Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Dowiedz się, co robimy

aby sprostać wyzwaniom branży podłogowej

Rozwiń

Zrównoważony asortyment

Trzy kategorie produktów do wyboru

Dzięki naszemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój, portfolio produktów Forbo Flooring Systems oferuje unikalne, zrównoważone rozwiązania.

1. Marmoleum jest neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, gdy opuszczają naszą fabrykę, bez kompensacji.

2. Nasze wykładziny PCV są naprawdę bezpieczne w użyciu i oferują świetne rozwiązania bezklejowe, gotowe do zastosowania w gospodarce o obiegu zamkniętym.

3. Nasze wykładziny tekstylne mają wysoki udział w recyklingu, w szczególności nasze płytki dywanowe, które osiągają wagowo co najmniej 56% recyklingu. Z kolei maty wejściowe Coral są wytwarzane z przędzy Econyl pochodzących z porzuconych sieci rybackich.

Dowiedz się więcej o naszej ofercie produktowej, klikając poniższe linki.

Vinyl flooring

Średnia ważona naszej kolekcji Marmoleum 2,5 mm jest neutralna pod względem emisji CO2 (od źródła po wyjście z organizacji) bez kompensacji. Łączy w sobie wartości ekologiczne z nowoczesnym wzornictwem i przyczynia się do zrównoważonego świata.

Wykładziny PCV

Więcej informacji

Wykładziny PCV są częścią wszechstronnej gamy produktów, które poczyniły ogromne postępy pod względem swoich właściwości. Zwiększona zawartość materiałów pochodzących z recyklingu, ulepszone lakiery i barwniki, zmniejszona emisja produktów (do prawie zera) oraz eliminacja szkodliwych substancji to kluczowe kroki w kierunku zrównoważonych rozwiązań podłogowych.

Wykładziny dywanowe

Więcej informacji

Nasze produkty tekstylne stanowią najwyższy procent wagowy materiałów pochodzących z recyklingu w branży, nawet do 56%. W tekstylnych matach wejściowych Coral używamy przędz Econyl: przędzy pozyskiwanej z sieci rybackich wydobytych z oceanów. Przędza wykonana jest w 100% z materiału regenerowanego.

Nasze wykładziny podłogowe

spełniają wymagania budowlane

Wszystkie nasze wykładziny podłogowe spełniają normy emisji zgodnie z normami AgBB i M1. Niektóre z nich otrzymały również certyfikat FloorScore. Jeśli chodzi o systemy oceny budynków, większość produktów uzyskuje oceny A lub A+ w BREEAM. W LEED, większość produktów bezpośrednio lub pośrednio przyczynia się do następujących kategorii i punktów:

• Tworzenie materiałów i zasobów, oznakowanie produktów i optymalizacja → EPD do 2 punktów

• Oznakowanie i optymalizacja wyrobów budowlanych → Zakup surowców do 1 punktu

• Wywóz odpadów budowlanych i rozbiórkowych → do 2 punktów

• Jakość środowiska wewnętrznego → materiały niskoemisyjne do 3 punktów

• Parametry akustyczne → do 1 punktu

Sustainability logos

Dynamika budynku

Inspirujące podejście do każdej aranżacji przestrzeni

Międzynarodowy zespół projektantów Forbo Flooring korzysta z globalnej mapy kolorów, która łączy wszystkie nasze kolekcje. Globalna mapa kolorów opiera się na międzynarodowych trendach i różnych dynamikach budynku. Karta kolorów pozwala naszemu zespołowi projektowemu stworzyć kompletną ofertę produktową, która płynnie się ze sobą komponuje.

Dynamika budynku to koncepcja oparta na 5 sytuacjach w budynku, niezależnie od segmentu. Takie ujednolicone podejście pozwala na opracowanie planu funkcjonalnego budynku. Te 5 dynamik to: przyjmowanie, przemieszczanie, łączenie, koncetracja i relaks.

Dowiedz się więcej
Dynamics of building

Nadszedł czas na zmianę

ponieważ widzimy wiele wyzwań w branży budowlanej

Nasze Wyzwania