Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Heterojen Vinil

Heterojen Vinil

Forbo’nun heterojen vinil zemin sistemleri, insanların günlük iş hayatında çalıştıkları, oyun oynadıkları ve gezdikleri tüm iç mekanlarda kullanılabilir. Tasarım, kaymalara karşı dayanıklılık, akustik konfor, kolay bakım ve dayanıklılık Forbo kompakt heterojen vinilin temel özelliklerindendir. Heterojen Vinil zemin sistemleri, sizlere rulo ve karo formatında, ahşap, taş ve metalden oluşan geniş seçenek imkanı sunar. Sağlık hizmeti, okul, ofis, perakende, profesyonel ortamlar için uygundur

 • Heterojen Vinil
 • Heterojen Vinil
 • Heterojen Vinil
 • Heterojen Vinil
 • Heterojen Vinil
 • Heterojen Vinil
 • Heterojen Vinil
 • Heterojen Vinil
 • Eternal Material 12742 light cement | 11442 washed beech
  Eternal heterojen vinil

  Eternal heterojen vinil

  Eternal heterojen vinil koleksiyonu, çok çeşitli uygulama alanları için özel tasarlanmıştır. Geniş renk ve desen paleti, her alanda istediğiniz ortamı oluşturma imkanı sunar. Eternal koleksiyonunun günün her anı için ideal bir çözümü vardır: işte, okulda ve spor salonunda.

 • Eternal de Luxe 3074_2754
  Eternal de Luxe

  Eternal de Luxe heterojen vinil

  Forbo Eternal döşeme, çok çeşitli tasarımları ve zorlu uygulamalardaki üstün performansı ile bilinir. Eternal de Luxe, Forbo’nun benzersiz ve üstün tasarım yeteneklerinin bir örneği. Bu yeni seri, tasarımlara daha da gerçekçilik katan otantik kabartma yapılarla zenginleştirilmiş taze ahşap ve taş efektleri içeriyor. Kompakt ve akustik versiyonları bulunan Eternal de Luxe’ün PUR yüzey koruma kürü yer kaplamasını mümkün olan en yüksek performansta korur, uzun ömürlü olmasını sağlar.

 • Eternal Original 11122 natural beach
  Eternal Original

  Eternal Original

  Eternal Original, size farklı uygulamalarda kullanım için birçok olanak sunuyor. PUR Pearl yüzey korumamızın kanıtlanmış teknolojisi, çok iyi performans ve uzun kullanım ömrü sağlar. Koleksiyon, çok çeşitli ahşap türleri, çağdaş ve parlak renk seçenekleri paleti, gerçekçi beton ve taş tasarımları sunuyor.

 • Vinyl custom flooring - moon
  Özel tasarım vinil

  Özel tasarım vinil zemin

  Gelişmiş dijital baskı teknolojimiz, geleneksel baskı teknikleriyle elde edilemeyen çarpıcı zemin görsellerine olanak tanır. Forbo, heterojen vinil rulo döşememizin yüksek kalitesinde kendi benzersiz zemininizi tasarlamanıza olanak sağlar.

 • Step_176082_176072
  Step kaymaz vinil

  Step kaymaz vinil

  Emniyet. Tasarım. Güven. Step, ömür boyu kaymaya karşı dayanıklı bir performans sağlayan parçacıklarla geliştirilmiş zemin kaplamasıdır. Eşsiz "Step Kristalleri" mükemmel kaymazlık özellikleri ile birlikte net ve parlak bir görsel sağlar. Step kaymaz vinil, ilgili tüm kayma direnci derecelendirmelerini (R10, R11, R12) kapsar ve ıslak zemin alanları da dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalarda güvenlik taleplerini karşılar.

 • Solidstep 174032 Smoke
  Solidstep kaymaz vinil

  Solidstep kaymaz vinil

  Forbo’nun Solid step güvenli kaymaz vinil zemin kaplaması, daha temiz ve parlak görünümü ile, geleneksel kaymaz zemin döşemelerine taze görünümlü bir alternatiftir. Solid step, doygunluk, renk tonu ve hafifliğin koordineli renk geçişleri içinde geliştirilmiş 13 renkten oluşan bir palet sunar.

 • Sarlon | modul'up 3812 grey cristal
  Sarlon 15dB

  Sarlon 15dB akustik vinil

  Ödün vermeyen hibrit çözüm. Sarlon 15 dB, yüksek akustik ve yük gereksinimleri olan alanlar için benzersiz bir zemin çözümüdür. Kimyasal direnç, kolay bakım, uzun ömürlü Xtrem PUR TM performansı ve mükemmel kalıcı batma değeri ile zorlu ortamlar için mükemmel çözümdür. Ürün yelpazesi, 4 tasarım yönünde 90'dan fazla öğe içerir: Wood, Material, Graphic ve Colour.

 • Sarlon | Modul'up 9406 coral terrazzo | 659 mercury slabstone
  Sarlon 19dB

  Sarlon 19dB akustik vinil

  Yenilenen Sarlon 19dB serimiz, ses azaltımı için mükemmel bir zemin çözümüdür. Akustik zemin çözümleri için sınıfının en iyisi olan kalıcı batma değeriyle birlikte mümkün olan en iyi akustik özellikleri sunar; XtremPUR™, uzun süreli yüksek performanslı koruma sunarken bakımı kolaylaştırır. 4 tasarım temasına ayrılmış 92 öğeyi keşfedin: Wood, Material, Graphic ve Colour.

 • Modul'Up
  Modul'up 19dB

  Modul'up 19dB serbest döşenebilir vinil

  Geleceğe adanmıştır. Modul'up, yoğun trafikli uygulamalar için mevcut en iyi esnek zemin kaplamasıdır. Yapıştırıcılar olmadan hızlı bir şekilde uygulanabilir ve değiştirilmesi sırasında da zaman ve maliyet avantajlıdır. Modul'up, akustik (19dB) ve kompakt bir versiyonda mevcuttur. Her iki format da mümkün olan en iyi kaliteyi ve dayanıklılığı sunar. Modul'up 19 dB, 4 tasarım yönünde 90'dan fazla renk sunar: Wood, Material, Graphic, Colour.

 • Modul'up
  Modul'up Compact

  Modul'up Compact serbest döşenebilir vinil

  Geleceğe adanmıştır. Modul'up, yoğun trafikli uygulamalar için mevcut en iyi esnek zemin kaplamasıdır. Yapıştırıcılar olmadan hızlı bir şekilde uygulanabilir ve değiştirilmesi sırasında da zaman ve maliyet avantajlıdır. Modul'up, akustik (19dB) ve kompakt bir versiyonda mevcuttur. Her iki format da mümkün olan en iyi kaliteyi ve dayanıklılığı sunar. Modul'up 19 dB, 4 tasarım yönünde 90'dan fazla renk sunar: Wood, Material, Graphic ve Colour.

 • Modul'up TE
  Modul'up TE

  Modul'up TE serbest döşenebilir vinil

  Nemli zeminler için çözüm. Nemli ortamlarda ve zeminlerde uygulama yapmak genel bir sorundur. Mevcut çözümler çoğunlukla uzun, karmaşık ve maliyetli bir uygulama süreci gerektiren bir ürün kombinasyonunu içerir. Modul'up TE, nemli zeminlerde uygulaması kolay, ekonomik ve sorunsuz bir çözümdür. Yoğun trafik alanlarına kurulabilir ve serbest döşenebilir bir ürünün faydalarını sunar.

 • Sarlon_complete_Step_Hopital
  Sarlon Complete Step

  Sarlon Complete Step

  Forbo Sarlon Complete Step, merdivenlere özel olarak yapılmış akustik PVC zemin kaplamasıdır. Köpük altlık sayesinde Sarlon Complete Step, 17dB ses indirgeme özelliği sağlar. Merdiven çıkıntısı yapıya entegre edilmiştir ve görünür derecede kontrast sağlayan farklı bir renge sahiptir.

 • Solide TR Web 2
  Solide heterojen vinil

  Solide heterojen vinil

  Solide koleksiyonu, %70'ten fazla saf PVC içeren kalenderlenmiş aşınma tabakası ile yüksek trafik direncine sahiptir. Eşsiz cam elyafı katmanı sayesinde çok yüksek boyutsal kararlılık sunar. Renk pigmentlerinin yüksek içeriği sayesinde uzun ömürlü renkler ve tasarımlar içerir; ışığa, sıcağa ve neme karşı mükemmel direnç gösterir. Yüksek performanslı PUR yüzey korumasının bir sonucu olarak temizlenmesi kolaydır. Ftalat içermez.

Heterojen Vinil Hakkında

Heterojen Vinil Hakkında

Forbo heterojen vinil zemin kaplaması; ahşap, beton, metal ve taş dokusundaki keşfedilmeyi bekleyen yumuşak, zarif görünümü modern şekilde bu rulo koleksiyon ile sunar. Ayrıca dayanım olarak oldukça iyi referanslara sahip olduğu gibi, desen olarak çok farklı alternatiflerin bulunduğu serilerden oluşur.
Üst düzey yüzey koruması sayesinde bakımı oldukça kolaydır. Böylelikle servis süresi boyunca doğacak cilalama ve sprey ile yenileme ihtiyacını ortadan kaldırıyor.
Kısacası kompakt heterojen vinil zemin kaplamalarımız ile aradığınız sağlamlık, ses indirgeme ve aşınma tabakası gibi bir çok teknik çözümü tek bir ürün ile bulabileceğiniz çözümler sunar.

* Üstün kayma direnci ile Step Safety Kaymaz vinil koleksiyonu
* Akustik performansa sahip eşsiz Sarlon & Sarlon Sparkling Akustik koleksiyonları
* Genel amaca uygun tasarlanan yeni Eternal koleksiyonu
* Mekan zeminlerinizi kişileştirmenizi sağlayan vinil dijital baskı teknolojisi

Project Vinyl by Forbo Flooring Systems

LRV & NCS Kodları

LRV & NCS Kodları

LRV
Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağı tarafından aydınlatılan yüzeyden yansıyan görünür ve kullanılabilir ışık yüzdesinin ölçümüdür. LRV nin renk seçimi size bağladır. Bir rengin yaklaşık LRV’si, görünür ışığının miktarını ve yansıyacak rengini gösterir. Siyah rengin % 0 ışık yansıtma değeri vardır ve tüm ışığı emer. Beyaz rengin % 100 ışık yansıtma değeri vardır ve binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm Forbo ürünleri ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir.

NCS
NCS renk kodlaması, herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile yani NCS Gösterimleri sayesinde tanımlar ve herhangi bir rengin tam olarak tanımlanabilmesini sağlar. NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde başka bir renk örneği ile görsel olarak aynıdır. Bu şekilde, odadaki diğer renkli eşyalarla aynı renk döşemeler bulabilirsiniz.

‘Doğal Renk Sistemi’, NCS, bir ürün için renk değerini, yoğunluğunu ve tonunu belirlemek için geliştirilmiştir. NCS ölçüm sistemi kullanılarak, renkler ve renk grupları belirlenebilir ve kullanılan malzemeden bağımsız olarak eşleştirilebilir. Bu şekilde bir binanın içindeki farklı alanların renk koordinatları belirlenebilir. Tüm Forbo ürünlerinin bir NCS kodu bulunur ve bu kod her ürünün tanımıyla birlikte koleksiyon sayfalarında yer alır.

Doküman Galerisi

LRV&NCS