Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Heterojen Vinil

Sarlon 19dB akustik vinil

Yenilenen Sarlon 19dB serimiz, ses azaltımı için mükemmel bir zemin çözümüdür. Akustik zemin çözümleri için sınıfının en iyisi olan kalıcı batma değeriyle birlikte mümkün olan en iyi akustik özellikleri sunar; XtremPUR™, uzun süreli yüksek performanslı koruma sunarken bakımı kolaylaştırır. 4 tasarım temasına ayrılmış 92 öğeyi keşfedin: Wood, Material, Graphic ve Colour.

 • Sarlon 19dB akustik vinil
 • Sarlon 19dB akustik vinil
 • Sarlon 19dB akustik vinil
 • Sarlon 19dB akustik vinil
 • Sarlon | Modul'up 8514 pure chill oak
  Sarlon 19dB Wood

  Sarlon 19dB Wood

  Sarlon Wood serisi, gerekli olduğu her yerde sıcak bir atmosfer sunar. Bir ahşap zeminin doğal, otantik görünümünü en kaliteli vinil zemin kaplamasının avantajlarıyla birleştirir.

 • Sarlon | Modul'up 904 graphite stromboli
  Sarlon 19dB Material

  Sarlon 19dB Material

  Sarlon Material koleksiyonu; çimento, beton, taş ve tekstil gibi popüler zemin malzemelerine dayalı bir dizi modern tasarım sunar. Çimento ve beton tasarımları yaygın olarak beğenilmekte ve kullanılmaktadır; bu nedenle ürün yelpazesine ince metalik Slabstone, doğal canlı taş Stromboli ve hibrit Dissolved Stone beton/taş desenleri de dahil olmuştur. Nairobi ve Canvas, farklı ölçek ve karmaşıklık seviyelerine sahip tekstil dokuma efektleridir, her ikisi de düşük kontrastın gerekli olduğu gölgeleme kombinasyonları için çok uygundur.

 • Sarlon | Modul' up 4827 deep blue stardust
  Sarlon 19dB Colour

  Sarlon 19dB Colour

  Sarlon Colour, renkli alternatifleri ile bir dizi tek ve tüm içeriği kapsayan tasarımlar sunar. Uni ve Stardust tasarımları renkli bir aşınma tabakasına sahiptir; bu özellik, ürünlere yoğun ve derin bir renk efekti verir. Seri, renk trendlerindeki en son gelişmeleri yansıtır ve toplam aralıktaki hemen hemen tüm tasarımlarla birleştirilmesi kolaydır. Eğlenceli Color Splash tasarımı renkli pozitiflik ifadesi sağlar. Bu organik, cesur ve renkli seri 24 renkten oluşuyor ve 600x200cm tekrara sahip!

 • Sarlon | Modul'up 409 black and white doodle
  Sarlon 19dB Graphic

  Sarlon 19dB Graphic

  Sarlon Graphic serisi, zemininizde gerçekten bir etki yaratan çarpıcı grafik ve organik desenlerden oluşur. Topografyanın elle çizilmiş dokuları ve yeni Doodle tasarımı, Graphito'daki bir terrazzonun grafik yorumuna aktarılır. Terrazzo gerçek taşlara dayanmaktadır. Doodle ve Graphito tasarımını içeren en cüretkar tasarım ifadesi ise Kubik'tir. Graphic serisindeki tüm ürünler, serinin diğer parçalarıyla kombinasyon için ilham verir.

Sarlon 19dB Hakkında

Sarlon 19dB hakkında

Binalardaki gürültünün azaltılması söz konusu olduğunda akustik zeminlerin önemli bir katkısı vardır. Sarlon, piyasadaki en iyi akustik zemin kaplaması olma konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. 19dB akustik performans ve konfor, en iyi kalıcı batma değeri ile birleştiğinde, bu Sarlon serisine yıllar boyunca süren lider bir konum kazandırmıştır.

Sarlon 19dB'nin performansı, renk ve tasarımda 90'dan fazla seçeneğin yanı sıra yıllar boyu kullanımda bile güzel kalmasını sağlayan XtremPUR TM koruma yüzeyi ile daha da geliştirilmiştir.

Sarlon 19dB, akustik ve yoğun trafik performansının birleştirilmesi gereken her projede kullanılabilir.

Sarlon 19dB size şunları sunar:
• 19 dB ses indirgeme özelliği
• Mükemmel kalıcı batma değeri performansı
• Sürekli performans sağlayan XtremPUR TM yüzey koruması
• R10 kayma direnci
• Sınıfının en iyisi kimyasal direnç
• Sertifikalı antibakteriyel aktivite
• Çok düşük TVOC (<0.01 mg/m2)
• Mat kaplama
• Geliştirilmiş çizilme direnci
• Ftalat içermeyen zeminler

Sarlon | Modul'up 409 black & white doodle

Diversity* konsepti

Çeşitlilik, birlikte daha iyi!

Sarlon 19dB, yeni Diversity, better together (Çeşitlilik, birlikte daha iyi) konseptimizin bir parçasıdır. Eşi görülmemiş çeşitlilikteki zemin ürünleri ile tek bir tasarım konsepti: Akustik, kompakt, yapıştırılmış veya tamamen serbest döşenebilir.

Konsept, Sarlon 15dB ve 19dB akustik zemin serilerimizi ve Modul'up serbest döşenebilir kaplamalarımızı içermektedir. Koleksiyonumuz işlev açısından geniş bir çeşitlilik sunar; tek renk konseptiyle birbirine bağlanır. Bu renk konsepti 90'dan fazla renk ve tasarımdan oluşmaktadır.

Farklı aralıkların birbirini tamamlayabileceği ve bir proje için farklı işlevler gerektiğinde, serbest döşeme, akustik veya kompakt olmasına bakılmaksızın farklı döşeme ürünlerini birleştirmenin mümkün olduğu anlamına gelir.

Sarlon ve Modul'up birlikte daha iyi.

Diversity konsepti hakkında daha fazla bilgi edinmek ve zemin tasarım örneklerinden ilham almak için aşağıdaki videoyu izleyin.

Sarlon diversity

Ses İndirgeme

Ses indirgeme hakkında

Forbo Flooring, ses indirgeme konusunda uzmandır. Çalışma veya yaşam ortamınızı etkileyebilecek 2 farklı ses türü vardır: darbe sesi azaltma ve oda içi darbe sesi azaltma.

Oda içi darbe sesi
Oda içi darbe sesi odanın kendisindeki darbe sesi ile ilgilidir. Daha sakin ve hoş bir ortam yaratmak için bunu azaltmak istersiniz. Sarlon serisindeki tüm ürünler çok fazla ses azaltımı sunar ve mümkün olan en iyi sınıf olan A sınıfı ile derecelendirilir.

Darbe sesi
Darbe sesi, zeminden alttaki seviyeye iletilen sesle ilgilidir. Bu darbe sesini azaltmak, gittikçe daha fazla ortamda kritik bir özelliktir. Sarlon 19dB zemin kaplamamızla, EN ISO 717-2'de ölçülen, yüksek trafikli yerlerdeki odalardan gelen çarpma sesi üzerinde mümkün olan en iyi iyileştirmeyi sunuyoruz. Diğer üstün performans özellikleriyle birlikte Forbo Flooring, well-being'e katkıda bulunan bu önemli unsurda gerçekten liderdir.

Akustik zemin kaplamalarındaki zorluk, en yüksek ses indirgeme seviyesini kalıcı batma değeri açısından mümkün olan en iyi performansla ilişkilendirmektir. Sarlon ve Modul'up zeminler her zaman bu iki performans sınıfının en iyi kombinasyonunu sunar.

Sarlon acoustic flooring

XtremPUR™

XtremPUR™ - Üst düzey koruma

XtremPUR™, Sarlon koleksiyonundaki her üründe bulunur. Lekelere, sürtünmelere ve çizilmelere karşı mümkün olan en iyi direnci sağlayarak mat bir görünüm oluşturan, son derece yüksek performanslı bir yüzey korumasıdır.

Leke koruması
XtremPUR™ yüzey koruması, lekelere karşı mümkün olan en iyi direnci sunar. Sarlon zemin kaplamalarımız, potansiyel kimyasal dökülmelerin lekelere neden olabileceği sağlık hizmetleri segmenti için idealdir.

Daha az maliyetle minimum sürede temizlenmesi kolaydır
XtremPUR™, kirlenmeye karşı gerçek bir kalkan görevi gören 3D yüzey koruması oluşturur. Zeminin temizlenmesi kolaydır ve cila gerektirmez. Bu aynı zamanda zeminleri temizlerken zaman ve paradan tasarruf sağlar.

Dayanıklı ve uzun ömürlü
En yoğun ve agresif koşullarda test edilmiştir. XtremPUR™ yüzey koruması, sürtünme ve çizilmelere karşı mükemmel performans gösterir ve en dayanıklı çözümdür. Yoğun trafik ve zorlu alanlarda bile zamanla güzelliğini korur.

Mat yüzey
XtremPUR™, zeminin görselini iyileştirerek ona daha gerçekçi ve daha az parlak bir görünüm kazandırır.

Xtreme PUR logo

Teknik Özellikler

Sarlon | Modul'up technical specifications table

Uygulama & Bakım

Sarlon cleaning & maintenance

Fotoğraf & Video

Sarlon fotoğraflar & videolar

Sarlon akustik zemin serisindeki 90'dan fazla renk ve tasarım, çarpıcı zemin tasarımlarına olanak tanır. Aşağıdaki örneklerden ilham alabilir, videomuzu izleyebilirsiniz.