Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Flotex Flok Halı

Flotex Designer rulo koleksiyonu

Forbo Zemin Sistemleri; Phillipe Starck, Tibor Reich ve Ettore Sottsass gibi dünyaca ünlü tasarımcılarla işbirliği yaparak birçok ortamda uygulanabilir yeni ve benzersiz zemin tasarımları yaratıyor. Kendi tasarımcılarımızın yaratıcılığını, dünyanın dört bir yanında bilinen tasarımcıların uzmanlığıyla birleştirerek, sürekli yeni ve eşsiz zemin tasarımları sunmaya çalışıyoruz.

 • Flotex Designer rulo koleksiyonu
 • Flotex Designer rulo koleksiyonu
 • Flotex Designer rulo koleksiyonu
 • 980513 Tweedy Petrol
  Flotex Tibor

  Flotex Tibor

  Öncü tekstil tasarımcısı Tibor Reich, İngiliz savaşları sonrası tekstil endüstrisindeki önde gelen isimlerden biriydi. Forbo Flooring, heyecan verici bir zemin koleksiyonu oluşturmak için bu İngiliz tasarım efsanesi ile bir araya geldi.

  Forbo tarafından seçilen tasarımların çoğu, 1957'de sunulan Fotexur koleksiyonundan. Canlı renklerde Forbo Flotex üzerine basılan Tibor’un yenilikçi Fotexur tasarımları, 70 yıl öncesine rağmen zamansız bir his uyandırıyor.

Flotex Designer koleksiyonları

Flotex Designer koleksiyonları

Forbo Flooring tasarımcı koleksiyonları, dünyanın her yerindeki farklı tasarımcılarla işbirliği içinde oluşturulur. Flotex flok halı, dinamik grafik tasarımlar için mükemmel ortamı sağlar. En son dijital baskı teknolojisi, kendi tasarım ekibimizin diğer tasarımcılarla işbirliği içinde oluşturduğu desenlere yeni bir yaşam alanı sunar.

Dünyaca ünlü tasarımcılar Phillipe Starck, Tibor Reich ve Ettore Sottsass, yeni Flotex zemin tasarımlarını oluşturmak için Forbo tasarım ekibi ile işbirliği yapan örneklerdir. Her tasarımcının kendi tercihleri vardır ve bu nedenle her tasarımcı aslında her çalışmasına kendine has özelliklerini yansıtır.

Philippe Starck

Allergy UK

Antialerjik halı kaplama

Allergy UK tarafından yapılan anket çalışmasının sonucu, çalışan insanların %27'sinin, iş yerlerine alerjisi olabileceğini söylüyor.

Flotex; havadaki alerjenleri ve ince tozu tutan, temizlenmesi kolay benzersiz bir yapıya sahiptir. Alerjenler için hipoalerjenik halı döşemelerinden daha iyi bir tekstil çözümüdür. Bir Flotex döşemesi vakumlanarak temizlendiğinde, geleneksel halı döşemelere göre iki kat daha fazla alerjen temizler. Forbo Flotex flok halı koleksiyonunun prestijli Allergy UK Approval Seal™'e layık görülen tek tekstil zemin kaplaması olmasının sebeplerinden biri de budur.

Allergy UK logo

Çevresel Yaklaşım

Sürdürülebilir zemin

Yeşil Elektrik
Forbo’nun Büyük Britanya’daki ve Fransa’daki Flotex üretim operasyonları, yeşil elektrikle ve üretimde tamamen geri dönüştürülen atık akışıyla üretilen yüksek kaliteli zemin kaplaması elde edilmesini sağlar.

Su Bazlı
Flotex 6,6 polyamid ipliklerin, elektrostatik floklama ile pvc tabana çakılması yöntemi ile üretilen %100 leke tutmayan, antistatik ve antibakteriyel halı.
Flotex’i yaratmak için kullanılan tüm boya ve mürekkepler su bazlıdırlar. Renkleri korumak için yüksek sıcaklıkta buhar işleminden başka bir kimyasal işlemden geçirilmezler.

Geri Dönüştürülmüş İçerik
Flotex, diğer Forbo üretim lokasyonlarından toplanan atıkları zemin kaplamalarının alt taban kısmına dönüştürmek üzere kullanır. Flotex’te geri dönüştürülmüş içerik arka taban toplam volümün % 67’sini bulabilmektedir.

Son derecede dayanıklı
Flotex kullanmanın büyük bir avantajı da, sıradan tekstil ürünlerinin ürün yaşam süresinin 6 katı kadar uzun süreyle yüksek performans gösteren bir zemin kaplaması kullanıyor olmaktır.

Kolay Bakım & Temizlik
Su geçirmez alt tabanı sayesinde ıslak mekanik temizliğe uygun olan Flotex’in pürüzsüz düz lifleri, geleneksel halılardaki döngülü ve burgulu liflerden farklı olarak kir parçacıklarını hapsetmez; böylece temizlik sırasında kirlerin kolayca alınmalarını sağlar. Çoğu kir yalnızca normal suyla temizlenebilir.

Flotex the sustainable floor

Fotoğraf & Video

Flotex Fotoğraf ve Videoları

Flotex Designer koleksiyonları içinde farklı tasarımcıların işbirliğinde oluşturulan koleksiyonları incelemek için aşağıdaki fotoğraflara tıklayın. Bu bölümde, Flotex ve Flotex uygulama talimatlarıyla ilgili bazı videolar da izleyebilirsiniz.

Dijital Broşür

Brochure Flotex by Starck

Teknik Özellikler

Flotex Technical Specifications

Uygulama & Bakım

Flotex Uygulama ve Bakım

Flotex'in benzersiz yapısı, diğer tekstil zeminlerin aksine, solmaya dayanıklıdır. Flotex'in pürüzsüz ve dik iplikleri, toprak parçacıklarını iplik içlerine almaz ve böylece temizlik sırasında zorluk çekmeden çıkarılmalarını sağlar.

Flotex Temizlik ve Bakım Talimatlarını buradan indirin.

Flotex cleaning & maintenance instructions