Zvoľte svoju krajinu

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Vinylová podlaha

cirkulárne pripravená podlaha

Preskúmajte nižšie

Vinyl a udržateľnosť

Takmer všetky naše vysoko kvalitné vinylové podlahové produkty je možné recyklovať, aby sa uzavrela slučka materiálov.

V rámci nášho rozsiahleho sortimentu vinylov ponúkame množstvo podláh, ktoré je možné inštalovať bez lepenia, a preto sa dajú ľahko odstrániť a sú pripravené na cirkulárne riešenie. Okrem toho je mnoho našich vinylových podláh vyrobených z veľkého percenta recyklovaných materiálov. Sú vyrábané v moderných, európskych výrobných továrňach šetrných k životnému prostrediu.

Všetky naše komerčné vinyly sú úplne bezpečné, s nízkymi emisiami uhlíka, ktoré deklarujeme pomocou vyhlásení o environmentálnych produktoch overených treťou stranou (EPD).

Fakty o vinylových podlahách

  • 10 krát

    Vinylové podlahy sú perfektným produktom, ktorý môžeme neustále točiť dookola pre jeho cirkulárnosť. Vinyl je možné recyklovať až 10-krát bez straty funkčnosti.

  • 89 %

    Podlaha Colorex plus má 89% recyklovaného obsahu, ponúkame tak dokonalý recyklovaný produkt medzi vinylmi.

  • 100 %

    Výrobné závody spoločnosti Forbo v Európe zaisťujú vysoko kvalitné produkty, ktoré sú vyrábané pomocou 100% zelenej elektriny a minimálnych tokov odpadu, ktoré sú všetky recyklované späť do produktu.

Vinylová podlaha pripravená na cirkulárnosť

Riešenie pre voľnú pokládku

Vinylová rada zahŕňa cirkulárne podlahy, ktoré možno položiť na voľno alebo inštalovať na fixáciu.

Role
Modul'up je možné položiť bez lepenia, jedná sa o inovatívny voľne položený vinyl v roliach pripravený na cirkulárnu budúcnosť.

Dielce a dosky bez lepenia
• Allura Click – ponuka luxusných vinylových dielcov v realistickom dizajne dreva a kameňa, ktoré je možné rýchlo a ľahko inštalovať vďaka osvedčenému a patentovanému „klik“ systému

• Allura Puzzle – dielce v tvare puzzle sú ideálne pre rozsiahle inštalácie. Každý štvorec má rozmer 96 x 96 cm a ľahko sa inštaluje jednoduchým poskladaním dielcov dohromady ako puzzle

• Allura Flex a Allura Decibel – inštalované pomocou fixácie

• Colorex Plus – voľne položený formát dielcov, ktorý sa dodáva aj v protišmykovej a vodivej verzii

Podlaha Allura

Naše vinylové podlahy sú bezpečné

Navrhnuté pre cirkulárnosť

Naše vinylové podlahy sú vyrábané s ohľadom na recykláciu.

Aby sme zaistili, že naše podlahy je možné na konci svojej životnosti recyklovať, zaisťujeme, aby všetky nami vyrábané vinylové podlahy spĺňali najprísnejšie zdravotné požiadavky. Za týmto účelom postupujeme podľa zoznamu REACH*. To znamená, že náš vinyl je možné bezpečne používať a bezpečne recyklovať. Neobsahuje žiadne ťažké kovy, formaldehydy ani obsah CMR (karcinogénne, mutagénne, toxické pre reprodukciu), žiadne farby na báze rozpúšťadla a žiadny PCP.*REACH (Registrácia, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals) je európsky regulačný orgán so zoznamom chemických látok s potenciálnym dopadom na ľudské zdravie.

Vinylová podlaha

Recyklovaný obsah

Recyklácia je pre naše vinylové podlahy druhou prirodzenosťou

Vinylové podlahy sú perfektné na opakované použitie. Vinyl je možné recyklovať až 10-krát bez straty funkčnosti.

Pri krytine Colorex Plus, ktorá má recyklovaný podiel 89%, ponúkame dokonalý recyklovaný vinylový podlahový produkt.

Naše výrobné závody v Európe zaisťujú vysoko kvalitné produkty vyrobené s využitím 100% zelenej elektriny tam, kde je to možné, a s minimálnymi odpadmi. Prakticky všetok vyprodukovaný odpad je recyklovaný späť do našich produktov.

S naším recyklačným programom Späť do podlahy podnecujeme spätný odber vinylového odpadu od našich zákazníkov, aby sme recyklovaný obsah ešte ďalej rozširovali. Naše EPD ukazujú skutočný recyklovaný obsah v každom produkte. Veľmi ojedeinele sa stane, že maximalizácia recyklovaného obsahu nie je tou najlepšou cestou vpred.

Pozrite sa na zoznam recyklovaného obsahu
sphera element

Veľmi nízka uhlíková stopa

Vďaka nášmu neustálemu hodnoteniu a zlepšovaniu sme hrdí na to, že môžeme vyhlásiť, že vinylové výrobky Forbo Flooring prekonávajú priemer trhu.

Forbo ponúka vinylové produkty s nízkou uhlíkovou stopou. Naše nezávislé EPD zahŕňajú najnovšiu funkčnosť pre každý produkt. Priemernú stopu vinylových podláh vyrobených v Európe možno nájsť tu.

Nič ako vinyl neexistuje

Rôzne funkčné možnosti v širokej škále designov vyvinutých na dlhodobé používanie

Vinylové podlahové krytiny po celý svoj životný cyklus dobre fungujú v celom rade dopadov na životné prostredie.

Ako materiál je vinyl ideálne vhodný na recykláciu. Je 100% recyklovateľný a môže byť recyklovaný viac ako 10-krát bez straty akýchkoľvek jeho výkonnostných vlastností.

Neponúkame vinyl s alternatívnymi polymérmi, ako je polyolefín alebo PUR. Nepoužívame ani zmäkčovadlá na biologickej báze, pretože si myslíme, že používanie palmového alebo ricínového oleja nie je štandardne lepším ekologickým riešením. Pri Forbo Flooring Systems je bio alternatívou k vinylu Marmoleum, zatiaľ čo vinyl celkovo ponúka najširší výber designu a funkčných možností.

sphera elite

Kvalita vnútorného ovzdušia

Nízke emisie produktu

Aby bola zaistená bezpečná klíma v interiéri, všetky naše vinylové výrobky spĺňajú najprísnejšie emisné normy. Naše rady podláh sú testované v súlade s kľúčovými medzinárodnými normami.

Máme certifikáciu schválenia pre AgBB, FloorScore® a Afsset.

To znamená, že naše vinylové podlahy spĺňajú požiadavky:
• E1 Vyhlásenie o zhode s EN 14041:2004
• WELL Building Standard®

A prispieva k:
• BREEAM®
• LEED®
• Projekty Green Star®

sphera

Efektívny výrobný proces

Sphera má nízky recyklovaný obsah

Aby sme vyrobili udržateľné vinylové podlahy, v spoločnosti Forbo Flooring Systems niekedy robíme veci, ktoré odporujú konvenciám.

Jedným z príkladov je, ako vyrábame náš homogénny vinyl Sphera. Tradičným spôsobom, ako vyrobiť podlahu ako je táto, je ubrať viac ako 10% podkladu na konci linky, aby sa dosiahla správna hrúbka.

Naša najmodernejšia výrobná metóda bola navrhnutá s ohľadom na efektivitu tak, aby produkovala len veľmi minimálny odpad. Všetok vyprodukovaný odpad je potom znovu použitý do rubovej vrstvy nášho heterogénneho vinylu.

To je skvelý príklad toho, že vyššie množstvo recyklovaného obsahu nie je automaticky lepšie, keď sa vezme do úvahy minimum odpadu a opätovné použitie.

Sphera Energetic 51244_homogénny vinyl

Naše podlahové krytiny

spĺňajú stavebné požadavky

Všetky naše podlahové výrobky spĺňajú emisné smernice podľa noriem AgBB a M1. Niektoré z nich sme tiež certifikovali podľa FloorScore. Pokiaľ ide o systémy hodnotenia budov, väčšina výrobkov dosahuje hodnotenie A alebo A+ v [BREEAM.](https: //bregroup.com /products/breeam/;css-nAr) V LEED, väčšina produktov priamo alebo nepriamo prispieva do nasledujúcich kategórií a kreditov :

• Zverejňovanie a optimalizácia produktov na vytváranie materiálov a zdrojov → EPD až 2 body

• Zverejňovanie a optimalizácia budovania produktov → získavanie surovín až do 1 bodu

• Nakladanie so stavebným a demoličným odpadom → až 2 body

• Kvalita vnútorného prostredia → nízkoemisné materiály do 3 bodov

• Akustické vlastnosti → až 1 bod

BREEAM

OBJAVTE NAŠE VINYLOVÉ PODLAHY

KONTAKT

Chcete vedieť viac o našej stratégii udržateľnosti, našom riešení podlahových krytín alebo inej téme? Sme tu preto, aby sme vám pomohli!

Kontaktujte nás