Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

marmoleum
fresco

Taze, zarif, dengeli. Marmoleum Fresco zemin kaplaması; her biri taze, zarif ve dengeli bir estetik sunan harmanlanmış seçenekleri ile tone-on-tone konsepti esas alınarak hazırlanmış güçlü bir renk paletine sahiptir.

İnce mermer yapısının yumuşak kontrastı, sakin ve yatıştırıcı iç mekanlar için zemin hazırlayan sakin bir his verir. Fresco'nun yumuşaklığı, bu koleksiyondaki ürünlerin diğer tüm Marbled ve Striato tasarımlarının yanında iyi durmasını sağlar.

Tüm Marmoleum Fresco renkleri, minimum sipariş miktarına ve teslim süresine bağlı olarak 3,5 mm'lik Marmoleum Decibel yapısında ve 18 dB ses indirgeme özelliği ile üretilebilir. "*" ile işaretlenmiş Decibel ürünleri stoktan temin edilebilir.

Ürünler

MarmoleumFresco

NCS & LRV

NCS & LRV

Bilgi almak için: Marmoleum Marbled NCS & LRV document

LRV

Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), ışık kaynağı tarafından aydınlatılan mekanda yüzeyden yansıyan görünür ve kullanılabilir ışığın yüzdesinin ölçüsüdür. Bir rengin yaklaşık LRV'si, rengin yansıtacağı görünür ışık miktarını gösterir. Siyah,%0 ışık yansıtma değeriyle tüm ışığı emerken, beyaz %100 ışık yansıtma değerine sahiptir ve mekanı ferah tutar. LRV; aynı zamanda, daha açık renklerin daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğu elektrik kullanımıyla da bağlantılıdır ve bu, çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar. Tüm Forbo ürünleri yapısı gereği iyi bir ışık yansıma değeri taşır.

NCS

NCS renk kodlaması, herhangi bir malzemenin rengini açıklar. NCS S 1080-Y70R gibi NCS formülleri adı verilen sayısal renk kodları, herhangi bir rengi tam olarak tanımlayabilir. NCS, tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standardize renk tanımlamıştır. Her notasyonun renk numunesi, standart bir renk veya 1950 standart renkleri arasında bir renk olarak, aynı formüldeki diğer herhangi bir renk numunesi ile görsel olarak aynıdır. Bu şekilde bir odadaki diğer renkli eşyalarla eşleşen zemin kaplama renklerini bulabilirsiniz.

Bir ürünün renk değerini, yoğunluğunu ve renk tonunu belirlemek için NCS 'Natural Colour System' geliştirilmiştir. NCS ölçüm sistemini kullanarak, kullanılan malzemeden bağımsız olarak renkler ve renk grupları tanımlanabilir ve eşleştirilebilir. Bu şekilde, bir binanın iç kısmının farklı yönleri için renk koordinatları belirlenebilir. Tüm Forbo Flooring ürünleri, bir NCS kodu taşır.

Marmoleum Solid NCS & LRV

Uygulama & Bakım

Marmoleum Uygulama & Bakım

Yenilikçi ve dayanıklı Topshield2 yüzey bitişi sayesinde, Forbo Marmoleum zemin döşemelerinin temizliği ve bakımı kolaydır.

Marmoleum Temizlik ve Bakım Talimatları için: Marmoleum cleaning & maintenance instructions

Marmoleum zemin bakımı

Çevresel Yaklaşım

Marmoleum: doğal olarak muhteşem

% 97 doğal hammadde
% 72 hızla yenilenebilir
% 43 geri dönüştürülmüş malzeme

Doğal ve yenilenebilir malzemelerden üretilen Marmoleum, en sürdürülebilir esnek zemin döşemesidir. Ftalat, plastikleştirici ve mineral yağ içermez.

Marmoleum’u özel yapan hammaddeler:

● Keten bitkisi tohumlarından elde edilen ‘keten tohumu yağı’
● Ormanlardan gelen ‘odun talaşı’
● Kalenderleme işlemi ile üzerine linolyumun geldiği doğal destek; ’jüt’

Marmoleum, çevre dostu özelliklerinden dolayı dünya çapında pek çok kalite belgesi ve sertifikası sahibidir. Çevre uzmanlarının açıklamalarımızı onaylamasından gurur duyuyoruz.

CO2 nötr zemin kaplaması
Marmoleum'un benzersiz özellikleri, doğal içerikleri ve modern üretim süreci nedeniyle, Marmoleum CO2 nötr bir üründür. Beşikten Kapıya CO2 Nötr bölümünde Marmoleum'un sürdürülebilir karakteri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Topshield2, Forbo Flooring'in tüm Marmoleum zemin döşemelerine uygulanan yüksek performanslı UV yüzey kaplamasıdır. Topshield2, ilk günkü görünümü uzun süre korumak için lekelenmeyi, aşınmayı ve çizilmeyi önler ve daha düşük aralıklarda kolay temizlik ve bakım sağlar.

Marmoleum magnificent by nature

Teknik Özellikler

Marmoleum Marbled technical table image

Fotoğraf Galerisi

Marmoleum Marbled fotoğraf galerisi

Marmoleum Marbled tasarımlarındaki renklerin karışımı, tek başına veya diğer yüzeylerle kombinasyon halinde çok yönlü zemin tasarımları sunar. Aşağıdaki resimlere tıklayarak Marmoleum Marbled'in sunduğu tasarım olanaklarından ilham alabilirsiniz.