Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Linolyum

Marmoleum Linear

Mekan tanımlaması Yenilenen Marmoleum Striato koleksiyonumuz doğal sıcak ve alışılmadık parlak renklerde heyecan verici lineer zemin kaplama dizaynları sunmaktadır. Organik lineer yüzey zemininize doğal ve sıcak bir hava verir. Striato Textura , hafif gölgeli ışıklandırmayla hareketlenen canlı bir zemin yaratan doğal kabartmalı dokusuyla Striato zeminlerine dokunulası bir boyut kazandırır.
Marmoleum Striato’yu keşfetmek için aşağıdaki resimlere tıklayınız.

 • Marmoleum Linear
 • Marmoleum Linear
 • Marmoleum Linear
 • Marmoleum Linear
 • Marmoleum Linear
 • Marmoleum Linear
 • Marmoleum Linear
 • Marmoleum Linear
 • 5221 Marmoleum Striato Colour colour stream
  Marmoleum Striato Colour

  Marmoleum Striato Colour

  Marmoleum Striato Colour serisinde bulunan 4 parlak renk, eğitim alanları gibi renkli ve çarpıcı görsellerle kombinasyon çözümleri gerektiren belirgin zemin dizaynları yaratmanızı sağlar.

 • 5225 Marmoleum Striato Original compressed time
  Marmoleum Striato Original

  Marmoleum Striato Original

  In Marmoleum Striato Original the palette is neutral with warm tones and greyish colours from light to dark. This neutral palette offers natural looking floors that are great on their own, and in combination with other floor coverings.

 • e3573 (zoomed-in) Marmoleum Striato Textura trace of nature
  Marmoleum Striato Textura

  Marmoleum Striato Textura

  Zeminlerinizi hareketlendirin!
  Forbo Marmoleum Striato Textura koleksiyonu ile linolyumda dokulu zemin anlayışını getirdi.
  Dalga Kabartmalı & Ahşap Dokulu Zeminler

  Artık mekanlarda zeminler sayesinde değişiyor, hareketleniyor!

Zemin Bakımı

Marmoleum floorcare

Resim Galerisi

Floorplanner Marmoleum Striato

Teknik Özellikler

Techn. specs. Marmoleum Striato

iF DESIGN AWARD 2016

Marmoleum Striato 2016 iF TASARIM ÖDÜLÜNE layık görüldü

Forbo’ya dünya çapında bir ödül daha…
Doğallığı tasarımlarında yansıtan Marmoleum Linear Striato Koleksiyonu, dünyanın en önemli tasarım ödüllerinden iF DESIGN AWARD 2016’da “En İyi Tasarım” seçildi. Forbo Marmoleum Linear Striato koleksiyonu, dokulu yapısı, ince ton geçişleri ve canlı tasarımıyla Türkiye’de!

iF DESIGN AWARDS 2016 hakkında daha fazlasına erişebilirsiniz

"Koleksiyon, 1950 yıllarının günümüze çağdaş ve biyolojik bazlı esintisini getiriyor" Basın açıklamamızın devanımı okuyabilirsiniz.

iF DESIGN AWARD 2016

Çevresel Yaklaşım

Sürdürülebilir ve Dayanıklı zemin kaplamaları

97% doğal hammade
72% yenilebilir hammade
43% geri dönüştürülmüş malzeme

Doğadan gelen yüksek performans
Marmoleum'u özel yapan ham maddeler:
Tamamen doğal pigmentlerden oluşan Forbo Marmoleum plastikleştirici içermeyen doğal yapısıyla bakteriyostatik özelliğe sahip ve bu yönüyle insan sağlığına en uyumlu iç mekan zemin kaplamasıdır.
Marmoleum, biyolojik olarak ayrıştırıldığından parçalanabiliyor. Alternatif olarak, Marmoleum yanması yüksek kalorili bir değer sağlar ve üretim sürecinde kullanılan enerjiden daha fazla termal enerji oluşturur. Bu, doğadan yararlanılan tam bir yaşam döngüsü olduğunu gösteriyor.

● keten bitkisinden gelen 'keten tohum yağı'
● ormanlardan gelen 'odun talaşı'
● ahşap sanayiiden gelen 'jüt'ün kalenderlenmesiyle ... doğal alt taban

Marmoleum Blue Angel ve The Nordic Swan gibi sürdürülebilir global markalar tarafından uluslararası ölçümlere tabi tutulmuştur.

CO2 nötr zemin kaplaması
Marmoleum'un benzersiz özellikleri, doğal içerikleri ve modern üretim süreci nedeniyle, Marmoleum CO2 nötr bir üründür. Beşikten Kapıya CO2 Nötr bölümünde Marmoleum'un sürdürülebilir karakteri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Topshield 2

Marmoleum, çift UV katmanlı Topshield 2 yüzey korumasıyla, maliyet ve performans olarak etkili çözümleri beraberinde getiriyor.
Topshield2'nin doğal anti-bakteriyel özelliği sayesinde daha az temizlikle daha hijyenik mekanlara sahip olurken, malzeme yapısı gereği anti-bakteriyel olan Marmoleum, sahip olduğu Topshield2 yüzey koruması sayesinde minimum temizlik ve kimyasal kullanımı ile hijyenik mekanlar için en uygun zemin çözümü olarak öne çıkıyor.

Sürdürülebilir

Marmoleum Linear Hakkında

Marmoleum Linear: Mekan tanımlama

Mekanları veya diğer objeleri kahramana dönüştüren alçakgönüllü zemin kaplaması: Marmoleum Linear Striato

Yenilenen Striato, modern nötr renklerden ve belirgin canlı renklerden oluşan bir seri sunar. Marmoleum Striato Textura & Original mekanlarınıza zarif bir enerji katarken tıpkı bir evin sıcaklık hissini sunar.

Ayrıca, Marmoleum Striato Colour serisi Marmoleum zemin kaplamaları ile yaratılan parlak ve renkli mekanları vurgular.

Forbo Marmoleum zeminleri değişkenlik, süreklilik, dayanıklılık ve şimdi de Striato ile “dokunulabilirlik” özellikleri taşır. Striato Textura serisi linolyumda 2 dokusal özellikte ürün ile farkındalık yaratıyor : Flow ve driftwood (akışkan ve kırçıllı) . Dokunulurluk özelliğinin eklenmesi zeminde gölgelendirmelerle oynanması için harika bir fırsat sunar.

Marmoleum Striato, Marmoleum zeminlerimizin sahip olduğu tüm özellikleri taşır:
● Son derece dayanıklı
● Topshield2 yüzey koruma tabakası sayesinde kolay bakım özelliği
● Maliyet ve performans olarak etkili zemin çözümü
● Yenilenebilir doğal kaynaklardan elde edilerek sürdürülebilir zemin çözümüi
● Hiç bir katkı maddesi ve PVC içermez

Marmoleum Linear: linolyum zemin kaplaması

NCS & LRV

NCS & LRV

Marmoleum Linear NCS & LRV dokumanlarını buradan indirebilirsiniz.

LRV
Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağı tarafından aydınlatılan yüzeyden yansıyan görünür ve kullanılabilir ışık yüzdesinin ölçümüdür. LRV nin renk seçimi size bağladır. Bir rengin yaklaşık LRV’si, görünür ışığının miktarını ve yansıyacak rengini gösterir. Siyah rengin % 0 ışık yansıtma değeri vardır ve tüm ışığı emer. Beyaz rengin % 100 ışık yansıtma değeri vardır ve binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm Forbo ürünleri ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir.

NCS
NCS renk kodlaması, herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile yani NCS Gösterimleri sayesinde tanımlar ve herhangi bir rengin tam olarak tanımlanabilmesini sağlar. NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde başka bir renk örneği ile görsel olarak aynıdır. Bu şekilde, odadaki diğer renkli eşyalarla aynı renk döşemeler bulabilirsiniz.

‘Doğal Renk Sistemi’, NCS, bir ürün için renk değerini, yoğunluğunu ve tonunu belirlemek için geliştirilmiştir. NCS ölçüm sistemi kullanılarak, renkler ve renk grupları belirlenebilir ve kullanılan malzemeden bağımsız olarak eşleştirilebilir. Bu şekilde bir binanın içindeki farklı alanların renk koordinatları belirlenebilir. Tüm Forbo ürünlerinin bir NCS kodu bulunur ve bu kod her ürünün tanımıyla birlikte koleksiyon sayfalarında yer alır.

Marmoleum Linear NCS & LRV