Vyberte svou zemi

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum - pro zdravé interiéry

Přispívá ke zdravému interiéru

Zdravím se rozumí bezpečné, čisté a komfortní vnitřní prostředí. Ale zdraví je mnohem víc: určuje způsob, jakým žijete. Prostřednictvím našich podlahových řešení je naší ambicí pozitivně přispět k vašemu zdraví a pohodě.

školní podlaha

Proč je důležité zdravé vnitřní prostředí

Dnes více než polovina světové populace, více než 54%, žije v urbanizovaných oblastech. V průměru trávíme kolem 80% - 90% našeho času v budovách, což se jen zvýší. Není divu, že důraz na kvalitu vnitřního prostředí a pozornost věnovaná zelené architektuře a zdravým budovám jsou stále výraznější. Protože jsou naše podlahy součástí vnitřního prostředí, ve kterém lidé žijí, setkávají se a pracují, je naším posláním navrhovat a nabízet produkty, které pozitivně přispívají ke zdraví a pohodlí jednotlivce.

Výhody podlahy Marmoleum:

✔ Zabraňuje růstu bakterií a virů
✔ Schváleno pro alergiky
✔ Bez ftalátů
✔ Nízké emise
✔ Akustické

Přirozeně brání množení bakterií a virů

Závažné problémy s napadením bakteriemi a zdravím vnitřního prostředí nemusí být vhodné pro rychlá a snadná řešení, ovšem některé kroky mohou vést k okamžitému zlepšení. Dobrým prvním krokem je nahradit produkty, které přispívají k problému, těmi, které přirozeně snižují riziko. Nezávislé testy dokazují, že MRSA a staphylococcus aureus se na podlaze Marmoleum nemnoží.

Marmoleum je vyrobeno z přírodních ingrediencí, které svou povahou odolávají mikrobiálnímu růstu. Díky přírodním surovinám, které se používají při výrobě (konkrétně lněný olej) získává Marmoleum schopnost bránit růstu bakteriálních kmenů. Antibakteriální vlastnosti linolea Marmoleum jsou neodmyslitelnou charakteristikou produktu a časem se nesnižují, což poskytuje klid a neustálou ochranu již od okamžiku instalace.

suroviny

Podlaha schválená pro alergiky

aše podlahové krytiny Marmoleum získaly prestižní ocenění „Seal of Approval“ od Allergy UK, se správným režimem čištění, nebudou poskytovat útočiště alergenům ani roztočům.

Nedávná zpráva společnosti Allergy UK odhaduje, že existuje nejméně 12 milionů lidí „alergických na svůj vlastní domov“, přičemž 58% uvádí jako hlavní spouštěč roztoče z domácího prachu. Proto by neměl být přehlížen význam podlahových krytin pro vytváření lepšího vnitřního prostředí.

Je to také problém, který by neměl být ignorován ve vzdělávacích, zdravotnických, kancelářských zařízeních nebo v sociální péčí – vlastně kdekoli, kde lidé pravděpodobně stráví delší dobu.

schváleno pro alergiky

Bez ftalátů

Ftaláty jsou skupinou chemických sloučenin, které se primárně používají k výrobě pružného a poddajného polyvinylchloridu (PVC) nebo vinylu. Ftaláty hojně volené pro změkčení vinylu se používají kvůli jejich silné funkčnosti, trvanlivosti a stabilitě. Protože se používají ke změkčení vinylu a jeho pružnosti, v tomto uplatnění se jim říká „změkčovadla“.

Vystavení se nějakým druhům ftalátů byla spojena s nárůstem poruchy pozornosti a s hyperaktivitou (ADHD). Podlahy Marmoleum, vytvořené z přírodních obnovitelných materiálů, jsou nejudržitelnější dostupnou pružnou podlahou. Neobsahuje žádné ftaláty, změkčovadla ani minerální oleje.

životní prostředí

Zdravotní prohlášení produktu (HPD)

HPD Open Standard je dobrovolná technická specifikace, která uvádí obsah produktu a související zdravotní informace. HPD Open Standard byl vyvinut výrobci, architekty, designéry, specifikátory, dodavateli a vědci. HPD umožňují výrobcům zveřejňovat informace od splnění minimálních požadavků až po úplné zveřejnění a transparentnost.

Stáhnout HPD o Marmoleum

Marmoleum Real 3252 & 3224

Snižte hluk u zdroje

Nejlepší způsob, jak snížit hluk, je přímo u zdroje. Proto jsou akustické podlahy klíčové, pokud jde o snížení hluku v budovách. Hluk je generován téměř veškerou každodenní činností. Kročejový hluk je generován pohybem po povrchu podlahové krytiny. Podlaha je tedy také hlavní oblastí, kde lze ovlivnit akustický výkon.

Naše akustické linoleové podlahy vytvářejí zdravé prostředí spojením udržitelnosti s vynikajícími vlastnostmi tlumení hluku. Snížení kročejového hluku akustických podlah Marmoleum společnosti Forbo se pohybuje od 14 do 18 dB.

Akustické podlahy