Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Linolyum

Akustik linolyum

Akustik linolyum zeminlerimiz linolyum alt katmanına bağlı özel yüzey koruması sayesinde daha yüksek seviyede ses etkisi azaltma ve yutma özelliğine sahiptir. Akustik linolyum zeminler, sürdürülebilirliği mükemmel ses azaltma özellikleriyle birleştirerek sağlıklı bir ortam yaratır. Forbo, Marmoleum Acoustic (14dB) ve Marmoleum Decibel (18dB) olmak üzere iki akustik linolyum zemin çözümü sunar. Darbe sesini 14dB'ye kadar azaltmak için normal Marmoleum ile mantar Corkment tabanımızdan kullanmak da bir diğer akustik linolyum önerimizdir.

 • Akustik linolyum
 • Akustik linolyum
 • Akustik linolyum
 • 3032 Marmoleum Acoustic
  Marmoleum Akustik

  Marmoleum Acoustic

  Marmoleum Acoustic akustik linolyum koleksiyonu darbe sesini 14dB (ISO 717-2) azaltır. Marmoleum Acoustic, 2 mm Marmoleum ve 2 mm Corkment tabandan yapılan çift katmanlı bir linolyumdur. Marmoleum Acoustic, Marmoleum Marbled koleksiyonunda bulunan 6 renkte mevcuttur.

 • 3053 Marmoleum Real dove blue
  Marmoleum Decibel

  Marmoleum Decibel

  Marmoleum Decibel, 18dB'lik ses indirgeme özelliği ile en yüksek ses azaltma değerini sağlar. Marmoleum Decibel, 1 mm polyefin köpük tabakası üzerine uygulanan 2.5 mm Marmoleum'dan oluşur. Marmoleum Decibel koleksiyonunun 27 rengi Marmoleum Marbled ve Marmoleum Solid koleksiyonundan gelmektedir.

 • 3120 Marmoleum Real rosato
  Marmoleum Decibel on order

  Marmoleum Decibel on order

  Tüm linolyum zemin kaplamalarımız, minimum sipariş miktarı ve teslim süresine bağlı olarak 18dB ses azaltma sağlayan 3,5 mm Marmoleum Decibel yapısında sipariş edilebilir.


  You can find the complete color overview on this page. There are 27 colors available from stock, these items are marked with *. Or find the complete overview on Marmoleum Decibel on stock.

  Renk paletini incelemek için tıklayın. Marmoleum Decibel stoğunda 27 renk mevcuttur ve bu ürünler * ile işaretlenmiştir.

 • 1200
  Corkment

  Corkment

  En az 14dB (ISO 717-2’ye göre) darbe sesi azaltımı sağlamak için Corkment destek normal Marmoleum zemin kapmalası ile kombine edilerek kullanılabilir. Önce Corkment - jüt tarafı yukarıda kalacak şekilde-Marmoleum kaplama yönüne göre doğru açılarla uygulanmalıdır.

Akustik Linolyum Hakkında

Akustik linolyum zemin kaplaması

Sesin insan vücudu üzerinde uyku bozuklukları, stres ve baş ağrısı gibi olumsuz etkileri vardır. İç mekanlarda gürültünün azaltılması söz konusu olduğunda, akustik zeminler önemli bir katkı sağlar. Forbo Flooring, 30 yılı aşkın deneyimi ile akustik zeminlerde uzmandır.

Akustik linolyum zeminlerimiz, sürdürülebilirliği mükemmel ses azaltma özellikleriyle birleştirerek sağlıklı bir ortam yaratır. Forbo olarak üç farklı akustik linolyum çözümü sunarız:

Marmoleum Acoustic
Forbo Marmoleum Acoustic darbe sesini 14dB’ye (ISO 717-2) kadar azaltır. Marmoleum Acoustic, 2 mm Marmoleum ve 2 mm Corkment tabandan yapılan çift katmanlı bir linolyumdur. Marmoleum Acoustic, Marmoleum Marbled koleksiyonunda bulunan 6 renkte mevcuttur.

Marmoleum Acoustıc Koleksiyonunu Keşfedin!

Marmoleum Decibel
Marmoleum Decibel, 18dB'lik bir ses indirgeme özelliği sağlar. Marmoleum Decibel, 1 mm poliolefin köpük tabakası üzerine uygulanan 2.5 mm Marmoleum'dan oluşur. Marmoleum Decibel koleksiyonunun 27 rengi Marmoleum Marbled ve Marmoleum Solid koleksiyonundan gelmektedir.

Marmoleum Decıbel Koleksiyonunu Keşfedin!

Corkment Taban
En az 14dB (ISO 717-2'ye göre) ses indirgeme elde etmek için bir Corkment tabanı normal Marmoleum ile birlikte kullanabilirsiniz.

Corkment Taban Hakkında Bilgi Edinin.

Forbo ayrıca akustik vinil ve LVT gibi diğer ürün kategorilerinde akustik zemin kaplamaları sunar. Seçeneklerinizi keşfetmek için Akustik Zemin Çözümleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Marmoleum Decibel

Sesi Azaltıyoruz

Sesi azaltıyoruz

Okullar için uygun akustik performans, çocukların öğrenmesine yardımcı olmak için sessiz bir atmosfer yaratır. Ofislerde stresi ve saldırganlığı azaltır. Hastaneler ve yaşlı evleri için, daha huzurlu ortamlar insanların iyileşmesine yardımcı olur.

Sesi azaltmanın en iyi yolu işin kaynağına dönmektir. Akustik zeminlerin binalardaki gürültüyü azaltmak için anahtar olmasının nedeni de budur.

Ses indirgeme nasıl çalışır?

Neredeyse tüm günlük aktivitelerimizden ses gelir. Darbe sesi ise zemin yüzeyiyle temas eden trafik tarafından üretilir. Bu nedenle, zemin aynı zamanda akustik performansın etkilenebileceği ana alandır.

Bir odada zemine yapılan darbe sesi, zeminden aşağıdaki odalara iletilir. Bir zemin kaplamasıyla elde edilen darbe sesi azaltımını ölçmek için, bir çekiç makinesiyle doğrudan beton zemin döşemesine darbe gürültüsü verilir ve ses seviyesi (S1) aşağıdaki resepsiyon odasına kaydedilir.

Daha sonra zemin kaplaması beton levha üzerine serilir, aynı darbe gürültüsü zemin kaplamasında yapılır ve yeni ses seviyesi (S2) kaydedilir. Darbe sesini azaltma (EN ISO 717-2), desibel cinsinden ölçülen 2 ses seviyesi arasındaki farktır.

Forbo akustik vinil ve linolyum zemin çözümleri 14 ila 19 dB arasında değişen ses indirgeme özelliği sunar.

Turn down the volume

Çevresel Yaklaşım

Sürdürülebilir ve dayanıklı zemin kaplamaları

97% doğal hammade
72% yenilenebilir hammade
43% geri dönüştürülmüş malzeme

Doğadan gelen yüksek performans

Doğal ve yenilenebilir malzemelerden üretilen Marmoleum, mevcut olan en sürdürülebilir esnek zemin çözümüdür. Marmoleum; fatalat, plastikleştirici ve mineral yağ içermez.

Marmoleum'u özel yapan hammaddeler:
● keten bitkisinden gelen 'keten tohum yağı'
● ormanlardan gelen 'odun unu'
● ahşap sanayiiden gelen 'jüt'ün kalenderlenmesiyle elde edilen 'jüt' taban

Marmoleum, Blue Angel ve Nordic Swan gibi sürdürülebilir global kurumlar tarafından uluslararası ölçümlere tabi tutulmuştur.

CO2 nötr zemin kaplaması
Marmoleum'un benzersiz özellikleri, doğal içerikleri ve modern üretim süreci nedeniyle, Marmoleum CO2 nötr bir üründür. Beşikten Kapıya CO2 Nötr bölümünde Marmoleum'un sürdürülebilir karakteri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Topshield2

Marmoleum, çift UV katmanlı Topshield 2 yüzey korumasıyla, maliyet ve performans açısından etkili çözümleri beraberinde getiriyor. Topshield2'nin doğal anti-bakteriyel özelliği sayesinde, daha az temizlikle daha hijyenik mekanlar sunar. Malzeme yapısı gereği anti-bakteriyel olan Marmoleum, sahip olduğu Topshield2 yüzey koruması sayesinde, minimum temizlik ve kimyasal kullanımı ile hijyenik mekanlar için en uygun zemin çözümü olarak öne çıkıyor.

Sustainable flooring

Uygulama & Bakım

Marmoleum floorcare