Zvoľte svoju krajinu

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Udržateľná podlaha

Vytvárame lepšie prostredie

Preskúmajte nižšie

POHYBUJEME SA V KRUHU

aby sme sa posunuli vpred

V spoločnosti Forbo Flooring Systems je dôležitá akcia, nielen sľuby. Chceme byť dôveryhodným partnerom, ktorý poskytuje plnú transparentnosť, pokiaľ ide o riešenie cirkulárnych podláh a obnoviteľné suroviny.
Je to o veciach, ktoré robíme, nielen o veciach, ktoré sľubujeme.

Brožúra

Obnoviteľnosť

Obnoviteľné materiály sú dôležitou súčasťou plne kruhovej budúcnosti. To je dôvod, prečo naďalej zvyšujeme biologický obsah v našom portfóliu.

Transparentnosť

S hodnotením životného cyklu ako naším neustálym sprievodcom správnym konaním pokračujeme v smerovaní priemyslu k novým environmentálnym štandardom. Zaistili sme EPD overená treťou stranou a do všetkých našich EPD zaraďujeme vyhlásenie o ľudskom a ekologickom zdraví.

Cirkulárnosť

Pracujeme na vytváraní produktov, ktoré majú na mysli koniec – a robíme to počas celého procesu navrhovania a výberu materiálov. Náš program back to the floor je aktívny na mnohých trhoch a prispieva k opätovnému použitiu a recyklácii.

Udržateľný sortiment

Na výber z troch kategórií produktov

Vzhľadom k nášmu záväzku k udržateľnosti má produktové portfólio Forbo Flooring Systems niektoré skutočne jedinečné udržateľné riešenia.

1. Podlahové krytiny Marmoleum sú uhlíkovo neutrálne, keď opustia našu továreň, bez kompromisu.

2. Naše vinylové podlahy sú skutočne bezpečné a ponúkajú skvelé možnosti inštalácie bez lepenia, pripravené na cirkulárne hospodárstvo.

3. Naše textilné podlahy majú vysoké percento recyklovaného obsahu, najmä naše kobercové štvorce, ktoré dosahujú obsah recyklátu minimálne 56% podľa hmotnosti. Vstupné systémy Coral sú vyrobené z priadzí Econyl získaných z nedovolených rybárskych sietí.

Ďalšie informácie o našom produktovom portfóliu získate kliknutím na odkazy nižšie.

Vinyl flooring

Zistite, čo robíme, aby sme sa stali najudržateľnejším výrobcom podláh

AKO CIRKULUJEME DNES

Marmoleum - podlaha na prírodnej báze

Prečítajte si viac

Vážený priemer našej rady Marmoleum v hrúbke 2,5 mm je CO2 neutrálny (od vzniku po expedíciu) bez kompromisu. Spája ekologické hodnoty so súčasným dizajnom a ponúka dôležitý príspevok k udržateľnému svetu.

Vinyl - pripravený na cirkulárnosť

Prečítajte si viac

Vinyly sú súčasťou všestranných podláh, ktoré je možné častejšie inštalovať bez lepenia. Dosiahli tak veľký pokrok, pokiaľ ide o ich technické a udržateľné vlastnosti. Zvýšený obsah recyklovaného materiálu, vylepšené povrchové úpravy a farbivá, znížené emisie produktov (takmer nulové) a eliminácia škodlivých látok sú kľúčovými krokmi smerom k udržateľným krytinám pripraveným na cirklulárne použiti

Textilný materiál – hrdina recyklácie

Prečítajte si viac

V priemere môžeme pri našich textíliách potvrdiť najvyššie percento obsahu recyklovaného materiálu podľa hmotnosti v podlahárskom odvetví, a to až 56 %. Pre naše textilné čistiace rohože Coral používame vlákna Econyl: vlákna, ktoré pochádzajú z rybárskych sietí vytiahnutých z oceánov ako odpad. Vlákna sú vyrobené zo 100% regenerovaného materiálu.

Chcete sa dozvedieť viac o našich produktoch?

Zistiť viac

Čo robíme

Pár našich úspechov

• Priemerné emisie uhlíka na meter štvorcový produktu sa v rokoch 2004 – 2021 znížili o 70 %.

• Celkovo 23 % našich podláh tvoria recyklované materiály podľa hmotnosti, pričom niektoré jednotlivé produkty obsahujú až 89 % recyklovaných materiálov.

• Všetky kategórie produktov ponúkajú podlahy bez lepenia so 100% bezpečnými a vysledovateľnými surovinami.

• 47 podlahových rád s nezávisle revidovanými Environmentálnymi vyhláseniami o produkte (EPD).

• Všetky EPD majú vyhlásenie o vplyve na ľudské zdravie a eco-toxicite.

• Viac ako 10 rokov výročných správ o udržateľnosti v súlade s pokynmi Global Reporting Initiative (GRI).

Pozrieť sa, čo robíme
Green landscape - branding campaign 2022

Program udržateľnosti 2025

Vytvárame lepšie prostredie

Naša dlhodobá ambícia je jasná: byť vaším dôveryhodným partnerom pre riešenie plne cirkulárnych podláh vyrobených z obnoviteľných materiálov. Chceme architektom, dodávateľom, podlahárom aj majiteľom budov uľahčiť výber správnej cirkulárnej podlahy a pomôcť znížiť svoju uhlíkovú stopu, znížiť produkciu odpadu a maximalizovať využitie obnoviteľných materiálov .

Viac o našej stratégii udržateľnosti
Sustainability

Príbehy spoločnosti

FAQ

Máte otázku ohľadom našej stratégie udržateľnosti, našich podlahových riešení alebo inej témy?

Pozrite sa na naše často kladené otázky