Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Linolyum

Marmoleum spor zeminler

Marmoleum Sport koleksiyonu, esnek spor zemin kaplama kategorisindedir ve Avrupa spor zemin kaplaması standardı olan EN 14904 ile Alman standardı olan DIN V 18032-2’yi karşılamaktadır. Ayrıca, Marmoleum Sport yaralanma riskni en aza indirir.

Marmoleum Sport spor tesislerinde ortak kullanılan alanlar da baz alınarak oluşturulan 12 adet renk seçeneğine sahiptir. Renkler zeminde vurgulu şekiller oluşturmak üzere kombinlenebilir ve kir tutmama özelliğine sahiptir.

 • Marmoleum spor zeminler
 • Marmoleum spor zeminler
 • Marmoleum spor zeminler
 • Marmoleum spor zeminler
 • 83176
  Marmoleum Sport

  Marmoleum Sport

  Marmoleum Sport spor tesislerinde ortak kullanılan alanlar baz alınarak oluşturulan 13 renk seçeneğine sahiptir. Renkler zeminde vurgulu şekiller oluşturmak üzere kombinlenebilir. Marmoleum Sport, kir tutmama özelliğine sahiptir.

Marmoleum Sport Hakkında

Marmoleum Sport

Marmoleum Sport, birçok seviyedeki spor tesislerinde ortak kullanılan alanlara da uygun olarak tasarlanmış 12 renk sunan zengin bir koleksiyona sahiptir. Koleksiyon; 3.2 mm ve 4 mm olarak iki farklı kalınlıkta sunulmaktadır. Tekerlekli ekipmanların kullanımı gibi bir spor tesisinin gerekliliği olan koşulları sağlar. Marmoleum Sport kullanılan bir spor zemini yaralanma riskini ortadan kaldırır, kas yorulması ve aşırı yüklenme riskini azaltır. Üst katman kayma engelleyici en uygun performansı garanti eder.

Kapsamlı gereklilikler
Spor salonları, fitness salonu ve çok amaçlı salonların zemin kaplamaları, profesyonelden yarı profesyonel sporlara, konferans salonları, yurt ve kreş gibi mekanlardaki kapsamlı gerekliliklere yanıt verir.

Sakatlanma riskini düşürür
Bir spor zemin uygulaması spor işlevselliğine uygun özelliklere sahip olmalıdır. Marmoleum Sport kullanılan bir spor zemini yaralanma riskini ortadan kaldırır, kas yorulması ve aşırı yüklenme riskini azaltır. Üst katmandaki kayma engelleyici en uygun performansı garanti eder.

Ağır yükler
Hentbol, basketbol, atletizm ya da jimnastik, fark etmez, Marmoleum Sport hepsi için uygun olup doğru alt zemin kullanımıyla kombine edildiğinde, ağır yük koyulduğunda veya ağır egzersiz ekipmanları taşındığında zarar görmez.

Olağanüstü dayanıklı
Linolyumun olağanüstü dayanıklılığı yıllarca süren yoğun kullanımdan sonra bile üst seviyede performans alınmasını garanti eder.

Görsel bir şampiyon
Marmoleum Sport koleksiyonu, 9 zengin renk alternatifi sunar. Koleksiyonda sarı, turuncu, kırmızı, yeşiller ve mavileri tamamlayan 2 natürel renk bulunur. Heyecan verici Marmoleum Sport Move koleksiyonu, spor merkezlerinde çok katlı mekanlar için sağlam bir temel olarak kullanılabilen 4 zarif nötr renge sahiptir. Özellikle 83712 ve 83715 kodlu turuncu ve sarı renkler ile ilgi uyandıran özel alanlar yaratmanınız çok kolaydır. Seçilen renkler, çekici ve ilham veren bir zeminin oluşmasını sağlayacak şekilde kolaylıkla oyun sahasına kombine edilebilirler.

3.2 mm kalınlık
Alman DIN V 18032-2 ve Avrupa EN 14904 standartlarının spor için tanımladığı tüm işlevsel ve teknik özellikleri karşılıyor. 3.2 mm kalınlık, en gelişmiş performans gerekliliklerine uygundur ve yürürlükte olan ulusal ve Avrupa standartlarıyla uyumludur.

3.2 mm kalınlık dikkate değer teknik, ekonomik ve tasarımsal avantajlar sunar.
• Düşük ağırlık sayesinde kolay uygulama
• Uygun fiyatıyla maliyet tasarrufu
• En çevre dostu sürdürülebilir zemin çözümü

Marmoleum Spor; linolyumuyer kaplamaları

1 Numaralı Seçim

1 numaralı seçim

Marmoleum Sport'un özellikleri:

Yüksek performanslı zemin kaplaması

Benzersiz spor çözümleri
• Marmoleum Sport Move tasarımı
• Esnek ve elastik
• Dayanıklı
• Sıcak dokunuş hissi veren
• Yanıklarına dirençli
• Spor zeminler için eşsiz çözüm
• 3.2 ve 4.0 mm kalınlıklarda

Doğal ve hijyenik zeminler
• Doğal hammaddelerden üretim
• Hijyenik
• Antibakteriyel
• Sürdürülebilir

Spor Tesisleri Segmentine Uygundur.

Doğal Kazanan

Doğal kazanan

Marmoleum Sport’u eşsiz kılan içeriklerinin bileşimidir. Ekolojik olarak üstün bir ürün yapımının tüm gerekliliklerine yanıt verir, malzeme kompozisyonunun nihai sonucunda birçok olumlu performans özelliğini kombine eder.

Keten bitkisinden elde edilen keten tohumu yağı, Marmoleum Sport’un temel bileşenidir. Doğal reçine, kireç taşı ve odun unuyla birlikte, linolyumun ana malzemesi yaratılır ve bu katman, doğal renk pigmentleri eklenerek boyanır.

Bu esnek malzeme, jüt yünlü bir tekstil üstüne basılır ve sonrasında büyük kurutma odalarında sert ve dayanıklı spor zemin kaplama malzemesine dönüşür. Marmoleum Sport’un üretim süreci, yeşil enerji kullanımıyla son derece çevre dostu bir süreçtir.

Marmoleum Sport the natural winner

Temizlik & Bakım

Temizlik & Bakım

Marmoleum, yenilikçi çift UV katmanlı Topshield2 tabakasıyla, maliyet ve performans olarak etkili çözümler sunar.

Marmoleum temizlik & bakım talimatları dokümanını indirebilirsiniz.

Marmoleum floorcare

Uygulama Alanları

Uygulama ve ürün tabanları

Marmoleum Sport, EN 14904 Standartlarını karşılar ve birçok tipte spor zemin sistemi için kullanılabilir.

Esnek Mekan için Tip A spor zemin sistemi
Spor tesisleriniz için Marmoleum Sport zemin çözümleri ile sporcular kazanır! Darbenin şiddetini daha geniş bir alana yayarak sakatlanma riskini asgariye indiren Marmoleum Sport zemin kaplamasını esnek ve elastik yapılarıyla kombine etmek kuvvetin ve dikey deformasyonun azalmasını sağlar.

Nokta Esnek Tip P spor zemin sistemi
Marmoleum Sport nokta esnek zemin sistemleri oluşturmak için de kullanılabilir. Marmoleum Sport Elastic, Marmoleum Sport ile ileri teknoloji ürünü bir elastik alt katmanın birleşiminden oluşur ve darbe noktasında oluşan doğrudan şoka yastık vazifesi olur. Bu ise sert yüzeylerle ilişkili olarak tekrar eden stres problemlerinin yaşanma riskini düşürür. Ayrıca alana esnek sistemlerde kullanıcının ağırlığı, yastık etkisinin etkinliğini düşürmez. Nokta esnek sistemler bu nedenle çocuk oyun alanları ve düşük darbeli sporlar için idealdirler. Nokta esnek zeminlerin, alan esnek zeminlere göre batma açısından daha zayıf olduğunu not etmek önemli. Bu nedenle, zeminin mümkün olan en uzun yaşam süresine sahip olabilmesini sağlamak amacıyla ağır noktasal yüklerden kaçınmak gerekir.

Marmoleum Sport Elastic
Marmoleum Sport + ileri teknoloji lastik katman = Marmoleum Sport Elastic
Marmoleum Sport Elastic, düşük darbeli sporlar için uygun zemin sağlayan 2 katmandan oluşur, Nokta Esnek Tip P bir zemin kaplama türüdür. Marmoleum Sport Elastic; yerin altındaki şok yastığı, geri dönüştürülmüş lastik ve köpük parçacıklarının poliüretanla bir araya getirilmesiyle yapılır. Üst yüzeyde Marmoleum Sport Lastik taban ve Marmoleum Sport ayrı ayrı yerleştirilirler. Taban doğrudan alt zemine sabitlenebilir, böylece maliyet açısından etkin, basit bir spor zemin sistemi oluşturulur.

Uygulamalar

Dijital Broşür

Marmoleum Sport broşürü

Teknik Özellikler

Techn. specs. Marmoleum Sport