoleum Solid ile artık gelecek çok daha yakın.
  Linolyumun en doğal hali. Forbo modern mekanları tanımlamak için tutkulu tonları ile inovasyonu birleştiren Marmoleum Solid koleksiyonunu gururla sunar..
  Kakao kabuklarıyla eşsiz bir granüler görünüm elde ettiğimiz Marmoleum Cocoa serimizi keşfedin. Veya “Slate” tasarımımızda, taşın estetiğiyle Marmoleum zeminlerin sıcaklığı ile sağlığın nasıl birleştiğine tanıklık edin. Videomuzda Marmoleum. Solid koleksiyonumuzda yer alan önemli serileri bulabilirsiniz Cocoa, Concrete, Piano, Slate & Walton.

 • Marmoleum Linear 3573
  Marmoleum Linear

  Marmoleum Linear

  Rahat alanlar yaratmak. Marmoleum Linear zemin kaplamalarımız, samimi bir atmosfere sahip doğal ortamlar için sıcak ve davetkar bir his ile, çağdaş ve konforlu alanlar yaratmak üzere tasarlanmıştır. Kısaca; daha hızlı iyileştiğimiz, çalışmaya teşvik edildiğimiz, fikir paylaştığımız ve öğrendiğimiz bir ortam.

 • Marmoleum Modular Textura / Shade te5217 te5235 t3717 t3718
  Marmoleum Modular karoları

  Marmoleum Modular karoları

  Özgür Tasarımlar! Yeni Marmoleum Modular koleksiyonumuz birbirinden farklı boyut ve tasarımlardan oluşan sürdürülebilir linolyum karoları ile çarpıcı zemin tasarımları yaratma imkanı sunuyor. Ahşap, beton, taş ve mermer dokularından oluşan plank ve karolar tek ya da birlikte kullanılarak istediğiniz tasarımları ortaya çıkarmanıza olanak sağlar. Marmoleum Modular koleksiyonunun sonsuz seçeneklerini keşfedin!

 • Marmoleum Click
  Marmoleum Click

  Marmoleum Click karoları

  Eğlenceli tasarım, kolay uygulama ve bakım! Marmoleum Click, üzerine 2,5 mm Marmoleum ve ses emici bir mantar taban eklenen kurulumu kolay HDF panellerden oluşur. 23 renkl seçeneği ile 3 boyut alternatifinden oluşan bu paneller size sonsuz tasarım olanakları sunar. Bu doğal zemin kaplaması sadece dokunsal ve rahat değil, aynı zamanda anti-statik, dayanıklı ve bakımı kolaydır. Videomuzu izleyin ya da Marmoleum Click renk paletini keşfedin.

 • Acoustic Linoleum
  Akustik linolyum

  Akustik linolyum

  Akustik linolyum zeminlerimiz linolyum alt katmanına bağlı özel yüzey koruması sayesinde daha yüksek seviyede ses etkisi azaltma ve yutma özelliğine sahiptir. Akustik linolyum zeminler, sürdürülebilirliği mükemmel ses azaltma özellikleriyle birleştirerek sağlıklı bir ortam yaratır. Forbo, Marmoleum Acoustic (14dB) ve Marmoleum Decibel (18dB) olmak üzere iki akustik linolyum zemin çözümü sunar. Darbe sesini 14dB'ye kadar azaltmak için normal Marmoleum ile mantar Corkment tabanımızdan kullanmak da bir diğer akustik linolyum önerimizdir.

 • Marmoleum Ohmex VU Amsterdam University
  İletken linolyum

  İletken linolyum

  Marmoleum Ohmex, elektrik iletkenliği için daha yüksek gereksinimleri karşılayan iletken linolyum zemin kaplamasıdır. Marmoleum Ohmex ile elektriksel direnç < 1-108Ω (EN1081) değerine yükseltilmiştir, böylece kişisel güvenlik ve statik elektriğe duyarlı ekipmanlar korunur.

 • Marmoleum Sport
  Marmoleum Sport

  Marmoleum spor zeminler

  Marmoleum Sport koleksiyonu, esnek spor zemin kaplama kategorisindedir ve Avrupa spor zemin kaplaması standardı olan EN 14904 ile Alman standardı olan DIN V 18032-2’yi karşılamaktadır. Ayrıca, Marmoleum Sport yaralanma riskni en aza indirir.

 • Furniture Linoleum 4164
  Furniture Linolyum

  Furniture Linoleum

  Furniture Linoleum; masa, dolap, duvar, tezgah ve sehpa gibi tüm mobilya zeminlerinde uygulanabilen bir yüzey malzemesidir. Furniture Linoleum’un mat ve yumuşak yüzeyi ile sıcak dokusu mobilyalar için eşsiz bir yüzey çözümü sunar. Furniture Linoleum, zerafeti ve dayanıklılığı ile ünlüdür. Daha fazla bilgi almak için videomuzu izleyebilirsiniz.

 • Bulletin Board pinboard linoleum
  Bulletin Board

  Bulletin Board

  Bulletin Board, duvar duyuru panosu ve ofis mobilya sistemleri gibi belirli yüzeylerde kullanılan dekoratif ve fonksiyonel kaplama çözümleri sunar. Bulletin Board’un içerdiği yüksek orandaki mantar unu, ürünü daha dayanıklı hale getirirken aynı zamanda esneklik de kazandırır. Bulletin Board mekanlardaki alanlarda dokunulası ve renkli dekoratif bir etki yüzeyi yaratır.

 • Marmoleum 2.0
  Marmoleum 2.0

  Marmoleum 2.0

  Malzeme kullanımında azaltma gerektiğinde veya 2,0 mm kalınlığında linolyum zemin yeterli olduğunda, Marmoleum 2.0 koleksiyonumuz idealdir. Marmoleum 2.0, öncelikle konutlara ve konut şirketlerine yöneliktir. Koleksiyon; Marmoleum Fresco, Marmoleum Real ve Marmoleum Concrete serilerinden bir dizi tasarımdan oluşur. Diğer linolyum zemin kaplamalarımız gibi %97 doğal hammaddeden üretilmiştir.

Linolyum hakkında

Biz doğa ile çalışıyor, doğa için üretiyoruz.

Doğal hammaddeler
Marmoleum, Forbo'nun linolyum markası, 97% doğal hammadde, 72% yenilenebilir hammadde (10 yıl içinde tekrar yetişen) ve 43% geri dönüştürülmüş malzeme içerir bu şekilde el değmemiş ham madde kullanım gereksinimi azaltır.

Marmoleum koleksiyonu; keten tohumu yağı, reçine, odun talaşı, kireç taşı ve tamamen doğal pigmentlerden oluşan ve plastikleştirici içermeyen yapısıyla doğal olarak bakteriyostatik özelliğe sahip ve bu yönüyle insan sağlığına en uyumlu iç mekan zemin kaplamasıdır.

Doğal Yaşam alanı
Forbo Flooring'de Marmoleum'u özel yapan şey, 12 aylık bir sürede yetişen ve yenilenen doğal çevreden elde edilmiş hammaddelerden oluşmasıdır.
Jüt ve keten; buğday ve mısır gibi hasat edilebilen yıllık mahsullerdir. Ahşap sanayinden çıkan atık bir malzeme olan odun talaşı Avrupa üretim ormanlarından sağlanıyor. Kireçtaşı ise doğada bol miktarda mevcuttur.

Biyolojik olarak doğal ayrışım
Tüm bunlar, Marmoleum'u, 30 yıldan fazla süren bir yaşam döngüsünden sonra yeniden başlayabilen doğal bir döşeme haline getiriyor. Marmoleum, biyolojik olarak ayrıştırıldığından parçalanabiliyor. Alternatif olarak, Marmoleum yanması yüksek kalorili bir değer sağlar ve üretim sürecinde kullanılan enerjiden daha fazla termal enerji oluşturur. Bu, doğadan yararlanılan tam bir yaşam döngüsü olduğunu gösteriyor.

CO2 nötr ürün yelpazesi
Eşsiz özellikleri, doğal içerikleri ve modern üretim süreci nedeniyle Marmoleum, beşikten kapıya kadar ölçülen CO2 nötr bir koleksiyondur. Çevresel Yaklaşım bölümümüzün CO2 Nötr sayfasında Marmoleum'un sürdürülebilirlik özelliği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Biz doğa ile çalışıyor, doğa için üretiyoruz.

Linolyum'un 150. yılı

Linolyum'un 150. yılı

Frederick Walton
Gaz lambalarının ve at arabalarının kullanıldığı günlerde keşfedilen bir ürünün ilk tasarlandığı haliyle sağlık hizmetleri ve eğitim tesisleri gibi uygulamalarda kullanılması oldukça dikkate değer bir durumdur.

Etkileyici Referanslar
100 yılı aşkın bir süredir, tüm dünyada tarihi mekanlarda kullanılmıştır; Washington DC'deki Beyaz Saray'ın yanı sıra San Fransisco'daki meşhur Alcatraz Cezaevinin yemek salonu bunlar arasındadır.Linolyum, ayrıca, Alman Reichstag, Kremlin Moskova ve Buckingham Saraylarında da uygulanmıştır. Hatta Amsterdam Anne Frank Ev, (1938) Sorbonne Üniversitesi ve Madam Curie Enstitüsü de linolyumun uygulandığı tarihi iç mekanların arasında yer alır.

Günümüzde hala, Olso'daki yeni opera binasından, dünya çağındaki birçok kamu binasına ve Paris'teki Jean Nouvelle sanat müzesinde dahi Marmoleum, özgün ve çok yönlü oluşundan dolayı mimarlar tarafından sevilerek kullanılmaktadır.

Bauhaus, Reiner Becker Architekten

Linolyum'u Özel Yapan

Marmoleum ile gurur duyuyoruz.

Linolyumun üretim geçmişi 150 yıla dayanmaktadır. Forbo Flooring, bu gelişmeyi Marmoleum markasını oluşturarak sürdürmüştür.

Marmoleum'u oluşturmak herhangi bir meslek veya sanat okulunda öğrenilmeyecek bir nitelikte sanattır. Aslında, sadece bir avuç insan Marmoleum'un nasıl yapıldığını bilmektedir.

Marmoleum'u özel yapan birleşenlerin doğru karışımının belirlenmesi, ham madeleri için doğru sürenin ayarlanması, doğru sıcaklık ve doğru basıncın uygulanması, Marmoleum eksperlerinin uzmanlığıdır.

Uzmanlarımızın Marmoleum'un her bir parçasını oluştururken gurur duymaları gibi biz de uzmanlarımızla gurur duyuyoruz.

Marmoleum uzmanlarımız ile gurur duyuyoruz.

Topshield2

Yüksek performanslı Topshield2 yüzey koruması

Topshield2: Gerçek dünyada zemin performansı

Topshield2, Forbo tarafından linolyum zemin kaplamaları için geliştirilen güçlü ve çift katmanlı yüzey korumasıdır.
Yüksek performanslı "Topshield2" yüzey koruması ve çift katmanlı "UV" koruması ile yüzey dayanımını arttırarak, malzemenin yaşam ömrü maliyetini minimuma indiren Marmoleum, esnek zemin kaplamaları arasında en sürdürebilir çözümü sunuyor.

Ön bakım veya polimer uygulama gerektirmeyen ve kire dayanıklı, aşınmaya daha az meyilli ve çizilmelere ve leke tutmaya karşı dirence de sahip bir zemin çözümü sağlar.
Topshield2

Yaşanılan iç mekanlarda bulunan zemin döşemeleri günlük hayatın bir parçasıdır ve belirlenmiş temizlik ve bakım rejimi ile performansı dengelemek mümkün olmadan 'çeşitli kullanım ve istismar' ile karşılaşır. Zeminin günlük kullanıma dayanıklı olması gerekir; mevsime göre hava koşulları, içeriye taşınan kir ve ayak izleri, kazara meydana gelen çizikler ve lekeler zaman içinde zemin döşemelerinde görülebilecek olumsuzluklardandır.

Her zemin döşemesi uygulamasından sonra yeni bir zemin olur ve uzun yıllar boyunca performansı devam etmesi beklenir.

Marmoleum’un bu konuda başarısı kanıtlanmış olup kalıcı bir performans için modern bir zemin sistemidir: BUGÜN, YARIN VE DAİMA

'Topshield2' Yüksek Zemin Performansı

LCA & EPD

Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (LCA) & Çevresel Ürün Bildirgesi (EPD)

Forbo’da, sürdürülebilir bir tutum sergilemek için; açık, dürüst ve şeffaf bir yaklaşımın, ürün ve üretim süreçlerimize verdiğimiz önemi göstermenin tek yolu olduğuna inanıyoruz.

Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (LCA); bir ürünün, bir çok etki kategorisinin ölçülerek ömrünün sonuna geldiğinde, oluşum ve kullanım süresince çevreye olan etkisini belirlemek ve ölçmek için kullandığımız bir methodolidir.

Çevresel Ürün Deklarasyonu (EPD) LCA'nın bir sonucudur ve özel bir ürüne ilişkin olarak onaylanmış bir LCA sonucudur. Marmoleum’a ilişkin EPD, iddialarımızı doğrular, test sonuçlarımıza ve ölçümlerimize şeffaflık verir.

Çevresel Yönetim
Marmoleum, tamamen yeşil enerjiyle çalışan bir teknoloji harikası olan etkili üretim hatlarında, geleneksel üretim sürecinin olduğu, gelişmiş bir çevrede üretilir. Forbo’da, bizler aktif olarak Marmoleum’un geri dönüştürülmüş içeriğin kullanımını en üst düzeye çıkarırız ve bunu sürekli iyileştirme yönünde süreçlerimizi yönlendiririz. Daima çevre dostu tasarımlar geliştirmeye çaba sarf ederiz.

Marmoleum tesis atığı geri dönüşüm planları
Faaliyet gösterdiğimiz pazarların çoğunda, daha önceki kurulumlarımızdan üretilen malzemeleri almak için bir ağ oluşturduk. Uygulamalardan kalan kesik ve hurda parçalar toplanır, tekrar fabrikamıza geri döner. Daha küçük ölçeklerde de yaklaşımımız aynıdır. Ürün ömrünün en sona ulaştığı noktalarda bile tam bir geri dönüşüm için elimizden geleni yapıyoruz.

Belge ve Sertifikaların geçerlilik sürelerinin uzun ve etkin olması.
Marmoleum en çok ödül kazanan ve çevreye duyarlı zemin kaplamaları arasında yer almaktadır. uluslararası kabul görmüş Swan etiketi, Blur Angel sertifikası, Kuzey Amerika Sequoia Seal ya da daha özellikli etiketler olmak üzere- Nature Plus veya Avusturya çevre etiketi gibi sertifikaları önemsiyoruz. Etiketlerin ve sertifikaların yanı sıra, BRE veya LEED sertifikaları ile ölçüldüğünde Marmoleum gerçek bir fayda sağlamaktadır. Marmoleum kullanımı; binalarımızın toplam derecelendirilmesinde önemli katkı sağlar.

Sürdürülebilir Çevre

LRV & NCS Kodları

LRV & NCS Kodları

LRV
Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağı tarafından aydınlatılan yüzeyden yansıyan görünür ve kullanılabilir ışık yüzdesinin ölçümüdür. LRV nin renk seçimi size bağladır. Bir rengin yaklaşık LRV’si, görünür ışığının miktarını ve yansıyacak rengini gösterir. Siyah rengin % 0 ışık yansıtma değeri vardır ve tüm ışığı emer. Beyaz rengin % 100 ışık yansıtma değeri vardır ve binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm Forbo ürünleri ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir.

NCS
NCS renk kodlaması, herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile yani NCS Gösterimleri sayesinde tanımlar ve herhangi bir rengin tam olarak tanımlanabilmesini sağlar. NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde diğer bir renk ile görsel olarak benzerdir. Böylelikle mekandaki diğer renkli öğeleri ile zeminler arasındaki renk geçişlerini ve eşleşmelerini zeminlerde bulabilirsiniz.

'Doğal Renk Sistemi kodlaması', herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile yani NCS Gösterimleri sayesinde tanımlar ve herhangi bir rengin tam olarak tanımlanabilmesini sağlar. NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde başka bir renk örneği ile görsel olarak aynıdır. Bu şekilde, odadaki diğer renkli eşyalarla aynı renk uygulamalar bulabilirsiniz.

LRV & NCS

Ürün Videoları

Linolyum ürün videoları

Linolyum zemin kaplamaları hakkında bilgilendirici videolarımızı video sayfamızdan erişebilirsiniz. bulunmaktadır. Bu videolar linolyumun üretim sürecimiz hakkında oldukça detaylı bilgiler içerir.

Linolyum Video sayfamızı ziyaret edin

Marmoleum Sport flooring