Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Lüks Vinil Karo (LVT)

Lüks Vinil Karo (LVT)

Forbo’nun Allura lüks vinil karoları size, realist, doğal ahşap ve taş zeminlerin estetiğinin esintisinin yanı sıra vinilin güçlü ve dayanıklı avantajlarını da sunar: sıcak zeminler, ses emici, sert ve dayanıklı, kolay kurulum ve bakım.

Tüm Forbo Allura LVT koleksiyonlarımız benzersiz özelliklere sahiptir: plank halindeki lüks karo Allura LVT serisi , sofistike Allura Premium serisi, esnek karo biçimindeki Allura Flex koleksiyonu, kolay uygulanabilir geçme sistemli click LVT Allura Click ve yoğun trafik alanlar için homojen karo alternatifleri sunan Allura Colour.. Ayrıca, Forbo Step Safety gelişmiş güvenlik özelliklerinden esinlenerek, LVT’nin görünüş ve performansını bir araya getiren Allura Safety serisi de sağlam çözümler sunmaktadır.

 • Lüks Vinil Karo (LVT)
 • Lüks Vinil Karo (LVT)
 • Lüks Vinil Karo (LVT)
 • Lüks Vinil Karo (LVT)
 • Lüks Vinil Karo (LVT)
 • Allura Flex Decibel
  Allura Flex Decibel

  Allura Flex Decibel, Serbest döşeme karolar

  Allura Flex Decibel, başarılı Allura Flex serbest döşeme serisi ile üstün ses indirgeme özelliklerini bir araya getirmektedir. 18 enerjik renkle oluşturduğu harika görüntüsünün yanı sıra , Allura Flex Decibel’in darbe sesi azaltım derecesi 19dB’dir.

 • Allura Flex 0.55 loose lay tiles 1987 & 1994
  Allura Flex 0.55

  Allura Flex 0.55

  Forbo Allura Flex 0.55 loose-lay karoları loose-lay döşemeye yeni bir tasarım konsepti kazandırıyor. Çok katmanlı, stabil ve yüksek teknoloji ürünü olan vinil karolar en son zemin trendlerini yansıtmak üzere tasarlandı ve benzersiz tasarımlarla birlikte sonsuz kombinasyon fırsatı sunuyor.

 • Allura Wood w60350 & w60354
  Allura

  Allura LVT

  Forbo’nun Allura lüks vinil karoları size 100’den fazla tasarım seçeneği sağlar. Yenilenen koleksiyon; realist, doğal ahşap ve taş zeminlerin estetiğinin esintisinin yanı sıra vinilin güçlü ve dayanıklı performansını sunar: sıcak zeminler, ses emici, sert ve dayanıklı, kolay kurulum ve bakım

 • Allura Click cc60085
  Allura Click

  Allura Click

  Projenizde hızlı ve kolay kurulumla ahşap ve taş desenlerinin olduğu zemin çözümü mü arıyorsunuz ?
  Allura Click ile Forbo, eşsiz ve patentli click sistemi sayesinde hızlı ve kolayca uygulanabilen 38 seçkin dizaynın yer aldığı Lüks Vinil Karo koleksiyonunu sunuyor.

  Düşey açılı klik sistemi ile sayesinde alt zemin hazırlığının doğru yapıldığı takdirde, yüzeylerde zemin yapıştırıcısına gerek duymadan kolaylıkla uygulama yapılabiliyor.

 • Allura Flex 1651
  Allura Flex

  Allura Flex loose lay karoları

  Forbo Allura Flex serbest döşenebilir lüks vinil karoları, özellikle yükseltilmiş döşeme olan ofis alanları, karo halı ile beraber aynı kotta kullanılacak diğer mekanlar, mağazalar, cafe ve restaurantlar, dinlenme alanları gibi çok yoğun sirkülasyon alanları için tasarlanmış heterojen yapıda vinil karolardır.
  Cam elyafıyla güçlendirilmiş yapısı ve yüksek basınçla kalenderlenmiş olan seri sayısız dekoratif yüzey alternatif sunuyor. Ayrıca 1,00 mm aşınma tabakası sayesinde trafiğe karşı üst düzey bir dayanım performansı gösteriyor

 • w60308 tabletop
  Allura Multiformat

  Allura Multiformat LVT

  Tercih sizin. Yeni Allura LVT koleksiyonumuz, 34 tasarımdan oluşan eşsiz ürün serisini tüm yüzey yapışkanlı dryback, loose lay ve click sistemleriyle sunuyor. Bu ürünler tasarım, üstün ölçüsel stabilite ve yüksek kaliteli dokusunun vernikleme sistemine sahip olmakla birlikte çoğu mekanda kullanılmaya da uygundur. Renk&tasarım tercihinizi yapın, sonra ihtiyaçlarınıza uygun şekilde dilediğiniz uygulama yöntem ve özelliklerini seçin.
  Allura Tasarımlarını Keşfedin.

LRV & NCS Kodları

LRV & NCS Kodları

LRV
Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağı tarafından aydınlatılan yüzeyden yansıyan görünür ve kullanılabilir ışık yüzdesinin ölçümüdür. LRV nin renk seçimi size bağladır. Bir rengin yaklaşık LRV’si, görünür ışığının miktarını ve yansıyacak rengini gösterir. Siyah rengin % 0 ışık yansıtma değeri vardır ve tüm ışığı emer. Beyaz rengin % 100 ışık yansıtma değeri vardır ve binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm Forbo ürünleri ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir.

NCS
'Doğal Renk Sistemi kodlaması',NCS renk kodlaması, herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile yani NCS Gösterimleri sayesinde tanımlar ve herhangi bir rengin tam olarak tanımlanabilmesini sağlar. NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde diğer bir renk ile görsel olarak benzerdir. Böylelikle mekandaki diğer renkli öğeleri ile zeminler arasındaki renk geçişlerini ve eşleşmelerini zeminlerde bulabilirsiniz.


Allura NCS & LRV Doküman Galerisi

LRV & NCS

Allura Tasarımı

Allura Tasarımı

Allura lüks vinil karoları yaratmak, tasarım ekibimizin tasarım ve mimari alanlarındaki trendlerle ilgili bilgileri harmanlamasıyla doğal malzemeleri kullandığı heyecan verici bir yolculuktu.
Zemin tasarımları, bir mekanı birçok şekilde etkileyebilir. Sakin ve sessiz tasarımlar alana kendi karakterini yansıtma imkanını verir. Bir zemin aynı zamanda, diğer tasarım unsurları için güçlü bir temel sağlayan baskın bir faktör de olabilir.

Farklı boyut, renk ve malzemelerden zemin malzemelerinin seçilip uygulanmasıyla eşsiz ve kişisel zeminler yaratarak mekanların enerjisini yükseltmek mümkün.
Allura LVT koleksiyonu, bir zeminde olabilecek en çok seçeneği sunuyor.

Cam elyafıyla güçlendirilmiş yapısı sayesinde, üstün bir boyutsal stabiliteye sahiptir.
Allura serisi sunduğu sayısız yüzey alternatifi yanı sıra yoğun trafik alanlarında üst düzey dayanım gösteriyor. Yüzeyindeki özel "PUR" koruma tabakası ile kolay temizlik ve bakım sağlıyor. Zaman içinde doğabilecek yenileme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Plank ve karo halinde uygulandığı için mağaza, restoran, otel vb. ticari mekanlar için vazgeçilmez zemin çözümleri sunuyor. Ayrıca renovasyon projelerinde düşük maliyetle hızlı ve kolay montaj sağlıyor.

Designing Allura LVT

Allura & Çevresel Yaklaşım

Allura & Çevresel Yaklaşım

Dikkatli seçilen ham maddeler
Forbo Allura, tutarlılık ve kalite kontrolü yapılmış dikkatle seçilen ham maddelerden elde edilir. Lüks vinil karolarının katmanlarının kendi fabrikamızda ve herhangi bir önceden işlenmiş katmanlar ya da doldurma maddesi veya kaplama malzemeleri olmaksızın kullanılması, üretim sürecinde herhangi bir ham madde sızmasının olmaması anlamına gelir.

Fatalat içermez
Tüm Allura vinil karoları, en yüksek çevre standartlarına uygun olarak üretilmiş olup Allura ürün yelpazesi fatalat içermez.

Geri dönüşümlü
Allura aynı zamanda, birçok ürün gamında destek malzemesi olarak kullanılan geri dönüşümlü malzemeden yapılmaktadır. Allura için, yalnızca Allura ürünlerinden elde edilen atıkları kullanarak geri dönüşümlü malzemenin de ftalatsız olmasını sağlıyoruz.

Avrupa'da üretildi
Forbo’nun Allura lüks vinil karoları, yasaklanmış hiçbir madde (Phthalate, Formaldehit, Pentaklorofenol, Ağır Metaller, CMR 1A ve 1B) içermiyor.
Avrupa REACH yönetmeliğine uyumlu olan yeni Allura LVT serisi %50'nin üzerinde doğal kaynaklardan elde edilmiş malzeme içerir ve geri dönüşüm ya da enerji geri kazanımı ile yenilenebilir.
Üretimde kullanılan yeşil enerji ve %100 geri dönüşüm kapasiteleri, LVT’de en sürdürülebilir alternatifi sunuyor. Cam elyafıyla güçlendirilmiş yapısı sayesinde, üstün bir boyutsal stabiliteye sahip olan Allura, geri dönüştürülerek ya da enerji geri kazanımı ile yenilenebilirdir.

Allura & the environment

Allura LVT Sanatı

Allura LVT Sanatı

Forbo Allura LVT koleksiyonu, lüks vinil karolarda en gerçekçi ve doğal malzeme ifadesini son teknoloji üretim teknikleriyle gözler önüne seriyor.

Lüks vinil karolar, dünya genelinde tüm Pazarlarda yerini koruyan, devamlılığı vaz geçilmez yenilikçi bir zemin çözümüdür.

Perakende, eğlence, konaklama, ofisler ya da eğitim ve sağlık merkezlerinde LVT, ahşap, taş gibi doğal malzemeden üretilen rakiplerinin sunduğu görüntü ve hissiyatı veren, kurulumu ve bakımı kolay yüksek performansa sahip zemin döşemeleri olarak tanınmaktadır.

Bir trend geliştmeye başladığında her zaman olduğu gibi, LVT zemin ürünleri de beklentinin ötesine geçti. Artık, bu zeminlerin kalitesini kabul etme zamanı geldi. Forbo’nun Allura LVT ürünleri uzun yıllar dayanıklı, doğal kaynaktan tane ve dokuların rötuşlarına kadar canlı hissiyatini meydana getiren eşsiz bir tasarıma sahiptir.

Sayısız dekoratif yüzey alternatifi sunan ve trafiğe karşı üst düzey bir dayanım gösteren Allura kusursuz boyutsal kararlılık, kolay bakım ve kusursuz montaj demektir.

The art of Allura LVT