Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

marmoleum
slate

Taşın doğal dokusundan ilham aldık. Marmoleum Slate, Marmoleum koleksiyonlarına yepyeni bir soluk getiren dokulu yüzey yapıya sahip.
Böylece linolyumun sıcaklığına ve taşın zamana meydan okuyan estetiğine sahip bir yüzey elde ettik.

Sofistike taş görünümü ışık oyunları yaratarak zemininizi adeta canlandırıyor. Dokulu yüzey yapısı sayesinde kaymayı da önlemiş oluyoruz. (R10).

İlham almak için Slate videomuzu izleyin!

Ürünler

Marmoleum Slate

  Çevresel Yaklaşım

  Sürdürülebilir ve Dayanıklı Zemin Kaplaması

  97% doğal hammadde
  72% yenilebilir hammadde
  43% geri dönüştürülmüş malzeme

  Doğadan gelen yüksek performans
  Marmoleum'u özel yapan ham maddeler:
  Tamamen doğal pigmentlerden oluşan Forbo Marmoleum plastikleştirici içermeyen doğal yapısıyla bakteriyostatik özelliğe sahip ve bu yönüyle insan sağlığına en uyumlu iç mekan zemin kaplamasıdır.
  Marmoleum, biyolojik olarak ayrıştırıldığından parçalanabiliyor. Alternatif olarak, Marmoleum yanması yüksek kalorili bir değer sağlar ve üretim sürecinde kullanılan enerjiden daha fazla termal enerji oluşturur. Bu, doğadan yararlanılan tam bir yaşam döngüsü olduğunu gösteriyor.

  ● keten bitkisinden gelen 'keten tohum yağı'
  ● ormanlardan gelen 'odun unu'
  ● ahşap sanayiiden gelen 'jüt'ün kalenderlenmesiyle ... doğal alt taban


  Marmoleum Blue Angel ve The Nordic Swan gibi sürdürülebilir global markalar tarafından uluslararası ölçümlere tabi tutulmuştur.

  Marmoleum, çift UV katmanlı Topshield2 yüzey korumasıyla, maliyet ve performans olarak etkili çözümleri beraberinde getiriyor.
  Topshield2'nin doğal anti-bakteriyel özelliği sayesinde daha az temizlikle daha hijyenik mekanlara sahip olurken, malzeme yapısı gereği anti-bakteriyel olan Marmoleum, sahip olduğu Topshield2 yüzey koruması sayesinde minimum temizlik ve kimyasal kullanımı ile hijyenik mekanlar için en uygun zemin çözümü olarak öne çıkıyor.


  CO2 nötr zemin kaplaması
  Marmoleum'un benzersiz özellikleri, doğal içerikleri ve modern üretim süreci nedeniyle, Marmoleum CO2 nötr bir üründür. Beşikten Kapıya CO2 Nötr bölümünde Marmoleum'un sürdürülebilir karakteri hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Marmoleum raw materials

  Teknik Özellikler

  Techn. specs. Marmoleum Solid

  Video

  Marmoleum Solid video

  **Ya kendisi odadaki en dikkat çekici şey ya da üzerinde duranları en dikkat çekici hale getiren şey; ** Solid videomuzu izleyerek ve tasarım ekibimizin lideri Tamar Gaylord ve ürün yöneticimiz Bregje Smulders’ın koleksiyonumuza dair açıklamalarını dinleyebilirsiniz:


  veya Marmoleum Slate videomuzu izleyebilirsiniz:

  Zemin Bakımı

  Marmoleum floorcare

  Red Dot Tasarım Ödülü:

  Red Dot Tasarım Ödülü 2017’nin sahibi Marmoleum Slate!

  Yeni Marmoleum Slate, eşsiz taş formlu dokulu tasarımıyla Red Dot Tasarım Ödülü 2017’nin sahibi oldu.

  Yeni "Marmoleum Slate’in minimal tonları Forbo Marmoleum Marble serisinin mermer dokulu tonları ile gelişi güzel bir tasarım kurgusu ile birleşince adeta gerçek taş görünümlü zemin kaplaması elde etmenizi sağlıyor. Basın bültenimizde Red Dot Tasarım Ödülüyle ilgili daha çok bilgi edinebilirsiniz.

  Red Dot Tasarım Ödülleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayın

  Reddot design award 2017

  Dijital galeri

  NCS & LRV

  NCS & LRV

  Marmoleum Solid NCS & LRV doküman galerimizi ziyaret edin.

  LRV

  Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağıyla aydınlatıldığı zaman bir yüzeyden yansıyan görülebilir ve kullanılabilir ışığı ifade eden, mimarlık alanında kullanılan, yüzdelik ifadedir.
  Renk seçiminde, LRV ile bir dizi tercih kriteri arasında bağlantı kurmak mümkündür. Bir rengin ortalama LRV değeri; rengin yansıtacağı görülebilir ışığın miktarını ifade eder. Siyahın yansıtma değeri %0 olup, siyah renk tüm ışığı emmektedir. Beyazın yansıtma değeri %100 olup, beyaz renk tüm ışığı yansıtmaktadır. Böylelikle binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm Forbo ürünleri ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir.

  NCS
  NCS renk kodlaması, herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile hassasiyeti tanımlanır.
  NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde diğer bir renk ile görsel olarak benzerdir. Böylelikle mekandaki diğer renkli öğeleri ile zeminler arasındaki renk geçişlerini ve eşleşmelerini zeminlerde bulabilirsiniz.

  'Doğal Renk Sistemi' NCS renk değerini, yoğunluğunu ve renk tonunu tespit etmek üzere geliştirilmiştir. NCS ölçüm sistemini kullanarak, renk ve renk grupları tanınabilmekte ve kullanılan malzeme ne olursa olsun eşleştirilebilmektedir. Bu şekilde bina içerisindeki farklı nesnelerle renk uyumu koordine edilebilmektedir. Tüm Forbo Zemin Kaplaması ürünleri NCS koduna sahiptirler ve bunları masa üstü büyütmesinin yanında, download merkezimizde görebilirsiniz.

  Marmoleum Solid NCS & LRV