Zvoľte svoju krajinu

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Budovanie výziev a naša cesta

Splnenie výziev v stavebníctve

Preskúmajte nižšie

Výzvy v odvetví podláh

Kde sa musíme posunúť ďalej

Podlaha je kľúčovým stavebným materiálom a správna voľba môže výrazne znížiť celkovú uhlíkovú stopu budovy a spotrebu zdrojov. Prečítajte si viac o piatich témach, na ktoré sa zameriavame, aby sme čelili výzvam v podlahárskom odvetví.

Téma

Naša cesta v ústrety výzvam

POHYB VPRED

Od odpadu k produktu Od odpadu k produktu

Vývoj a dizajn produktu

Máme na pamäti cirkularitu a používateľa. Väčšina podláh má iba jednu životnosť, naše majú niekoľko

Prečítajte si viac
Suroviny na linoleum Suroviny na linoleum

Zdroje a suroviny

Cirkulárnosť začína transparentnosťou od vzniku ku kolíske vyhlásením o našom dopade na životné prostredie.

Prečítajte si viac
Recyklované linoleum pripravené na nový produkt Recyklované linoleum pripravené na nový produkt

Uhlíkovo neutrálna a bezodpadová výroba

Príliš veľa podláh má uhlíkovú stopu, snažíme sa vyrobiť podlahy bez zanechania stopy.

Prečítajte si viac
Dynamika budovy - výber produktu Dynamika budovy - výber produktu

Vysoko odolné a účelné riešenia

Aby sme sa správali skutočne cirkulárne, ponúkame široký výber podláh, ktoré sú navrhnuté s určitým účelom.

Prečítajte si viac
Recyklovaný vinyl Recyklovaný vinyl

Obnovenie hodnoty na konci

Aby sme položili základy lepšej budúcnosti – musíme do našich podláh navrhovať recyklované materiály

Prečítajte si viac

    Vývoj a dizajn produktu

    Zdroje a suroviny

    Uhlíkovo neutrálna a bezodpadová výroba

    Vysoko odolné a účelné riešenia

    Obnovenie hodnoty na konci

Vývoj a dizajn produktu

Vyvíjame a navrhujeme podlahové riešenia, aby sme vytvorili hodnotu počas používania aj po ňom, pričom máme na pamäti ako životné prostredie, tak užívateľov. Zameriavame sa na navrhovanie podláh z obnoviteľných a recyklovaných materiálov. To nám umožňuje dodávať produkty, ktoré pomáhajú starať sa o životné prostredie a vás.

Naším cieľom je vytvoriť riešenia s jednoduchou demontážou, ktoré sú ekologické aj bezpečné pre ľudí a zároveň prispievajú k recyklačným programom po celom svete. To znamená, že získate produkty, ktoré sa ľahko inštalujú a odstraňujú – čo umožňuje hladký proces recyklácie.

Prečítajte si viac
Akustická vinylová podlaha Sarlon

Zdroje a suroviny

Aby sme sa uistili, že naše produkty sú úplne udržateľné, nastavujeme najvyššie štandardy pre zdroje a materiály. Naše produkty sú overené tretími stranami s ekologickými vyhláseniami, ako sú LCA, EPD a HPD. Naším cieľom je používať iba 100% nezávadné a sledovateľné suroviny a zvyšovať množstvo predávaných plne biologických produktov. To znamená, že získate produkty, ktoré sú úplne bez toxických látok aj ftalátov a pochádzajú z prírodných surovín, ktoré idú so životným prostredím, nie proti životnému prostrediu.

Prečítať viac
Marmoleum podlaha z prírodných surovín

Uhlíkovo neutrálna a bezodpadová výroba

Naším cieľom nie je iba používať pre naše produkty len udržateľné materiály. Naším cieľom je aj to, aby naše produkty boli čo najudržateľnejšie. Preto pracujeme na výrobnom cykle s nulovým odpadom a na produktoch vyrobených za použitia čo najväčšieho množstva recyklovaného materiálu.

Vyrábame podlahové riešenia, ktoré sú čo najekologickejšie od návrhu až po koniec životnosti a sú vyrábané, tam kde je to možné, zo 100% obnoviteľných zdrojov energie a rýchlo obnoviteľných surovín. Takto vyrábame produkty, ktoré sú skutočne CO2 neutrálne bez nutnosti kompenzácií.

Prečítajte si viac
Sphera homogénna vinylová produkcia bez odpadu

Vysoko odolné a vhodné riešenia

Udržateľnosť a dlhá životnosť idú ruka v ruke – čím menej energie vynaložíme na vytváranie, inštaláciu, odstraňovanie, opravy a recykláciu produktov, tým menej energie celkovo spotrebujeme. To je dôvod, prečo sú naše podlahové riešenia vyrobené tak, aby okrem ľahkého čistenia odolávali aj stresujúcemu prostrediu, čím sa výrazne znižujú vaše náklady na čistenie.
Ponúkame tiež krátkodobé riešenia, ktoré je možné používať znova a znova.

Prečítajte si viac
Bezpečnostný vinyl Step

Obnovenie hodnoty na konci

Aby sme sa stali skutočne udržateľnými, musíme uzavrieť kruh. Robíme to neustálym vylepšovaním našich modulárnych ponúk a hľadaním spôsobov ako ich recyklovať na konci ich životnosti a pracujeme s miestnymi recyklačnými schémami. Navrhujeme tiež podlahy, ktoré sú vyrobené z recyklovaných materiálov, takže vaše staré podlahy môžu byť znova použité dnes – a zajtra.

Naším cieľom je zabezpečiť, aby podlahové materiály boli plne recyklovateľné a pomáhať pri zavádzaní ekonomicky životaschopných schém spätného odberu, pretože nie všetky materiály je možné recyklovať donekonečna. To znamená, že získate produkty s až 25% recyklátu zo zdrojov, ako sú rybárske siete a spotrebiteľský odpad.

Prečítajte si viac
Voľne položiteľná podlaha Modul'up

Kontakt

Chcete sa dozvedieť viac o našej stratégii udržateľnosti, našich podlahových riešeniach alebo akejkoľvek inej téme? Sme tu, aby sme vám pomohli!

Kontaktujte nás