Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

flotex
tibor

Öncü tekstil tasarımcısı Tibor Reich, İngiliz savaşları sonrası tekstil endüstrisindeki önde gelen isimlerden biriydi. Forbo Flooring, heyecan verici bir zemin koleksiyonu oluşturmak için bu İngiliz tasarım efsanesi ile bir araya geldi.

Forbo tarafından seçilen tasarımların çoğu, 1957'de sunulan Fotexur koleksiyonundan. Canlı renklerde Forbo Flotex üzerine basılan Tibor’un yenilikçi Fotexur tasarımları, 70 yıl öncesine rağmen zamansız bir his uyandırıyor.

Ürünler

Flotex Tibor

  Flotex Designer koleksiyonları

  Flotex Designer koleksiyonları

  Forbo Flooring tasarımcı koleksiyonları, dünyanın her yerindeki farklı tasarımcılarla işbirliği içinde oluşturulur. Flotex flok halı, dinamik grafik tasarımlar için mükemmel ortamı sağlar. En son dijital baskı teknolojisi, kendi tasarım ekibimizin diğer tasarımcılarla işbirliği içinde oluşturduğu desenlere yeni bir yaşam alanı sunar.

  Dünyaca ünlü tasarımcılar Phillipe Starck, Tibor Reich ve Ettore Sottsass, yeni Flotex zemin tasarımlarını oluşturmak için Forbo tasarım ekibi ile işbirliği yapan örneklerdir. Her tasarımcının kendi tercihleri vardır ve bu nedenle her tasarımcı aslında her çalışmasına kendine has özelliklerini yansıtır.

  Philippe Starck

  Allergy UK

  Antialerjik halı kaplama

  Allergy UK tarafından yapılan anket çalışmasının sonucu, çalışan insanların %27'sinin, iş yerlerine alerjisi olabileceğini söylüyor.

  Flotex; havadaki alerjenleri ve ince tozu tutan, temizlenmesi kolay benzersiz bir yapıya sahiptir. Alerjenler için hipoalerjenik halı döşemelerinden daha iyi bir tekstil çözümüdür. Bir Flotex döşemesi vakumlanarak temizlendiğinde, geleneksel halı döşemelere göre iki kat daha fazla alerjen temizler. Forbo Flotex flok halı koleksiyonunun prestijli Allergy UK Approval Seal™'e layık görülen tek tekstil zemin kaplaması olmasının sebeplerinden biri de budur.

  Allergy UK logo

  Çevresel Yaklaşım

  Sürdürülebilir zemin

  Yeşil Elektrik
  Forbo’nun Büyük Britanya’daki ve Fransa’daki Flotex üretim operasyonları, yeşil elektrikle ve üretimde tamamen geri dönüştürülen atık akışıyla üretilen yüksek kaliteli zemin kaplaması elde edilmesini sağlar.

  Su Bazlı
  Flotex 6,6 polyamid ipliklerin, elektrostatik floklama ile pvc tabana çakılması yöntemi ile üretilen %100 leke tutmayan, antistatik ve antibakteriyel halı.
  Flotex’i yaratmak için kullanılan tüm boya ve mürekkepler su bazlıdırlar. Renkleri korumak için yüksek sıcaklıkta buhar işleminden başka bir kimyasal işlemden geçirilmezler.

  Geri Dönüştürülmüş İçerik
  Flotex, diğer Forbo üretim lokasyonlarından toplanan atıkları zemin kaplamalarının alt taban kısmına dönüştürmek üzere kullanır. Flotex’te geri dönüştürülmüş içerik arka taban toplam volümün % 67’sini bulabilmektedir.

  Son derecede dayanıklı
  Flotex kullanmanın büyük bir avantajı da, sıradan tekstil ürünlerinin ürün yaşam süresinin 6 katı kadar uzun süreyle yüksek performans gösteren bir zemin kaplaması kullanıyor olmaktır.

  Kolay Bakım & Temizlik
  Su geçirmez alt tabanı sayesinde ıslak mekanik temizliğe uygun olan Flotex’in pürüzsüz düz lifleri, geleneksel halılardaki döngülü ve burgulu liflerden farklı olarak kir parçacıklarını hapsetmez; böylece temizlik sırasında kirlerin kolayca alınmalarını sağlar. Çoğu kir yalnızca normal suyla temizlenebilir.

  Flotex the sustainable floor

  Teknik Özellikler

  Flotex Technical Specifications

  Uygulama & Bakım

  Flotex Uygulama ve Bakım

  Flotex'in benzersiz yapısı, diğer tekstil zeminlerin aksine, solmaya dayanıklıdır. Flotex'in pürüzsüz ve dik iplikleri, toprak parçacıklarını iplik içlerine almaz ve böylece temizlik sırasında zorluk çekmeden çıkarılmalarını sağlar.

  Flotex Temizlik ve Bakım Talimatlarını buradan indirin.

  Flotex cleaning & maintenance instructions

  Forbo Flotex & Tibor

  Forbo Flotex & Tibor

  Öncü tekstil tasarımcısı Tibor Reich, İngiliz savaşları sonrası tekstil endüstrisindeki önde gelen isimlerden biriydi. Çarpıcı desenlerinin geçmişi 1950'lere uzanıyor olmasına rağmen aslında halen dün tasarlanmış gibi.

  Forbo Flooring, heyecan verici bir zemin koleksiyonu oluşturmak için bu İngiliz tasarım efsanesi ile bir araya geldi. Forbo tarafından seçilen tasarımların çoğu, 1957'de başlatılan ve Endüstriyel Tasarım Konseyi'nin açılış Tasarım Merkezi Ödülü'nü kazanan Tibor’un çığır açan Fotexur koleksiyonundan.

  Tibor eğer bugün hayatta olsaydı, eminiz ki bu işbirliği yine olurdu. Neyse ki yaratıcılığı, Victoria & Albert Müzesi'nde ve Leeds Üniversitesi Uluslararası Tekstil Arşivi'nde bulunan uluslararası kabul görmüş arşivleriyle devam ediyor.

  Flotex zeminler, Tibor’un dinamik grafik tasarımları için mükemmel bir ortam sağlıyor. Dijital baskının en son teknolojisi, desenlerimize yeni bir yaşam alanı sunuyor.

  Tibor portrait with Onyx pattern

  Fotoğraf & Video

  Flotex Fotoğraf ve Videoları

  Flotex by Tibor zemin tasarımlarını aşağıdaki fotoğraflardan inceleyebilirsiniz. Koleksiyon ile ilgili detaylı bilgi almak ve Flotex kurulumunu görmek için videolarımızı izleyin.