Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Ofislerde Marmoleum

Ticari Ofisler

Ticari ofisler için zemin çözümleri

Ofisinizde kullandığınız renkler, ofiste yürütülen iş türüne göre değişmelidir. Kapınız açıldığı anda görüntünüz müşteriye yansır ve kararlar verilir. Ofis renkleriniz için doğru seçim, görüntünüzün pozitif olmasını sağlar.

✔Doğal ham maddeler
✔ Ftalat içermez
✔ PVC içermez
✔ Antialerjik
✔ Düşük emisyon
✔ Akustik
✔ CO2 nötr (beşikten kapıya)

ofis

Ham maddeler & sürdürülebilirlik

Marmoleum, yenilenebilir doğal kaynaklardan yapılmış bir zemin kaplamasıdır. Üst tabakası doğal ham maddelerden yapılmış, biyo bazlı ve ekolojik üretilen bir malzeme olan linolyumdur.

Linolyum üretim sanatı son 150 yılda gelişti. Linolyum üretimini herhangi bir ticaret veya zanaat okulunda öğrenemezsiniz. Aslında, sadece bir avuç insan Marmoleum'un nasıl yapıldığını biliyor.

Marmoleum Ham Maddeleri ve Sürdürülebilirlik Hakkında Bilgi Alın

ham maddeler

Marmoleum koleksiyonları

Doğal kazanan! Marmoleum markalı linolyum zemin kaplamalarımız sürdürülebilirlik, dayanıklılık, yüksek kalite ve yenilikçi tasarımla ilişkili doğal zeminlerdir. Mermer görünümünden çizgisel ve beton desenlere kadar, rulo, karo ve plank formatlarda bulunan, 300'den fazla renk ve tasarımla Marmoleum zemin kaplamasının doğal güzelliğini keşfedin.

Marmoleum Koleksiyonlarını Keşfedin

ofisler

Beşikten kapıya CO2 nötr

Dünyayı iyileştirmeye zeminden başlayın. Marmoleum ürün yelpazemizin ağırlıklı ortalaması, offset işlemsiz beşikten kapıya CO2 nötr olup, dünya iklim değişikliğini etkilemez. Marmoleum, ekolojik değerleri çağdaş tasarımla birleştirir ve sürdürülebilir dünyaya önemli bir katkı sunar.

Ürettiğimiz Marmoleum’un her bir metrekaresi, aslında karbondioksit ortamını 40 gram rahatlatıyor.

Marmoleum CO2 Nötr Hakkında detaylı bilgi alın

CO2 nötr

Uygulama & Zemin Bakımı

Forbo’nun uygulama ve bakım desteği, Forbo Flooring'in satış iştirakleri ve müşteri hizmetleri departmanları aracılığıyla sunulmaktadır. Marmoleum zemin kaplamalarımızın uygulaması ve zemin bakımları hakkında net açıklamalar ve kılavuzlar mevcuttur. Yönergelere uyulması zeminin ömür boyu performansını garantileyecek ve size kalıcı bir görünüm koruması sağlayacaktır.

Marmoleum Uygulaması ve Zemin Bakımı Hakkında Bilgi Alın

Marmoleum temizliği

Tasarım & İlham

Marmoleum birçok farklı tasarım, renk, yapıda sunulur ve diğer Forbo zeminlerle kolayca birleştirilebilir. İlham yolculuğunuza en son referanslarımıza bakarak başlayın veya Floorplanner uygulamamızda kendi zeminlerinizi tasarlayın.

Marmoleum Zemin Kombinasyonlarını İnceleyin

tasarim

Çevre

Sürdürülebilirlik stratejimize uygun olarak, zemin kaplamalarımızın düzenli olarak kontrol edilmesi ve değerlendirilmesi için dünya genelinde bağımsız kuruluşların çeşitli şeffaf sertifika sistemlerini kullanıyoruz. Marmoleum, sağlıklı bir iç mekan ortamına katkıda bulunan çoklu özelliklere sahiptir. Zemin kaplama çözümlerimiz sayesinde sağlığınıza ve refahınıza olumlu bir katkıda bulunmak tutkumuzdur.

Marmoleum sağlıklı bir iç mekan ortamına katkıda bulunur

Döngüsel Marmoleum hakkında bilgi alın

Çevresel

Akustik Marmoleum

Akustik Linolyum

Sesi azaltmanın en iyi yolu kaynağı onarmaktır. Akustik zeminler binalardaki gürültünün azaltılmasında önemli bir katkı sağlar. Akustik linolyum zeminlerimiz, sürdürülebilirliği mükemmel ses azaltma özellikleriyle birleştirerek sağlıklı bir ortam yaratır.

akustik performans

"Kötü akustik yılda 24 devamsızlık gününe eşittir."

Nasıl çalışır?

Sesi azaltmanın en iyi yolu kaynaktır. Akustik zeminlerin binalardaki gürültüyü azaltmak için anahtar olmasının nedeni budur.

Ses neredeyse tüm günlük aktiviteler tarafından üretilir. Darbe sesi, zemin yüzeyiyle temas eden trafik tarafından üretilir. Bu nedenle zemin aynı zamanda akustik performansın etkilenebileceği ana alandır.

Bir odada zemine yapılan darbe sesi, zeminden aşağıdaki odalara iletilir. Bir zemin kaplamasıyla elde edilen darbe sesi azaltımını ölçmek için, bir çekiç makinesi ile doğrudan beton zemine çarpma gürültüsü verilir ve ses seviyesi (S1) aşağıdaki resepsiyon odasına kaydedilir.

Daha sonra zemin kaplaması beton yüzey üzerine serilir ve aynı darbe gürültüsü zemin kaplamasında yapılır ve yeni ses seviyesi (S2) kaydedilir. Darbe sesi azaltma (EN ISO 717-2), desibel cinsinden ölçülen ve kaydedilen bu iki ses seviyesi arasındaki farktır.
Forbo'nun akustik vinil ve linolyum zeminlerinin darbe sesi azalması 14 ila 19 dB arasında değişir.

Sarlon akustik zemin

Akustik Marmoleum

Acoustic Linoleum zemin kaplamalarımız, sürdürülebilirliği mükemmel ses azaltma özellikleriyle birleştirerek sağlıklı bir ortam yaratır. Forbo olarak iki akustik linolyum çözümü sunuyoruz:

Marmoleum Decibel
Marmoleum Decibel, 18dB'lik bir darbe sesi azaltma sağlar. 1 mm poliolefin köpük tabakası üzerine lamine edilmiş 2.5 mm Marmoleum'dur. Marmoleum Decibel, Marmoleum Marbled ve Marmoleum Solid koleksiyonundan 27 renkte mevcuttur.
Marmoleum Decibel koleksiyonunu keşfedin

Mantar Taban Uygulaması
En az 14dB (ISO 717-2'ye göre) darbe sesi azaltımı elde etmek için mantar taban ile normal Marmoleum birlikte kullanılabilir.
Marmoleum Mantar Taban Uygulaması hakkında bilgi alın