Zvoľte svoju krajinu

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum, naša značka linolea

Podlaha na biobáze

Preskúmajte nižšie

Najlepšie prírodné riešenie podláh

Marmoleum je uhlíkovo neutrálny produktový rad od vzniku po expedíciu. Spája ekologické hodnoty so súčasným dizajnom a ponúka dôležitý príspevok k udržateľnému svetu. Forbo Flooring Systems je svetovým lídrom v linoleu a naše podlahy Marmoleum vyrábame z 97% prírodných surovín.

Naše podlahy Marmoleum sú vyrobené z:

  • 97 %

    prírodných surovín

  • 62 %

    obnoviteľných zdrojov

  • 43 %

    recyklovaných a znovu použiteľných materiálov

Uhlíkovo neutrálna podlaha

Od vzniku po expedíciu - bez kompromisu

Marmoleum sa vyrába z prírodných, rýchlo obnoviteľných surovín. Spôsob výroby linolea sa za posledných 150 rokov vyvíjal – tento vývoj vedieme prostredníctvom značky Marmoleum.

Marmoleum je jedinečné, pretože absorbuje CO2 v samotnom produkte. Fotosyntéza všetkých rastlín používaných v krytine Marmoleum absorbuje viac CO2 ako je vypúšťané pri doprave a výrobnom spracovaní konečného produktu. Vďaka tomu je Marmoleum uhlíkovo neutrálne od vzniku po expedíciu.

Cirkulárne od prírody

Obnovovacia kapacita prírodných zdrojov je základom pre cirkulárne hospodárstvo. Linoleum je v podstate produktom bio-cyklu. To znamená, že prírodné suroviny možno v zásade kompostovať a vrátiť späť do pôdy ako živiny pre novo vypestovanú prírodnú surovinu.

Používanie recyklovaných, viac-cyklovaných (tj škrupín z kakaových bôbov a talového oleja) a znovu použitých materiálov je princípom cirkulárnej ekonomiky, ktorý sa pri krytine Marmoleum uplatňuje po stáročia. V našich továrňach na linoleum sa zvyšky po inštalácii zhromažďujú a pridávajú do recyklačného systému, čo prispieva k 43% recyklovaného obsahu v podlahe Marmoleum. Ďalšie cenné materiály, ako je juta alebo zvyšky nábytkového linolea, sú ponúkané stranám, ktoré ich prevedú na vysoko hodnotné alebo spoločensky zodpovedné produkty.

Pozrite sa na zoznam recyklovaného obsahu
Marmoleum podlaha na biobáze

Výroba nového Marmolea

z 20 rokov starej podlahy

Cirkulárnosť pri podlahových krytinách zatiaľ vo veľkej miere nevidíme. Riešenia sú obmedzené hlavne tam, kde je podlaha nalepená na podklad. To sa, žiaľ, týka veľkej väčšiny dnes používaných pružných podláh. To je dôvod, prečo spoločnosť Forbo Flooring nedávno prijala výzvu plne recyklovať 13 000 m2 20 ročné podlahy Marmoleum z Delftskej technologickej univerzity a premeniť ich na úplne nové Marmoleum.

Prečítajte si celý príbeh
Linoleum powder

Udržateľná inovácia

Marmoleum Cocoa - znova cyklenie v podlahách

Holandský región „De Zaanstreek“ – región, kde sa nachádza naša továreň pre Marmoleum – je oblasťou, kde sa vyrába a spracováva veľké množstvo kakaa. To nám poskytlo inšpiráciu pre našu novú podlahovú krytinu Cocoa: kombináciu našej udržateľnej podlahy Marmoleum doplnenej o šupky zo škrupín kakaových bôbov.

Tvrdé kakaové šupky sú odpadovým produktom pri výrobe kakaa. Šupky zbierame a melieme. Následne ich vmiešame do zmesi na výrobu krytiny Marmoleum. Samotné kakaové šupky majú krásne farebné variácie, ktoré dávajú podlahe jedinečný zrnitý vzhľad a dojem.

Naša podlahová krytina Marmoleum Cocoa s jedinečným dizajnom linolea vylepšeného kúskami škrupín kakaových bôbov získala ocenenie iF DESIGN AWARD 2017 a Red Dot Design Award 2017.

Prečítajte si viac
Marmoleum Cocoa – udržateľná inovácia

Prirodzene bráni rastu baktérií

Väčšie problémy bakteriálneho zamorenia a zdravia vnútorného prostredia nemusí viesť k rýchlym a jednoduchým riešeniam. Niektoré kroky môžu viesť k okamžitému zlepšeniu. Dobrým prvým krokom je nahradiť produkty, ktoré prispievajú k problému, tými, ktoré riziko prirodzene znižujú. Nezávislé testy dokazujú, že MRSA a staphylococcus aureus sa na krytine Marmoleum nemnoží

Marmoleum je vyrobené z prírodných surovín, ktoré zo svojej podstaty odolávajú mikrobiálnemu rastu. Vďaka prírodným surovinám, ktoré vstupujú do výroby (konkrétne ľanovému oleju) získava Marmoleum schopnosť brániť rastu baktérií. Antibakteriálne vlastnosti materiálu Marmoleum sú jeho neodmysliteľnou charakteristikou. Časom nevymyznú, ale ponúkajú pokoj mysli a neustálu ochranu od okamihu inštalácie.

Suroviny

Naše podlahové krytiny

spĺňajú stavebné požadavky

Všetky naše podlahové výrobky spĺňajú emisné smernice podľa noriem AgBB a M1. Niektoré z nich sme tiež certifikovali podľa FloorScore. Pokiaľ ide o systémy hodnotenia budov, väčšina výrobkov dosahuje hodnotenie A alebo A+ v [BREEAM.](https: //bregroup.com /products/breeam/;css-nAr) V LEED, väčšina produktov priamo alebo nepriamo prispieva do nasledujúcich kategórií a kreditov :

• Zverejňovanie a optimalizácia produktov na vytváranie materiálov a zdrojov → EPD až 2 body

• Zverejňovanie a optimalizácia budovania produktov → získavanie surovín až do 1 bodu

• Nakladanie so stavebným a demoličným odpadom → až 2 body

• Kvalita vnútorného prostredia → nízkoemisné materiály do 3 bodov

• Akustické vlastnosti → až 1 bod

BREEAM

Report a fakty

Viac informácií

Chcete sa dozvedieť viac o našich linoleových podlahách?

Objavte Marmoleum