Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Linolyum

Marmoleum Linear

Mekanları Tanımlıyoruz. Yenilenen Marmoleum Striato koleksiyonumuz hem sıcak tonlarda hem de parlak renklerde, heyecan verici çizgisel zemin tasarımları sunuyor. Organik lineer desen, zemine doğal ve sade bir his verir. Striato Textura, doğal kabartmalardan oluşan dokusu ile zemine dokunsal bir boyut katıyor. **Marmoleum Striato'nun 3 serisini keşfedin: Original, Colour ve Textura.

 • Marmoleum Linear
 • Marmoleum Linear
 • Marmoleum Linear
 • Marmoleum Linear
 • 5225 Marmoleum Striato Original compressed time
  Marmoleum Striato Original

  Marmoleum Striato Original

  Marmoleum Striato Original koleksiyonu sıcak tonlar ile açıktan koyuya giden gri renk tonlarından oluşur. Bu nötr palet, tek başına ve diğer zemin kaplamalarıyla birlikte doğal görünümlü doğal zeminler sunar.

 • 5221 Marmoleum Striato Colour colour stream
  Marmoleum Striato Colour

  Marmoleum Striato Colour

  Marmoleum Striato Colour serisinde bulunan 4 parlak renk; renkli ve çarpıcı görsellerle kombinasyon çözümleri gerektiren belirgin zemin tasarımları yaratmanızı sağlar.

 • e3573 (zoomed-in) Marmoleum Striato Textura trace of nature
  Marmoleum Striato Textura

  Marmoleum Striato Textura

  Zeminlerinizi hareketlendirin! Forbo, Marmoleum Striato Textura koleksiyonunun Dalga Kabartmalı ve Ahşap Kabartmalı doku çeşitleri ile linolyuma dokulu zemin anlayışını sunuyor. Marmoleum Striato Textura ile artık mekanlar da zeminler sayesinde değişip hareketleniyor!

Marmoleum Linear Hakkında

Marmoleum Linear: mekanları tanımlıyoruz

Diğer elementlerin üzerinde kahraman olacağı yaşayan bir zemin tasarımı: Marmoleum Linear Striato mekanları tanımlar.

Yenilenen Striato serisi, hem modern doğal tonlar hem de dikkat çekici parlak renklerde heyecan verici lineer zemin tasarımları sunuyor.

Marmoleum Striato Textura ve Marmoleum Striato Original'ın doğallığı, dokunsallıkla yaşam alanı hislerine cevap veriyor. Marmoleum Striato Colour ürünleri ise Marmoleum zemin kaplamasıyla oluşturulabilecek tüm parlaklığa sahiptir, renkli alanları vurgular.

Forbo Marmoleum zeminler çok yönlülük, sürdürülebilirlik, dayanıklılık ve şimdi de dokunsallık ile eş değerdir. Striato Textura koleksiyonu, linolyumdan iki soyut kabartma dokusu ile ayrılır. Projenize dokunsallık hissi vermek, ışığının ince gölgeleriyle oynamak için harika bir fırsat yaratır.

Marmoleum Striato, diğer Marmoleum zeminlerimizin sahip olduğu tüm avantajlara sahiptir:
● Son derece dayanıklı
● Topshield2 yüzey koruması sayesinde kolay temizlik
● En düşük sahiplenme maliyetli zemin çözümü
● Yenilenebilir doğal hammaddelerden üretilen sürdürülebilir zemin seçimi
● PVC içermez

Marmoleum Linear linoleum flooring

iF DESIGN AWARD 2016

Marmoleum Striato 2016 iF TASARIM ÖDÜLÜNE layık görüldü

Doğallığı tasarımlarına yansıtan Marmoleum Linear Striato koleksiyonu, dünyanın en önemli tasarım ödüllerinden iF DESIGN AWARD 2016’da “En İyi Tasarım” seçildi. Marmoleum Linear Striato koleksiyonu, dokulu yapısı, ince ton geçişleri ve canlı tasarımıyla Türkiye’de!

iF DESIGN AWARDS 2016 hakkında daha fazlasına erişebilirsiniz

Koleksiyon, 1950 yıllarının klasik dokunuşunu günümüzün çağdaş bakış açısı ve doğal zemini ile birleştiriyor. Basın bültenimizi okumak için tıklayın.

iF DESIGN AWARD 2016

Fotoğraf Galerisi

Floorplanner Marmoleum Striato

Çevresel Yaklaşım

Sürdürülebilir ve dayanıklı zemin kaplaması

97% doğal hammade
72% yenilenebilir hammade
43% geri dönüştürülmüş malzeme

Doğadan gelen yüksek performans

Doğal ve yenilenebilir malzemelerden üretilen Marmoleum, mevcut olan en sürdürülebilir esnek zemin çözümüdür. Marmoleum; fatalat, plastikleştirici ve mineral yağ içermez.

Marmoleum'u özel yapan hammaddeler:
● keten bitkisinden gelen 'keten tohum yağı'
● ormanlardan gelen 'odun unu'
● ahşap sanayiiden gelen 'jüt'ün kalenderlenmesiyle elde edilen 'jüt' taban

Marmoleum, Blue Angel ve Nordic Swan gibi sürdürülebilir global kurumlar tarafından uluslararası ölçümlere tabi tutulmuştur.

CO2 nötr zemin kaplaması
Marmoleum'un benzersiz özellikleri, doğal içerikleri ve modern üretim süreci nedeniyle, Marmoleum CO2 nötr bir üründür. Beşikten Kapıya CO2 Nötr bölümünde Marmoleum'un sürdürülebilir karakteri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Topshield 2

Marmoleum, çift UV katmanlı Topshield 2 yüzey korumasıyla, maliyet ve performans açısından etkili çözümleri beraberinde getiriyor. Topshield2'nin doğal anti-bakteriyel özelliği sayesinde, daha az temizlikle daha hijyenik mekanlar sunar. Malzeme yapısı gereği anti-bakteriyel olan Marmoleum, sahip olduğu Topshield2 yüzey koruması sayesinde, minimum temizlik ve kimyasal kullanımı ile hijyenik mekanlar için en uygun zemin çözümü olarak öne çıkıyor.

Sürdürülebilir

Uygulama & Bakım

Marmoleum floorcare

Teknik Özellikler

Techn. specs. Marmoleum Striato

NCS & LRV

NCS & LRV

Marmoleum Linear NCS & LRV dokümanlarını buradan indirebilirsiniz.

LRV
Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağı tarafından aydınlatılan yüzeyden yansıyan görünür ve kullanılabilir ışık yüzdesinin ölçümüdür. LRV nin renk seçimi size bağladır. Bir rengin yaklaşık LRV’si, görünür ışığının miktarını ve yansıyacak rengini gösterir. Siyah rengin % 0 ışık yansıtma değeri vardır ve tüm ışığı emer. Beyaz rengin % 100 ışık yansıtma değeri vardır ve binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm Forbo ürünleri ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir.

NCS
NCS renk kodlaması, herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile yani NCS Gösterimleri sayesinde tanımlar ve herhangi bir rengin tam olarak tanımlanabilmesini sağlar. NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde başka bir renk örneği ile görsel olarak aynıdır. Bu şekilde, odadaki diğer renkli eşyalarla aynı renk döşemeler bulabilirsiniz.

‘Doğal Renk Sistemi’, NCS, bir ürün için renk değerini, yoğunluğunu ve tonunu belirlemek için geliştirilmiştir. NCS ölçüm sistemi kullanılarak, renkler ve renk grupları belirlenebilir ve kullanılan malzemeden bağımsız olarak eşleştirilebilir. Bu şekilde bir binanın içindeki farklı alanların renk koordinatları belirlenebilir. Tüm Forbo ürünlerinin bir NCS kodu bulunur ve bu kod her ürünün tanımıyla birlikte koleksiyon sayfalarında yer alır.

Marmoleum Linear NCS & LRV