Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Linolyum

Marmoleum Solid

Linolyumun saf doğasını sunuyor.
Çağın tasarım anlayışını en yeni teknolojilerle harmanlayarak kusursuz bir estetik sağlayan Marmoleum Solid ile artık gelecek çok daha yakın.
Linolyumun en doğal hali. Forbo modern mekanları tanımlamak için tutkulu tonları ile inovasyonu birleştiren Marmoleum Solid koleksiyonunu gururla sunar..
Kakao kabuklarıyla eşsiz bir granüler görünüm elde ettiğimiz Marmoleum Cocoa serimizi keşfedin. Veya “Slate” tasarımımızda, taşın estetiğiyle Marmoleum zeminlerin sıcaklığı ile sağlığın nasıl birleştiğine tanıklık edin. Videomuzda Marmoleum. Solid koleksiyonumuzda yer alan önemli serileri bulabilirsiniz Cocoa, Concrete, Piano, Slate & Walton.

 • Marmoleum Solid
 • Marmoleum Solid
 • Marmoleum Solid
 • Marmoleum Solid
 • Marmoleum Solid
 • Marmoleum Solid
 • Marmoleum Solid
 • 3584 Marmoleum Cocoa tabletop B
  Marmoleum Cocoa

  Marmoleum Cocoa

  Doğadan gelen yenilik.
  Marmoleum Cocoa, Marmoleum zemin kaplama koleksiyonumuzun, sürdürülebilir tasarım ilkemizi yansıtan en yeni serisidir. Geleneksel Marmoleum içeriğine Kakao kabukları ekleyerek hem yeni ve heyecan verici hem de modern görünüme sahip bir yüzey dokusu yarattık.
  Kakao kabuklarının eklenmesiyle yaratılan granüler görünüm sayesinde sadece yenilenmiş, modern bir tasarım elde etmedik beraberinde kir göstermeyen özelliğe de kavuştuk.

 • 3712 Marmoleum Concrete tabletop
  Marmoleum Concrete

  Marmoleum Concrete

  Marmoleum'un sıcaklığı ve doğallığı ile modern beton zemin görünümü ile tanışın.. Videomuzu izleyin!

  Marmoleum Concrete koleksiyonu ince renk nüanslarına sahip şık beton yapılara benzer ve günümüzün modern iç mekanlarına uyum sağlar.
  Hem sıcak hem soğuk tonları içeren renk paletine sahip olan seri daha güçlü tasarım tercihleri için 6 parlak renk sunuyor.

 • 3642 Marmoleum Piano tabletop
  Marmoleum Piano

  Marmoleum Piano

  Piano is the Italian word for gently, plain, smooth or soft. In our Marmoleum Piano design a subtle soft fiber feel is combined with a plain background creating a semi-plain design with dirt hiding properties. Watch the video to get some inspiration!

 • e3745 Marmoleum Slate tabletop
  Marmoleum Slate

  Marmoleum Slate

  Taşın doğal dokusundan ilham aldık. Marmoleum Slate, Marmoleum koleksiyonlarına yepyeni bir soluk getiren dokulu yüzey yapıya sahip.
  Böylece linolyumun sıcaklığına ve taşın zamana meydan okuyan estetiğine sahip bir yüzey elde ettik.

 • Marmoleum Walton 3367
  Marmoleum Walton

  Marmoleum Walton

  Linolyumun en saf halini sunuyoruz. Marmoleum Walton’ın pürüzsüz yüzeyi ve düz, gösterişsiz malzemesi onu linolyum ürün dizisinin en iyi temsilcisi olmasını sağlar.

Marmoleum Solid Hakkında

Mekanları tanımlar

Yenilenmiş Marmoleum Solid koleksiyonumuz, birbirinden ayrı 5 zemin dokusu ile göz alıcı modern mekanlar yaratmanıza olanak sağlar. Bu yenilikçi linolyum zemin kaplaması heyecan verici renk ve dokusal geçişlerin yanı sıra farklı sade tasarımlar da sunar.
Dokulu yapısı ile Marmoleum Slate veya içinde kakao kabukları bulunan Marmoleum Cocoa’yı düşünün, veya geniş bir alana uygulanmış Marmoleum Concrete ile tanışın. Bu tasarımların hepsinde Solid zemin kaplaması mekanın en dikkat çekici olmasını sağlar ve üzerine koyduğunuz diğer eşyalar ile uyumluluk gösterir.

Tasarımcılarımızın koleksiyonumuzu dinlemek için videomuzu izleyin:Marmoleum Solid’in size sundukları;

TASARIMIN EN DOĞAL HALİ
● Farklı doku ve dokunuşa sahip heyecan verici tasarımlar
● Nötr, tek renk uygulama trendine uygun, geniş renk seçenekleri
● Ahşap, cam ve metal gibi çeşitli malzemelere uyumluluk

MALZEMELERİN EN DOĞALI
● Reçine, keten tohum yağı ve odun talaşı gibi doğal hammaddeler
● Kakao kabukları gibi modern ve geri dönüştürülmüş malzemeler
● Sürdürülebilir zemin kaplama çözümü: CO2 etkileşimi yoktur ve PVC içermez

EN DOĞAL DUYGULAR
● Gurur verici başarılı bir miras
● Derin renk tonları ve karakteristik tasarımı ile tüm iç mekanlarda kolayca uyumluluk
● Doğal ve otantik yapısı ile bireylerin rahat hissedecekleri mekanlar

Marmoleum Slate linoleum flooring

Video

Marmoleum Solid Videosu

Ya kendisi mekandaki en dikkat çekici şey ya da üzerinde duranları en dikkat çekici hale getiren şey; Solid videomuzu izleyerek ve tasarım ekibimizin lideri Tamar Gaylord ve ürün yöneticimiz Bregje Smulders’ın koleksiyonumuz hakkındaki paylaşımlarını izleyin.Teknik Özellikler

Techn. specs. Marmoleum Solid

Çevresel Yaklaşım

Sürdürülebilir ve Dayanıklı Zemin Kaplaması

97% doğal hammadde
72% yenilebilir hammadde
43% geri dönüştürülmüş malzeme

Doğadan gelen yüksek performans
Marmoleum'u özel yapan ham maddeler:
Tamamen doğal pigmentlerden oluşan Forbo Marmoleum plastikleştirici içermeyen doğal yapısıyla bakteriyostatik özelliğe sahip ve bu yönüyle insan sağlığına en uyumlu iç mekan zemin kaplamasıdır.
Marmoleum, biyolojik olarak ayrıştırıldığından parçalanabiliyor. Alternatif olarak, Marmoleum yanması yüksek kalorili bir değer sağlar ve üretim sürecinde kullanılan enerjiden daha fazla termal enerji oluşturur. Bu, doğadan yararlanılan tam bir yaşam döngüsü olduğunu gösteriyor.

● keten bitkisinden gelen 'keten tohum yağı'
● ormanlardan gelen 'odun unu'
● ahşap sanayiiden gelen 'jüt'ün kalenderlenmesiyle ... doğal alt taban


Marmoleum Blue Angel ve The Nordic Swan gibi sürdürülebilir global markalar tarafından uluslararası ölçümlere tabi tutulmuştur.

Marmoleum, çift UV katmanlı Topshield2 yüzey korumasıyla, maliyet ve performans olarak etkili çözümleri beraberinde getiriyor.
Topshield2'nin doğal anti-bakteriyel özelliği sayesinde daha az temizlikle daha hijyenik mekanlara sahip olurken, malzeme yapısı gereği anti-bakteriyel olan Marmoleum, sahip olduğu Topshield2 yüzey koruması sayesinde minimum temizlik ve kimyasal kullanımı ile hijyenik mekanlar için en uygun zemin çözümü olarak öne çıkıyor.


CO2 nötr zemin kaplaması
Marmoleum'un benzersiz özellikleri, doğal içerikleri ve modern üretim süreci nedeniyle, Marmoleum CO2 nötr bir üründür. Beşikten Kapıya CO2 Nötr bölümünde Marmoleum'un sürdürülebilir karakteri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Marmoleum raw materials

NCS & LRV

NCS & LRV

Marmoleum Solid NCS & LRV doküman galerimizi ziyaret edin.

LRV
Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağıyla aydınlatıldığı zaman bir yüzeyden yansıyan görülebilir ve kullanılabilir ışığı ifade eden, mimarlık alanında kullanılan, yüzdelik ifadedir.
Renk seçiminde, LRV ile bir dizi tercih kriteri arasında bağlantı kurmak mümkündür. Bir rengin ortalama LRV değeri; rengin yansıtacağı görülebilir ışığın miktarını ifade eder. Siyahın yansıtma değeri %0 olup, siyah renk tüm ışığı emmektedir. Beyazın yansıtma değeri %100 olup, beyaz renk tüm ışığı yansıtmaktadır. Böylelikle binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm Forbo ürünleri ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir.

NCS
NCS renk kodlaması, herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile hassasiyeti tanımlanır.
NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde diğer bir renk ile görsel olarak benzerdir. Böylelikle mekandaki diğer renkli öğeleri ile zeminler arasındaki renk geçişlerini ve eşleşmelerini zeminlerde bulabilirsiniz.

NCS
'Doğal Renk Sistemi' NCS renk değerini, yoğunluğunu ve renk tonunu tespit etmek üzere geliştirilmiştir. NCS ölçüm sistemini kullanarak, renk ve renk grupları tanınabilmekte ve kullanılan malzeme ne olursa olsun eşleştirilebilmektedir. Bu şekilde bina içerisindeki farklı nesnelerle renk uyumu koordine edilebilmektedir. Tüm Forbo Zemin Kaplaması ürünleri NCS koduna sahiptirler ve bunları masa üstü büyütmesinin yanında, download merkezimizde görebilirsiniz.

Marmoleum Solid NCS & LRV

Zemin Bakımı

Marmoleum floorcare