Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Sürdürülebilir zeminler

Daha iyi bir çevre oluşturuyoruz

Keşfetmek için kaydır

Sürdürülebilirlikteki Temellerimiz

Bu, yalnızca vaat ettiklerimizle değil, yaptıklarımızla da İlgilidir.

Forbo Flooring Systems'ta sadece vaatler değil, eylemler de önemlidir. Sürdürülebilir zemin kaplama çözümleri ve yenilenebilir hammaddeler söz konusu olduğunda tam şeffaflık sağlayan güvenilir bir şirket olmak istiyoruz.

Başarılar

Başarılarımıza örnekler

• Ortalama karbon emisyonu 2004-2021 yılları arasında metrekare ürün başına %70 azaldı.

• Genel olarak zemin kaplamamızın %23'ü ağırlıkça geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşur ve bazı ürünlerde %89'a kadar geri dönüştürülmüş malzeme bulunur.

• Tüm ürün kategorileri, %100 güvenli ve izlenebilir hammaddeler ile yapıştırıcı içermeyen zemin kaplaması sunmaktadır.

• Bağımsız olarak gözden geçirilen Çevresel Ürün Beyanlarına (EPD) sahip 47 zemin serisi mevcuttur.

• Tüm EPD'lerin insan sağlığına etkisi ve ekotoksisite beyanları vardır.

• Küresel Raporlama Girişimi (GRI) yönergelerine uygun olarak 10 yılı aşkın yıllık olarak sürdürülebilirlik raporlaması.

Çevre dostu alan

In order to move forward, we go round

İlerlemeyi genellikle bir atlama ve başarıya giden bir çizgi olarak düşünüyoruz. Belirli bir perspektiften, kesinlikle başladığınız yerden daha iyi bir yere varıyorsunuz. Bazen de en iyi ilerleme, tam olarak başladığınız yere varmak anlamına geliyor. Bu yüzden ileri gitmek ve döngüsel düşünmek için, sürekliliği sağlamalıyız.

2025 Sürdürülebilirlik Programı

Daha iyi bir çevre oluşturuyoruz

Uzun vadeli hedefimiz şudur: Yenilenebilir malzemelerden yapılmış sürdürülebilir zemin kaplama çözümleri için güvenilir bir ortağınız olmak. Mimarların, müteahhitlerin, tesisatçıların ve bina sahiplerinin benzer şekilde uygun sürdürülebilir zemin kaplama seçimini yapmalarını kolaylaştırmak ve yardımcı olmak, karbon ayak izlerini azaltmak, atık üretimini azaltmak ve yenilenebilir malzeme kullanımlarını en üst düzeye çıkarmak istiyoruz.

Sürdürülebilirlik stratejimiz hakkında daha fazla bilgi alın
Sustainability with person

Zemin kaplama endüstrisi zorlukları

İlerlememiz gereken yer

Zemin kaplama, önemli bir yapı malzemesidir ve doğru seçimler yapmak, bir binanın genel karbon ayak izini ve kaynak tüketimini önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, şu anda zemin ve diğer yapı malzemeleri, sera gazı emisyonlarından genişleyen çöplüklere ve sınırlı kaynakların tükenmesine kadar gezegen için sorunlara neden olabilir.

Zemin kaplama endüstrisindeki zorlukların üstesinden gelmek için odaklandığımız beş farklı tema hakkındaki bilgileri okuyun.

Zorluklar ve Yolculuğumuz
Zemin endüstrisindeki zorluklar

Tutkumuzun temelleri

Yaptığımız her şeyin temelinde şu üç unsur yer almaktadır: Şeffaflık, sürdürülebilirlik ve yenilenebilirlik. Yaptığımız her şeyi bu değerler etrafında toplayarak, tüm ürünlerimizin hem insanlara hem de gezegene değer katmasını sağlıyoruz.

Döngüsellik

Gerçek döngüsellik, her yöne gitmektir. Yaptığımız her şeyde döngüsel düşünürüz. Sonu düşünülmüş ürünler yaratmak için çalışıyoruz, bunu tasarım sürecimiz ile malzeme seçimimize de dahil ediyoruz. Back to the Floor programımız birçok pazarda aktiftir ve yeniden kullanım ile geri dönüşüme katkıda bulunur.

Şeffaflık

Şeffaflık, doğru döngüsel seçimleri yapmanın temelidir. Doğru yapmak için sürekli rehberimiz olan yaşam döngüsü değerlendirmeleri ile endüstriyi yeni çevre standartlarına yönlendirmeye devam ediyoruz. Üçüncü taraflarca doğrulanmış EPD'leri güvence altına aldık ve endüstri için bir ilk olan tüm EPD'lerimize insan ve çevre sağlığı beyanlarını dahil ettik.

Yenilenebilirlik

Yenilenebilir malzemeler tamamen döngüsel bir geleceğin önemli bir parçasıdır. Bu nedenle portfolyomuzdaki biyo-bazlı içerikleri artırmaya devam ediyoruz. Linolyumda dünya lideriyiz ve Marmoleum'umuz %97'den fazla doğal ve yenilenebilir malzemelerden oluşuyor.

Sürdürülebilir ürün portfolyosu

Seçilebilecek üç ürün kategorisi

Sürdürülebilirliğe olan bağlılığımız nedeniyle, Forbo Flooring Systems'ın ürün portfolyosu gerçekten benzersiz bazı sürdürülebilir çözümlere sahiptir.

1. Marmoleum zemin kaplamaları fabrikamızdan çıktıklarında dengelenmeden karbon nötrdür.

2. Vinil zeminlerimizin kullanımı gerçekten güvenlidir ve döngüsel ekonomiye uygun, yapıştırıcı içermeyen seçenekler sunmaktadır.

3. Tekstil zeminlerimiz yüksek oranda geri dönüştürülmüş içeriğe sahiptir, özellikle karo halılarımız ağırlıkça en az %56 geri dönüştürülmüş içeriğe ulaşmıştır. Coral giriş sistemleri, balık ağları atıklarından elde edilen Econyl ipliklerle yapılmaktadır.

Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ürün portfolyomuz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Daha fazlasını bul
Vinyl flooring

En iyi sürdürülebilir zemin kaplama üreticisi olmak için neler yaptığımızı keşfedin

NASIL SÜREKLİLİK SAĞLIYORUZ

Linolyum - biyo bazlı zemin

Devamını oku

2,5 mm Marmoleum serimizin ağırlıklı ortalaması, dengelenme olmaksızın karbon nötrdür (beşikten kapıya). Ekolojik değerleri çağdaş tasarımla birleştirir ve sürdürülebilir bir dünyaya önemli bir katkı sunar.

Vinil - döngüsel zemin

Devamını oku

Vinil zemin kaplama, teknik ve sürdürülebilir özellikleri açısından büyük ilerlemeler kaydeden çok yönlü ve fazla yapıştırıcı içermeyen ürün yelpazesinin bir parçasıdır. Artan geri dönüştürülmüş içerik, geliştirilmiş yüzey bitişleri ve boyalar, azaltılmış ürün emisyonları (sıfıra yakın) ve zararlı maddelerin ortadan kaldırılması, sürdürülebilir zemin kaplamasına yönelik önemli adımlar olmuştur.

Tekstil - geri dönüşüm dostu

Devamını oku

Ortalama olarak deklare edebiliriz ki; tekstil ürünlerimiz sektördeki %56'ya varan oranda ağırlıkça en yüksek geri dönüştürülmüş içeriğe sahiptir. Coral tekstil çözümlerimiz için Econyl: okyanuslardan kurtarılan balık ağı atıklarından elde edilen iplikler. İplikler %100 rejenere malzemeden üretilmiştir.

Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak ister misiniz?

Daha fazlasını keşfet

Her adımda şeffaflık

Şeffaf olmak, sürdürülebilirlik stratejimizin temel unsurlarından biridir ve bu yüzden zeminlerimizin hem gezegen için hem de sağlığımız için gerçekten sürdürülebilir olduğuna dair kanıta sahip olmak istiyoruz. Bu amaç için çeşitli raporlar oluşturulmuştur.

LCA
Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi, bir ürünün çevresel performansını ölçmektedir.

EPD
Çevresel Ürün Beyanı, belirli bir ürün için olan yaşam döngüsü değerlendirmesini içermektedir.

HPD
Sağlık Ürünü Beyanı, ürünlerimizin sağlık üzerindeki etkisini belirtmektedir.

LCA, EPD ve HPD hakkında daha fazla bilgi edinin
Creating better environments

Şirket Hikayeleri

Sık Sorulan Sorular

Sürdürülebilirlik stratejimiz, zemin kaplama çözümlerimiz veya başka bir konu hakkında sorunuz mu var?

Sıkça sorulan sorularımıza göz atın