Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Sağlık Segmentinde Marmoleum

Sağlık

Sağlık Segmentinde Marmoleum

Marmoleum bugüne kadar sağlık segmenti ortamları için istenen döşeme çözümü olarak seçilmiştir. Hastaneler, özel klinikler, yaşlı bakım tesisleri ve bakım evleri, temizliği ve bakımı kolay olan Marmoleum'u hem tekerlekli hem de ayak trafiği için dayanıklı, güvenli ve rahat olan hijyenik bir zemin kaplama çözümü olarak kullanmaktadır.

Enfeksiyon kontrolünü sağlama ve hastane enfeksiyonlarını (HAI) durdurma söz konusu olduğunda, işe zeminden başlamaktan daha iyi bir çözüm olabilir mi? Marmoleum ürünlerinin, MRSA, Norovirus ve C Difficile gibi enfeksiyonların büyümesini ve yayılmasını engellediği, hastanenin herhangi bir bölgesinde daha sağlıklı ve daha hijyenik bir ortama katkıda bulunduğu kanıtlanmıştır.

✔ Enfeksiyon kontrolü
✔ Ftalat içermez
✔ Bakteri büyümesini önler
✔ Antialerjiktir
✔ Düşük emisyon

Healthcare

Ham Maddeler & Sürdürülebilirlik

Marmoleum, yenilenebilir doğal kaynaklardan üretilen esnek zemin kaplamasıdır. Üst tabaka, doğal hammaddelerden yapılmış, biyo bazlı, ekolojik olarak üretilen bir malzeme olan linolyumdur.

Linolyum üretim sanatı son 150 yılda gelişti. Herhangi birticaret veya zanaat okulunda öğrenemeyeceğiniz bir yapım tekniği vardır. Aslında, sadece bir avuç insan Marmoleum'un nasıl yapıldığını bilir.

Daha fazla bilgi almak için Marmoleum Nasıl Üretilir sayfamızı ziyaret edin

raw materials

Marmoleum Koleksiyonları

Doğal kazanan! Marmoleum markalı linolyum zemin kaplamalarımız sürdürülebilirlik, dayanıklılık, yüksek kalite ve yenilikçi tasarımla ilişkili doğal zeminlerdir. Mermer görünümden çizgisel tasarımlara ve beton desenlerine kadar, rulo, karo ve plank formatlarda bulunan 300'den fazla renk ve tasarımla Marmoleum zeminlerin doğal güzelliğini keşfedin.

Marmoleum Koleksiyonlarını Keşfedin

Healthcare

CO2 Nötr

Dünyayı iyileştirmeye zeminden başlayın. Marmoleum ürünlerinin ağırlıklı ortalaması, beşikten kapıya CO2 nötr olup, dünya iklim değişikliğini etkilemez. Marmoleum, ekolojik değerleri çağdaş tasarımla birleştirir ve sürdürülebilir bir dünyaya önemli katkı sunar.

Marmoleum CO2 Nötr Hakkında Bilgi Alın

CO2 neutral

Uygulama & Bakım

Forbo’nun uygulama ve bakım desteği, Forbo Flooring'in satış iştirakleri ve müşteri hizmetleri departmanları aracılığıyla sunulmaktadır. Marmoleum zemin kaplamalarımız için net açıklamalar ve kılavuzlar mevcuttur. Yönergelere uyulması zeminin ömür boyu performansını garantileyecek ve size kalıcı bir görünüm koruması sağlayacaktır.

Marmoleum'un Uygulama ve Bakımı Hakkında Bilgi Alın

Cleaning marmoleum
Design

Çevresel Yaklaşım

Sürdürülebilirlik stratejimize uygun olarak, zemin kaplamalarımızın düzenli olarak kontrol edilmesi ve değerlendirilmesi için dünya genelinde bağımsız üçüncü tarafların çeşitli şeffaf sertifika sistemlerini kullanıyoruz. Marmoleum, sağlıklı bir iç mekan ortamına katkıda bulunan birçok özelliğe sahiptir. Döşeme çözümlerimiz sayesinde sağlığınıza ve iç mekan esenliğinize olumlu bir katkıda bulunmak, tutkumuzdur.

Marmoleum ile Sağlıklı İç Mekanlar
Döngüsel Marmoleum hakkında bilgi alın

Environment

Önemli Bilgiler

Marmoleum

✔ Enfeksiyon kontrolü
✔ Ftalat içermez
✔ Bakteri büyümesini önler

Enfeksiyon Kontrolü

Marmoleum'un bakteri büyümesini önleme yeteneği, üretimine giren doğal hammaddelerden, özellikle de keten tohumu yağından kaynaklanır. Ürünün doğal bir özelliği olarak, Marmoleum'un anti-bakteriyel nitelikleri zamanla azalmayacak, uygulandığı andan itibaren sürekli koruma sağlayacaktır.

Infection control

"Çoğu MRSA enfeksiyonu hastanelerde veya diğer sağlık tesislerinde bulunmuş kişilerde görülür."

Ftalat İçermez

Ftalatlar, öncelikle polivinil klorürü (PVC) veya vinili esnek hale getirmek için kullanılan bir kimyasal bileşikler ailesidir. Vinili yumuşatmak için yaygın olarak seçilen ftalatlar; güçlü performansları, dayanıklılıkları ve sabitleme özelliği nedeniyle kullanılır. Vinil yumuşatmak ve esnek hale getirmek için kullanıldıklarından, bu uygulamalarda “plastikleştiriciler” olarak adlandırılırlar.

Bir tür ftalatlara maruz kalma, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunda (DEHB) artışla bağlantılıdır. Doğal, yenilenebilir malzemelerden üretilen Marmoleum zeminler, mevcut en sürdürülebilir zemin kaplamalarıdır. Marmoleum, ftalat, plastikleştirici ve mineral yağ içermez.

Phthalate free logo

Bakteri Büyümesini Doğal Olarak Önler

Bakteriyel istila ve bakteri büyümeleri bazı adımlarla engellenebilir. İyi bir ilk adım; soruna katkıda bulunan ürünleri, riski doğal olarak azaltan ürünlerle değiştirmektir.

Marmoleum, doğası gereği mikrobiyal büyümeye direnen doğal bileşenlerden yapılmıştır. Üretime giren doğal hammaddeler, özellikle keten tohumu yağı sayesinde, Marmoleum bakteri gövdelerinin büyümesini engelleme yeteneğini kazanır. Ürünün doğal bir özelliği olarak, Marmoleum'un anti-bakteriyel nitelikleri zamanla azalmayacak, uygulandığı andan itibaren sürekli koruma sağlayacaktır.

Bağımsız testler MRSA ve staphylococcus aureus gibi bakterilerin Marmoleum'da çoğalmadığını kanıtlamaktadır.

Raw Materials

Dayanıklılık

Kalıcı Performans

Topshield2, yıllarca kullanım veya kazalardan sonra yüzeyin tamir edilmesine veya yenilenmesine olanak tanıyan ve zaman içinde kalıcı performansa sahip bir yüzey kaplamasıdır.

Topshield2, ilk bakım veya polimer uygulaması gerektirmeyen ve kullanıma dirençli, aşınmaya daha az eğilimli ve çiziklerle lekelere karşı daha fazla dayanıklılığa sahip bir koruma yüzeyidir.

Topshield2 graph

Topshield2

Topshield2, Forbo Flooring'in tüm Marmoleum zemin kaplamalarına uygulanan yüksek performanslı UV kaplamasıdır. Topshield2, görünümün kalıcı tutulması için lekelenmeyi, sürtünmeyi ve çizilmeyi önler, daha düşük aralıklarda kolay temizlik ve bakım sağlar. Topshield2 yüzey koruması, Marmoleum zeminlerimizin performansını yeni bir boyuta taşır.

• İlk bakım ve polimer uygulama gerektirmez
• Daha az kir toplanması
• Bakteri büyümesini önler
• Dezenfektanlara karşı dayanıklıdır
• Genel olarak geliştirilmiş leke direnci
• Verimli kuru temizleme
• Kolay bakım
• Daha az çizik ve kir tutunması
• Yüzeyi onarılabilir
• Yüzeyi yenilenebilir

Topshield 2 Logo

Demans

Demans için Tasarım

Forbo, portfolyosundaki hangi ürünlerin demans hastalarının yaşam kalitesini iyileştirmeye katkıda bulunabileceğini belirlemek için 25 yıllık küresel araştırma ve uygulamadan yararlanan uluslararası bir merkez olan Dementia Hizmet Geliştirme Merkezi (DSDC) ile ortaklık kurdu.

Zemin, bir demans ortamı tasarlamak için en önemli faktörlerden biridir; çünkü zeminlerin bir alanın güvenliği ve yönlendirmesi üzerinde çok etkisi vardır. Uygun şekilde tasarlanan zeminler, demans hastalarına güven duygusu, güvenlik ve bağımsızlık verir.

Dementia

Demans Dostu Zemin Seçimi Yönergeleri

• Ton kontrastı, malzemelerin birbirlerine karşı görülmesi açısından önemlidir.
• Hem DSDC hem de BS8300: 2009, tabandan duvara ve kapıdan duvara kapı gibi kritik yüzeyler arasında 30 derecelik bir LRV farkı önerir.
• Bitişik döşeme, düşme riskini azaltmak için renk tonu açısından benzer olmalıdır.
• Zemin kaplamalarının LRV'leri birbirinin 8 derece içinde olmalıdır, bu oran 10 dereceden fazla olmamalıdır.
• Geçiş şeritleri, her iki yüzeyin tonlarıyla eşleşebilmelidir, ideal farklılık 3 dereceden fazla LRV içermemelidir.
• Süpürgeliklerin mümkün olduğunca hem duvar hem de kapı ile kontrast oluşturması önerilir.

Dementia friendly flooring

Yapılması Gerekenler

• Bir tonda sürekli kullanılacak zemin yüzeyi geliştirin
• Darbe sesini indirgemeyi hedefleyin
• Duyusal yüklenmeden kaçının
• Işıltı ve desenden kaçının
• Mat bitişleri tercih edin
• Zeminler arasında iyi bir ton geçişi sağlayın

Yapılmaması Gerekenler

• Desenli zemin kullanmayın
• Parlak zeminler kullanmayın; ıslak yüzey ve kayma riski olarak algılanır
• Benekli zemin kullanmayın; alınacak bir şey olarak algılanabilir
• Logo veya marka kullanmayın; engel olarak algılanır
• Parlak veya parlak yüzeyli hiçbir zemin kullanmayın; kaygan olarak algılanır
• Alüminyum veya pirinç yansıtıcı kaplamalar ve geçişler kullanmayın; yüksek adımlara neden olabilir

Kişiselleştirme

Zeminleri Kişiselleştirin!

Olağanüstü modern dijital teknoloji sayesinde Forbo, sağlık ortamlarına uygun kendi zemin kaplamalarınızı oluşturma seçeneği sunar. Estetik tasarım, renk ve karmaşık detaylar açısından neler yapılabileceğinin neredeyse hiçbir sınırı yoktur.

Aquajet kesim tekniğimiz, zeminde kendi tasarımlarınızı oluşturmak için sofistike tasarımlar sunar; bu teknikle bir logo, metin veya bir sanat eseri gibi olasılıklar sonsuzdur. Marmoleum üzerinde kendi tasarımınızın lazerle işlenebileceği özel lazer gravürünü seçin.

Marmoleum, Waterjet

Aquajet Kesim Tekniği

Aquajet kesim tekniğimizle en rafine ve en detaylı zemin tasarımlarını oluşturabiliriz. Çok hassas Aquajet kesim teknolojisi, tasarımlarda sofistike bir detay sunar. Bir logo, sanat eseri ve hatta portre gibi kendi tasarımınızı zeminde oluşturmak için mükemmeldir.

Aquajet Marmoleum

Estetik ve İşlevsel

Dekoratif zeminler hem estetik hem de işlevsel olabilir. Zeminde koridorlar oluşturmak, alanları belirlemek ve dikkat çekici görünümler elde etmek için farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Routing Marmoluem