Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Flotex Flok Halı

Flotex Flok Halı

Flotex, ne tam anlamıyla bir tekstil ürünü, ne de bir esnek zemin kaplaması; bu iki ürünün avantajlarının birleşmesiyle oluşan özgün yapısı sayesinde, genel mekanlarda gerekli olan her tür şarta uygun kullanım sağlayan flok halıdır. Metrekaresinde bulunan 80 milyon naylon 6.6 fiber üretim teknolojisine sahip koleksiyon ıslak ve kuru ortamlarda, (R13) kayma direncine sahiptir.

Flotex flok halı koleksiyonlarımızı keşfedin, Flotex video'muzu izleyerek tasarımlarınız için ilham alın!

 • Flotex Flok Halı
 • Flotex Flok Halı
 • Flotex Flok Halı
 • Flotex Flok Halı
 • Flotex Flok Halı
 • Flotex Colour 445022
  Flotex rulo

  Flotex rulo

  Flotex rulo zemin kaplaması, hemen hemen her ticari ve ortak kullanım alana uyumlu, mükemmel bir tekstil çözümüdür. Forbo, Flotex markası altında çok sayıda rulo zemin kaplama seçeneği sunar. Flotex koleksiyonlarında ihtiyaçlarınızı karşılayan bir tasarım mutlaka bulunur.

 • Flotex Cityscape t350002 | t551007
  Flotex karo

  Flotex karo

  Flotex karo halı, 50x50 cm ve/veya 50x25 cm ölçülerinde üretien yüksek kaliteli tekstil karo halıdır. Flotex karoların diğer zemin çözümleri ve alternatifleri ile birleştirilmesi kolaydır; kendi modüler tasarımınızı oluşturmak için size sınırsız olanaklar verir. Flotex karo halı koleksiyonu, sofistike çizgisel tasarımlardan tek renkli seçeneklere uzanan 5 farklı seri sunar. Flotex karo koleksiyonlarını keşfedin.

 • Flotex planks Wood herringbone 151001_151002_151004_151006
  Flotex planks

  Flotex planks

  Sofistike ve stil sahibi modüler zeminler! Modüler uygulamalar zemin sektörünün en büyük trendlerinden biri. Forbo ile benzersiz zeminler oluşturmak için 100x25 cm boyutlarında üretilen yeni Flotex planks koleksiyonunu keşfedin. Plaka görünümü ile bu koleksiyon, Flotex Planks ve Flotex Colour koleksiyonlarımızda mevcuttur. Heyecan verici bu koleksiyon, her türlü ortama mükemmel bir şekilde uyum sağlar, koleksiyonları birbiriyle eşleştirmek için sonsuz olanaklar sunar.

 • Philippe Starck
  Flotex Designer rulo koleksiyonu

  Flotex Designer rulo koleksiyonu

  Forbo Zemin Sistemleri; Phillipe Starck, Tibor Reich ve Ettore Sottsass gibi dünyaca ünlü tasarımcılarla işbirliği yaparak birçok ortamda uygulanabilir yeni ve benzersiz zemin tasarımları yaratıyor. Kendi tasarımcılarımızın yaratıcılığını, dünyanın dört bir yanında bilinen tasarımcıların uzmanlığıyla birleştirerek, sürekli yeni ve eşsiz zemin tasarımları sunmaya çalışıyoruz.

Flotex Hakkında

Yüksek teknoloji tekstil ürünü: Flotex

Flotex, kullanıcılara yenilikçi bir zemin kaplamasından bekleyeceği her şeyi sunan yüksek teknoloji tekstil ürünü

Flotex, sertliğini ve dayanımını, su geçirmez köpük tabanı ve metrekareye düşen 80 milyon naylon 6.6. fiber liften oluşan yüzeyinden alırken, normalde yalnızca bir halının sağlayabileceği düşünülen sessizliği ve konforu da yaşatıyor.

Son derece istikrarlı
Flotex, her açıdan son derece istikrarlıdır ve bir tekstil zemin kaplamasının optiklerine sahiptir. İşlevsel ve dayanıklı olduğu kadar, Forbo’nun diğer koleksiyonları gibi rahat temizlenebilen bir üründür. Flotex karo ve rulo formunda sunulmaktadır.

Dayanıklı ve Konforlu
Flotex, sertliğini ve dayanımını, su geçirmez köpük tabanı ve metrekareye düşen 80 milyon naylon 6.6. fiber liften oluşan yüzeyinden alırken, normalde yalnızca bir halının sağlayabileceği düşünülen sessizliği ve konforu da yaşatıyor.

Sessiz, Aynı Zamanda Hijyenik
Naylon fiberler yalnızca ses absorbe etmek ve konfor sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda mekandaki ince toz ve alerjenleri yakalıyor, ıslak veya kuru temizleme sırasında da çaba harcamadan geri bırakıyor.

Flotex, içerik yapısı gereği yıllar içinde oluşan küf ve kötü kokulara rağmen ilk günkü gibi ferahlığını koruyor.

Sıcak ancak yıkanabilir
Flotex'in sıkı naylon yüzeyi üzerinde biriken toz ve kirler günlük olarak elektrikli süpürge ile temizlenebilir. Aynı zamanda inatçı lekeler için, buharlı temizlik ya da minimum düzeyde geleneksel bir deterjan kullanılarak, derin bir mekanik temizlik yapılabilir. Basit bir temizleme işlemi bile Flotex'in orijinal görüntüsünü koruması için yeterlidir. Flotex'in geniş renk paleti ve tasarımı, ilk döşendiği gün gibi parlak ve canlı kalmasını sağlar.

Güvenli ve Ses Yutucu
Flotex, sessiz bir oda ve sessiz bir bina anlamına gelen oda içi ses etkisini düşürme özelliği taşırken (Class A) aynı zamanda da iyi bir darbe sesi indirme performansı sunuyor (>20dB). Flotex, düz ve eğimli yüzeylerde kullanım için HSE'nin ıslak ve kuru kayma standartlarını karşılar.

High-tech textile floor covering

Allergy UK

Allergy UK

Allergy UK tarafından yapılan anket çalışmasının sonucu, çalışan insanların % 27'sinin, iş yerlerine alerjisi olabileceğini söylüyor.

Flotex; havadaki alerjenleri ve ince tozu tutan, temizlenmesi kolay benzersiz bir yapıya sahiptir. Alerjenler için hipoalerjenik halı döşemelerinden daha iyi bir tekstil çözümüdür. Bir Flotex döşemesi vakumlanarak temizlendiğinde, geleneksel halı döşemelere göre iki kat daha fazla alerjen temizler. Forbo Flotex flok halı koleksiyonunun prestijli Allergy UK Approval Seal ™'e layık görülen tek tekstil zemin kaplaması olmasının sebeplerinden biri de budur.

Allergy UK logo

Leke Sınıflandırması

Flotex leke sınıflandırması

Giriş sistemi tasarımının binadaki sirkülasyon seviyesi veya binaya girebilecek leke çeşitliliği açısından uygun olmadığı durumlarda, kir ve nem, iç mekan zemin kaplamasının yüzeyine taşınabilir.

Kir barındırmaz
Flotex, rengi ve desenine göre az ya da çok şekilde kirlenmeyi ‘saklayabilir.’ Nesnel test yöntemleri kullanarak, tüm Flotex tasarımlarını ‘genel’ kiri saklama becerisine göre sınıflandırdık. Bu testlerin sonucunda, tüm ürünlerin referans sayısının yanında gösterilen bir kirlenme sınıflandırmasına da ulaşabilirsiniz.

Flotex

Çevresel Yaklaşım

Flotex ile Sürdürülebilir Zemin Kaplama Performansı

Yeşil Elektrik
Forbo’nun İngiltere ve Fransa’da yaptığı tüm Flotex çalışmaları, tamamı zeminde geri dönüştürülen minimum atık kullanılarak yeşil kaynaklı elektrik ile üretilmiş yüksek kaliteli zemin kaplaması sağlar.

Su Bazlı
Flotex 6,6 polyamid ipliklerin elektrostatik floklama ile PVC tabana çakılması yöntemi ile üretilen %100 leke tutmayan, antistatik ve antibakteriyel bir halıdır.
Flotex’i üretmek için kullanılan tüm boya ve pigmentler su bazlıdır. Renkleri korumak için uygulanan yüksek sıcaklıkta buhar işleminden başka herhangi bir kimyasal işlemden geçirilmezler.

Geri Dönüştürülmüş İçerik
Flotex, zemin kaplamalarının tabanında geri dönüştürülecek diğer Forbo üretim yerlerinin atık akışlarından yararlanılmaktadır. Flotex'in geri dönüştürülmüş içeriği, alt tabanın % 67'sinii oluşturur.

Son Derece Dayanıklı
Flotex'i kullanmanın en büyük avantajı, sıradan tekstil malzemelerini faktör 6 ile aşan bir ürün ömrüne sahip olmasından doğan mükemmel performansıdır.

Basit Temizlik ve Bakım
Flotex su ve basit deterjanlar kullanılarak temizlenebilir. Birçok leke için, ev tipi sabun temizlemek için yeterlidir. Öte yandan mürekkep, yağ ve daha ciddi lekelerde temizlik için deterjan kullanılabilir. Flotex temizlenirken çok iyi durulanmalıdır. Kullanımdan sonra, Flotex geri dönüştürülebilir ve üretim sürecine yeniden dahil edilebilir.

Sürdürülebilir Zemin Kaplama Performansı Flotex

Zemin Bakımı

Flotex Temizlik & Bakım

Flotex floke edilmiş zemin sisteminin eşsiz yapısı, diğer hiçbir tekstil zemin sistemlerinde yer almayan kir serbest bırakma özelliğine sahip. Geleneksel halıların yuvarlatılmış ve burgulu ipliklerinin aksine, Flotex’in yumuşak ve düz iplikleri kir parçacıklarını içinde hapsetmez ve temizlik sırasında kolaylıkla alınmalarını sağlar. Dökülen bir çok kir ise sadece suyla temizlenebilir.

Flotex temizleme & bakım talimatlarını buradan indirebilirsiniz.

Flotex floorcare instructions

Doküman Galerisi

Flotex flocked flooring documentation