Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum - Döngüsel

Doğal Olarak Döngüsel

Recycling process

Döngüsel Ekonomi Nedir?

Döngüsel bir ekonominin özü, ürünlerin ve parçalarının kalitesini ve değerini muhafaza ederek doğal kaynakları korumaktır.

Döngüsel bir ekonomi için en iyi şey, ilk etapta, oluşan atıkları önlemektir. 20 yıldan fazla kullanılabilecek bir zemin seçmek, herhangi bir zeminin birkaç yılda bir değiştirilmesi yerine tercih edilebilir.

Bu mümkün değilse, çıkarılması kolay bir zemin seçmeye yardımcı olur. Bu tip zeminler, başka bir yerde yeniden kullanma fırsatı verir veya zemini geri dönüştürmeyi kolaylaştırır.

Circular

Marmoleum için Malzeme Döngüsünü Kapatmak

Sürdürülebilir gelişmeler karbon nötrlüğünü durdurmuyor. Yaşam döngüsünün her alanında Marmoleum için malzeme döngüsünü kapatma yolunu yürüterek döngüsel bir dünyaya katkıda bulunuyoruz. Marmoleum için malzeme döngüsünü nasıl kapattığımızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Circular Marmoleum

Doğal Olarak Döngüsel

Doğal kaynakların yenilenme kapasitesi, döngüsel ekonominin temelidir. Linolyum bir biyolojik döngü ürünüdür, bu da doğal hammaddelerin temel olarak kompostlanabileceği ve yeni yetiştirilen hızlı doğal hammaddelere besin olarak toprağa geri gönderilebileceği anlamına gelir.

Bu, bir üründe CO2'yi yakalama zorunluluğundan kaçınmanın tek yoludur. Geri dönüştürülmüş, yukarı çevrimli ve yeniden kullanılan malzemelerin kullanımı, Marmoleum'da zaten çağlar boyunca uygulanan döngüsel bir ekonomi ilkesidir.

raw materials linoleum

Farklı Tasarımlar

Sökülebilir Marmoleum Click Cinch LOC ürünlerinde veya kolay değiştirilebilir Marmoleum Modular uygulama çözümlerinde olduğu gibi Marmoleum’u farklı şekillerde tasarlamak, ürünü döngüsel hale getirir.

Gerçek bir döngüsel zeminin geliştirilmesi, inovasyon ekibimizde yüksek öncelikli bir projedir.

Design

Fabrika Alanlarımızda Döngüsellik

Linolyum fabrikalarımızda, linolyum atıklarının büyük çoğunluğu Marmoleum ürünlerinde geri kullanılmaktadır. Jüt veya Furniture Linoleum’un tabanındaki kağıt artıkları gibi diğer değerli akışlar, onları son derece değerli veya sosyal olarak sorumlu ürünlere dönüştüren taraflara sunulur.

Düzenli depolama / yakma görevinde sıfır atık takip edilir, kalan tüm atık akışlarını azaltmak ve geri dönüştürmek için de üçüncü taraf atık yönetimi danışmanı tutulur.

Linoleum Factory

Tedarik Zincirinde Döngüsellik

Çapraz sevkiyat lojistiği ve paletler gibi malzemelerin yeniden kullanımı ile linolyum tedarik zincirine döngüsel prensipler uygulanır. Marmoleum'un ambalajı yenilenebilir kağıttan yapılır ve bu paketler uygulama sırasında genellikle koruma kağıdı veya şablon olarak yeniden kullanılır.

Supplychain

Zemine Dönüştürme

Forbo, fabrikalarımıza yakın ülkelerde 'Back to the Floor' hizmeti sunmaktadır.

Uygulama artıkları toplanıp fabrika alanlarımızdaki geri dönüşüm sistemine eklenerek, Marmoleum'daki %43 geri dönüştürülmüş içeriğe katkıda bulunuyor. Ayrıca, modüler zemin kaplamaları rulo zeminlerle kıyaslandığında uygulama esnasında çıkan artığı %7 azaltmaktadır.

Back to the floor

Kullanım Ömrünü Uzatma

Kullanım aşamasının en önemli döngüsel prensibi ürünün uzun ömürlü olmasıdır. Marmoleum'un en önemli güçleri; dayanıklı ve zamansız tasarımlardan oluşmasıdır. Kullanım ömrünü daha da uzatmak için, Marmoleum renove edilebilir ve hatta UV Careshield ile yenilenebilir.

Marmoleum

Renoleum

Yaşam sonu, Marmoleum özünde birleştirilebilir, ancak bu tercih edilmeyen düşük değerli bir çözümdür.

2018 yılının başından beri Renoleum projeleri başlatılmış ve kullanım sonrası linolyum zeminler haricinde de iş ortaklarımızla birlikte birçok yeniden üretim konsepti geliştirilmiştir.

Renoleum