Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

flotex
kasuri

Christopher Redfern’in çağdaş ve geleneksel tasarımlarının beraber kullanıldığı dijital baskı teknolojisi.
Adını Kazuri kumaştan alan **Japon dokuma tekstil tekniği ** tüm dikkatleri çekiyor.

Ürünler

Flotex Kasuri

Çevresel Yaklaşım

Sürdürülebilir Zemin

Yeşil Elektrik
Forbo’nun Büyük Britanya’daki ve Fransa’daki Flotex üretim operasyonları, yeşil elektrikle ve üretimde tamamen geri dönüştürülen atık akışıyla üretilen yüksek kaliteli zemin kaplaması elde edilmesini sağlar.

Su Bazlı
Flotex 6,6 polyamid ipliklerin, elektrostatik floklama ile pvc tabana çakılması yöntemi ile üretilen %100 leke tutmayan, antistatik ve antibakteriyel halı.
Flotex’i yaratmak için kullanılan tüm boya ve mürekkepler su bazlıdırlar. Renkleri korumak için yüksek sıcaklıkta buhar işleminden başka bir kimyasal işlemden geçirilmezler.

Geri Dönüştürülmüş İçerik
Flotex, diğer Forbo üretim lokasyonlarından toplanan atıkları zemin kaplamalarının alt taban kısmına dönüştürmek üzere kullanır. Flotex’te geri dönüştürülmüş içerik arka taban toplam volümün % 67’sini bulabilmektedir.

Son derecede dayanıklı
Flotex kullanmanın büyük bir avantajı da, sıradan tekstil ürünlerinin ürün yaşam süresinin 6 katı kadar uzun süreyle yüksek performans gösteren bir zemin kaplaması kullanıyor olmaktır.

Kolay Bakım &Temizlik
Su geçirmez alt tabanı sayesinde ıslak mekanik temizliğe uygun olan Flotex’in pürüzsüz düz lifleri, geleneksel halılardaki döngülü ve burgulu liflerden farklı olarak kir parçacıklarını hapsetmez; böylece temizlik sırasında kirlerin kolayca alınmalarını sağlar. Çoğu kir yalnızca normal suyla temizlenebilir

Flotex the sustainable floor

Uygulama & Zemin Bakımı

Flotex Uygulama & Zemin Bakımı

Flotex flok halının eşsiz yapısı, diğer hiçbir tekstil zemin sistemlerinde yer almayan kiri içine hapsetmeden, serbest bırakma özelliğine sahip. Geleneksel halıların ipliklerinin aksine, Flotex’in yumuşak ve düz iplikleri kir parçacıklarını içinde hapsetmez ve temizlik sırasında kolaylıkla alınmalarını sağlar. Dökülen bir çok kir ise sadece suyla temizlenebilir.

Flotex Sottsass uygulamasında ilk adım uygulamanın yapılacağı zeminlerin kuru, sert ve düzgün olmasının sağlanması, varsa çukur ve çatlakların onarılmasıdır. Düzgün olmayan zeminler tesviye şapı atılarak tesviye edilmelidir. Atılacak tesviye şapının kalınlığı zemin yüzeyinin pürüzlülük derecesine göre değişir. Tesviye şapı atıldıktan sonra tesviye şapının talimatlara uygun olarak kuruması beklenir. Yalıtım gerektiren zeminlerde söz konusu yalıtımın uygulama öncesinde yapılmış olması lazımdır.

Flotex temizlik & bakım talimatları
Flotex uygulama teknikleri

Flotex cleaning & maintenance instructions

Allergy UK & Sanitized®

Allergy UK & Sanitized®

Allergy UK Onaylı
Flotex’in, alerjiden muzdarip bireylerin üzerinde son derece olumlu etkisi olduğu . İngiliz Alerji Kurumu (Allergy UK) tarafından onaylıdır. Alerjenleri yakalama ve standart temizlik uygulamasının ardından bunları salıverme yeteneğine sahiptir. Temizlendiğinde Flotex geleneksel halıların temizlenmesine oranla iki kat fazla alerjeni geri salmaktadır. Daha fazla alerjen yok edilerek astım ve alerji hastaları için daha rahat bir çevre yaratılır.

Sanitized®
Flotex, toz maytlarını (dermatophagoides pteronyssinus) süpürgeyle alınmasının çok zor olduğu yerlerde bile artan nüfusunu, baskılayan Sanitized® işleminden geçmiştir. Bağımsız testler, Sanitized® işleminden geçmiş bir Flotex örneğine konulan toz maytlarının nüfusunun 8 haftadan daha uzun bir sürede ortalama %86 oranında azaldığını kanıtlıyor.

Flotex Sanitized and Allergy UK

Teknik Özellikler

Flotex Technical Specifications

İlgili Markalar