Vali oma riik

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

KESTLIKUD PÕRANDA-
KATTED

Me loome paremat keskkonda

Avastamiseks kerige

Loomult kestlik

Asi pole mitte ainult meie lubadustes, vaid meie tegudes.

Forbo Flooring Systemsis on olulised teod, mitte ainult lubadused. Me soovime olla usaldusväärne partner, kes pakub ringluspõhiste põrandakatete vallas täielikku selgust ja taastuvaid toormaterjale.

Brošüür

Meie edasipüüdlikkuse alustalad

Kogu meie tegevus põhineb kolmel mõistel: läbipaistvus, ringmajandus ja taastuvus. Tegevuse koondamine nende väärtuste ümber tagab, et kõik meie tooted pakuvad väärtust nii inimestele kui ka planeedile.

LÄBIPAISTVUS

Läbipaistvus on õigete ringluspõhiste valikute tegemise alus. Olelusringi hindamine on meie pidev teejuht õigel käitumisel ja jätkame selle abil valdkonna juhtimist uute keskkonnastandardite poole. Meil on kolmanda poole kontrollitud toote keskkonnadeklaratsioonid ning lisame neisse kõigisse inim- ja keskkonnatervise andmed – see on valdkonnas esmakordne.

TAASTUVUS

Taastuvad materjalid on täielikult ringluspõhise tuleviku oluline osa. Seepärast suurendame oma tootevalikus jätkuvalt biopõhiste toodete osakaalu. Oleme maailma suurim linoleumitootja ja meie Marmoleum sisaldab rohkem kui 98% loodusliku päritoluga toormaterjale.

RINGLUS

Tõeliseks ringluseks tuleb toote olelusringis minna algusest lõpuni. Me mõtleme ringluspõhiselt kõigis oma tegevustes. Loome tooteid, mis arvestavad olelusringi lõpuga ning teeme seda kogu disainiprotsessi ja materjalide valiku vältel. Meie programm „Põrandale tagasi“ on saadaval paljudel turgudel, panustades korduskasutusse ja ringlussevõttu.

Meie tegevus

Meie saavutused

• Meie CO2 heitkogused ühe ruutmeetri toote kohta vähenesid aastatel 2004–2021 70%.

• Meie põrandakatted sisaldavad 23% (massiprotsent) ringlussevõetud materjale, mõne toote puhul on nende sisaldus koguni 89%.

• Kõikides tootekategooriates pakutakse liimivabasid põrandakatteid, mis on valmistatud täiesti ohututest ja jälgitava päritoluga toorainetest.

• 47 sõltumatult kontrollitud põrandakatete tootesarja, millele on väljastatud toodete keskkonnadeklaratsioonid.

• Kõik toodete keskkonnadeklaratsioonid sisaldavad tervisemõju ja ökotoksilisuse deklaratsiooni.

• Me oleme rohkem kui 10 aastat avaldanud kooskõlas globaalse aruandluse algatuse suunistega iga-aastaseid säästvusaruandeid.

Roheline maastik

Me liigume edasi ringiga

Arengut nähakse tihti edasihüppena – sirgjoonena, mis viib eduni. Teatava nurga alt on see tõsi: sa jõuad alguspunktiga võrreldes paremasse kohta. Vahel tähendab areng aga jõudmist tagasi algusesse. Sellepärast tuleb edasi liikumiseks ja ringluspõhiseks mõtlemiseks minna edasi ringiga.

Säästvuskava 2025

Me loome paremat keskkonda

Meie pikaajaline eesmärk on selge: olla teie usaldusväärne partner taastuvatest materjalidest valmistatud täielikult ringluspõhiste põrandakatete vallas. Me soovime õigete ringluspõhiste põrandakatete valimise, CO2 jalajälje ja jäätmete vähendamise ning taastuvate materjalide võimalikult suures mahus kasutamise arhitektide, töövõtjate, paigaldajate ja hoonete omanike jaoks lihtsaks muuta.

Loe lähemalt meie säästvusstrateegia kohta
Sustainability with person

Põranda -
tööstuse probleemid

Valdkonnad, kus tuleb edasi liikuda

Põrandakatted on üks olulisemaid ehitusmaterjale ning õige valiku tegemine aitab suuresti kaasa hoone üldise CO2 jalajälje ja ressursside tarbimise vähendamisele. Praegused põrandakatted ja muud ehitusmaterjalid võivad tekitada planeedi jaoks probleeme kasvuhoonegaaside heitkogustest üha laienevate prügilate ja taastumatute ressursside ammendumiseni.

Lugege lähemalt viie teema kohta, millele me keskendume, et lahendada põrandatööstuse probleeme.

Loe lähemalt probleemide ja meie teekonna kohta
Põrandatööstuse probleemid

Uurige lähemalt, mida me teeme, et saada kõige kestlikumaks põrandakatete tootjaks

KUIDAS ME PRAEGU RINGIGA EDASI LIIGUME

Linoleum – biopõhine põrandakate

Loe lähemalt

Meie 2,5 mm Marmoleumi tootevaliku kaalutud keskmine on korvamismehhanisme kasutamata (toormest kliendini) CO2-neutraalne. See ühendab keskkonnaväärtused ja nüüdisaegse kujunduse, andes olulise panuse kestliku maailma loomisesse.

Vinüül – ringluspõhine põrandakate

Loe lähemalt

Vinüülpõrandakatted kuuluvad mitmekülgsesse ja üha liimivabamasse tootevalikusse, mille tehnilised ja säästvusomadused on hüppeliselt arenenud. Suurem ringlussevõetavate materjalide sisaldus, täiustatud lakid ja värvid, (peaaegu nullini) vähendatud heitkogused ning kahjulike ainete kasutamise lõpetamine on olnud peamised sammud ringluspõhiste põrandakatete poole.

Tekstiil – ringlussevõtu kangelane

Loe lähemalt

Meie tekstiiltoodete ringlussevõetud materjalide keskmine sisaldus on tööstusharu suurim: massiprotsendilt koguni 56%. Meie tekstiililahenduste sarjas Coral kasutatakse Econyl®-i kiude, mis on valmistatud ookeanidest päästetud vanadest kalavõrkudest. Kiud on valmistatud täielikult taaskasutatud materjalidest.

Kas soovite lisateavet meie toodete kohta?

Loe lähemalt

Aruanded ja väljaanded

Loe lähemalt kestlikkusteemade kohta

Me avaldame mitmesuguseid ettevõttesiseseid ja -väliseid aruandeid, et juhtida tähelepanu meie toodete ja tootmisprotsesside kestlikkusele. Oleme koondanud kõik oma dokumendid ühte kohta, et saaksite nendega tutvuda.

Loe meie kestlikkuseteemalisi väljaandeid
Kestlik maailm

Läbipaistvus igal sammul

Läbipaistvus on üks meie säästvusstrateegia põhielemente ja seepärast soovime omada tõendusmaterjali selle kohta, et meie põrandakatted on kestlikud nii planeedi kui ka meie tervise heaks. Selleks avaldame mitmesuguseid aruandeid.

Olelusringi hindamine
Olelusringi hindamist kasutatakse toote keskkonnamõju hindamiseks.

Toote keskkonnadeklaratsioon
Toote keskkonnadeklaratsioon sisaldab ühe konkreetse toote olelusringi hindamist.

Tervislikkuse deklaratsioon
Tervislikkuse deklaratsioonis täpsustatakse meie toodete tervisemõju.

Loe lähemalt olelusringi hindamise, toote keskkonnadeklaratsiooni ja tervislikkuse deklaratsiooni kohta
Luues paremat keskkonda

ETTEVÕTTE LOOD

KKK

Kas sul on küsimusi meie jätkusuutlikkuse strateegia, meie põrandalahenduste või millegi muu kohta?

Vaata palun meie korduma kippuvate küsimuste rubriiki