Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Eğitimde Marmoleum

Eğitim

Marmoleum eğitiminize önem veriyor

Çocuklarımız okul öncesi ilk adımlarından yükseköğretime kadar, Marmoleum zemin kaplaması ile büyüyecek. İster sınıfta, ister oditoryumda, spor salonunda ya da kütüphanede olsun, Marmoleum eğitimlerinin temeli olarak sağlam, dayanıklı ve hijyenik bir zemin kaplaması sağlar.

Eğitim kurumları çekici, dayanıklı, az bakım gerektiren, güvenli ve sürdürülebilir zemin kaplama çözümleri talep etmektedir. Dayanıklılık ve hijyen, çocukların ve genç yetişkinlerin kullandığı alanlarda önemlidir.

Ftalat içermez. Marmoleum güvenli ve düşük emisyonlu bir zemin kaplaması olarak PVC, Ftalat veya Stiren içermez. Marmoleum; LEED, Well ve ILF Living Building Challenge kredilerine yardımcı olabilir.

En sürdürülebilir zemin kaplama çözümümüz Marmoleum, hasarlı yüzeyleri onarma imkanı ile birlikte zengin renk seçenekleri ve çizilme direnci sunar.

✔Doğal ham maddeler
✔ Ftalat içermez
✔ PVC içermez
✔ Antialerjik
✔ Düşük emisyon
✔ Akustik
✔ CO2 nötr (beşikten kapıya)

Education

“Çocuklar için sağlıklı ve güvenli bir okul sağlamak”

Ham maddeler ve sürdürülebilirlik

Marmoleum, yenilenebilir doğal kaynaklardan yapılmış bir zemin kaplamasıdır. Üst tabakası doğal ham maddelerden yapılmış, biyo bazlı ve ekolojik üretilen bir malzeme olan linolyumdur.

Linolyum üretim sanatı son 150 yılda gelişti. Linolyum üretimini herhangi bir ticaret veya zanaat okulunda öğrenemezsiniz. Aslında, sadece bir avuç insan Marmoleum'un nasıl yapıldığını biliyor.

Ham Maddeler ve Sürdürülebilirlik ile ilgili daha fazla bilgi almak için

ham maddeler

Marmoleum koleksiyonları

Doğal kazanan! Marmoleum markalı linolyum zemin kaplamalarımız sürdürülebilirlik, dayanıklılık, yüksek kalite ve yenilikçi tasarımla ilişkili doğal zeminlerdir. Mermer görünümünden çizgisel ve beton desenlere kadar, rulo, karo ve plank formatlarda bulunan, 300'den fazla renk ve tasarımla Marmoleum zemin kaplamasının doğal güzelliğini keşfedin.

Marmoleum koleksiyonlarını keşfedin

Marmoleum ürünleri

Beşikten kapıya CO2 nötr

Dünyayı iyileştirmeye zeminden başlayın. Marmoleum ürün yelpazemizin ağırlıklı ortalaması, offset işlemsiz beşikten kapıya CO2 nötr olup, dünya iklim değişikliğini etkilemez. Marmoleum, ekolojik değerleri çağdaş tasarımla birleştirir ve sürdürülebilir dünyaya önemli bir katkı sunar.

Ürettiğimiz Marmoleum’un her bir metrekaresi, aslında karbondioksit ortamını 40 gram rahatlatıyor.

Marmoleum CO2 nötr hakkında bilgi alın

CO2 nötr

Uygulama & Zemin Bakımı

Forbo’nun uygulama ve bakım desteği, Forbo Flooring'in satış iştirakleri ve müşteri hizmetleri departmanları aracılığıyla sunulmaktadır. Marmoleum zemin kaplamalarımızın uygulaması ve zemin bakımları hakkında net açıklamalar ve kılavuzlar mevcuttur. Yönergelere uyulması zeminin ömür boyu performansını garantileyecek ve size kalıcı bir görünüm koruması sağlayacaktır.

Uygulama ve zemin bakımı hakkında bilgi alın

Marmoleum temizligi

Tasarım & İlham

Marmoleum birçok farklı tasarım, renk, yapıda sunulur ve diğer Forbo zeminlerle kolayca birleştirilebilir. İlham yolculuğunuza en son referanslarımıza bakarak başlayın veya Floorplanner uygulamamızda kendi zeminlerinizi tasarlayın.

Marmoleum zemin kombinasyonlarını keşfedin

tasarim

Çevre

Sürdürülebilirlik stratejimize uygun olarak, zemin kaplamalarımızın düzenli olarak kontrol edilmesi ve değerlendirilmesi için dünya genelinde bağımsız kuruluşların çeşitli şeffaf sertifika sistemlerini kullanıyoruz. Marmoleum, sağlıklı bir iç mekan ortamına katkıda bulunan çoklu özelliklere sahiptir. Zemin kaplama çözümlerimiz sayesinde sağlığınıza ve refahınıza olumlu bir katkıda bulunmak tutkumuzdur.

Marmoleum sağlıklı bir iç mekan ortamına katkıda bulunur
Döngüsel Marmoleum hakkında daha fazla bilgi alın

Çevre

Sağlıklı İç Mekanlar

Sağlıklı iç mekanlar

Çocuklar zamanlarının çoğunu iç mekanlarda; evde ve okulda geçirirler. Onlar için haftada yaklaşık 35-40 saat, yılın 9 ayı da bir okul binasında geçer. Ölçülen iç mekan hava kalitesi parametreleri, ilköğretim okullarındaki çocukların büyük miktarda CO2'ye maruz kaldığını ve artan seviyelerde partikül VOC'ler ile biyolojik atıklara maruz kaldıklarını göstermektedir.

Astım ve alerjik hastalıklar çocuklar arasında en sık görülen kronik hastalıklardır ve son yıllarda oldukça hızlı bir şekilde artmıştır. Bulgular; genetik değişikliklerle açıklanamaz ve çevresel maruziyet sonucu ve/veya yaşam tarzındaki değişikliklerden kaynaklanması daha olasıdır.

Güvenli iç mekan ortamlarında zeminler toksik değildir, düşük emisyonlu ve tüm uluslararası standartlara uygundur. Bunun da ötesinde, kazaları önlemek için güvenli bir zemin tasarlanmıştır. Forbo’nun Marmoleum rulo ve karo zemin kaplamaları, solvent içermeyen özelliği ile okul uygulamaları için ideal ürünlerdir ve iç mekanda bulunacak herkesin daha sağlıklı, daha güvenli ve daha uzun ömürlü zemin kaplama çözümlerinden yararlanmasına olanak tanır.

"Temiz ve sağlıklı sınıflar eğitimde çok önemlidir."

Temiz zeminler

Marmoleum'un bakteri büyümesini önleme yeteneği, üretimine giren doğal ham maddelerden, özellikle keten tohumu yağından kaynaklanır. Ürünün doğal bir özelliği olarak Marmoleum'un anti-bakteriyel nitelikleri zamanla azalmayacak, kurulduğu andan itibaren sürekli koruma sağlayacaktır.

Doğru temizlik düzeni ile Marmoleum zemin kaplamalarımız alerjenleri veya ev tozu akarlarını barındırmayacaktır.

Marmoleum temizliği kolay

Antialerjik zeminler

Marmoleum zemin kaplamalarımıza Allergy UK'nin prestijli "Seal of Approval" mührüne sahiptir; çünkü Marmoleum, doğru temizlik ile alerjenleri veya ev tozu akarlarını barındırmaz.

Allergy UK'nin yakın tarihli bir raporunda, en az 12 milyon insanın “kendi evlerine alerjisi” olduğu tahmin ediliyor ve bunların %58'i ev tozu akarlarını anahtar tetikleyici olarak gösteriyor. Bu nedenle, daha iyi iç mekan ortamları yaratmada zemin kaplamalarının önemi göz ardı edilmemelidir.

Ayrıca; eğitim, sağlık, ofis kuruluşları veya bakım evleri tarafından da göz ardı edilmemesi gereken bir konudur, aslında bu insanların uzun süre geçireceği herhangi bir yer için geçerlidir.

Antialerjik

Bakterilerin büyümesini doğal olarak önler

Bakteri istilası ve iç mekan çevre sağlığı ile ilgili daha büyük sorunlar hızlı ve kolay çözülemeyebilir ama bazı adımlar anında iyileşme sağlayabilir. İlk adım, soruna katkıda bulunan ürünleri, riski doğal olarak azaltan ürünlerle değiştirmektir.

Marmoleum, doğası gereği mikrobiyal büyümeye direnen doğal bileşenlerden yapılmıştır. Üretime giren doğal ham maddeleri ve özellikle keten tohumu yağı sayesinde Marmoleum, bakteri gövdelerinin büyümesini engelleme yeteneğini kazanır. Ürünün doğal bir özelliği olarak Marmoleum'un anti-bakteriyel nitelikleri zamanla azalmayacak, uygulandığı andan itibaren sürekli koruma sağlayacaktır.

Bağımsız testler MRSA ve staphylococcus aureus'un Marmoleum'da çoğalmadığını kanıtlamaktadır.

ham maddeler

Ftalat içermez

Ftalatlar, polivinil klorürü (PVC) veya vinili esnek hale getirmek için kullanılan bir kimyasal bileşikler ailesidir. Vinili yumuşatmak için yaygın olarak seçilen ftalatlar; güçlü performansları, dayanıklılıkları ve stabiliteleri nedeniyle kullanılır. Vinili yumuşatmak ve esnek hale getirmek için kullanıldıklarından, bu uygulamalarda “plastikleştiriciler” olarak adlandırılmaktadır.

Bir tür ftalatlara maruz kalma, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğunda (DEHB) artışla bağlantılıdır. Doğal, yenilenebilir malzemelerden üretilen Marmoleum zeminler, mevcut en sürdürülebilir esnek zemin kaplamasıdır. Marmoleum; ftalat, plastikleştirici ve mineral yağ içermez.

Çevresel

Dayanıklı

Kalıcı performans

Topshield2, yıllarca kullanımdan veya birtakım kazalardan sonra yüzeyin onarılmasına veya yenilenmesine izin veren, kalıcı performansa sahip bir zemin yaratan benzersiz özelliklere sahiptir.

Topshield2, ilk bakım veya polimer uygulaması gerektirmeyen ve kullanıma dirençli, aşınmaya daha az eğilimli, çiziklere ve lekelere karşı daha fazla dayanıklılığa sahip 'kullanıma hazır' bir Marmoleum oluşturmak için tasarlanmıştır.

Topshield2 grafik

Topshield2

Topshield2, Forbo Flooring'in tüm Marmoleum zemin kaplamalarına uygulanan yüksek performanslı UV kaplamasıdır. Topshield2, kalıcı görünüm koruması için lekelenmeyi, sürtünmeyi ve çizilmeyi önler ve daha düşük aralıklarda kolay temizlik ve bakım sağlar. Topshield2 yüzey koruması Marmoleum zeminlerimizin performansını yeni bir boyuta taşıyor.

• İlk bakım veya polimer uygulama istemez
• Daha az kirlenme ve daha az kir toplanması sağlar
• Bakterilerin büyümesini önler
• Dezenfektanlara karşı dayanıklıdır
• Genel olarak geliştirilmiş leke direncine sahiptir
• Verimli ve kolay kuru temizleme sağlar
• Basit bakım ister
• Daha az çizik ve daha az kirenme sağlar
• Yüzey onarılabilir
• Yüzey yenilenebilir

Topshield 2

Akustik Marmoleum

Akustik Linolyum

Sesi azaltmanın en iyi yolu kaynağı onarmaktır. Akustik zeminler binalardaki gürültünün azaltılmasında önemli bir katkı sağlar. Akustik linolyum zeminlerimiz, sürdürülebilirliği mükemmel ses azaltma özellikleriyle birleştirerek sağlıklı bir ortam yaratır.

Okullar için uygun akustik performans, çocukların öğrenmesine yardımcı olmak için o an diğer çocuklar koridorlarda koşuyor olsa bile sessiz bir atmosfer yaratır.

akustik performans

"Kötü akustik yılda 24 devamsızlık gününe eşittir."

Nasıl çalışır?

Sesi azaltmanın en iyi yolu kaynaktır. Akustik zeminlerin binalardaki gürültüyü azaltmak için anahtar olmasının nedeni budur.

Ses neredeyse tüm günlük aktiviteler tarafından üretilir. Darbe sesi, zemin yüzeyiyle temas eden trafik tarafından üretilir. Bu nedenle zemin aynı zamanda akustik performansın etkilenebileceği ana alandır.

Bir odada zemine yapılan darbe sesi, zeminden aşağıdaki odalara iletilir. Bir zemin kaplamasıyla elde edilen darbe sesi azaltımını ölçmek için, bir çekiç makinesi ile doğrudan beton zemine çarpma gürültüsü verilir ve ses seviyesi (S1) aşağıdaki resepsiyon odasına kaydedilir.

Daha sonra zemin kaplaması beton yüzey üzerine serilir ve aynı darbe gürültüsü zemin kaplamasında yapılır ve yeni ses seviyesi (S2) kaydedilir. Darbe sesi azaltma (EN ISO 717-2), desibel cinsinden ölçülen ve kaydedilen bu iki ses seviyesi arasındaki farktır.

Forbo'nun akustik vinil ve linolyum zeminlerinin darbe sesi azalması 14 ila 19 dB arasında değişir.

Sarlon akustik zemin

Acoustic Linoleum

Acoustic Linoleum zemin kaplamalarımız, sürdürülebilirliği mükemmel ses azaltma özellikleriyle birleştirerek sağlıklı bir ortam yaratır. Forbo olarak iki akustik linolyum çözümü sunuyoruz:

Marmoleum Decibel
Marmoleum Decibel, 18dB'lik bir darbe sesi azaltma sağlar. 1 mm poliolefin köpük tabakası üzerine lamine edilmiş 2.5 mm Marmoleum'dur. Marmoleum Decibel, Marmoleum Marbled ve Marmoleum Solid koleksiyonundan 27 renkte mevcuttur.
Marmoleum Decibel koleksiyonunu keşfedin

Mantar Taban Uygulaması
En az 14dB (ISO 717-2'ye göre) darbe sesi azaltımı elde etmek için mantar taban ile normal Marmoleum birlikte kullanılabilir.
Mantar taban uygulaması hakkında bilgi alın

Kişiselleştirme

Zeminleri kişiselleştirin!

Olağanüstü modern dijital teknoloji sayesinde Forbo, eğitim ortamlarına uygun kendi zemin kaplamalarınızı oluşturma seçeneği sunar. Forbo’da, estetik tasarım, renk ve karmaşık detaylar açısından neler yapılabileceğinin neredeyse hiçbir sınırı yoktur.

Waterjet kesim tekniğimiz, zeminde kendi tasarımlarınızı oluşturmak için mükemmel olan sofistike tasarımlar sunar; bu bir logo, bir metin veya bir sanat eseri olabilir. Marmoleum üzerinde kendi tasarımınızın lazerle işlenebileceği özel lazer gravürünü seçin.

Marmoleum, Waterjet teknolojisi

Waterjet kesim tekniği

Waterjet kesim tekniğimizle en rafine ve en detaylı zemin tasarımlarını oluşturabiliriz. Çok hassas su kesme teknolojisi, tasarımlarda sofistike bir detay sunar. Bir logo, sanat eseri ve hatta portre gibi kendi tasarımınızı zeminde oluşturmak için mükemmeldir.

Aquajet Marmoleum teknolojisi

İşlevsel olduğu kadar güzel

Dekoratif döşeme aynı zamanda hem güzel hem de işlevsel olabilir. Bir binanın farklı alanlarını tanımlamak için, örneğin koridorlarda, bölgelendirmeyi düşünün.

Marmoleum bölümleme

Dikkat çekici zeminler oluşturun

Waterjet, otantik bir görünüm yaratmanın erişilebilir ve etkili bir yoludur. Ziyaretçilerinize logonuzu göstermek veya çocukların bulunduğu alanlar için dekoratif unsurlu renkli zeminler oluşturmak mükemmeldir.

Marmoleum, renkli mermer görünümlerinden beton tasarımlara kadar 300'den fazla renk seçeneği sunar. Sonsuz tasarım olanaklarınızı keşfedin!

Dikkat çekici zeminler