Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Kaymaz Vinil

'Step Safety' Kaymaz vinil zemin kaplaması

Önce Güvenlik!
Forbo’nun Step Safety kaymaz vinil zemin kaplaması; zemin güvenliğinizi dikkate alarak yaşam boyu kaydırmazlık performansını garanti ederken lekelere karşı dayanıklılık ve kolay bakım sağlar.
Koleksiyon, güvenli zemin gerektiren her alan için bir çözüm sunan ve kendine has özelliklere sahip çeşitli alt serileri bünyesinde barındırır. Islak hacimli mekanlarda; ‘yalınayak’ ve ‘ayakkabı’ gibi düz ayak kullanımlara benzersiz çözümler sunar.

Islak hacimli mekanlarda kaymazlık sağlayan kristal çipli doku teknolojisi “Step Crystals” ile yeni ve eşsiz bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.
Bu seride bulunan güvenlik sağlayan ve kanıtlanmış kolay temizlenme özelliği ile temiz ve canlı bir tasarım sunuyor hem güvenliğe hem de estetiğe ihtiyaç duyulan mekanlar için kanıtlanmış kolay temizlik ve canlılık sunuyor.

 • 'Step Safety' Kaymaz vinil zemin kaplaması
 • 'Step Safety' Kaymaz vinil zemin kaplaması
 • 'Step Safety' Kaymaz vinil zemin kaplaması
 • 181012
  Surestep Laguna

  Surestep Laguna

  Modern tarzından taviz vermeden taze şıklığını koruyan Laguna serisi, esnek yüzeyiyle üzerinde yürüyenleri yormuyor.
  Surestep Laguna kaymaz vinil koleksiyonu başta giyinme kabinleri olmak üzere yalın ayak gezilen iç mekanlarda uzun yıllar mekanlarınızın güzelliğini korur.

 • 89922
  Surestep Mineral

  Surestep Mineral

  Forbo'nun Surestep Mineral kaymaz vinil zemin kaplamaları geniş alanlar için anıtsal bir jest ile 5 renkten oluşan küçük benekli özgün bir mineral tasarım sunar.
  Surestep Mineral güvenli vinil zeminlerimizde, şeffaf aşınma tabakasındaki küçük parçacıklar derinlik oluşturur ve arttırılmış dayanıklı parçacık kayma direnci sağlarlar.

 • 171082
  Surestep Original

  Surestep Original

  Surestep Original kaymaz vinil kaplaması, geliştirilmiş estetiği sayesinde, geleneksel kaymaz vinillerin yerine size yepyeni bir alternatif sunuyor. 24 renkten oluşan bir palet, ton ve açıklık derecelerini bir araya getirir.

 • 89022
  Surestep Texture

  Surestep Texture

  Surestep Texture kaymaz vinil zemin kaplaması, yumuşak ve seçkin bir görünümde trend odaklı bir tasarıma sahiptir. Kabartma dokusu, görselliğin dokunulurluğunu ve nazik görünümünü arttırıyor.
  Kaymazlığı sağlayan kristal çipli dokudaki bu seri kaymazlık özelliği ile birleştirilmiş olup performansını en üst seviyeye taşır.

 • 71816
  Surestep Wood Decibel

  Surestep Wood Decibel

  Forbo artık ses indirgeme ve kayma direncini tek bir ürün ile sunuyor! Surestep Wood Decibel
  Surestep Wood kaymaz vinil koleksiyona eklenmiş, tamamı 2 ve 4 metre genişliklerde, 8 adet ahşap tasarım mevcuttur.

 • 180012
  Safestep Aqua

  Safestep Aqua

  Yaşam alanlarınıza organik ve sıcak bir dokunuş yapmak isteyen herkes, onunla mutlaka tanışmalı
  Yalınayak ve yumuşak ayakkabı tabanıyla iç mekanlarda kullanım için dizayn edilmiş yüksek performansa sahip.

 • 176422
  Surestep Star

  Surestep Star

  Surestep Star güvenli vinil zemin kaplaması yenilikçi olduğu kadar sessiz ve sofistikedir. Doğadan aldığı holografik kırıntıları nötr renk serisine renk katar.

 • 17072
  Surestep Stone

  Surestep Stone

  Kaymazlığı sağlayan kristal çipli dokudaki bu seri kaymazlık özelliği ile birleştirilmiş olup performansını en üst seviyeye taşır.

 • 175952
  Safestep R12

  Safestep R12

  Safestep R12 kaymaz vinil zemin kaplama çeşidi, en zorlu koşullar altında kayma direncini garanti eden, yüksek kayma direnci R12 sınıfı olan zemin kaplamasıdır. Hafif Sanayi alanlarındaki uygulamalara uyumlu olması için 4 renk tasarlanmıştır. Her parça Surestep çeşidinden ve Safestep R11’den bir tasarım ile renk olarak eşleştirilebilir.

 • 18932
  Surestep Wood

  Surestep Wood

  Islak hacimli mekanlarda kaymazlık sağlayan kristal çipli doku teknolojisi “Step Crystals” ile yeni ve eşsiz özelliklere sahip.
  Bu seride bulunan güvenlik sağlayan ve kanıtlanmış kolay temizlenme özelliği hem güvenliğe hem de estetiğe ihtiyaç duyulan mekanlar için kanıtlanmış kolay temizlik ve sıcak ambiyans sunuyor.

 • 175032
  Safestep R11

  Safestep R11

  Forbo Safestep R11 kaymaz vinil zemin kaplaması mutfak, hafif gıda sanayi üretim tesisleri gibi kayma riski tespit edilen alanlar için R11 kayma direnci ve yüksek hijyenik standartlar sağlar.

Step Kaymaz Vinil & Çevre

Step Kaymaz Vinil & Çevre

Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (LCA) odağı ile Forbo Flooring yeni Step koleksiyonu için önemli gelişmeler aşağıda sunar.

● Üretim atıklarını şirket içinde geri dönüştürme (bugüne kadar atıklar    dış firmalar tarafından geri dönüştürülüyordu)

● Arka takviye tabakasında geri dönüşümlü içerik oranında %39’dan %60’a artış

● Overall improvements by using Step Crystals: a recycled by-product, lower
   energy to produce, resulting in clearer visual and less soiling: therefore less water
   usage for cleaning in use phase.

Tüm diğer Forbo koleksiyonları gibi sürdürülebilir usp’lere sahip.

● İç mekan hava kalitesi için daha iyi; AgBB uyumlu ve TVOC<250 μg/m3

● REACH yönetmeliklerine uyumlu

● %100 yeşil elektrik ile üretim

● Basılı tasarımlarda su bazlı mürekkep kullanımı

● Temizleme ve onarım için daha az malzeme tüketim ihtiyacı, su kullanım taasarufu ve
   daha az deterjan kullanımı

● Tüm R10 ürünleri için uygun olan Forbo Spray methodu %100 biyoçözünür,
   klorsuz, nötr pH özellikli

● %100 geri dönüşümlü bir ürün

Kaynakları optimize ediyoruz, yeniden kullanıyoruz, geri dönüştürüyoruz ve yeniliyoruz.

Green energy

Neden 'Step' Kaymaz Vinil Zemin Seçimi ?

Neden 'Step' Kaymaz Vinil Zemin Seçimi ?

Step Kaymaz vinil zemin koleksiyonumuz birçok yönden benzersiz. Çok geniş tasarım olanakları ile üstün (R12’ye varan) kayma direncini birleştiren dayanıklı bir zemin kaplama olan Step serimiz, PUR Pearl yüzey koruması, uzun ömürlü bir görünüm ve performans sağlar.

Forbo olarak; güvenli adımların zeminlerden başladığını biliyoruz.
• Step ıslak hacimli mekanlarınızda güvenilir kaymaz vinil zemin performansı sağlar.
  (R10, R11 & R12).

• Üstün PUR Pearl yüzey koruması sayesinde, uzun ömürlü görünüm ve
   performans sağlar.

• Daha az sürtünme ve doğal bir görünüm için düşük yüzey parlaklığı

• Geniş tasarım imkanı

• Uzun ömürlü bir görünüm için saydam veya renkli, dayanıklı aşınma tabakası

• Düz ayak duş zemin kaplamaları ve yalınayak trafiğin standart olduğu mekanlar için benzersiz ve çekici çözümler sunar

• Yeni kristal çipli doku teknolojisi “Step Crystals” ile güvenlik sağlayan ve kanıtlanmış kolay temizlenme sunuyor.

• Step, ürün geliştirmesinde geri dönüşümlü içerik    ve geri dönüşümlü bileşenler kullanarak çevresel performansı için en uygun hale getirilmiştir.

• Daha üstün yapışma için opsiyonel keçe taban

Emniyet & Tasarım & Güven

Emniyet & Tasarım & Güven

Step Kaymaz vinil zemin koleksiyonumuz birçok yönden benzersiz. Çok geniş tasarım olanakları ile üstün (R12’ye varan) kayma direncini birleştiren dayanıklı bir zemin kaplama olan Step serimiz, PUR Pearl yüzey koruması, uzun ömürlü bir görünüm ve performans sağlar.

Koleksiyonda yer alan 3 serimiz:
Surestep (R10) Kaymaz Vinil, Safestep (R11, R12) Kaymaz Vinil and Wetroom Kaymaz vinil ıslak mekanlar için zemin çözümü

Surestep
Tüm Surestep kaymaz vinil zeminleri R10 kayma direnci sağlar, kaymazlık sağlayan kristal çipli doku teknolojisi “Step Crystals” ile geliştirilmiştir ve yüksek kayma riski içeren tüm zemin tiplerinde uygulanabilir. Tipik uygulama alanları koridorlar, eğimli yüzeyler, kafeler, lavabolar, tuvaletler, el sanatları sınıfları ve kabul salonları gibi sirkülasyonu yüksek olan alanlardır.

Safestep
Safestep kaymaz vinil zeminer, zemin tesadüfi, kazara veya sürekli aktif bir biçimde kirlenmeye maruz kalan ve diğerlerine göre daha yüksek bir kayma riski oluşturan alanlar için uygulanır. Çalışma ortamının türü yüzünden bu alanlarda dökülen şeyi basitçe engellemek mümkün değildir. Profesyonel mutfaklar, hafif sanayi gıda üretimi, çiçekçi dükkanları, taşımacılık sektörü gibi her alanda uygulanabilen modern tasarımlardan ve canlı renklerden oluşan bir yelpazeye sahip olan bir koleksiyondur.

Wetroom (Surestep Laguna, Safestep Aqua) Islak Hacimli Mekanlar için Kaymaz Vinil Çözümü
Düz ayak duş zemin döşemeleri sıkça su akan ve yalınayak trafiğin standart olduğu veya yalınayak ve ayakkabı trafiği kombinasyonunun bulunduğu, sürekli ıslak alanlarda kullanım için geliştirildi. Öncelikli kullanım alanları; duşlar, spa/havuz, soyunma odaları gibi ıslak hacimli mekanlardır.

Step safety flooring

Nerede ne kullanılmalı ?

Nerede ne kullanılmalı ?

Step Kaymaz vinil zemin koleksiyonu, güvenlik gereksinimlerini geniş bir uygulama alanında karşılamak için tasarlanan zemin sistemlerinin tam bir yelpazesini sunmaktadır. Step koleksiyonundaki tüm zeminler, katı İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi (HSE)ve Avrupa standardı gerekliliklerini karşılar ve hatta bu gereklilerin fazlasını sunar.

Tüm kullanım tavsiyelerini buradan indirebilirsiniz.

Özet bakış:
Surestep: yüksek kayma riski içeren genel alanlar ve döküntü alanları

Safestep R11: sürekli kirlenmeye bağlı yüksek kayma ve kaza riski olan alanlar
Safestep R12: hafif sanayi kullanımı
Surestep Laguna: ağırlıklı olarak yalınayak kullanılan fakat aynı zamanda ayakkabı ile de girilebilir düz ayak duş zeminleri
Safestep Aqua: spa’lar, duşlar ve yüzme havuz alanları

Surestep Laguna

Kayma direnci hakkında

Kayma direnci hakkında

Ürünün tanecikli dokusu sonucu kalite performansı EN13845 gereksinimlerini karşılayan ve sürdürülebilir kaymaz çözüm; ‘Safety Step’ koleksiyon yaşam boyu üstün kullanım performansı sağlar. Bu standart, çeşitli kullanım yoğunluğu derecelerinde uzun ömürlü kayma direncini sağlamaktadır.

Zeminler kayma direnci konusunda genellikle DIN 51130 standardı ile bağlantılı R-skalası kullanılarak değerlendirilirler. Değişik açılarda yağ ile kaplı, eğimli bir yüzeyde kayma direncinin ölçümü ile edilen farklı kayma dirençleri vardır. Step kaymaz vinil kaplaması, yalınayak trafiğin yoğun olduğu mekanlarda kullanılan geniş bir seridir ve R10’dan R12’ye en uygun sınıfları kapsar (tüm Surestep serileri, Safestep R11 & R12).

Yalınayak alanlarda DIN51097 kullanımı geçerlidir. Test yöntemi DIN 51130’unkine benzeyen, fakat yalınayak uygulama testlerinden daha detaylı olan bir test yöntemi olan ‘sabun ve su’ solüsyonu ile yıkanarak yapılır. Step serisi ayrıca bu yalınayak güvenlik performansında en üst sınıfa kadar benzersiz çözümler sunar: Surestep Laguna ve Safestep Aqua.

Doğru uygulama için doğru Step kaymaz vinil kaplamasını seçerek kayma kazalarını belirgin ve etkin bir şekilde önleyebilirsiniz.

Kayma direnci ile ilgili detayları inceleyin.

Slip resistance explained