Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

marmoleum
decibel on order

Tüm linolyum zemin kaplamalarımız, minimum sipariş miktarı ve teslim süresine bağlı olarak 18dB ses azaltma sağlayan 3,5 mm Marmoleum Decibel yapısında sipariş edilebilir.


You can find the complete color overview on this page. There are 27 colors available from stock, these items are marked with *. Or find the complete overview on Marmoleum Decibel on stock.

Renk paletini incelemek için tıklayın. Marmoleum Decibel stoğunda 27 renk mevcuttur ve bu ürünler * ile işaretlenmiştir.

Marmoleum Decibel, 1 mm polyolefin köpük tabakası üzerine uygulanan 2.5 mm Marmoleum'dan oluşur.

Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin: Forbo Flooring Türkiye İletişim

Ürünler

Marmoleum Decibel on order

  Akustik Linolyum Hakkında

  Akustik linolyum zemin kaplaması

  Sesin insan vücudu üzerinde uyku bozuklukları, stres ve baş ağrısı gibi olumsuz etkileri vardır. İç mekanlarda gürültünün azaltılması söz konusu olduğunda, akustik zeminler önemli bir katkı sağlar. Forbo Flooring, 30 yılı aşkın deneyimi ile akustik zeminlerde uzmandır.

  Akustik linolyum zeminlerimiz, sürdürülebilirliği mükemmel ses azaltma özellikleriyle birleştirerek sağlıklı bir ortam yaratır. Forbo olarak üç farklı akustik linolyum çözümü sunarız:

  Marmoleum Acoustic
  Forbo Marmoleum Acoustic darbe sesini 14dB’ye (ISO 717-2) kadar azaltır. Marmoleum Acoustic, 2 mm Marmoleum ve 2 mm Corkment tabandan yapılan çift katmanlı bir linolyumdur. Marmoleum Acoustic, Marmoleum Marbled koleksiyonunda bulunan 6 renkte mevcuttur.

  Marmoleum Acoustıc Koleksiyonunu Keşfedin!

  Marmoleum Decibel
  Marmoleum Decibel, 18dB'lik bir ses indirgeme özelliği sağlar. Marmoleum Decibel, 1 mm poliolefin köpük tabakası üzerine uygulanan 2.5 mm Marmoleum'dan oluşur. Marmoleum Decibel koleksiyonunun 27 rengi Marmoleum Marbled ve Marmoleum Solid koleksiyonundan gelmektedir.

  Marmoleum Decıbel Koleksiyonunu Keşfedin!

  Corkment Taban
  En az 14dB (ISO 717-2'ye göre) ses indirgeme elde etmek için bir Corkment tabanı normal Marmoleum ile birlikte kullanabilirsiniz.

  Corkment Taban Hakkında Bilgi Edinin.

  Forbo ayrıca akustik vinil ve LVT gibi diğer ürün kategorilerinde akustik zemin kaplamaları sunar. Seçeneklerinizi keşfetmek için Akustik Zemin Çözümleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

  Marmoleum Decibel

  Sesi Azaltıyoruz

  Sesi azaltıyoruz

  Okullar için uygun akustik performans, çocukların öğrenmesine yardımcı olmak için sessiz bir atmosfer yaratır. Ofislerde stresi ve saldırganlığı azaltır. Hastaneler ve yaşlı evleri için, daha huzurlu ortamlar insanların iyileşmesine yardımcı olur.

  Sesi azaltmanın en iyi yolu işin kaynağına dönmektir. Akustik zeminlerin binalardaki gürültüyü azaltmak için anahtar olmasının nedeni de budur.

  Ses indirgeme nasıl çalışır?

  Neredeyse tüm günlük aktivitelerimizden ses gelir. Darbe sesi ise zemin yüzeyiyle temas eden trafik tarafından üretilir. Bu nedenle, zemin aynı zamanda akustik performansın etkilenebileceği ana alandır.

  Bir odada zemine yapılan darbe sesi, zeminden aşağıdaki odalara iletilir. Bir zemin kaplamasıyla elde edilen darbe sesi azaltımını ölçmek için, bir çekiç makinesiyle doğrudan beton zemin döşemesine darbe gürültüsü verilir ve ses seviyesi (S1) aşağıdaki resepsiyon odasına kaydedilir.

  Daha sonra zemin kaplaması beton levha üzerine serilir, aynı darbe gürültüsü zemin kaplamasında yapılır ve yeni ses seviyesi (S2) kaydedilir. Darbe sesini azaltma (EN ISO 717-2), desibel cinsinden ölçülen 2 ses seviyesi arasındaki farktır.

  Forbo akustik vinil ve linolyum zemin çözümleri 14 ila 19 dB arasında değişen ses indirgeme özelliği sunar.

  Turn down the volume

  Çevresel Yaklaşım

  Sürdürülebilir ve dayanıklı zemin kaplamaları

  97% doğal hammade
  72% yenilenebilir hammade
  43% geri dönüştürülmüş malzeme

  Doğadan gelen yüksek performans

  Doğal ve yenilenebilir malzemelerden üretilen Marmoleum, mevcut olan en sürdürülebilir esnek zemin çözümüdür. Marmoleum; fatalat, plastikleştirici ve mineral yağ içermez.

  Marmoleum'u özel yapan hammaddeler:
  ● keten bitkisinden gelen 'keten tohum yağı'
  ● ormanlardan gelen 'odun unu'
  ● ahşap sanayiiden gelen 'jüt'ün kalenderlenmesiyle elde edilen 'jüt' taban

  Marmoleum, Blue Angel ve Nordic Swan gibi sürdürülebilir global kurumlar tarafından uluslararası ölçümlere tabi tutulmuştur.

  CO2 nötr zemin kaplaması
  Marmoleum'un benzersiz özellikleri, doğal içerikleri ve modern üretim süreci nedeniyle, Marmoleum CO2 nötr bir üründür. Beşikten Kapıya CO2 Nötr bölümünde Marmoleum'un sürdürülebilir karakteri hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Topshield2

  Marmoleum, çift UV katmanlı Topshield 2 yüzey korumasıyla, maliyet ve performans açısından etkili çözümleri beraberinde getiriyor. Topshield2'nin doğal anti-bakteriyel özelliği sayesinde, daha az temizlikle daha hijyenik mekanlar sunar. Malzeme yapısı gereği anti-bakteriyel olan Marmoleum, sahip olduğu Topshield2 yüzey koruması sayesinde, minimum temizlik ve kimyasal kullanımı ile hijyenik mekanlar için en uygun zemin çözümü olarak öne çıkıyor.

  Sustainable flooring

  Uygulama & Bakım

  Marmoleum floorcare