Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Segment wypoczynkowy

Niezapomniane wrażenia

Odpowiednio dobrana wykładzina zapewnia spójność wizerunku sieci hoteli, restauracji lub domów wypoczynkowych. Wykładzina powinna dodawać walorów estetycznych oraz komponować się w ogólny wystrój wnętrza.

The Australian Museum in Melbourne - Marmoleum Flooring

Segment wypoczynkowy

Idealna podłoga dla sektora rekreacyjno-wypoczynkowego

Pojęcie branży hotelarskiej i rekreacyjnej mieści w sobie w zasadzie wszystko to, co możemy zrobić w czasie wolnym – od przedstawień teatralnych i wydarzeń sportowych, poprzez hotele, kempingi, kolacje i lunche aż po relaks w saunie.

Odczucia jakie nam towarzyszą odwiedzając poszczególne miejsca wiążą się nie tylko z czynnościami, które się tam odbywają. Wpływ aranżacji wnętrza i ogólna atmosfera ma znaczenie dla naszego samopoczucia i doświadczenia.

Strandhotel Zoomers

Oferujemy bogate portfolio wykładzin i podłóg, które wykorzystując różnorodne kolory, wzory, tekstury i formaty wykreują miejsce marzeń.

Obiekty

Obiekty rekreacyjno-wypoczynkowe

 • Estonian museum of natural history Estonia

  Obiekty publiczne

  Ogólna atmosfera

  Obiekty publiczne

  Odczucia jakie nam towarzyszą odwiedzając poszczególne miejsca wiążą się nie tylko z czynnościami, które się tam odbywają. Wpływ aranżacji wnętrza i ogólna atmosfera odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu pozytywnego wrażenia.

  Oferujemy bogate portfolio wykładzin i podłóg dopasowanych do każdego pomieszczenia oraz budżetu!

 • Simply Fish restaurant

  Podróże, bary i restauracje

  Zrób sobie przerwę

  Podróże, bary i restauracje

  Zarówno w podróży jak i w życiu codziennym relaksujemy się spędzając czas w barach i restauracjach, dlatego niezwykle istotne jest stworzenie przyjaznego i wygodnego miejsca, zachęcającego do spędzania w nim czasu wolnego.

  W naszym portfolio znajdziesz podłogi o wzorze drewna i naturalnych materiałów, które idealnie sprawdza się w takich wnętrzach!

 • safety_step

  Wellness

  Relaks i przyjemność

  Wellness

  Chodzenie boso w strefach Wellness wymaga czystej i bezpiecznej podłogi. Nasze wykładziny Step spełniają te wymagania a ponadto są dostępne w atrakcyjnych wzorach i kolorach dopasowanych do wnętrz Wellness i SPA. Istnieje kilka poziomów antypoślizgowości podłogi w zależności od wymaganych norm bezpieczeństwa, stąd oferujemy różne kolekcje dopasowane do potrzeb!

 • Zoomers

  Hotele

  Akustyka i higiena

  Hotele

  Istotną rolę w hotelach odgrywają właściwości akustyczne, jak np.: ograniczenie przenoszenia dźwięków do sąsiednich pokoi. Im rzadziej słychać odgłos przesuwanych krzeseł czy stukot obcasów, tym lepiej. Oprócz właściwości akustycznych wykładzin ważna jest również higiena. Podłogi, które są łatwe w utrzymaniu czystości, sprawią, że personel hotelu będzie mógł przywrócić czystość w pokojach do doskonałego stanu.

Wykładziny

Produkty stosowane w sektorze rekreacyjno-wypoczynkowym

Wykładziny spersonalizowane - to Ty decydujesz!

W naszej ofercie posiadamy usługę projektowania podłogi według własnego projektu. Może to być nadruk cyfrowy, wycięcie wzoru czy dopasowanie koloru wykładziny do konkretnej specyfikacji. Taka usługa jest możliwa na różnorodnych rozwiązaniach podłogowych Forbo: na naturalnych podłogach Marmoleum, wykładzinach PCV, wykładzinach dywanowych Flotex, a nawet na matach wejściowych!

Zobacz więcej

Bespoke Digital Printed Vinyl
Coral Logo Ammonite Hotel

Nuway i Coral - wydajne systemy wejściowe

Zatrzymując brud i wilgoć na wejściu, koszty czyszczenia podłóg w budynku można obniżyć nawet o 65%. Kolekcja Nuway to uznany lider na rynku sztywnych systemów podłóg wejściowych, które zapewniają doskonałą pierwszą linię obrony przed przedostawaniem się brudu do wnętrza. Pomagają utrzymać suchość i czystość wykładzin w obiekcie, jednocześnie zapobiegając poślizgnięciom.

Coral jest wiodącą marką tekstylnych mat wejściowych od ponad 50 lat. Oferuje szeroki wybór atrakcyjnych wizualnie, przyjaznych środowisku mat wejściowych dostępnych w różnych konstrukcjach dostosowanych do wszystich zastosowań, budżetów i wymagań estetycznych. Maty Coral przedłużają żywotność podłóg we wnętrzu, znacznie zmniejszają koszty czyszczenia i ryzyko poślizgnięcia się.

Zobacz więcej

Flotex - unikatowe podłogi flokowane

Flotex to unikatowy na rynku produkt, który łączy w sobie wytrzymałość i trwałość wykładziny elastycznej z ciepłem i wygodą dywanu. Ponadto jest podłogą mocną, higieniczną, prawdziwie zmywalną i wodoodporną.

Flotex zawiera blisko 80 milionów włókien na m², które zapewniają antypoślizgową powierzchnię zarówno w warunkach mokrych, jak i suchych. Włókna Flotex są elastyczne i wygodne pod stopami, a dzięki swojej gęstości i wytrzymałości wracają do pierwotnego kształtu.

Zobacz więcej

Golf Rijk van Margraten NL
Tessera Chroma Camisole 3621 -Tangerine 3623 -Tuxedo 3606

Tessera - płytki dywanowe

Tessera oferuje szeroką gamę płytek dywanowych w wielu konstrukcjach. Oprócz klasycznego formatu (50 x 50 cm) dostępny jest również format panela oraz format płytki XL, co pozwala na kreatywne projektowanie podłóg. Tessera ma właściwość tłumienia dźwięków uderzeniowych na poziomie 22 - 30 dB, w zależności od kolekcji. Możliwość losowego ułożenia płytek pozwala zmniejszać straty instalacji do 2%.

Zobacz więcej

Marmoleum – naturalne podłogi

Nasze wykładziny Marmoleum to naturalne podłogi kojarzone ze zrównoważonym rozwojem, trwałością, wysoką jakością i innowacyjnym designem.

Marmoleum jest wytwarzane z naturalnych surowców i jest najbardziej ekologicznym wyborem. Jest to neutralna pod względem emisji CO2 wykładzina podłogowa. Ponad 300 kolorów i wzorów pozwala tworzyć piękne, kolorowe projekty podłóg.

Wszystkie podłogi Marmoleum posiadają zabezpieczenie Topshield pro, co oznacza, że są odporne na zarysowania i zadrapania, łatwe w utrzymaniu i zachowują piękny wygląd na lata.

Zobacz więcej

Eureka Museum Marmoleum Aquajet
Alegro Montijo food court

Allura - płytki i panele LVT

LVT to prawdziwe bestsellerowe rozwiązanie podłogowe o designie podnoszącym klasę pomieszczenia. Panele posiadają bardzo realistyczny wzór drewna lub kamienia, a jednocześnie posiadają wiele zalet elastycznej wykładziny winylowej: dają uczucie ciepła pod stopami, pochłaniają dźwięki, są łatwe w instalacji i pielęgnacji, mocne i niezwykle trwałe.

Nadają się szczególnie do pomieszczeń takich jak: pokoje hotelowe, korytarze, kawiarnie, restauracje - wszędzie tam, gdzie chcemy nadać ciepłego charakteru oraz podnieść klasę pomieszczenia.

Zobacz więcej

Eternal – wykładziny PCV ogólnego zastosowania

Wykładziny PCV ogólnego zastosowania są doskonałym wyborem na korytarzach i w poczekalniach, gdzie kluczowe jest zastosowanie trwałego, łatwego w czyszczeniu rozwiązania. Wykładziny Eternal posiadają bardzo bogatą gamę wzorniczą złożoną z kilkudziesięciu kolorów, które dopasować można do wielu wnętrz.

Zobacz więcej

Eternal de Luxe 3047
Sarlon | Modul'up 2021

Sarlon | Modul’up – wykładziny akustyczne PCV


Forbo Flooring ma ponad 30-letnie doświadczenie w zakresie produkcji wykładzin akustycznych (ponad 100 milionów m2 wykładzin akustycznych Forbo na rynku). Podłogi Sarlon nie posiadają ftalanów i są dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów.

Sarlon | Modul’up to doskonałe, wszechstronne podłogi idealne do pomieszczeń, w których nadmiar hałasu może stanowić problem. Wykładziny Sarlon posiadają redukcję dźwięków uderzeniowych od 15 do 19 dB, w zależności od kolekcji. Wymagają minimalnej pielęgnacji i są dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów.
Modul’up może być instalowany bez użycia kleju (loose - lay), co oznacza:
● Skrócony czas przestojów
● Możliwość użytkowania podłogi od razu po instalacji (bez kleju, bez zapachów)
● Łatwość usunięcia podłogi

Zobacz więcej

Wykładziny antypoślizgowe Step

Step to wykładziny przeznaczone do zastosowania w sanitariatach, toaletach, kuchniach i innych miejscach o dużej wilgotności. Kolekcja Step oferuje różne poziomy antypoślizgowości, w zależności od kolekcji, od R10 do R12. Dzięki specjalistycznej powłoce zabezpieczającej PUR Pearl wykładzina Step jest odporna na zarysowania i łatwa w czyszczeniu, a cząsteczki w warstwie użytkowej gwarantują antypoślizgowość przez cały okres eksploatacji.

Zobacz więcej

Surestep Laguna trout 181262
Fabscrap F50004 & F50037

Sphera – homogeniczne wykładziny PCV

Proste, uniwersalne, trwałe. Zabezpieczająca powłoka poliuretanowa Smart Top sprawia, że wykładzina posiada wysoką odporność, w tym również na chemikalia, zarysowania i plamy. Najnowocześniejsza technologia łącząca dwupasową prasę hydrauliczną oraz thermofix zapewnia stałą, najwyższą jakość. Wykorzystanie w produkcji „zielonej energii” oraz zerowy odpad to wydajny i zrównoważony proces produkcyjny.

Zobacz więcej

Personalizacja

Według Twojego projektu

Wizerunek jest najważniejszym czynnikiem, w branży hotelarsko-gastronomicznej. Odpowiednio dobrana wykładzina zapewnia spójność wizerunku sieci hoteli, restauracji lub domów wypoczynkowych. Wykładzina powinna dodawać walorów estetycznych oraz komponować się w ogólny wystrój wnętrza.

Druk cyfrowy na wykładzinie pozwala na stworzenie podłogi dopasowanej do potrzeb. Możesz wybrać spośród kilkuset gotowych wzorów, które oferujemy lub stworzyć swój własny. Bajkowy krajobraz, piasek na podłodze czy autostrada przecinająca Twoją restaurację? Podłoga z nadrukiem z pewnością wyróżni Twoje miejsce.

Oferujemy również możliwość wydrukowania wzoru na wykładzinie według projektu klienta na naturalnych podłogach Marmoleum, PCV, wykładzinach dywanowych Flotex, a nawet na matach wejściowych!

Fakt: pierwsze wrażenia są w tym sektorze kluczowe.

Flotex Vision

Flotex Vision to wykładzina, która oferuje niezliczone możliwości wzorów w wysokiej jakości nadruku cyfrowym, począwszy od skomplikowanych motywów abstrakcyjnych po realistyczne odzwierciedlenia trawy, wody czy piasku.

Wzory ciepłych kamieni na plaży, soczysto-zielonego mchu na podłodze o trójwymiarowej głębi – z Flotex Vision wszystko jest możliwe!


Odwiedź stronę Flotex Vision

Flotex Vision

Wykładziny PCV z możliwością nadruku cyfrowego

Wykładzina PVC z możliwością nadruku cyfrowego oferuje możliwości stworzenia niepowtarzalnych projektów. Wyboru można dokonać spośród tysięcy wzorów Forbo (wszystkie posiadają licencję do ponownego użytkowania) lub też zaprojektować wykładzinę według własnego pomysłu.

Niezależnie od rodzaju, wielkości, skali i złożoności projektu nadruk cyfrowy zapewnia obrazy najwyższej jakości: o żywej kolorystyce (6 kolorów), odpowiednio wyostrzone, o wysokiej rozdzielczości (600dpi) oraz z przezroczystą warstwą ochronną.

Zobacz więcej

Digital printed vinyl

Marmoleum Aquajet

Technologia Aquajet umożliwia wykonanie najbardziej skomplikowanych wzorów i stwarza nieograniczone możliwości dekoracyjne. Komputerowo sterowany strumień wody tnie linoleum z dużą precyzją, zapewniając idealne dopasowanie wzoru. Wstawka, logo, podłoga tematyczna, imię - możliwości są nieograniczone.

Zobacz więcej

Marmoleum Aquajet

Wykładzina wejściowa Coral Logo

Forbo oferuje usługę projektowania nadruków na zamówienie, aby stworzyć własną, niepowtarzalną matę wejściową. Mata wejściowa Forbo Coral Logo zachowa swój wygląd, jednocześnie chroniąc przed brudem i wilgocią przez wiele lat.

Zobacz więcej

Coral logo entrance flooring

Akustyka

Redukcja hałasu

Akustyka odgrywa ważną rolę w wielu miejscach sektora rekreacyjno-wypoczynkowego. Dla właścicieli hoteli istotne jest np.: ograniczenie przenoszenia hałasu do sąsiednich pokoi lub pomieszczeń znajdujących się poniżej, natomiast w przypadku teatru czy kina dobra akustyka jest kluczem dla dobrego odsłuchu.

Dlatego też popularnym rozwiązaniem w hotelach jest wykładzina dywanowa, ponieważ znacznie zmniejsza hałas uderzeniowy. Inną możliwością jest forma hybrydowa czyli połączenie wykładziny twardej i miękkiej. Taka podłoga wydaje się miękka niczym dywan i posiada właściwości akustyczne, a jednocześnie ma wodoodporny spód, na przykład z nylonu i włókien nylonowych. Dzięki temu nadaje się do czyszczenia na mokro, co przydaje się w miejscach w których organizowane są np.: przyjęcia i bankiety.

Fakt: Ludzie mówią jeszcze głośniej, kiedy jest dużo hałasu.

Linoleum marmoleum hotel
Marmoleum Walton 3359 restaurant

Ten rodzaj podłogi jest również coraz częściej stosowany w kinach i teatrach ze względu na łatwość konserwacji i czyszczenia. Jak już wspomniano, taka podłoga przyczynia się do dobrej akustyki, zwłaszcza w zakresie pochłaniania dźwięków kroków.
Hałas kontaktowy często odgrywa ważną rolę w restauracjach i pubach. Im ciszej przesuwane krzesła, tym przyjemniejsza staje się rozmowa. Produkt hybrydowy jest dobrym rozwiązaniem podłogowym, ponieważ jest łatwy do czyszczenia (elastyczna warstwa spodnia), jak również pochłania hałas (dywanowa warstwa wierzchnia). Przykładem takiej podłogi jest Flotex.

Alternatywę mogą stanowić również wykładziny PVC (np. akustyczne), które dużo lepiej redukują hałas niż na przykład drewno. Podłogi te są dostępne w bogatej palecie kolorów i wzorów. Na wykładzinach PCV Forbo można nawet wydrukować cyfrowo dowolny obraz, wzór, logo lub grafikę.

I na koniec trochę danych technicznych. Wykładzina Flotex zapewnia redukcję hałasu o 20 dB, płytka dywanowa średnio od 23 dB - 28 dB. W przypadku wykładzin twardych (elastycznych) można zredukować hałas uderzeniowy o maksymalnie 17 dB (Marmoleum Decibel).

Szybki montaż

Zredukuj przestoje. Wybierz podłogi do szybkiego montażu!

W sektorze rekreacyjno-wypoczynkowym szybkość instalacji może być ważnym czynnikiem przy wyborze podłogi. Dzięki naszej kolekcji podłóg do szybkiego montażu sprawimy, że Twój obiekt pozostanie cały czas otwarty, a podłoga gotowa do użytku od razu po instalacji.
Szybko, łatwo i ekonomicznie. Podłogi do szybkiego montażu bez użycia kleju to szeroka oferta produktów Forbo w której znaleźć można zarówno maty wejściowe, jak i wykładziny w rolce, płytki oraz panele LVT.

Szybko - produkty można stosować do instalacji na istniejących podłogach, a ponieważ nie trzeba ich montować za pomocą kleju, czas instalacji może zostać skrócony nawet o ponad 50%.

Łatwo - podłogi do szybkiego montażu w prosty sposób łączy się na system zatrzasków przy użyciu gumowego młotka - żaden produkt nie wymaga stosowania kleju. Brak zapachu kleju, łatwa instalacja oraz możliwość użytkowania podłogi bezpośrednio po zakończeniu montażu to główne atuty tego systemu.

Ekonomicznie - skrócenie czasu przestoju może oznaczać znaczne oszczędności dla klienta. Brak konieczności stosowania kleju pozwala na dodatkowe oszczędności również w zakresie kosztów instalacji. Wydatki mogą dodatkowo ulec zmniejszeniu, gdy istniejący produkt zastąpimy innym materiałem z tej kolekcji - istniejący produkt można szybko i łatwo zdemontować z podłogi, bez uszczerbku dla podłoża.

Zobacz więcej

Fast flooring logo

Maty do szybkiego montażu

Coral Click to mata wejściowa w formie płytek, która może być zainstalowana krócej niż w ciągu jednego dnia. Płytki łączą się ze sobą przy pomocy zamka, co następuje po lekkim uderzeniu młotkiem.

Zobacz więcej

Coral Click
Allura Click cc60664

Płytki i panele do szybkiego montażu

Dla poszukujących podłogi o realistycznych wzorach drewna, które błyskawicznie się montują mamy panele Allura Click i Allura Ease. Panele te instalowane są bez użycia kleju, co sprawia, że są również łatwe do usunięcia, ponownego użycia i recyklingu. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego lakieru na powierzchni są trwałe i wytrzymałe.
.
Zobacz więcej o panelach
Zobacz więcej o płytkach

Wykładziny w rolce do szybkiego montażu

Kolekcja wykładzin PCV w rolce Modul'up to przełomowy produkt w naszym portfolio. Instalowany jest bez zastosowania kleju i gotowy do użytku od razu po instalacji.

Szybka i łatwa instalacja wykładziny Modul'up (łącznie z jej demontażem) sprawia, że jest to produkt idealny zarówno do obiektów w trakcie renowacji, jak i nowych projektów budowlanych.

Zobacz więcej

Modul'up 539 x 404

Referencje

Zainspiruj się naszymi referencjami

Wiele obiektów sektora rekreacyjno-wypoczynkowego na całym świecie używa wykładzin podłogowych Forbo. Sprawdź nasze obiekty referencyjne!
Zobacz więcej

Qlik

Biała Księga dla projektantów i kadry zarządzającej

Obszerne opracowanie oparte na faktach i badaniach w którym odpowiadamy na pytania:
Jaki rodzaj podłogi wybrać?
Jakie korzyści oferuje konkretny rodzaj wykładziny?
Jak wnętrze wpływa na samopoczucie?
Jaki jest koszt cyklu życia wykładziny?

Biała Księga to cenne źródło informacji produktowych dla wszystkich projektujących wnętrza.

Zobacz dokument: Forbo - Idealna podłoga do hoteli i placówek wypoczynkowych - Whitepaper

white paper biała księga

FloorVisualizer – kreator podłóg

W celu sprawdzenia jak wybrana podłoga będzie wyglądała na żywo zapraszamy do skorzystania z naszego bezpłatnego narzędzia: FloorVisualizera. Możesz wykorzystać gotową bazę zdjęć lub przesłać swoje zdjęcie, następnie wybrać kolor wykładziny z listy i od razu otrzymasz wizualizację wnętrza.
Przejdź do stron FloorVisualizer

FloorVisualizer guide

Światowy lider

Globalne partnerstwa

Forbo na całym świecie zatrudnia wyspecjalizowanych Menadżerów ds. Klientów Kluczowych dedykowanych obsłudze wybranych segmentów. Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych pracowników dostarczymy rozwiązanie podłogowe idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

• Możemy dostarczać oferty na poziomie międzynarodowym i mamy doświadczenie w międzynarodowych procesach zamówień dopasowanych do lokalnych przepisów
• Posiadamy globalną sieć dostaw
• Ponad 20 letnie doświadczenie we współpracy z klientami na całym świecie

Jesteśmy obecni globalnie, działamy lokalnie. Nasz zespół projektowy oferuje bezpłatne doradztwo i pomoc na całym etapie zamówienia i produkcji wykładzin.

Wiodący światowy producent

• Forbo Flooring Systems jest częścią szwajcarskiej grupy Forbo.

• Kluczowe dane Forbo Group 2019:
> Sprzedaż netto: 1282,2 CHF Mio.
> Ilość pracowników: 5600.

• Obecność na całym świecie:
> 25 zakładów produkcyjnych i firm dystrybucyjnych.
> 6 centrów szkoleniowych.
> 48 biur sprzedaży w 38 krajach na całym świecie.

• Europejski produkcja z fabrykami zlokalizowanymi w Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Szwajcarii, Niemczech i Rosji.

• Europejska logistyka i szybka zdolność reagowania.

Atalanta International School
earth environment

Wiodący lider w zakresie zrównoważonego rozwoju

Dbamy o Ciebie i środowisko

• Forbo jest Członkiem-Założycielem World Green Building Council.
• Nasze produkty, jak również zakłady produkcyjne otrzymały liczne certyfikaty.
• Wszystkie nasze zakłady produkcyjne posiadają certyfikat ISO. Surowce są wykorzystywane efektywnie, a odpady są poddawane recyklingowi, gdy tylko jest to możliwe.
• Jesteśmy zobowiązani do odpowiedzialności społecznej, zakłady Forbo posiadają certyfikat SA8000.

Dowiedz się więcej o naszej strategii zrównoważonego rozwoju

Niezawodna obsługa

• Dostarczamy kompleksowe rozwiązania podłogowe do wszelkich zastosowań. Jeden dostawca to oszczędność czasu, pieniędzy i odpowiedzialność za całość projektu w jednych rękach.

• Oferujemy doradztwo, wsparcie i zarządzanie projektami transgranicznymi na poziomie lokalnym

• Efektywność skali, pewność dostaw i szybka dostawa

Forbo Design service
Sales team

Myśl globalnie, działaj lokalnie

Każde zamówienie ma swojego Opiekuna/ Menadżera, który jest odpowiedzialny za jego realizację i jest osobą kontaktową w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących wykładzin.

Wierzymy, że takie podejście oszczędza czas, eliminuje kłopoty i niepewność oraz zapewnia spójność i niezawodność, bez względu na to, jak skomplikowany jest Twój projekt.