Vali oma riik

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum, meie linoleumi kaubamärk

Biopõhine põrand

Avastamiseks kerige

Parim looduslik põrandakattelahendus

Marmoleum on toormest kliendini süsinikuneutraalne tootesari. See ühendab keskkonnaväärtused ja nüüdisaegse kujunduse, andes olulise panuse kestliku maailma loomisesse. Forbo Flooring Systems on maailma suurim linoleumitootja ja meie Marmoleumist põrandakatted sisaldavad 97% loodusliku päritoluga toormaterjale.

Meie Marmoleumist põrandad on valmistatud:

  • 97 %

    looduslikest toormaterjalidest

  • 62 %

    taastuvatest ressurssidest

  • 43 %

    ringlussevõetud ja korduskasutatud materjalidest

Kliimapositiivsed PÕRANDAKATTED

toormest kliendini korvamismehhanisme kasutamata

Marmoleum on toormest kliendini kliimapositiivne tootesari. See ühendab keskkonnaväärtused ja nüüdisaegse kujunduse, andes olulise panuse kestliku maailma loomisesse. Forbo Flooring Systems on maailma suurim linoleumitootja ja meie Marmoleumist põrandakatted sisaldavad 97% loodusliku päritoluga toormaterjale.

Loomult ringluspõhine

Loodusvarade taastumisvõime on ringmajanduse alus. Linoleum on põhilolemuselt biotoode. See tähendab, et looduslikke toormaterjale saab põhimõtteliselt kompostida ja kiiresti kasvavate uute looduslike toormaterjalide toitainena tagasi maapinda viia.

Ringlussevõetud, töödeldud (nt kakaoubade kestad ja tallõli) ja korduskasutatavate materjalide kasutamine on ringmajanduse põhimõte, mis on Marmoleumi valmistamisel ammu kasutusel. Meie linoleumitehastes kogutakse paigaldusjäätmeid, mis lisatakse ringlussevõtusüsteemi ja mis moodustavad Marmoleumi ringlussevõetud materjali sisaldusest 43%. Teisi väärtuslikke jäätmevooge, nt džuudi ja mööblilinoleumitaguse paberi jäätmeid, pakutakse pooltele, kes valmistavad neist väärtuslikke ja sotsiaalselt vastutustundlikke tooteid.

Vaata toodete ringlussevõetud materjalide sisalduse loetelu
Biopõhine Marmoleumist põrandakate

Uue Marmoleumi valmistamine

20 aastat vanast põrandakattest

Põrandakatete vallas pole ringmajandus veel väga levinud. Lahendused on eriti piiratud, kui põrandakate liimitakse aluspõrandale. Kahjuks kehtib see enamiku praegu kasutatavate vastupidavate põrandakatete kohta. Seepärast võttis Forbo Flooring hiljuti vastu väljakutse võtta täielikult ringlusse 13 000 m2 20 aasta vanust Marmoleumist põrandakatet Delfti Tehnoloogiaülikoolist ja valmistada sellest uut Marmoleumi.

Loe tervet lugu
linoleum

Kestlik uuendus

Marmoleum Cocoa – väärindamine põrandakatete vallas

Madalmaade De Zaanstreeki piirkonnas, kus asub meie Marmoleumi-tehas, toodetakse ja töödeldakse palju kakaod. See andis meile inspiratsiooni uueks põrandakatteks Cocoa, mis on kombinatsioon meie kestlikust Marmoleum-põrandakattest ja kakaoubade kestadest.

Kõvad kakaoubade kestad on kakaotootmise jäätmed. Me kogume kestad kokku, peenestame need ja puistame Marmoleumile. Kakaoubade kestadel on kaunid värvivariatsioonid, mis annavad põrandale ainulaadse teralise välimuse ja tekstuuri.

Meie Marmoleum Cocoa linoleumist põrandakatete ainulaadne kakaoubade kesti sisaldav kujundus on pärjatud auhindadega iF Design AWARD 2017 ja Red Dot Design Award 2017.

Loe lähemalt
Marmoleum Cocoa – kestlik uuendus

Takistab looduslikult bakterite kasvu

Kuigi suuri probleeme, nt bakterid ja sisekeskkonna vähene tervislikkus, ei saa kiiresti ja lihtsalt lahendada, võivad mõned sammud olukorda kohe parandada. Alustada tasub probleemi süvendavate toodete asendamisest toodetega, mis vähendavad riski looduslikult. Sõltumatute testidega on kinnitatud, et MRSA ja staphylococcus aureus Marmoleumil ei paljune.

Marmoleum on valmistatud looduslikest koostisainetest, mis iseenesest pärsivad mikroobide kasvu. Tänu looduslikule toorainele (nimelt linaseemneõlile), mida kasutatakse Marmoleumi tootmiseks, on Marmoleumil võime pärssida bakteritüvede kasvu. Marmoleumi loomupärane omadus, antibakteriaalsus, ei nõrgene aja jooksul, andes meelerahu ja pideva kaitse selle paigaldamise hetkest peale.

Toormaterjalid

TEHNILISED ÜLEVAATED JA TEABELEHED

Lisateave

Kas soovite lisateavet meie linoleumpõrandakatete kohta?

Avastage Marmoleum