Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Karo Halılar

Tessera karo halı

Karo halılar, yoğun trafiğe sahip en zorlayıcı ortamlardaki estetik stilleri ve üstün performansları ile bilinir. Forbo Flooring, Tessera karo halı koleksiyonu ile farklı yapıları bir araya getiriyor; bukle halı, kesik havlı halı, velür ve bukle havlı karo halı ve serbest döşenebilir yönsüz karo halı. Forbo Flooring’den her mekan için mükemmel tasarım olanakları!

 • Tessera karo halı
 • Tessera karo halı
 • Tessera karo halı
 • Tessera karo halı
 • Tessera karo halı
 • Tessera karo halı
 • Tessera karo halı
 • Tessera karo halı
 • Tessera karo halı
 • Tessera karo halı
 • 2108 Tessera Layout
  Tessera Layout & Outline

  Tessera Layout & Outline

  Farklı malzemeleri uyumla kullanan bu yenilikçi zemin çözümü, göz alıcı desenlere ve harika kombinlere sahiptir.

  Forbo Tessera Layout & Outline karo halıları zemin kaplama uygulamalarında 32 renkten oluşan paleti ile sayısız tasarım olasılığı sunar. Layout dinamik renk paletine sahiptir. Parlak tonlara sahip modern ve nötr renkler ile sayısız kombinasyon elde edebilirsiniz. Outline ise birçok renk ile iki mizanpaj renginin mükemmel şekilde eşleştirildiği, ustaca dokunmuş, çizgili halka kümeleri olan bir halı serisidir.

  Kısacası, Layout & Outline kombinasyonları, mekanlarınızın stilini güçlendiren bağlantılar kurarak zeminlerinizde renklerin derin özgürlüğü yaşatır. Koleksiyon, darbe ses indirgemesi özelliği sayesinde daha verimli çalışma ofisleri için etkili zemin çözümü sunmayı sağlar.

 • 307 colour line - Tessera Barcode
  Tessera Barcode

  Tessera Barcode

  Tessera Barcode çeşitli genişliklere sahip birbirine kontrast renk ve alçak havlı bukle yapısıyla alışılmışın dışında gelenekselliğe ve tekdüzeliğe kafa tutarak günümüz ticari mekanlarında ideal ve canlı bir görüntü sağlar.

 • Tessera Basis 4204
  Tessera Basis Pro

  Tessera Basis Pro

  Tessera Basis Pro, güvenilir, dayanıklı tekstil zemin kaplamasının gerekli olduğu çok çeşitli ticari uygulamalar için evrensel olarak seçilmiş zemin kaplamasıdır. Pratik renk seçimi, kullanılabilirliği ve dayanıklılığı nedeniyle Tessera Basis Pro, eğitim, ofis ve diğer ticari sektörlerdeki uygulamalar için güvenilir bir seçimdir.

  Tessera Basis Pro koleksiyonu, herhangi bir iç mekan ile kusursuz şekilde uyum sağlayan klasik, çağdaş ve canlı tonlarda 32 renk seçeneği sunar. 50 x 50 cm alçak bukle havlı karo halılar monolitik, çeyrek dönüşlü ve mozaik stilde döşenebilir.

 • 872 onyx - Tessera Inline
  Tessera Inline

  Tessera Inline

  Yenilenmiş Tessera Inline koleksiyonu oldukça zengin bir ayrıştırıcı doğrusal doku yapısına sahiptir ve Layout & Outline karo halı koleksiyonumuz başta olmak üzere diğer tüm Tessera ürünleri ile kombinlenerek uygulanabilir.

  Tessera Inline çoklu hav yüksekliğine sahip bukle karo halı; esnek tasarım ile şaşırtıcı iç alanlar oluşturulabilmesini sağlayan zengin bir diferansiyel lineer dokuya sahiptir.

 • 958
  Tessera Mix

  Tessera Mix

  Tessera Mix yenilikçi, serbest ve yönsüz uygulanabilen bir karo halıdır. Böylelikle, farklı ve yekpare bir kurulum görüntüsü sağlar. Yumuşak geometrik tasarımı karo kenarları ile montaj yönünü zekice gizlerken, klasik ve modern bir görünüm sağlar.

  Tessera Mix, birden fazla halı doku yapısını elverişli bir şekilde kullanarak, ton ve gölgeleri hafif açılı şekilde birleştirerek eşsiz, çekici ve son derece uyumlu bir zemin çözümü sunar. Tessera Mix, 15 çağdaş renk seçeneğine sahiptir. Ticari, konaklama ve kamuya açık iç mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

 • 2002 paradigm shift - Tessera Diffusion
  Tessera Diffusion

  Tessera Diffusion

  Tessera Diffusion karo halılar; doğanın içindeki kristal yüzeylerden ilham alınarak, yumuşak ve organik grafiksel olguları belli belirsiz kurgulayan çağdaş bir tasarımdır. Ticari mekanların gözdesi Tessera Diffusion karo halı; 10 canlı renk alternatifi ile yüksek (LRV) ışık yansıtma değerine sahiptir.

 • 1525 mountain mist Tessera Arran
  Tessera Arran

  Tessera Arran

  Tessera Arran koleksiyonu, CMC Infinity teknolojisinin gelişigüzel iplik dikişi ile doğrusal bir doku içerir. Tessera Arran, yüzeyinde oluşturulan bu oluklar sayesinde farklı yüksekliklerde bukle hav dokuması görünümü sunar. Ustalık gerektiren bu uygulamanın arkasında ise sıcak bir Forbo hikayesi ve kaliteli üretim teknolojisi vardır.

  Tessera Arran'ın yapısındaki renk kontrastlarının en yoğun temizlik çalışmalarına tabi olan ortamlarda bile ömrü boyunca korunması, %100 kendinden boyalı iplikle sağlanmaktadır.

 • Tessera Contour 1905
  Tessera Contour

  Tessera Contour

  Forbo Tessera Contour karo halıların geometrik arka plan tasarımı mimari ve şehir yerleşkelerindeki tekrar eden objelerden esinlenerek tasarlanmıştır. Tessera Contour, insan emeği ile doğal unsurları yansıtırken velür havlı yumuşak çizgisel yapısı da desenleriyle rahatlatıcı bir koleksiyondur. Koleksiyonun renk paleti soluk tonlardan koyu tonlara gölgelendirilerek ilerler.

 • 235
  Tessera Alignment

  Tessera Alignment

  Tessera Alignment karo halının sırrı : Farklı yüksekliklere sahip bukleleri; velür hav bloklarının kesişmesiyle duvardan duvara pürüzsüz zemin uygulanır ve koleksiyondaki lineer desenleriyle cesur tasarımlara imkan sağlar.

 • 3401 Tessera Cloudscape
  Tessera Cloudscape

  Tessera Cloudscape

  Tessera Cloudscape bukle halı, gökyüzünün hareket içerisindeki bulut formlarından esinlenerek oluşturulan koleksiyonda koyu tonlardan soluk renklere değişen renk alternatifleri sunar. Çok çeşitli uygulamalar ve LRV gereksinimleri için idealdir.

  ● Doğadan ilham alan 16 renk, herhangi bir ofiste hafif, havadar ve konforlu çalışma alanları oluşturulmasına izin verir
  ● Doku ve ayak altı konforu için 665 gsm hav ağırlığına sahiptir
  ● Renk haslığı sağlayan % 100 solution dyed polyamid iplik içerir
  ● %58 oranında geri dönüştürülmüş içeriklidir
  ● Minimum ses iletimi için 26dB yüksek akustik değere sahiptir
  ● Cloudscape yönsüz veya monolitik olarak döşenebilir
  ● 50x50 cm karo versiyonu Tessera Layout karoları ile iyi uyum sağlar
  ● Aynı yapıştırıcı kullanılarak Allura Flex vinil karoları ile geçiş şeritlerine ve ek profillere ihtiyaç duymadan döşenebilir

 • Tessera Nexus 3503
  Tessera Nexus

  Tessera Nexus

  "Doğru yapı, fikirlerin özgürce şekillenebileceği ve düşüncelerin bir araya geldiği, birleştirildiği ve bağlantılar kurduğu bir ortam oluşturur; daha sonra daha da gelişebilen, birbirleriyle etkileşime giren fikirler, yeni bağlantılar kurarak sürekli değişen ağımızın nexus’u, yani bağlantı noktası haline gelir."

  Tessera Nexus halı karoları, metalik bir ağ kaplamasını sofistike bir çizgili zeminle birleştirerek bağlantılar ağı oluşturur.

  • Nexus; geçiş şeritlerine, ek profillere veya alt döşemenin herhangi bir montaj gerektirmeden, aynı yapıştırıcı kullanılarak Allura Flex vinil karolar ile kolayca birleştirilebilir.
  • Nexus, M12 esnek zemin döşemeleri için Ska kriterlerini karşılar.
  • % 59 oranında geri dönüştürülmüş malzeme içerir.
  • Dayanıklılık ve renk haslığı için %100 Invista Antron® Lumena solution dyed poliamid 6.6 iplik içerir.

 • Tessera Chroma 3603 Asphalt
  Tessera Chroma

  Tessera Chroma

  "Chroma, renklerle sunulan bir kalite simgesidir. Bir rengin saflığını, yoğunluğunu veya doygunluğunu nasıl tanımladığımızdır. Renkler arasında uyum ve denge sağlarken, aynı zamanda bir bağlantı oluştururuz."

  Yarı-düz dokulu Tessera Chroma bukle halı, çağdaş estetiği temsil eden 27 sofistike ve modaya uygun renk sunar. Her tasarım, hoş bir renk dengesi oluşturacak daha yumuşak ve daha ‘kireçli’ bir ton ile kombinlenen 3 renkten oluşur.

  Kendi başına güzel, diğer halı karolarını ya da Allura Flex vinil karolarını aynı yapıştırıcıyı kullanarak birleştirmek için harika.

  Tessera Chroma’nın özellikleri:
  ● Zengin doku ve ayak altı konforu için 750gsm hav ağırlığı
  ● Dayanıklılık ve renk haslığı sağlayan % 100 Aquafil solution dyed polyamid 6 iplik
  ● % 62 oranında geri dönüştürülmüş malzeme
  ● M12 yumuşak zemin kaplamaları için Ska kriterleri

 • Tessera Earthscape 3254
  Tessera Earthscape

  Tessera Earthscape

  Tessera Earthscape, tek başına veya diğer karo halılarla birlikte kullanılmak üzere zengin dokulu, organik desenli, bukle havlı bir karo halıdır. 12 nötr tonla doğal estetiği temsil eder. Her renk seçeneği, değişen ve görünüşte sonsuz bir yüzey tasarımı oluşturmak için dokulu yapı ile birleşen 4 tamamlayıcı renk yolunun bir karışımıdır.

 • 3900 sensory Tessera Perspective
  Tessera Perspective

  Tessera Perspective

  Desenli ve kesik havlı Perspective karo halımız, lüks ve gösterişli bir yüzey dokusu oluşturur. 50 x 50 cm karoların zamansız yüzey görseli, herhangi bir iç mekana sıcaklık ve ince bir ilgi katar. Tessera Perspective koleksiyonu, 6 zengin, dekadan vurgu rengiyle tamamlanan 8 nötr tondan oluşur. Her renk tonu iki iplik rengini birleştirerek modern, yumuşak çizgili bir tasarım yaratır.

 • 3701-Sten-Tessera-Struktur-1
  Tessera Struktur 1

  Tessera Struktur 1

  Her zaman bir şeylere odaklanmamız, düşünmemiz, biraz zaman ayırmamız gerekir. Dengemizi yeniden kurmak, daha basit ve daha az karmaşık olmamızı sağlayan bütünlüğü takdir etmek için zaman bulmalıyız. Tessera Struktur 1'de, tanıdık bir sağlık ve denge duygusu buluyoruz. Struktur 1 karo halı koleksiyonu aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Tessera Struktur 2 4400
  Tessera Struktur 2 linear

  Tessera Struktur 2 linear

  Struktur 2 Linear karo halı koleksiyonu, zeminlerde sıcaklık ve ilgi yaratan ince dokulu, renk tonu çizgileri içerir. Nötr tonlardaki 6 şerit seçeneği, tek başına veya Struktur 1 karo halı ile birlikte kullanılabilir. Struktur 2 Linear karo halı koleksiyonu ile ince tasarım vurguları ve abartısız bir zarafet yakalayabilirsiniz.

  Struktur 2 Linear 50 x 50 cm karoları, herhangi bir iç mekan tasarımına esneklik ve çok yönlülük yaratarak; quarter turn ve monolitik gibi farklı şekillerde uygulanabilir.

 • 1801 feldspar - Create Space 1
  Tessera Create Space 1

  Tessera Create Space 1

  Tessera Create Space 1, 18 renkten oluşan olağanüstü esnek bir seridir. Bu bukle havlı karo halı, büyük veya küçük her türlü ticari iç mekan için uygundur. Günümüzün iç mekanları için tasarlanan Create Space 1, kendisini tek renk gruplu uygulamalara, alan tasarımlarına ve kişiye özel tasarım şemalarına borçludur.

  Büyük hacimli uygulamalar için tasarlanan ve solution dyed ECONYL® poliamid kullanılarak üretilen Create Space 1 karo halıları sadece sağlam ve dayanıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda küresel olarak artan çevresel endişelere de yanıt verir.

  Tessera Create Space 1 koleksiyonu
  • 18 renk içeren bukle havlı bir karo halı koleksiyonudur.
  • Monolitik, çeyrek dönüşlü veya mozaik döşenebilir.
  • Her renk grubunda %100 solution dyed ECONYL® poliamid iplik içerir.
  • Birden fazla uygulama seçeneği için uygundur.
  • M12 yumuşak zemin kaplamaları için Ska derecelendirme kriterlerini karşılar.
  • 10 yıl garanti kapsamındadır.
  • SOFTbac® ikincil taban ile de mevcuttur.
  • %75 geri dönüştürülmüş içeriğe sahiptir.

Tessera Hakkında

Tessera karo halı

Forbo Tessera karo halılar, yoğun trafiğe sahip en zorlayıcı ortamlardaki estetik stilleri ve üstün performansları ile ünlüdür. Tessera karo halılar konforlu ve dayanıklıdır; gürültüyü azaltır.
Forbo, Tessera karo halı koleksiyonu ile farklı yapıları bir arada sunar; bukle halı, kesik havlı halı, velür ve bukle havlı karo halı ve serbest döşenebilir yönsüz karo halı. Tessera koleksiyonu her yapıda farklı tasarım alternatifleri içerir. Forbo’da her mekana uygun mükemmel bir tasarım olanağı vardır!

Karo Halılarda Modülarite
Açık ofis sistemindeki günümüz modern ofis ortamları sık tasarım değişikliklerine uygun olmaları için esnek düşünülerek tasarlanmışlardır. Modüler bir zemin yeni ihtiyaçlara kolayca uyarlanabilir; böylece yeniden yapılanma maliyetini düşürür.

Modüler Karo Halıların Avantajlarını Keşfedin
• Karo halılar uygulanırken telefon, elektrik ve diğer zemin altı teknik sistemlerde değişiklik yapma şansı sağlar.
• Tasarımlar maksimum tasarım esnekliği için renk uyumludur.
• Artan uygulama hızı
• Uygulama esnasında oluşabilecek israfın azalması
• Zarar görmüş ya da kirlenmiş karonun değiştirilebilir olması
• Zeminin ömrünü uzatmak için rotasyonlu kullanım olanağı
• En ufak ayrıntılara dahi hızlı yenileme imkanı
• Diğer zemin sistemleri ile uyumluluk

Alternatifli tasarım olanaklarıyla Forbo Flooring karo halı koleksiyonu; teknik şartnamenizdeki tüm koşulları bütçenize göre eksiksiz karşılar.

Tessera Cloudscape 3401 - layout 2112 - outline 3102

EPD ve Diğer Belgeler

EPD’de %100 Şeffaflık

Forbo, karo halı ürünlerimizin çevre dostu olduğunu kanıtlamak için çeşitli değerlendirmeler kullanır. İlki, Çevresel Ürün Beyanı (EPD) ile sonuçlanan Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (LCA) tekniğidir. Üçüncü parti kurumlarca doğrulanmış ve tamamen şeffaf olarak hazırlanan bu beyan, bir ürünün ömrünün tüm aşamaları ile ilişkili çevresel etkileri değerlendirme tekniğine dayanmaktadır. Teknik kapsamında; hammadde içeriğindeki malzeme işleme, üretim, dağıtım, kullanım, tamir, bakım, elden çıkarma ve geri dönüşüme kadarki tüm süreçlerle ilgili çevresel etkiler değerlendirilir.

Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (LCA), aşağıdaki tüm hususları dikkate almaktadır: Hammadde alımının çevresel etkileri, enerji kullanımı ve verimliliği, malzeme ve kimyasal maddelerin içeriği, hava, toprak ve su emisyonları ile atık çıkarma.

Forbo Halı Koleksiyonunun EPD’lerini İnceleyin.

GUT Sertifikası
Forbo Flooring karo halı koleksiyonu GUT sertifikasına sahiptir. Bu, tüm Tessera serilerinin yapılan en son ve ciddi testleri geçtiği ve tüketicilerin güvenliğini garanti ettiği anlamına gelir.

GUT Sertifikası ile ilgili Detaylı Bilgi Almak için Dokümanı İndirin.

Karo Halı Ürünlerimizin GUT Sertikalarını İnceleyin.

Environmental Product Declaration

Malzeme Yapısı

Karo halı yapısı

Tessera karo halıları özel estetik ve performans avantajları sağlamak için çeşitli yapılarda tasarlanmış ve üretilmiştir.

Bukle Halı
Standart bukle hav yapılı karo halılar, çok yüksek trafiğe sahip koridorlar ve resepsiyon gibi alanlarda iyi görüntüyü muhafaza etmek için tasarlanmıştır. Dokulu bukle hav yapısında üretilen karo halılar; sağlam ve dayanıklı modern iç mekanlar oluşturmanızı sağlar.
Forbo karo halı koleksiyonundaki Bukle Havlı karo halılar arasında Tessera Basis, Tessera Layout & Outline, Tessera Barcode, Tessera Inline, Tessera Create Space I, Tessera Create Space II, Tessera Arran, Tessera Cloudscape, Tessera Nexus ve Tessera Chroma yer almaktadır.

Serbest Döşenebilir & Yönsüz Halılar
Yönsüz ve rastgele döşlenebilen Tessera karo halılar, tamamen kişiye özel bir uygulama yöntemiyle ve her tasarıma uygun şekilde döşenebilir stilde akıllıca tasarlanmıştır. Tessera’nın rastgele döşenebilen yönsüz karo halıları CMC tufting teknolojisine ile üretilir, böylece uygulama sırasında yaşanabilecek fire miktarını %2'nin altına düşürür.

Serbest Döşenebilir & Yönsüz halı alternatifleri için Tessera Mix koleksiyonumuzu inceleyin.

Bukle & Kesik Havlı Halılar
Tessera bukle ve kesik havlı karo halılar geleneksel bukle halıların dayanıklılığını sunmanın yanı sıra kesik havlı halıların üstün estetiğiyle daha yoğun lüks hissiyatını birleştiren akıllı hibrid üretim teknolojisine sahiptir.

Forbo karo halı koleksiyonundaki Bukle & Kesik Havlı karo halılar arasında Tessera Alignment ve Tessera Contour yer almaktadır.

Loop pile construction