Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Linolyum

Akustik Linolyum

Akustik linolyum zeminlerimiz linolyum alt katmanına bağlı özel bir yüzey koruması sayesinde daha yüksek seviyede ani ses etkisini azaltma ve yutma özelliğine sahiptir.

Akustik linolyum zeminin iki çeşidi mevcuttur: 14 dB’ye ulaşan mantar destekli Marmoleum Decibel ve 17 dB’ye kadar ses etkisini azaltan poliolefin destekli Marmoleum Akustik.
Forbo akustik linolyum zeminlerimiz linolyum arka katmanına bağlı özel bir yüzey koruması sayesinde daha yüksek seviyede ani ses indirgeme ve yutma özelliğine sahiptir.

 • Akustik Linolyum
 • Akustik Linolyum
 • Akustik Linolyum
 • 3032 Marmoleum Acoustic
  Marmoleum Akustik

  Marmoleum Acoustic

  Akustik linolyum serimiz darbe sesini 14dB (ISO 717-2) azaltır. Bu iki katlı linolyum 2 mm Marmoleum ve 2 mm Corkment alt destek tabakasından oluşur.

 • 1200
  Corkment

  Corkment

  En az 14dB (ISO 717-2’ye göre) darbe sesi azaltımı sağlamak için Corkment destek normal Marmoleum zemin kapmalası ile kombine edilerek kullanılabilir. Önce Corkment - jüt tarafı yukarıda kalacak şekilde-Marmoleum kaplama yönüne göre doğru açılarla uygulanmalıdır.

 • 3053 Marmoleum Real dove blue
  Marmoleum Decibel

  Marmoleum Decibel

  Linolyum zeminlerimiz içinde, 18 dB’lik en yüksek darbe sesi azaltımını Marmoleum Decibel sağlar. Marmolyum Decibel, 1 mm’lik kalın polyefin köpük taban üzerine lamine edilmiş 2.5 mm’lik Marmolyum Real’dan oluşan 3.5 mm kalınlığında rulo zemin kaplamadır. Marmoleum Decibel’de Marmoleum Real koleksiyonundan seçilmiş 25 renk seçeneğinden oluşur.

Sürdürülebilir ve Dayanıklı

Sürdürülebilir ve Dayanıklı zemin kaplamaları

%97 doğal ham made
%72 hızla yenilenebilir
%43 geri dönüştürülmüş içerik

Doğadan gelen yüksek performans
Tamamen doğal pigmentlerden oluşan Forbo Marmoleum plastikleştirici içermeyen doğal yapısıyla bakteriyostatik özelliğe sahip ve bu yönüyle insan sağlığına en uyumlu iç mekan zemin kaplamasıdır.
Marmoleum, biyolojik olarak ayrıştırıldığından parçalanabiliyor. Alternatif olarak, Marmoleum yanması yüksek kalorili bir değer sağlar ve üretim sürecinde kullanılan enerjiden daha fazla termal enerji oluşturur. Bu, doğadan yararlanılan tam bir yaşam döngüsü olduğunu gösteriyor.

● keten bitkisinden gelen 'keten tohum yağı'
● ormanlardan gelen 'odun talaşı'
● ahşap sanayiiden gelen 'jüt'ün kalenderlenmesiyle ... doğal alt taban

Marmoleum Blue Angel ve The Nordic Swan gibi sürdürülebilir global markalar tarafından uluslararası ölçümlere tabi tutulmuştur.

Marmoleum, çift UV katmanlı Topshield 2 yüzey korumasıyla, maliyet ve performans olarak etkili çözümleri beraberinde getiriyor.
Topshield2'nin doğal anti-bakteriyel özelliği sayesinde daha az temizlikle daha hijyenik mekanlara sahip olurken, malzeme yapısı gereği anti-bakteriyel olan Marmoleum, sahip olduğu Topshield2 yüzey koruması sayesinde minimum temizlik ve kimyasal kullanımı ile hijyenik mekanlar için en uygun zemin çözümü olarak öne çıkıyor.

Sustainable flooring

Akustik Linolyum Hakkında

Akustik Linolyum Zemin Kaplamalarımız

Forbo akustik linolyum zeminlerimiz linolyum arka katmanına bağlı özel bir yüzey koruması sayesinde daha yüksek seviyede ani ses etkisini azaltma ve yutma özelliğine sahiptir.
Üstün 17 dB'e kadar ses azaltma etkisi.
Marmoleum Acoustic
Akustik linolyum serimiz darbe sesini 14dB (ISO 717-2) azaltır. Bu iki katlı linolyum 2 mm Marmolyum ve 2 mm Corkment tabakasından oluşmuştur. Marmolyum Akustik kullanımı, önceden Corkment serilmesine gerek duyulmadan tek seferde döşenebildiği için uygulama maliyetini azaltır.

Marmoleum Decibel
Marmolyum Decibel, darbe sesinde 17 dB’ye varan en yüksek seviyede azalmayı sağlar. 3.5 mm kalınlığındadır: 2.5 mm Marmolyum Real ve 1 mm polyolefin köpük üzerine lamine edilen Marmolyum Decibel koleksiyonunda Marmolyum Real serisinden seçilmiş 25 renk yer almaktadır.

Corkment Underlay
En az 14dB (ISO 717-2’ye göre) darbe sesi azaltımı sağlamak için Corkment destek normal Marmoleum zemin kapmalası ile kombine edilerek kullanılabilir. Önce Corkment - jüt tarafı yukarıda kalacak şekilde-Marmoleum kaplama yönüne göre doğru açılarla uygulanmalıdır.
Yapışkanın yerleşmesi ve emmesi için bir gün bekleyin.
Daha sonra Marmoleum zemin kaplamasını Corkment’in üzerine uygulayın. Standart döşeme prosedürlerini takip edin.


CO2 nötr zemin kaplaması
Marmoleum'un benzersiz özellikleri, doğal içerikleri ve modern üretim süreci nedeniyle, Marmoleum CO2 nötr bir üründür. Beşikten Kapıya CO2 Nötr bölümünde Marmoleum'un sürdürülebilir karakteri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Marmoleum Decibel

Kaynak Kordonları

Kaynak Kordonları

Marmoleum Yeni Nesil koleksiyonunda tüm zemin kaplamaları ile uyumlu renk çeşitlerine sahip kaynak kordonu bulunmaktadır.

Detaylar için Marmoleum kaynak kordonu PDF

Marmoleum welding rods

Temizlik & Bakım

Marmoleum floorcare