Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

tessera
basis pro

Tessera Basis Pro, güvenilir, dayanıklı tekstil zemin kaplamasının gerekli olduğu çok çeşitli ticari uygulamalar için evrensel olarak seçilmiş zemin kaplamasıdır. Pratik renk seçimi, kullanılabilirliği ve dayanıklılığı nedeniyle Tessera Basis Pro, eğitim, ofis ve diğer ticari sektörlerdeki uygulamalar için güvenilir bir seçimdir.

Tessera Basis Pro koleksiyonu, herhangi bir iç mekan ile kusursuz şekilde uyum sağlayan klasik, çağdaş ve canlı tonlarda 32 renk seçeneği sunar. 50 x 50 cm alçak bukle havlı karo halılar monolitik, çeyrek dönüşlü ve mozaik stilde döşenebilir.

• geliştirilmiş renk haslığı ve dayanıklılık için %100 poliamid solution dyed iplik
• ağır ticari kullanım için Class 33
• minimum gürültü iletimi için 25 dB'lik yüksek akustik değer
• Ağırlıkça %62 geri dönüştürülmüş içerik
• Allura Flex lüks vinil karoları ve plank'ları ile kolayca birleştirilebilir
• SOFTbac® ikincil tabanda da mevcuttur

Ürünler

Tessera Basis Pro

  Tessera Hakkında

  Tessera karo halı

  Forbo Tessera karo halılar, yoğun trafiğe sahip en zorlayıcı ortamlardaki estetik stilleri ve üstün performansları ile ünlüdür. Tessera karo halılar konforlu ve dayanıklıdır; gürültüyü azaltır.
  Forbo, Tessera karo halı koleksiyonu ile farklı yapıları bir arada sunar; bukle halı, kesik havlı halı, velür ve bukle havlı karo halı ve serbest döşenebilir yönsüz karo halı. Tessera koleksiyonu her yapıda farklı tasarım alternatifleri içerir. Forbo’da her mekana uygun mükemmel bir tasarım olanağı vardır!

  Karo Halılarda Modülarite
  Açık ofis sistemindeki günümüz modern ofis ortamları sık tasarım değişikliklerine uygun olmaları için esnek düşünülerek tasarlanmışlardır. Modüler bir zemin yeni ihtiyaçlara kolayca uyarlanabilir; böylece yeniden yapılanma maliyetini düşürür.

  Modüler Karo Halıların Avantajlarını Keşfedin
  • Karo halılar uygulanırken telefon, elektrik ve diğer zemin altı teknik sistemlerde değişiklik yapma şansı sağlar.
  • Tasarımlar maksimum tasarım esnekliği için renk uyumludur.
  • Artan uygulama hızı
  • Uygulama esnasında oluşabilecek israfın azalması
  • Zarar görmüş ya da kirlenmiş karonun değiştirilebilir olması
  • Zeminin ömrünü uzatmak için rotasyonlu kullanım olanağı
  • En ufak ayrıntılara dahi hızlı yenileme imkanı
  • Diğer zemin sistemleri ile uyumluluk

  Alternatifli tasarım olanaklarıyla Forbo Flooring karo halı koleksiyonu; teknik şartnamenizdeki tüm koşulları bütçenize göre eksiksiz karşılar.

  Tessera Cloudscape 3401 - layout 2112 - outline 3102

  Galeri

  Tessera Basis Pro fotoğraf galerisi

  Tessera Basis Pro koleksiyonundan farklı öğelerin fotoğraflarını bulabilirsiniz.

  Teknik Özellikler

  Tessera Basis Pro

  Temizlik & Bakım

  Temizlik & bakım

  Forbo Tessera karo halılar, en yoğun ticari ortamlarda dayanıklılık ve görünüm koruması sağlamak için poliamid iplik kullanılarak üretilir.

  İyi tasarlanmış bir giriş zemin sistemi, kir ve nemin binaya girmesini önleyecek, karo halıların ömrünü uzatacak, temizlik, onarım ve genel bakım maliyetlerini azaltacaktır. Forbo Coral ve Nuway giriş sistemlerinin bir binaya giren tüm kir ve nemin %95'e kadarını çıkardığı ve tuttuğu bağımsız olarak kanıtlanmıştır.

  Düzenli temizlik önemlidir (yüksek emiş gücüyle çalışan bir fırçalı vakum kullanarak). Dökülmeler ve yüzey lekeleri nemli bir bezle süngerlenerek veya daha dayanıklı lekeler için kullanılan hafif bir deterjan solüsyonuyla çıkarılabilir.

  Forbo Floorcare talimatlarına uyulması, karo halıların görünümünün korunmasını sağlayacaktır.

  Tessera Temizlik & Bakım Talimatları dokümanını buradan indirebilirsiniz.

  Tessera Basis Pro

  NCS & LRV

  NCS & LRV değerleri

  Tessera Basıs Pro LRV & NCS değerleri dokümanını buradan indirebilirsiniz.

  LRV
  Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağıyla aydınlatıldığı zaman bir yüzeyden yansıyan görülebilir ve kullanılabilir ışığı ifade eden, mimarlık alanında kullanılan, yüzdelik ifadedir.
  Renk seçiminde, LRV ile bir dizi tercih kriteri arasında bağlantı kurmak mümkündür. Bir rengin ortalama LRV değeri; rengin yansıtacağı görülebilir ışığın miktarını ifade eder. Siyahın yansıtma değeri %0 olup, siyah renk tüm ışığı emmektedir. Beyazın yansıtma değeri %100 olup, beyaz renk tüm ışığı yansıtmaktadır. Böylelikle binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm Forbo ürünleri ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir.

  NCS
  NCS renk kodlaması, herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile hassasiyeti tanımlanır.
  NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde diğer bir renk ile görsel olarak benzerdir. Böylelikle mekandaki diğer renkli öğeleri ile zeminler arasındaki renk geçişlerini ve eşleşmelerini zeminlerde bulabilirsiniz.

  'Doğal Renk Sistemi' NCS renk değerini, yoğunluğunu ve renk tonunu tespit etmek üzere geliştirilmiştir. NCS ölçüm sistemini kullanarak, renk ve renk grupları tanınabilmekte ve kullanılan malzeme ne olursa olsun eşleştirilebilmektedir. Bu şekilde bina içerisindeki farklı nesnelerle renk uyumu koordine edilebilmektedir. Tüm Forbo Zemin Kaplaması ürünleri NCS koduna sahiptirler ve bunları masa üstü büyütmesinin yanında, download merkezimizde görebilirsiniz.

  LRV and NCS values

  Bize Ulaşın

  Bizimle iletişime geçin

  Herhangi bir sorunuz veya Tessera karo halı koleksiyonlarımız hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

  Forbo Flooring'in tüm dünyada satış organizasyonları bulunmaktadır.

  Türkiye ofisine ait iletişim bilgilerini bu sayfada görebilirsiniz.

  Tessera Basis Pro