Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum - Sağlıklı İç Mekanlar İçin

Sağlıklı mekanlara katkıda bulunmak

Sağlık; güvenli, temiz ve konforlu bir iç mekan anlamına gelir. Ancak sağlık çok daha fazlasıdır; yaşam biçiminizi belirler. Zemin çözümlerimiz sayesinde sağlığınıza ve refahınıza olumlu bir katkıda bulunmak tutkumuzdur.

School floor

Sağlıklı bir iç mekan neden önemlidir?

Bugün dünya nüfusunun yarısından fazlası, % 54'ün üzerinde, kentleşmiş bölgelerde yaşıyor. Zamanımızın yaklaşık %80-90'ını iç mekanlarda geçiriyoruz ve bu süre giderek artıyor. Bu nedenle, iç mekanın kalitesine, yeşil mimariye ve sağlıklı binalara gösterilen ilgiye odaklanmanın daha belirgin hale gelmesine şaşmamalı. Zeminlerimiz insanların içinde yaşadığı, buluştuğu ve çalıştığı iç mekanın bir parçası olduğundan, bireylerin sağlığına ve konforuna olumlu katkıda bulunan ürünler tasarlamak ve sunmak misyonumuzdur.

Marmoleum'un Faydaları:

✔ Bakterilerin büyümesini önler
✔ Antialerjiktir
✔ Ftalat içermez
✔ Düşük emisyonludur
✔ Akustiktir

Bakteri gelişimini doğal olarak önler

Bakteriyel istila ve iç çevre sağlığı ile ilgili daha büyük sorunlar, bazı adımların anında iyileşme sağlayabilmesi için hızlı ve kolay çözümlere katkıda bulunmayabilir. Soruna katkıda bulunan ürünleri riski doğal olarak azaltan ürünlerle değiştirmek iyiliğe atılan ilk adımdır. Bağımsız testler MRSA ve staphylococcus aureus'un Marmoleum'da çoğalmadığını kanıtlar.

Marmoleum, doğası gereği mikrobiyal büyümeye direnen doğal bileşenlerden yapılmıştır. Özellikle keten tohumu yağı gibi doğal hammaddeler sayesinde Marmoleum, bakteri gövdelerinin büyümesini engelleme yeteneğini kazanır. Ürünün doğal bir özelliği olarak, Marmoleum'un anti-bakteriyel nitelikleri zamanla azalmayacak, kurulduğu andan itibaren sürekli koruma sağlayacaktır.

Raw Materials

Antialerjik zemin kaplaması

Marmoleum zemin kaplamalarımız, Allergy UK'den doğru temizlik rejimi kapsamında prestijli "Seal of Approval" ile ödüllendirildi. Bu da Marmoleum’un alerjen veya ev tozu akarlarını barındırmayacağı anlamına gelir.

Allergy UK'in yakın tarihli bir raporunda, en az 12 milyon insanın “kendi evlerine alerjisi” olduğu tahmin ediliyor; %58'inde ev tozu akarları anahtar tetikleyici olarak gösteriliyor. Bu nedenle, daha iyi iç mekanlar yaratmada zemin kaplamalarının önemi göz ardı edilmemelidir.

Bu aynı zamanda eğitim, sağlık, ofis veya sosyal bakım kuruluşları tarafından da göz ardı edilmemesi gereken bir konudur. İnsanların uzun bir süre geçireceği herhangi bir yerde sağlıklı bir iç mekan gerekir.

Allergy approved

Ftalat içermez

Ftalatlar, öncelikle polivinil klorürde (PVC) veya vinili esnek hale getirmek için kullanılan bir kimyasal bileşikler ailesidir. Vinili yumuşatmak için yaygın olarak seçilen ftalatlar; güçlü performansları, dayanıklılıkları ve stabiliteleri nedeniyle kullanılır. Vinili yumuşatmak ve esnek hale getirmek için kullanıldıklarından, bu uygulamalarda “plastikleştiriciler” olarak adlandırılırlar.

Bir tür ftalatlara maruz kalma, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu artışıyla bağlantılıdır. Doğal ve yenilenebilir hammaddelerden üretilen Marmoleum, mevcutta en sürdürülebilir esnek zemin kaplamasıdır. Marmoleum; ftalat, plastikleştirici ve mineral yağ içermez.

Environement

Sesi azaltır

Sesi azaltmanın en iyi yolu kaynağa ulaşmaktır. Akustik zeminlerin binalardaki gürültüyü azaltmak için anahtar olmasının nedeni budur. Ses neredeyse tüm günlük aktiviteler tarafından üretilir. Darbe sesi, zemin yüzeyiyle temas eden trafik tarafından üretilir. Bu nedenle zemin aynı zamanda akustik performansın etkilenebileceği ana alandır.

Akustik linolyum zeminlerimiz, sürdürülebilirliği mükemmel ses azaltma özellikleriyle birleştirerek sağlıklı bir ortam yaratır. Forbo'nun akustik Marmoleum zeminleri 14 dB ila 19 dB arasında darbe sesi azaltır.

Acoustic Flooring