Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Karo Halılar

Karo Halılar

Karo halılar en zorlayıcı yoğun trafikli ortamlarda estetik stilleri ve üstün performansları ile bilinmektedir. Forbo Flooring hem tuft hem de birleşmeli karo halı çeşitleri sunmakta olup farklı tasarım, renk, uygulama seçimleri ile fiyat avantajı sağlar.

Tessera Karo Halılar
Tessera esnetik ve performans faydaları sağlamak için tasarlanmış olan çekici ve aşınmaya dayanıklı dokuya sahip tuft karo halılardır.
Forbo, Tessera tuft karo halılarıyla birlikte yüksek kaliteli zemin kaplamaları için geniş bir portföy sunar.

Tessera karo halılar
Tessera, özel estetik ve performans faydalar sağlamak üzere tasarlanmış farklı, yapı ve dokularda çekici ve dayanıklı tüfte halı karoları sunar.

 • Karo Halılar
 • Karo Halılar
 • Karo Halılar
 • Karo Halılar
 • Karo Halılar
 • Karo Halılar
 • Cloudscape 3401 2112
  Tessera karo halı

  Tessera karo halı

  Karo halılar, yoğun trafiğe sahip en zorlayıcı ortamlardaki estetik stilleri ve üstün performansları ile bilinir. Forbo Flooring, Tessera karo halı koleksiyonu ile farklı yapıları bir araya getiriyor; bukle halı, kesik havlı halı, velür ve bukle havlı karo halı ve serbest döşenebilir yönsüz karo halı. Forbo Flooring’den her mekan için mükemmel tasarım olanakları!

 • Tessera Planks Layout 2112-2130-2118 detail
  Tessera planks

  Tessera planks

  Farklı malzemeleri uyumla kullanan bu yenilikçi zemin çözümü, göz alıcı desenlere ve harika kombinlere sahip. Forbo Tessera 50x50 cm karo halılarını daha şık bir görünüme kavuşturmak ve daha fazla tasarım olanağına ulaşmak için Tessera Planks'ı Keşfedin: 100x25 cm ve 100x20 cm ölçülerde plank halı alternatifleri ile Tessera In-touch, Tessera Layout & Outline Planks veTessera Seagrass.

 • Flotex Cirrus 242004 & 270004
  Flotex karo

  Flotex karo

  Flotex karo halı, 50x50 cm ve/veya 50x25 cm ölçülerinde üretien yüksek kaliteli tekstil karo halıdır. Flotex karoların diğer zemin çözümleri ve alternatifleri ile birleştirilmesi kolaydır; kendi modüler tasarımınızı oluşturmak için size sınırsız olanaklar verir. Flotex karo halı koleksiyonu, sofistike çizgisel tasarımlardan tek renkli seçeneklere uzanan 5 farklı seri sunar. Flotex karo koleksiyonlarını keşfedin.

 • Flotex planks Wood herringbone 151001_151002_151003
  Flotex planks

  Flotex planks

  Sofistike ve stil sahibi modüler zeminler! Modüler uygulamalar zemin sektörünün en büyük trendlerinden biri. Forbo ile benzersiz zeminler oluşturmak için 100x25 cm boyutlarında üretilen yeni Flotex planks koleksiyonunu keşfedin. Plaka görünümü ile bu koleksiyon, Flotex Planks ve Flotex Colour koleksiyonlarımızda mevcuttur. Heyecan verici bu koleksiyon, her türlü ortama mükemmel bir şekilde uyum sağlar, koleksiyonları birbiriyle eşleştirmek için sonsuz olanaklar sunar.

Karo Halılar Hakkında

Karo Halılarda Modülarite

Modülarite
Açık ofis sistemlerine sahip olan günümüz modern ofis ortamları sık tasarım değişikliklerine uygun olmaları için esneklik düşünülerek tasarlanmışlardır. Modüler bir zemin yeni ihtiyaçlara kolayca uyarlanabilir ve yeniden düzenleme masrafını azaltır.

Karo halılar uygulanırken, telefon, elektrik ve diğer zemin altı teknik sistemlerde değişiklik yapma şansı sağlar.

• Maximum design flexibility Maksimum dizayn ve renk esnekliği ;
• Hızlı ve kolay uygulama tekniği
• Güçlü mimari teknik desteği
• Uygulama esnasında oluşabilecek israfın azalması
• Zarar görmüş ya da lekelenen kısımların tekrar yapılması veya onarılması
• En ufak ayrıntılara hızlı müdahale, yenileme
• Diğer zemin sistemleri ile uyumluluk

Karo halı seçimleriniz size projenizde alternatif tasarım olanağı sağlayan Forbo Flooring ürün portföyü; teknik şartnamenizdeki tüm koşulları bütçenize göre eksiksiz karşılar.

Tessera Contour

Karo Halı Üretimi

Karo Halı Üretimi

Karo halılarımız, özel estetik ve performans faydaları sağlaması amacıyla kaliteli ve Forbo’ya özgün hav yapımlarıyla tasarlanır ve üretilir.

Bukle Halı (Loop Pile)
Standart bukle hav yapımına sahip karo halılar, çok yüksek ayak trafiği olan koridor ve resepsiyon gibi alanlarda iyi görüntüyü muhafaza etmek amacıyla tasarlanmıştır.

Tessera karo halılar bukle hav özelliği ile birleşince sağlam, dayanıklı modern iç mekanlar yaratmanızı sağlar.

Tessera bukle halı koleksiyonlarımızı ziyaret edin

Yönsüz & Serbest Döşenebilen Karo Halı (Random lay. batchless)
Yönsüz ve serbest döşenebilen Tessera karo halılar, tamamen kişiye özel bir uygulama yöntemiyle, her tasarıma uygun uygulanabilecek şekilde akıllıca tasarlanmıştır. Tessera’nın serbest döşenebilen yönsüz karo halıları CMC tufting teknolojisine ile üretilir, böylece uygulama sırasında yaşanabilecek fire miktarını %2'nin altına düşürür.

Tessera Yönsüz&Rastgele Döşenebilen(Random Lay.Batchless) Koleksiyonlar

Bukle & Kesik Havlı Halı (Cut & loop pile)
Tessera Cut & Loop Pile (bukle ve kesik havlı) karo halılar bir yandan geleneksel bukle halıların dayanıklılığını yaşatırken diğer yandan kesik havlı halıların üstün estetiğiyle daha yoğun lüks hissiyatını bir arada sunan akıllı hibrid üretim teknolojisine sahiptir. Tessera, tüm ticari ortamlara uygun, çok çeşitli estetik stillerde bukle ve kesik havlı karo halılar sunmaktadır.

Tessera Bukle&Kesik Havlı Koleksiyonlar (cut&loop pile)

Tessera

Tessera

Tessera Karo Halılar

Tessera, müşterilerine, özel estetik ve performans faydaları sağlaması için dizayn edilen farklı hav yapımları ve dokularda birbirinden çekici ve uzun ömürlü tuft karo halıları sunar. Geniş ürün yelpazesi, her tip ticari ve kamu sektör iç mekanı zenginleştirecek çağdaş ve klasik stilde, düz ve desenli dizaynlar ve bir çok renk çeşidi içerir.

Tessera carpet tiles

Flotex

Flotex Karo Halılar

Flotex sertliğini ve dayanımını, su geçirmez köpük tabanı ve metrekareye düşen 80 milyon naylon 6.6. fiber liften oluşan yüzeyinden alırken, normalde yalnızca bir halının sağlayabileceği düşünülen sessizliği ve konforu da yaşatıyor. son derece dayanıklı ve kayma direnci yüksek bir yüzey sunan bu koleksiyon hem rulo ve hem karo seçenekleri ile % 74 yeniden kullanılan ve geri dönüştürülmüş malzeme içeriyor.

Flotex, kullanıcılara yenilikçi bir zemin kaplamasından bekleyeceği herşeyi sunan yüksek teknoloji tekstil ürünüdür.

Flotex üretiminde kullanılan hassas baskı teknolojileri, doğada bulunan zengin renk paletinden, en küçük detaya kadar her türlü desenin üretilmesine olanak sağlıyor.
Flotex, özellikle aşırı yıpranmaya ve yoğun tekerlekli sandalye kullanımına dayanıklı yapısıyla tezgahlar, kiosklar ve çağrı merkezleri gibi çok yoğun çalışma ortamları için mükemmel bir seçimdir.

Flotex Linear 565007

LRV & NCS Kodları

LRV & NCS Kodları

LRV
Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağı tarafından aydınlatılan yüzeyden yansıyan görünür ve kullanılabilir ışık yüzdesinin ölçümüdür. LRV nin renk seçimi size bağladır. Bir rengin yaklaşık LRV’si, görünür ışığının miktarını ve yansıyacak rengini gösterir. Siyah rengin % 0 ışık yansıtma değeri vardır ve tüm ışığı emer. Beyaz rengin % 100 ışık yansıtma değeri vardır ve binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm Forbo ürünleri ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir.


NCS
Doğal Renk Sistemi (NCS), bir ürünün renk değerini, yoğunluğunu ve tonunu tanımlamak için geliştirilmiştir. NCS ölçme sisteminin kullanımıyla, renkler ve renk grupları kullanılan malzemeden bağımsız olarak tanımlanır ve uygunluk sağlar. Bu şekilde, bir yapı içincd değişik yönler için söz konusu olan farklı renk koordinatları tanımlanır.Tüm Forbo ürünleri elektrik yansıtma değerlerine sahip olup, koleksiyon sayfalarındaki tanımlarda bu değerlere ulaşılabilinir.

Doküman Galerisi

LRV & NCS

EPD ve Diğer Belgeler

EPD’de %100 şeffaflık

Karo halı ürünlerimizin çevre dostu olduğunu kanıtlamak için Forbo olarak çeşitli değerlendirmeler kullanmaktayız. Bunlardan ilki, Çevresel Ürün Beyanı (EPD) ile sonuçlanan Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (LCA) tekniğidir. Tamamen şeffaf ve bağımsız kuruluşlarca doğrulanmış olan bu beyan, bir ürünün ömrünün hammadde ekstraksiyonundan işleme, üretim, dağıtım, kullanım, onarım, bakım ve hatta geri dönüşüme kadar tüm aşamalarıyla ilişkili çevresel etkileri değerlendirme tekniğine dayanmaktadır.

Bu teknik; hammadde alımının çevresel etkileri, enerji kullanımı ve verimliliği, malzeme ve kimyasal maddelerin içeriği, havaya, toprağa ve suya salınımı ve atık oluşumu gibi tüm hususları dikkate almaktadır.

KARO HALI ÜRÜNLERİMİZİN EPD DOKÜMANLARI İÇİN TIKLAYIN. .

GUT Etiketi

Forbo Flooring karo halıları tekstil içerikli zemin döşemelerinin tüketici sağlığına uygunluğunu kontrol eden GUT garantisine sahiptir. Bu, tüm Tessera koleksiyonlarının, tüketicilerin güvenliğini sağlamak amacıyla kimyasallar ve emisyonlar üzerinde yapılan en son ve ciddi testleri geçtiği anlamına gelir.

GUT BELGESİ İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN.

KARO HALI ÜRÜNLERİMİZİN GUT BELGELERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN.

EPD

Sürdürülebilirlik

Bukle Döngüsü (Closing the loop)

Tessera karo halılarımız kalite ile eş anlamlı olsa da bunların daha da sürdürülebilir hale gelmeleri için üretim süreçlerimizi ve ürün yapılarımızı geliştirmenin yollarını arıyoruz.

%50 Geri Dönüşümlü İçerik
Forbo, tuft(tufted) halı üretim yöntemiyle meydan okuyor. İngiltere'de üretilen Tessera karo halılarımızın şimdi % 50’nin üzerinde bir oranla geri dönüştürülmüş içerikten üretilmesinden gurur duyuyoruz.

%80 Oranında azaltılmış karo atıklar :Tasarruf
Karo halılarımızın üretiminde yenilikçi ultrasonik bıçaklar kullanıyoruz. Bu yeni tekniğin sayesinde israf oranında %80’e varan tasarruf elde ediyoruz.
Ve yeni iplik çekme makinemiz kapalı bir döngü süreci yaratarak ürettiğimiz küçük miktarda israfı da geri dönüştürerek tekrar ürüne karıştırmamızı sağlıyor.

İşlenmemiş Malzeme Oranında Azalma
Kullandığımız işlenmemiş materyalleri azaltıyoruz. Örneğin, iplik uçlarını atmak yerine yeniden sararak Tessera serisinde kullanıyoruz. %100 oranında ECONYL® yeniden üretilmiş iplik kullanarak ürettiğimiz bir çok serimiz bulunuyor.

Hızlı ve Kolay Temizlik
Karo halılarımız Kuru Füzyon olarak isimlendirdiğimiz, ısı, bir miktar su ve doğal, organik temizleyiciler ile basit ve kolayca temizlenir. Daha az su ve daha az miktarda kimyasal kullanımıyla ilk günkü canlı görüntüsünü korur.

Uygulama artıklarını azaltıyoruz
Yeşil Tasarım İlkelerimize uyarak yenilikçi karo halılarımız (random-lay) uygulama esnasında doğan artık oranını %3’ün altına düşürür. Tessera’nın zemine uygulandığındaki arta kalan firelerin Lanchashire Preston yakınlarındaki fabrikamızda geri dönüştürülmek ve yeni ürünlerin üretiminde tekrardan değerlendirilip, işlenmek üzere toplanır.

UK Onaylı Halı Geri Dönüşüm
İngiltere Halı Geri Dönüşümü Derneğinin kurucu üyesi olarak aynı zamanda yaşam döngüsünün sonunda halılarımızın geri dönüştürülmesi veya yeniden kullanılması için sürekli çalışıyoruz.

Sustainable carpet tiles