Vyberte svou zemi

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum ve zdravotnictví

Zdravotnictví

Marmoleum pro zdravotnická prostředí

Marmoleum je vybíráno jako požadované řešení podlah pro zdravotnické a léčebné prostředí. Nemocnice, soukromé kliniky, zařízení péče o seniory a prostředí asistovaného bydlení - to vše těží z používání materiálu Marmoleum jako hygienického řešení podlahové krytiny, které se snadno čistí a udržuje, stejně jako je odolné, bezpečné a pohodlné pro pohyb pěších nebo zařízení na kolečkách.

Pokud jde o kontrolu infekce a zastavení nemocničních infekcí (HAI), jaké je lepší místo kde začít, než od podlahy? Bylo prokázáno, že výrobky Marmoleum potlačují růst a šíření infekcí, jako jsou MRSA, Norovirus a C Difficile, a pomáhají tak přispívat ke zdravějšímu a hygieničtějšímu prostředí v jakékoliv oblasti nemocnice.

✔ Potlačit infekce
✔ Bez ftalátů
✔ Zabraňte růstu bakterií
✔ Schváleno pro alergiky
✔ Nízké emise

Zdravotnictví

Suroviny a udržitelnost

Marmoleum je podlahová krytina vyrobená především z obnovitelných přírodních zdrojů. Linoleum je biologický, ekologicky vyrobený materiál z přírodních surovin.

Výroba linolea se vyvíjela za posledních 150 let. Není možné se tomuto řemeslu naučit na žádné obchodní nebo řemeslné škole. Ve skutečnosti jen několik lidí ví, jak vyrobit Marmoleum.

Více informací o surovinách a udržitelnosti

suroviny

Marmoleum kolekce

Přirozený vítěz! Naše podlaha Marmoleum je přírodní krytina spojená s udržitelností, trvanlivostí, vysokou kvalitou a inovativním designem. Objevte přírodní krásy podlah Marmoleum s více než 300 barvami a vzory, od mramorovaných po lineární a betonové, dostupné v rolích, dílcích a prknech.

Objevte kolekce Marmoleum

Zdravotnictví

CO2 neutrální (bez kompenzací)

Vylepšete svět, začněte od podlahy. Vážený průměr naší produktové řady Marmoleum je CO2 neutrální (od vzniku po expedici) bez kompenzací, což nemá vliv na celosvětové změny klimatu. Kombinuje ekologické hodnoty se současným designem a nabízí důležitý příspěvek k udržitelnému světu.

Každý metr čtvereční Marmolea, který vyrobíme, ve skutečnosti ulehčí životnímu prostředí tím, že pohltí 40 gramů oxidu uhličitého.

Více informací o CO2 neutrálnosti krytiny Marmoleum

CO2 neutralní

Instalace a údržba

Podpora instalace a údržby společnosti Forbo je nabízena prostřednictvím prodejních organizací a oddělení zákaznických služeb společnosti Forbo Flooring. Pro naše podlahy Marmoleum jsou k dispozici jasné předpisy a manuály. Dodržování pokynů zajistí celoživotní funkčnost podlahy a nabídne vám trvalé zachování vzhledu.

Více informací o instalaci a péči o podlahu

Čištění marmolea

Design a inspirace

Marmoleum nabízíme v mnoha různých provedeních, barvách i strukturách a je tak snadno kombinovatelné s ostatními podlahami Forbo. Začněte svou cestu za inspirací tím, že se podíváte na naše nejnovější reference nebo se pohrajete s návrhem podlah v našem plánovači podlah.

Více informací o designu a inspirace

Design

Životní prostředí

V souladu s naší strategií udržitelnosti používáme různé transparentní certifikační systémy od nezávislých třetích stran po celém světě, aby naše podlahové krytiny byly pravidelně kontrolovány a hodnoceny. Marmoleum má několik charakteristik, které přispívají ke zdravému vnitřnímu prostředí. Prostřednictvím našich podlahových řešení je naší ambicí pozitivně přispět k vašemu zdraví a pohodě..

Marmoleum přispívá ke zdravému vnitřnímu prostředí
Více informací o cirkulárnosti krytiny Marmoleum

životní prostředí

Co je důležité

Co je důležité?

✔ Potlačit infekce
✔ Bez ftalátů
✔ Zabraňte růstu bakterií

Potlačit infekce

Schopnost krytiny Marmoleum potlačit růst bakterií vychází z přírodních surovin, které vstupují do jeho výroby, konkrétně z lněného oleje. Antibakteriální vlastnosti materiálu Marmoleum jsou jeho neodmyslitelnou vlastností a s časem se nesnižují, což poskytuje klid a neustálou ochranu již od okamžiku instalace.

Nezávislé testování prováděné univerzitou v Glasgow prokázalo, že Marmoleum je nesmírně vhodné pro rozmanité prostředí, kde je každodenní péče o hygienu a potlačení bakterií, jako je MRSA nebo E. coli.

Potlačení infekcí

„Většina infekcí MRSA se vyskytuje u lidí, kteří byli v nemocnicích nebo v jiných zdravotnických zařízeních.“

Bez ftalátů

Ftaláty jsou skupinou chemických sloučenin, které se primárně používají k výrobě pružného a poddajného polyvinylchloridu (PVC) nebo vinylu. Ftaláty hojně volené pro změkčení vinylu se používají kvůli jejich silné funkčnosti, trvanlivosti a stabilitě. Protože se používají ke změkčení vinylu a jeho pružnosti, v tomto uplatnění se jim říká „změkčovadla“.

Vystavení se nějakým druhům ftalátů byla spojena s nárůstem poruchy pozornosti a s hyperaktivitou (ADHD). Podlahy Marmoleum, vytvořené z přírodních obnovitelných materiálů, jsou nejudržitelnější dostupnou pružnou podlahou. Neobsahují žádné ftaláty, žádná změkčovadla a žádný minerální olej.

Bez ftalátů logo

Přirozeně brání množení bakterií

Závažné problémy s napadením bakteriemi a zdravím vnitřního prostředí nemusí být vhodné pro rychlá a snadná řešení, ovšem některé kroky mohou vést k okamžitému zlepšení. Dobrým prvním krokem je nahradit produkty, které přispívají k problému, těmi, které přirozeně snižují riziko.

Marmoleum je vyrobeno z přírodních ingrediencí, které svou povahou odolávají mikrobiálnímu růstu. Díky přírodním surovinám, které se používají při výrobě, konkrétně lněný olej, získává Marmoleum schopnost bránit růstu bakteriálních kmenů. Antibakteriální vlastnosti linolea Marmoleum jsou neodmyslitelnou charakteristikou produktu a časem se nesnižují, což poskytuje klid a neustálou ochranu již od okamžiku instalace.

Nezávislé testy dokazují, že MRSA a staphylococcus aureus se na krytině Marmoleum nemnoží.

suroviny

Odolnost

Trvalá funkčnost

Zároveň má Topshield pro jedinečnou vlastnost, že povrch lze opravit nebo obnovit v případě poškození nebo po letech intenzivního nešetrného používání, a vytvořit tak podlahu, která v průběhu času prokáže trvalou funkčnost.

Topshield pro byl navržen tak, aby vytvořil Marmoleum „připravené ihned k použití“, které nevyžaduje žádnou počáteční údržbu ani aplikaci polymeru a je ještě odolnější vůči ulpívání nečistot, méně náchylné k opotřebení a má zlepšenou odolnost vůči poškrábání a skvrnám.

Topshield pro graf

Topshield pro

Topshield pro je vysoce účinný UV vytvrzený povrch vyvinutý společností Forbo Flooring, který se nanáší na všechny podlahové krytiny Marmoleum. Topshield pro zabraňuje tvorbě skvrn, otěru a poškrábání pro dlouhotrvající uchování vzhledu. Umožňuje snadné čištění a údržbu při delších intervalech. Naše povrchová úprava Topshield pro posouvá odolnost našich podlah Marmoleum do nové dimenze.

• Žádná počáteční údržba nebo nanášení polymeru
• Méně znečištění a ulpívání nečistot
• Zabraňte růstu bakterií
• Odolný vůči dezinfekčním prostředkům
• Celková vylepšená odolnost vůči skvrnám
• Efektivní a snadné suché čištění
• Jednoduchá údržba
• Méně škrábanců a ulpívání nečistot
• Povrch lze opravit
• Povrch lze obnovit

Topshield pro Logo

Slabomyslní pacienti

Navrženo pro slabomyslné pacienty

Forbo uzavřelo partnerství s Dementia Services Development Center (DSDC), mezinárodním centrem, které vychází z 25 let globálního výzkumu a praxe, s cílem určit, které produkty v našem portfoliu mohou přispět ke zlepšení kvality života lidí s demencí.

Podlaha je jedním z nejdůležitějších faktorů při určování podkladu pro navrhování prostředí pro slabomyslné pacienty, protože má velký dopad na bezpečnost a orientaci v prostoru a dodává pacientům sebevědomí, jistotu a nezávislost.

Slabomyslnost

Pokyny pro výběr podlahy vhodné pro pacienty s demencí

• Tónový kontrast je zásadní pro to, aby materiály byly vidět proti sobě.
• Obě DSDC i BS8300:2009 doporučují rozdíl 30 stupňů LRV mezi kritickými povrchy, jako jsou podlahy ke stěnám a dveře ke stěnám.
• Sousedící podlahy by měly být tónově podobné, aby se snížilo riziko pádu.
• Podlahové LRV by měly být v rozmezí 8 stupňů od sebe (méně je lépe) a ne více než 10 stupňů
• Přechodové lišty by měly odpovídat tónům obou povrchů s ideálním rozdílem ne větším než 3 stupně rozdílu LRV.
• Doporučuje se, aby lišty pokud možno kontrastovaly se stěnou i dveřmi.

Podlaha přátelská pacientům s demencí

Pro

• Vytvořte jednu tónově spojitou podlahovou plochu
• Cílem je snížit kročejový hluk
• Vyvarujte se smyslového přetížení
• Vyvarujte se třpytění a vzoru
• Rozhodněte se pro matné povrchové úpravy
• Zajistěte dobrý tónový přechod mezi podlahami

Proti

• Nepoužívejte vzorované podlahy
• Nepoužívejte třipytivé podlahy (vnímáno jako mokrý povrch / riziko uklouznutí)
• Nepoužívejte flekaté podlahy (může to být vnímáno jako něco k posbírání)
• Nepoužívejte loga ani značky (vnímané jako překážka)
• Nepoužívejte žádné podlahy s vysoce lesklým nebo třpytivým povrchem
(také vnímán jako kluzký)
• Nepoužívejte hliníkové nebo mosazné reflexní lišty nebo přechody
(může způsobit vysoké kroky)

Zdravotní prostředí

Nemocnice

Nemocnice mají velmi specifické požadavky na všechny typy interiérů. Podlaha je jedním z nejdůležitějších aspektů interiéru, protože nemocnice jsou velmi frekventované (pro pěší i kolečkový provoz). V tomto zdravotnickém prostředí je nezbytná hygiena a dlouhodobá funkčnost podlahy.

Objevte výhody krytiny Marmoleum v nemocničním prostředí

Podlaha Marmoleum v Chinook Regional nemocnici

Personalizace

Udělejte to osobním!

Díky výjimečné moderní digitální technologii může společnost Forbo nabídnout možnost vytvořit si vlastní podlahovou krytinu vhodnou pro prostředí zdravotní péče. Neexistují prakticky žádná omezení toho, čeho lze dosáhnout, pokud jde o estetický design, barvu a složité detaily.

Naše technika řezání vodním paprskem Aquajet nabízí sofistikované vzory, které jsou ideální pro vytváření vlastních návrhů na vaší podlaze: logo, text nebo umělecké dílo, možnosti jsou nekonečné. Vyberte si laserové gravírování na míru, pomocí kterého bude možné na Marmoleum vygravírovat váš vlastní design.

Marmoleum, Aquajet

Technika řezání vodním paprskem

S naší technikou řezání vodním paprskem můžeme vytvářet nejpropracovanější a nejpodrobnější návrhy podlah. Velmi přesná technologie řezání vodním paprskem nabízí propracované detaily v designech. Ideální pro vytvoření vlastního designu na podlaze, například loga, uměleckého díla nebo dokonce portrétu.

Aquajet Marmoleum

Krásné i funkční

Dekorativní podlaha může být krásná a funkční zároveň. Přemýšlejte o směrování na podlaze v chodbách nebo o zónování různých oblastí budovy, abyste je identifikovali.

Směrové Marmoleum