Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum - Eko Etiketler

Yeşil Yolu Keşfetmek

Marmoleum zemin tercihi; sadece doğal hammaddelerden yapılmış bir zemin kaplaması kullanmak değil, aynı zamanda doğayı içeriye getirdiğiniz anlamına gelir. Marmoleum ile sağlıklı bir iç mekan ortamına katkıda bulunan bir zeminden faydalanırsınız; siz Marmoleum kullanırken çevreniz de bundan faydalanır. Marmoleum, hijyenik ve doğal anti-bakteriyel özelliklere sahip bir zemin sunar.

Forbo’nun Marmoleum'u Nordic Swan, Blue Angel ve Nature Plus gibi çok sayıda uluslararası çevre sertifikası ile ödüllendirilmiştir. Buna ek olarak, Marmoleum zeminler, LEED, Breeam ve Well building standardı gibi bina derecelendirme programlarında çevresel ve well-beeing puanını artırır.

Eko Etiketler & Sertifikalar

Sürdürülebilirlik stratejimize uygun olarak, zemin kaplamalarımızın düzenli olarak kontrol edilmesi ve değerlendirilmesi için dünya genelinde bağımsız üçüncü taraflardan çeşitli şeffaf sertifika sistemleri kullanıyoruz.

Bu, Forbo Flooring Systems için olumludur; çünkü sürdürülebilirlik stratejimize dikkat çekmemize ve iyileştirme fırsatlarını belirlememize yardımcı olur. Öte yandan, bu aynı zamanda müşterilerimize verilmiş bir onaydır; çünkü bu eko etiketler, çevre uzmanlarının da zemin kaplamalarımızın piyasadaki en sürdürülebilir ve güçlü olanlar arasında olduğuna ikna olduklarını kanıtlamaktadır.

Bu sayfada ürünlerimize verilen farklı eko etiketler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Marmoleum Environmental certificates

Der Blaue Engel

Der Blaue Engel

Tekstil zemin kaplama ürünlerimizde olduğu gibi, linolyum zemin kaplamalarımız Marmoleum, Linoflex, Linolyum Karo, Spor Linolyum, Decibel ve Acoustic de Der Blaue Engel ile ödüllendirilmiştir. Der Blaue Engel, ürünler ve hizmetler için dünyanın en eski çevre koruma etiketidir. Bu eko etiket, mümkün olan en iyi ekolojik özelliklere sahip ürün ve hizmetleri tanımlar ve ekonominin sürdürülebilir kalkınmaya doğru yapısal değişiminin hızlanmasına önemli ölçüde katkıda bulunur. Bugün, yaklaşık 200 ürün kategorisinde, yaklaşık 15.000 ürün ve hizmet Der Blaue Engel'i taşımaktadır.

Elastik ve tekstil yer döşemeleri kategorilerinde Der Blaue Engel, sağlıklı alternatiflerin tüketiciler tarafında tanınabilir olmasını sağlıyor. "Blaue Engel" ödülü, çevre dostu bir şekilde üretilen, yaşam ortamında sağlık açısından güvenli olan ve çevre kirleticileri içermeyen esnek zemin kaplamalarına verilir. Tekstil yer döşemeleri kategorisinde, iç mekan havasına özellikle az miktarda organik bileşik ve formaldehit yayan, sağlık açısından bakıldığında yaşam ortamında zararsız olarak kabul edilen ürünler verilir.
Der Blaue Engel hakkında daha fazla bilgi için

Der Blaue Engel logo

Nordic Swan Ecolabel

Nordic Swan Ecolabel

Nordic Swan Ecolabel, ürünlerin üretimiyle tüketiminden kaynaklanan çevresel etkileri azaltmak ve tüketicilerle profesyonel alıcıların çevre açısından en iyi ürün ve hizmetleri seçmesini kolaylaştırmak için çalışıyor.

Zemin kaplamaları, birkaç farklı malzeme ya da hammadde ve farklı malzeme kombinasyonlarından oluşan heterojen bir proje grubudur. Nordic Ecolabelled olabilecek zemin kaplamaları arasında masif ahşap zemin ve parke gibi ahşap zemin döşemeleri, laminat parkeler, linolyum zeminler, mantar zeminler, bambu zeminler, tekstil zeminler ve PVC içermeyen plastik zeminler yer alır. Çok konulu bir eko etiket olarak Nordic Ecolabelling, yaşam döngüsünün tüm ilgili alanlarında iyi yönlendirilebilirliğin olduğu gereksinimleri belirler.

Nordic Swan eko etiketli zemin kaplaması:
• Yüksek oranda yenilenebilir ve/veya geri dönüştürülmüş malzemeye sahiptir
• Sağlığa ve çevreye zararlı kimyasallarla ilgili katı gereklilikleri karşılar
• Düşük emisyon içerir, iyi bir iç ortam garantisi verir
• Verimli enerji ile üretilmiştir
• Dayanıklıdır

Nordıc Swan Ecolabel Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin

Nordic Swan eco label

UL Sertifikalı EPD

UL sertifikalı Çevresel Ürün Beyanı

Çevresel Ürün Beyanı (EPD), bir ürünün yaşam döngüsü boyunca çevreyi nasıl etkilediğini belgeleyen kapsamlı, uluslararası uyumlu bir rapordur.

EPD'ler, bir ürün yaşam döngüsü değerlendirmesi (LCA) gerçekleştirildikten sonra geliştirilebilir ve geçerli ürün kategorisi kurallarına (PCR) dayanır.

Bir EPD Program Operatörü olarak UL Environment, üreticilerin mevcut PCR'ları bulmasına veya yeni PCR'ler oluşturmasına yardımcı olur ve ardından üreticinin LCA'sındaki ve tamamlanmış EPD'sindeki tüm bilgilerin doğru olduğunu onaylar. UL Environment ayrıca EPD'de yer alan önemli bilgileri daha değerlendirilebilir hale getirmek için Şeffaflık Özeti belgeleri de sağlar.

UL hakkında daha detaylı bilgi almak için:
www.ul.com

Marmoleum'a EPD belgeleri için:
Marmoleum Doküman Galerisi

UL certified environmental product declaration

Natureplus

Natureplus

Marmoleum 2.5mm ve Linoflex, sürdürülebilir ev ve yapı ürünleri için Natureplus kalite etiketi alan tek linolyum zemin kaplamalarıdır.

Natureplus, birçok Avrupa ülkesinden yaklaşık 100 üyesiyle hizmet veren Uluslararası Sürdürülebilir Bina ve Yaşam Derneği'dir. Derneğin amacı inşaat sektöründe sürdürülebilir kalkınmayı sağlamaktır. Bu amaçla dernek, Natureplus kalite etiketi ödüllendirmesi sağlamaktadır.

Natureplus kalite etiketi; sağlık uyumluluğu, çevre dostu üretim, sınırlı kaynakların korunması ve kullanılabilirlik anlamına gelir. Bu simgeye sahip ürünler ağırlıklı olarak yenilenebilir veya doğal olarak korunan hammaddelerden oluşur. Zorlu testler ile Avrupa'nın zararlı maddeler için koyduğu en katı sınırlar, Natureplus sertifikalı ürünlerin güvenliğini garanti eder.

Natureplus hakkında daha detaylı bilgi almak için:
www.natureplus.org

natureplus label

Österreichisches Umweltzeichen

Österreichisches Umweltzeichen

Linolyum zemin kaplamalarımız arasındaki Marmoleum, Linoflex, Linolyum Modular, Linolyum Decibel ve Linolyum Acoustic, Österreichisches Umweltzeichen'e layık görüldü.

Österreichisches Umweltzeichen, yüksek çevre ve kalite performansı standartlarını karşılayan ürün ve hizmetlere verilir. Bu eko etiketi taşıyan ürünler bir dizi çevresel kritere uymalı ve bağımsız bir rapora uygunluklarını göstermelidir. Yalnızca makul kullanım ve kalite uygunluğuna sahip sertifikalı çevre dostu ürünler verilir. Bu şekilde, Österreichisches Umweltzeichen eko etiketi, yüksek çevre standartlarını kalite ve ürün güvenliği ile birleştirir.

Österreichisches Umweltzeichen hakkında daha detaylı bilgi almak için:
www.umweltzeichen.com

Oesterreichisches Umweltzeichen

Red list free

RED list free

The International Living Future Institute (ILFI), sağlık endişeleri nedeniyle Living Building Challenge (LBC) kriterlerini karşılamaya çalışan yapılar için malzemelere dahil edilmeyen kırmızı bir kimyasallar listesi geliştirmiştir.

Red List Free beyanı, ürün bileşenlerinin üretici tarafından milyonda 100 kısım (ppm) olarak değerlendirildiği ve rapor edildiği anlamına gelir.

UK Allergy Onayı

UK Allergy Onayı

Allergy UK, satın aldığınız ürünlerin üretici tarafından gelen taleplere gerçekten uyduğu konusunda size güven verecek bir dizi şemaya sahiptir. Ürünler, alerji ve astım hastalarının bulunduğu ortamdaki alerjenlerin azaltılmasında/uzaklaştırılmasında etkili olduğunu veya alerjen/kimyasal içeriğini önemli ölçüde azalttığını kanıtlamak için bilimsel olarak test edilir.