Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Heterojen Vinil

Heterojen Vinil

Forbo’nun heterojen vinil zemin sistemleri, insanların günlük iş hayatında çalıştıkları, oyun oynadıkları ve gezdikleri tüm iç mekanlarda kullanılabilir. Tasarım, kaymalara karşı dayanıklılık, akustik konfor, kolay bakım ve dayanıklılık Forbo kompakt heterojen vinilin temel özelliklerindendir. Heterojen Vinil zemin sistemleri, sizlere rulo ve karo formatında, ahşap, taş ve metalden oluşan geniş seçenek imkanı sunar. Sağlık hizmeti, okul, ofis, perakende, profesyonel ortamlar için uygundur

 • Heterojen Vinil
 • Heterojen Vinil
 • Heterojen Vinil
 • Heterojen Vinil
 • Heterojen Vinil
 • Heterojen Vinil
 • Eternal Material 12742 light cement | 11442 washed beech
  Eternal heterojen vinil

  Eternal heterojen vinil

  Eternal heterojen vinil koleksiyonu, çok çeşitli uygulama alanları için özel tasarlanmıştır. Geniş renk ve desen paleti, her alanda istediğiniz ortamı oluşturma imkanı sunar. Eternal koleksiyonunun günün her anı için ideal bir çözümü vardır: işte, okulda ve spor salonunda.

 • Eternal de luxe 3047_2867
  Eternal de Luxe

  Eternal de Luxe heterojen vinil

  Forbo Eternal döşeme, çok çeşitli tasarımları ve zorlu uygulamalardaki üstün performansı ile bilinir. Eternal de Luxe, Forbo’nun benzersiz ve üstün tasarım yeteneklerinin bir örneği. Bu yeni seri, tasarımlara daha da gerçekçilik katan otantik kabartma yapılarla zenginleştirilmiş taze ahşap ve taş efektleri içeriyor. Kompakt ve akustik versiyonları bulunan Eternal de Luxe’ün PUR yüzey koruma kürü yer kaplamasını mümkün olan en yüksek performansta korur, uzun ömürlü olmasını sağlar.

 • Eternal Original 11612 mid oak
  Eternal Original

  Eternal Original

  Eternal Original serisi trafiği yüksek ofis ve mağazalar, sağlık ve eğitim kurumları için dayanıklı bir vinil çözümdür. Estetik görünümü fonksiyonellik ile buluşturan bu seri; ahşap ve beton yüzey görünümlü seçenekleri ile fark yaratıyor.

 • Image placeholder
  Sarlon Sarlon Tech 15 dB

  Sarlon Tech 15 dB

  Akustik zeminler; binalarda ses azaltım ihtiyacı olan temel öğedir. Forbo Flooring olarak; 30 yılın üzerindeki deneyimiyle akustik zemin konusunda uzman olup tüm uygulamalar için sınıfının en iyisini sunabileceğimiz özel endüstriyel bilgiye sahibiz.
  Bireylerin uyku bozkuluğu , stres, baş ağrısı, hafıza kaybı, sinirlilik ve öğrenme güçlüğü gibi yaşadıkları tüm sorunların ana kaynağını çok iyi biliyoruz ve ses kirliliğinin minimum seviyeye düşürülmesi için sürekli çalışıyoruz.

  Darbe sesi ve katlar arasındaki ses geçişini azaltarak sağladığı akustik performansa 15dB vinil zemin kaplamalarımız ile keşfetmeye hazır olun!

 • Modul'up loose lay vinyl flooring
  Modul'up serbest döşenebilir vinil

  Modul'up serbest döşenebilir vinil

  Yenilenmiş Modul’up serbest döşenebilir vinil, yapıştırıcı olmadan uygulanabilen benzersiz bir akustik vinil zemin kaplamasıdır. Modul’up, mükemmel boyutsal stabilite ve 19dB ses indirgeme özelliği sunar. Modul'up yoğun alanlar için idealdir; hızlı ve kolay kurulum imkanı ile kokusuz ve pratik uygulama özelliği taşır. Kurulumdan hemen sonra zemin üzerinde yürünebilir. Modul'up tasarımları doğal meşeden modern betona kadar uzanan renk alternatifleri içerir.

 • Modul'up loose lay flooring
  Modul'Up Compact

  Modul'Up Compact

  Yenilenen Modul’up esnek zemin döşemeleri, yapıştırıcıya ihtiyaç duymadan uygulanan ve mükemmel boyutsal stabilite sunan özellikleriyle benzersizdir. Modul’up, yoğun trafik alanları için idealdir; hızlı ve kolay uygulanır, koku sorunu olmaz. Bekleme süresi yoktur, uygulamanın hemen sonrasında zeminleriniz kullanıma hazır hale gelir. Modul’up’ın renk skalası doğal meşeden modern beton tonlarına birçok alternatif içerir.

 • Sarlon_complete_Step_Hopital
  Sarlon Complete Step

  Sarlon Complete Step

  Forbo Sarlon Complete Step akustik vinil zemin kaplaması merdiven basamaklarında uygulanan 17 dB ses indirgemesine sahiptir.

 • Sarlon Sparkling 434597
  Sarlon Sparkling

  Sarlon Sparkling Akustik Vinil

  Sağlık profesyonellerinin ihtiyaçlarını karşılar. Forbo, sağlık sektörüne özel 15dB vinil zemin çözümü geliştirdi. Antibakteriyel özelliği ve benzersiz betadine ve eozin leke direnci sayesinde kolay temizlik sağlar.
  Sarlon Sparkling, hastane personeli ve hastalar için iyi itme direnci, yürüme konforu ve akustik konfor sunar.

 • Step_176082_176072
  Sure Step çok katmanlı homojen

  Sure Step çok katmanlı homojen pvc zemin kaplaması

  Sure Step; 0,70 mm kalınlığındaki dolgu malzemesi içermeyen kompakt bir yapıda renkli aşınma tabakasına sahip PVC zemin kaplamasıdır.

  2 metre eninde ve Grup T aşınma sınıfında olan Sure Step koleksiyonu EN 433 gereksinimlerini eksiksiz karşılar

  0,02 mm kalıcı batma direnci ve R10 kayma direncine sahiptir . Ayrıca maksimum statik ve dinamik yük dayanımı 40 kg/cm2 olan özel malzeme yapısına sahip.

  %100 yeşil enerji kullanılarak geliştirilen koleksiyon cam elyafıyla güçlendirilmiş yapısı sayesinde, üstün bir boyutsal stabilite gösteriyor.

 • Solide TR Web 2
  Solide heterojen vinil

  Solide heterojen vinil

  Solide koleksiyonu, %70'ten fazla saf PVC içeren kalenderlenmiş aşınma tabakası ile yüksek trafik direncine sahiptir. Eşsiz cam elyafı katmanı sayesinde çok yüksek boyutsal kararlılık sunar. Renk pigmentlerinin yüksek içeriği sayesinde uzun ömürlü renkler ve tasarımlar içerir; ışığa, sıcağa ve neme karşı mükemmel direnç gösterir. Yüksek performanslı PUR yüzey korumasının bir sonucu olarak temizlenmesi kolaydır. Ftalat içermez.

Heterojen Vinil Hakkında

Heterojen Vinil Hakkında

Forbo heterojen vinil zemin kaplaması; ahşap, beton, metal ve taş dokusundaki keşfedilmeyi bekleyen yumuşak, zarif görünümü modern şekilde bu rulo koleksiyon ile sunar. Ayrıca dayanım olarak oldukça iyi referanslara sahip olduğu gibi, desen olarak çok farklı alternatiflerin bulunduğu serilerden oluşur.
Üst düzey yüzey koruması sayesinde bakımı oldukça kolaydır. Böylelikle servis süresi boyunca doğacak cilalama ve sprey ile yenileme ihtiyacını ortadan kaldırıyor.
Kısacası kompakt heterojen vinil zemin kaplamalarımız ile aradığınız sağlamlık, ses indirgeme ve aşınma tabakası gibi bir çok teknik çözümü tek bir ürün ile bulabileceğiniz çözümler sunar.

* Üstün kayma direnci ile Step Safety Kaymaz vinil koleksiyonu
* Akustik performansa sahip eşsiz Sarlon & Sarlon Sparkling Akustik koleksiyonları
* Genel amaca uygun tasarlanan yeni Eternal koleksiyonu
* Mekan zeminlerinizi kişileştirmenizi sağlayan vinil dijital baskı teknolojisi

Project Vinyl by Forbo Flooring Systems

LRV & NCS Kodları

LRV & NCS Kodları

LRV
Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağı tarafından aydınlatılan yüzeyden yansıyan görünür ve kullanılabilir ışık yüzdesinin ölçümüdür. LRV nin renk seçimi size bağladır. Bir rengin yaklaşık LRV’si, görünür ışığının miktarını ve yansıyacak rengini gösterir. Siyah rengin % 0 ışık yansıtma değeri vardır ve tüm ışığı emer. Beyaz rengin % 100 ışık yansıtma değeri vardır ve binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm Forbo ürünleri ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir.

NCS
NCS renk kodlaması, herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile yani NCS Gösterimleri sayesinde tanımlar ve herhangi bir rengin tam olarak tanımlanabilmesini sağlar. NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde başka bir renk örneği ile görsel olarak aynıdır. Bu şekilde, odadaki diğer renkli eşyalarla aynı renk döşemeler bulabilirsiniz.

‘Doğal Renk Sistemi’, NCS, bir ürün için renk değerini, yoğunluğunu ve tonunu belirlemek için geliştirilmiştir. NCS ölçüm sistemi kullanılarak, renkler ve renk grupları belirlenebilir ve kullanılan malzemeden bağımsız olarak eşleştirilebilir. Bu şekilde bir binanın içindeki farklı alanların renk koordinatları belirlenebilir. Tüm Forbo ürünlerinin bir NCS kodu bulunur ve bu kod her ürünün tanımıyla birlikte koleksiyon sayfalarında yer alır.

Doküman Galerisi

LRV&NCS