Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Flok Halı

'Flotex Designer' Koleksiyonu

Zeminleriniz hem estetik hem de teknik !
Flotex Sottsass flok halıları geçtiğimiz yüzyılın sonlarında ünlü Memphis Tasarım trendi sorumlu Forbo Flooring ve İtalyan tasarım stüdyosu Sottsass Associati arasında yaratıcı bir işbirliğinin sonucudur.
Sottsass eşsiz organik formlar ve random desenlerin ahengidir.

 • 'Flotex Designer' Koleksiyonu
 • 'Flotex Designer' Koleksiyonu
 • 'Flotex Designer' Koleksiyonu
 • 'Flotex Designer' Koleksiyonu
 • 'Flotex Designer' Koleksiyonu
 • 990701
  Flotex Terrazzo

  Flotex Terrazzo

  Flotex Sottsass Terrazzo geleneksel İtalyan Terrazzo kavramına esprili "twist" bir yaklaşım ile göz kamaştırıyor.
  Koleksiyon mermer, cam ve beton gibi geleneksel random detaylarda konsepte sahip.
  Daha yakından incelendiğinde, tasarımdaki "yongalar" yırtık kağıt parçaları gibi bir tasarım hikayesiyle zeminlerde farklılık sunuyor.

 • 990803
  Flotex Kasuri

  Flotex Kasuri

  Christopher Redfern’in çağdaş ve geleneksel tasarımlarının beraber kullanıldığı dijital baskı teknolojisi.
  Adını Kazuri kumaştan alan **Japon dokuma tekstil tekniği ** tüm dikkatleri çekiyor.

 • 990101
  Flotex Bacteria

  Flotex Bacteria

  1970'lerden itibaren Sottsass'ın "Bacterio" adlı eskizinden esinlenerek kaynağı olan bu tasarım, geniş bir yorumla zeminlerinizde farkındalık yaratır..
  Karnaval konfetisi olarak algılanmaya müsait olan seri, uzaktan bakıldığında yıldızların bir takımyıldızı olarak görünür.

 • 990601
  Flotex Wool

  Flotex Wool

  Ettore Sottsass tarafından farklı ülkelerden toplanan çeşitli yün ipliklerinin filamentlerini düz renkli bir yüzeye yerleştirerek tasarlanan bir seridir.
  Bu sayede Sottsass derinlik ve sıcaklık hissini iç mekan zeminlerinize katar. Tanımlanan doğrusal desen, çeşitli iç boyutlarda kullanılan çok çeşitli perspektifler sunar.

Sottsass & Flotex

Yaratıcı işbirliği

Öncü ve yenilikçi ürün teknolojisi ile dinamik ve radikalik sunan Sottsass hem estetik hem de teknik açıdan çığır açıyor.
İtalyan tasarımın kalbi Sottsass Associati yaratıcı bir işbirliğinin sonucu olan bir koleksiyon : Flotex Sottsass

Djital baskı teknolojisi sayesinde hemen hemen her tasarımı zeminlerinize uyarlanmasını sağlayan koleksiyodur.

Flotex Sottsass wool

Sottsass hakkında

Çığır açan tasarımlar

Sottsass’ın bu 4 eşsiz koleksiyonu Terrazzo, Wool, Bacteria ve Kasuri eşsiz organik formlar ve random desenlerin ahengidir.
Flotex Sottsass siyah arka plan üzerine Schiapparelli pembe, elektrik mavisi ve neon yeşili gibi güçlü kontrast tonların birleşimlerin yer aldığı sıcak moda renkleri içerir.

Sottsass Bacteria

Çevresel Yaklaşım

Sürdürülebilir Zemin

Yeşil Elektrik
Forbo’nun Büyük Britanya’daki ve Fransa’daki Flotex üretim operasyonları, yeşil elektrikle ve üretimde tamamen geri dönüştürülen atık akışıyla üretilen yüksek kaliteli zemin kaplaması elde edilmesini sağlar.

Su Bazlı
Flotex 6,6 polyamid ipliklerin, elektrostatik floklama ile pvc tabana çakılması yöntemi ile üretilen %100 leke tutmayan, antistatik ve antibakteriyel halı.
Flotex’i yaratmak için kullanılan tüm boya ve mürekkepler su bazlıdırlar. Renkleri korumak için yüksek sıcaklıkta buhar işleminden başka bir kimyasal işlemden geçirilmezler.

Geri Dönüştürülmüş İçerik
Flotex, diğer Forbo üretim lokasyonlarından toplanan atıkları zemin kaplamalarının alt taban kısmına dönüştürmek üzere kullanır. Flotex’te geri dönüştürülmüş içerik arka taban toplam volümün % 67’sini bulabilmektedir.

Son derecede dayanıklı
Flotex kullanmanın büyük bir avantajı da, sıradan tekstil ürünlerinin ürün yaşam süresinin 6 katı kadar uzun süreyle yüksek performans gösteren bir zemin kaplaması kullanıyor olmaktır.

Kolay Bakım &Temizlik
Su geçirmez alt tabanı sayesinde ıslak mekanik temizliğe uygun olan Flotex’in pürüzsüz düz lifleri, geleneksel halılardaki döngülü ve burgulu liflerden farklı olarak kir parçacıklarını hapsetmez; böylece temizlik sırasında kirlerin kolayca alınmalarını sağlar. Çoğu kir yalnızca normal suyla temizlenebilir

Flotex the sustainable floor

Uygulama & Zemin Bakımı

Flotex Uygulama & Zemin Bakımı

Flotex flok halının eşsiz yapısı, diğer hiçbir tekstil zemin sistemlerinde yer almayan kiri içine hapsetmeden, serbest bırakma özelliğine sahip. Geleneksel halıların ipliklerinin aksine, Flotex’in yumuşak ve düz iplikleri kir parçacıklarını içinde hapsetmez ve temizlik sırasında kolaylıkla alınmalarını sağlar. Dökülen bir çok kir ise sadece suyla temizlenebilir.

Flotex Sottsass uygulamasında ilk adım uygulamanın yapılacağı zeminlerin kuru, sert ve düzgün olmasının sağlanması, varsa çukur ve çatlakların onarılmasıdır. Düzgün olmayan zeminler tesviye şapı atılarak tesviye edilmelidir. Atılacak tesviye şapının kalınlığı zemin yüzeyinin pürüzlülük derecesine göre değişir. Tesviye şapı atıldıktan sonra tesviye şapının talimatlara uygun olarak kuruması beklenir. Yalıtım gerektiren zeminlerde söz konusu yalıtımın uygulama öncesinde yapılmış olması lazımdır.

Flotex temizlik & bakım talimatları
Flotex uygulama teknikleri

Flotex cleaning & maintenance instructions

Allergy UK & Sanitized®

Allergy UK & Sanitized®

Allergy UK Onaylı
Flotex’in, alerjiden muzdarip bireylerin üzerinde son derece olumlu etkisi olduğu . İngiliz Alerji Kurumu (Allergy UK) tarafından onaylıdır. Alerjenleri yakalama ve standart temizlik uygulamasının ardından bunları salıverme yeteneğine sahiptir. Temizlendiğinde Flotex geleneksel halıların temizlenmesine oranla iki kat fazla alerjeni geri salmaktadır. Daha fazla alerjen yok edilerek astım ve alerji hastaları için daha rahat bir çevre yaratılır.

Sanitized®
Flotex, toz maytlarını (dermatophagoides pteronyssinus) süpürgeyle alınmasının çok zor olduğu yerlerde bile artan nüfusunu, baskılayan Sanitized® işleminden geçmiştir. Bağımsız testler, Sanitized® işleminden geçmiş bir Flotex örneğine konulan toz maytlarının nüfusunun 8 haftadan daha uzun bir sürede ortalama %86 oranında azaldığını kanıtlıyor.

Flotex Sanitized and Allergy UK

Teknik Özellikler

Flotex Technical Specifications

Broşür

Flotex Sottsass hakkında detaylı bilgi edinin

Flotex Sottsass hakkında daha detaylı bilgi için broşürü indirin.
Flotex Sottsass broşür

Sottsass