Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Informacje prasowe

Zobacz i pobierz najnowsze informacje prasowe Forbo Flooring Systems.


Forbo Flooring - Euroshop

Forbo Flooring na targach Euroshop

Poznań, 21 stycznia 2020

W dniach 16-20 lutego 2020r. w Düsseldorfie odbędą się najważniejsze targi branży detalicznej: EuroShop. Na targach Forbo Flooring zaprezentuje nowe rozwiązania podłogowe, inspirujące wzory oraz poruszy tematy związane z zastosowaniem wykładzin w obiektach handlu detalicznego.

Stoisko Forbo na targi Euroshop w Düsseldorfie odwiedzać można codziennie w dniach 16 - 20 lutego w godz. 10:00 - 18:00.

Euroshop-Poland

Odwiedzający stoisko Forbo A40 w hali 11 będą mogli zobaczyć różnorodne rodzaje wykładzin, obejrzeć prezentacje, uczestniczyć w pokazowych instalacjach oraz poznać mnóstwo trendów wzorniczych obowiązujących w najbliższych latach. Nasi przedstawiciele obecni na stoisku zwrócą uwagę na takie kluczowe aspekty, jak szybka instalacja wykładzin w sektorze detalicznym, wpływ różnych typów wykładzin na środowisko naturalne oraz wymogi związane z różnymi obszarami sklepu.

Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się pokazy systemu Fast Fit – podłóg, które w sklepach instaluje się błyskawicznie. Z wykładzin tych można korzystać zaraz po instalacji, co jest szczególnie pożądane w sklepach detalicznych.

Euroshop Poland
Euroshop Poland
Euroshop Poland
Euroshop Poland
Euroshop Poland
Euroshop Poland
 • Forbo Flooring na targach Euroshop

  Plik do pobrania (PDF)
  Forbo Flooring na targach Euroshop 2020

Forbo Eternal - podłoga, której możesz zaufać

Forbo Eternal – podłoga, której możesz zaufać

Poznań, 20 września 2019

Forbo Flooring, światowy lider w produkcji wykładzin, prezentuje nową kolekcję wykładzin Eternal. Eternal to znana ze swojej niezawodności, ceniona na rynku wykładzina PCV, którą można zastosować w obiektach o różnym przeznaczeniu. Dzięki swojej wytrzymałości, łatwości pielęgnacji oraz bardzo atrakcyjnemu wzornictwu jest idealnym rozwiązaniem podłogowym do różnego rodzaju obiektów, takich jak: biura, szkoły, szpitale, kliniki, sklepy, hotele, restauracje czy urzędy.

pcv eternal
pcv eternal
pcv eternal

Kolekcja Eternal oferuje łącznie 90 wzorów: od bardzo realistycznych wzorów drewna, marmuru i kamienia, po abstrakcyjne i wielobarwne przejścia kolorystyczne. Bogactwo wzorów i kolorów zarówno o wysokim, jak również i niskim współczynniku odbicia światła pozwala na wykreowanie odpowiedniego kontrastu względem ściany. W ofercie jest również możliwość nadrukowania dowolnego wzoru na życzenie klienta i stworzenie personalizowanej podłogi.

Wykładzina Eternal to podłoga praktycznie bezproblemowa. Jest łatwa w instalacji i pozostaje gładka oraz stabilna wymiarowo przez cały okres użytkowania. Posiada najwyższą odporność na zarysowania i plamy dzięki powłoce zabezpieczającej PUR Pearl, natomiast barwiona w masie warstwa użytkowa zapewnia nasycone i trwałe kolory. Eternal to znacznie więcej niż praktyczna i funkcjonalna podłoga. To materiał, który łączy pokolenia i podłoga, której możesz zaufać.

Zobacz całą kolekcję wykładzin PCV Eternal na stronie:
https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/produkty/wyk-adziny-pcv-heterogeniczne-eternal-sarlon-onyx/eternal-wyk-adzina-pcv/b43skb

 • Forbo Eternal - wykładzina, której możesz zaufać

  Do pobrania
  Forbo Eternal – podłoga, której możesz zaufać (PDF)

Flotex Colour – wykładzina tekstylna nowej generacji

Flotex Colour – wykładzina tekstylna nowej generacji

Poznań, 13 maja 2019

Projektowanie przestrzeni w centrach biznesowych, obiektach handlowych, budynkach użyteczności publicznej czy hotelach wymaga umiejętnego połączenia elegancji i funkcjonalności, a także sprostania surowym normom bezpieczeństwa
i oczekiwaniom przyszłych użytkowników pomieszczeń. Forbo, wychodząc naprzeciw potrzebom architektów, projektantów i inwestorów, stworzyła innowacyjne wykładziny tekstylne Flotex Colour. Nie tylko przyciągają one wzrok interesującym designem, ale są również niezwykle wytrzymałe, higieniczne i maksymalnie komfortowe
w użytkowaniu.

Wykladziny Flotex - informacja prasowa

Jednym z dylematów, przed którym stoją architekci i projektanci obiektów użyteczności publicznej oraz budynków komercyjnych jest wybór odpowiedniego materiału do wykończenia podłogi. Nie wystarczy przecież, aby produkt taki był trwały, odporny na zniszczenia i łatwy do utrzymania w czystości. Musi również posiadać właściwości antypoślizgowe i skutecznie tłumić niechciane odgłosy, a także zachwycać designem i komfortem użytkowania. Stworzona przez Forbo kolekcja wykładzin Flotex Colour to innowacyjne rozwiązanie podłogowe, którego sekret tkwi w jego budowie – na każdym metrze kwadratowym produktu znajduje się blisko 80 milionów gęsto flokowanych włókien nylonowych. Taka koncentracja włókien sprawia, że powierzchnia jest bardzo gładka, miękka i antypoślizgowa (spełnia wymagania norm HSE), a dodatkowo jest w stanie pochłaniać dźwięki (izolacja akustyczna na poziomie > 20dB) i nie wnika w nią brud. Dzięki swojej budowie wykładzina Flotex jest również odporna na pleśń
i nieprzyjemne zapachy, a nagromadzone na jej powierzchni zanieczyszczenia można łatwo usunąć.

Czas na konkrety!
Wykładziny tekstylne nowej generacji Flotex Colour firmy Forbo to przykład produktów, które łączą w sobie zalety elastycznego, trwałego i trudnościeralnego materiału podłogowego
z ciepłem i wygodą, jakie daje wykładzina dywanowa. W praktyce oznacza to, że wykładziny Flotex można z powodzeniem wykorzystać nie tylko w hotelach, biurach czy salach konferencyjnych, ale również w przedszkolach i placówkach medycznych. Właściciele ośrodków wypoczynkowych z pewnością docenią fakt, że wykładziny te są miękkie i eleganckie niczym dywan, a jednocześnie dużo łatwiej jest utrzymać je w czystości i zmyć z nich różnego rodzaju plamy. Decydując się na montaż wykładziny Flotex w przychodniach czy szpitalach można mieć pewność, że podłoga będzie higienicznie czysta i skutecznie zabezpieczona przez rozwojem bakterii i roztoczy. Co więcej, dzięki właściwościom antypoślizgowym nowych wykładzin Forbo, praktycznie wyeliminowane zostało ryzyko poślizgnięcia, nawet w przypadku pacjentów o obniżonej sprawności czy koordynacji ruchowej. Te same kwestie, czyli bezpieczeństwo i higiena, czynią z wykładzin Flotex idealny materiał do aranżacji podłóg w placówkach edukacyjnych. Jeżeli dodamy do tego miękkość, właściwości akustyczne i żywą kolorystykę to można mieć pewność, że wykładzina przypadnie do gustu nie tylko osobom zarządzającym przedszkolem, szkołą czy żłobkiem, ale również dzieciom w każdym wieku.

flotex inf prasowa

W skład grupy produktów Flotex wchodzi kilkanaście kolekcji, zróżnicowanych pod względem designu. Wśród nich są wykładziny w klasycznej odmianie, rozwijane z rolki, a także w formie płytek 50x50 cm oraz paneli o wymiarach 100x25 cm. Do tego dochodzi olbrzymi wachlarz wzorów, struktur i kolorów – od gładkich, stonowanych barw, poprzez bardziej intensywne odcienie o wyczuwalnej fakturze, a kończąc na efektownych mozaikach i dekorach, inspirowanych twórczością Vincenta van Gogha.

flotex inf pras
Flotex - informacja prasowa
Flotex - informacja prasowa
 • Flotex Colour - wykładzina tekstylna nowej generacji

  Plik do pobrania:
  Flotex Colour - wykładzina tekstylna nowej generacji (PDF)

Forbo na Salone Del Mobile 2019!

Podobnie jak w latach ubiegłych, także podczas tegorocznej edycji prestiżowych targów wnętrzarskich Salone del Mobile, odbywających się w dniach 9-14 kwietnia, w całym Mediolanie organizowane będą równoległe wydarzenia związane z wzornictwem, architekturą i sztuką. Jednym z nich jest tzw. Pawilon holenderski (Masterly Dutch Pavilion) – wystawa poświęcona holenderskiemu designowi i kunsztowi rzemieślniczemu, odbywająca się w okazałym Palazzo Francesco Turati. W tym roku jednym z uczestników tej prestiżowej imprezy będzie firma Forbo Flooring.

fd

Towarzyszący targom Salone del Mobile Pawilon holenderski organizowany jest już po raz piąty. Wystawa, sponsorowana przez holenderski rząd oraz tamtejszą radę turystyczną, odbywa się w imponujących wnętrzach Palazzo Frances Turati, które zapewniają wydarzeniu niezwykłą oprawę.

Tegoroczna ekspozycja poświęcona będzie Rembrandtowi, jako że rok 2019 w Holandii ogłoszono rokiem tego wybitnego malarza. Obok licznych projektantów i artystów udział weźmie w niej także firma Forbo Flooring, która zaprezentuje swoje produkty inspirowane dziełami holenderskiego mistrza: wykładziny linoleum z kolekcji Marmoleum oraz wykładziny flokowane Flotex.

Podłogi inspirowane dziełami Rembrandta

Linoleum jako wykładzina ze 150-letnią historią wykorzystuje wiele technik rzemieślniczych używanych przez holenderskich malarzy tworzących w XVII wieku. Artyści i projektanci od wieków odwołują się do prac Rembrandta, wprowadzając do swoich projektów rozwiązania inspirowane jego dziełami. Tak było również w przypadku firmy Forbo, która na prezentowanych wykładzinach odtworzyła obrazy, ryciny i rysunki holenderskiego mistrza.

Salone del Mobile Forbo

Kolorystyka, struktura i faktura dzieł Rembrandta stanowiły inspirację dla twórców kolekcji Marmoleum. Tak powstała podłoga, w której aż osiem ciepłych, głębokich odcieni może być połączonych w jeden wzór, tworząc intrygującą całość w której główną rolę odgrywają detale. Kolekcja Marmoleum zostanie wyeksponowana w formie 3 metrowych kolumn. Swoją kolorystyką będą one nawiązywały do wybranych obrazów holenderskiego mistrza nadrukowanych cyfrowo na ułożonych pod nimi wykładzinach Flotex Vision.

Ten wyjątkowy produkt to miękka, komfortowa wykładzina dywanowa, na której można stworzyć wysokiej jakości nadruki, uzyskując tym samym spersonalizowane projekty. Rozwiązania firmy Forbo, które zostaną przedstawione w ramach Pawilonu holenderskiego, będą stanowiły spektakularną prezentację związku między obrazami Rembrandta i sposobem, w jaki zastosował on kolor, strukturę, szczegół i wrażliwość dotykową, wykorzystując pigmenty i materiały, które dziś stanowią esencję procesu tworzenia linoleum.

Instalację firmy Forbo w imponujących wnętrzach mediolańskiego Palazzo Frances Turati można będzie podziwiać od 9 do 14 kwietnia. W tych dniach wystawa będzie czynna codziennie, w następujących godzinach:

wtorek 11:00 - 17:00,
środa 11:00 - 22:00,
czwartek - sobota 11:00 - 19:00,
niedziela 11:00 - 16:00.

Impreza odbywać się będzie równolegle z Salone del Mobile – największymi targami mebli, designu i wyposażenia wnętrz.

Więcej informacji na temat instalacji Forbo podczas targów Salone del Mobile w Mediolanie znaleźć można na stronie:

https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/realizacje/salone-del-mobile/p2jmta

salone4
 • del mobile

  Forbo Salone Del Mobile
  Informacja prasowa

 • del Mobile2

  Forbo Salone Del Mobile
  Relacja

Marmoleum Open Day - Relacja

Marmoleum Open Day – wyjątkowa prezentacja najnowszych podłóg linoleum firmy Forbo

28.02.2019 miał miejsce zorganizowany przez Forbo Flooring Polska Marmoleum Open Day, czyli prezentacja najnowszej kolekcji wykładzin podłogowych linoleum. Wydarzenie odbyło się w warszawskim showroomie firmy mieszczącym się w Hali Koszyki a uczestniczyli w nim architekci, projektanci wnętrz oraz wszyscy zainteresowani ideą zrównoważonego budownictwa.

W Tłusty Czwartek w warszawskim showroomie firmy Forbo miało miejsce wydarzenie, które zgromadziło pasjonatów designu, architektów oraz dziennikarzy. Tego dnia wszyscy obecni mogli zapoznać się z najnowszą propozycją firmy – wykładzinami Marmoleum, łączącymi w sobie ekologię, atrakcyjny wygląd i funkcjonalność. Prezentowany produkt to dowód na to, że wykładziny linoleum mogą być nie tylko designerskie, ale również przyjazne dla środowiska.

Ze względu na charakter tego dnia, wszyscy goście zostali poczęstowani pysznymi pączkami, by wspólnie celebrować przyjemną karnawałową tradycję. Część oficjalną
rozpoczęła prezentacja kolekcji, podczas której zgromadzeni mogli dowiedzieć się więcej na jej temat, a także zrozumieć dlaczego Marmoleum jest najbardziej ekologiczną wykładziną na
świecie. Tę cześć poprowadziła Ewa Korbel – Sales Promotion Manager Forbo Flooring Polska, a także ekspert do spraw rozwiązań podłogowych.

sdfg
dsf
zdsa
dsad

Jako następny odbył się panel dyskusyjny prowadzony przez architekt Agnieszką Kalinowską-Sołtys, w którym uczestniczyli
m.in. uznani architekci – Paweł Szumielewicz, prezes zarządu firmy SSC ARCHITEKCI Sp. z o.o. oraz Grzegorz Janiszewski właściciel Pracowni Architektonicznej ATRIUM. W jego trakcie, zgromadzeni mogli poznać praktyczne aspekty zastosowania Marmoleum w obiektach służby zdrowia oraz placówkach edukacyjnych. Podczas kuluarowych rozmów zebrani mieli możliwość uzyskać od ekspertów Forbo informacje nt. doboru podłóg do wnętrz obiektowych oraz zapoznać się z szeroką gamą produktów wchodzących w skład nowej kolekcji. Była to też okazja do podzielenia się swoimi przemyśleniami i odczuciami odnośnie wydarzenia i nowej propozycji Forbo Flooring.

 • MOD-relacja

  Marmoleum Open Day
  Informacja prasowa

 • sdf

  Marmoleum Open Day
  Relacja

Marmoleum Open Day

Marmoleum Open DayForbo Flooring Polska zaprasza na Marmoleum Open Day, czyli prezentację najnowszej kolekcji naturalnych, neutralnych pod względem emisji C02 wykładzin podłogowych linoleum. Wydarzenie odbędzie się 28.02.2019 w godz. 10:00-17:00 w Warszawie, w showroomie Forbo w Hali Koszyki przy ul. Koszykowej 63.

MOD

Spotkanie dedykowane jest architektom i projektantom wnętrz, inwestorom, miłośnikom designu oraz wszystkim osobom zainteresowanym ekologicznymi materiałami wykończeniowymi i ideą zrównoważonego budownictwa.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Program wydarzenia:

10.00 Otwarcie showroomu, kawa na start i rozmowy z gośćmi.

11.00-11.30 Prezentacja, Co to jest Marmoleum i dlaczego to najbardziej ekologiczna wykładzina na świecie? Ewa Korbel, Sales Promotion Manager Forbo Flooring Polska.

11.30-12.00 Prezentacja najnowszej kolekcji Marmoleum Marbled, Jakub Kuszewski Country Manager Forbo Flooring Polska.

12.00 -12.45 Panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości. Prowadzi Agnieszka Kalinowska-Sołtys Członek Zarządu APA Wojciechowski Architekci, Członek Zarządu Głównego SARP.

13.00 -17.00 Doradztwo w zakresie doboru podłogi we wnętrzach obiektowych i rozmowy w kuluarach.

17.00 Podziękowanie i pożegnanie.

msd
marmo1
marmo2
sdf
sdg
gf
vvn
 • Info_pras_marmo_open_day

  Informacja prasowa
  Marmoleum Open Day

 • Zapro_marmo_open_day

  Zaproszenie
  Marmoleum Open Day

Forbo Marmoleum z nagrodą PLGBC Green Building Awards 2018!

Naturalna wykładzina Marmoleum uznana została za najbardziej zrównoważony produkt związany z szeroko pojętym budownictwem roku 2018.

ff

W dniu 4 października 2018 w Centrum Praskim Koneser w Warszawie odbyła się 8. edycja PLGBC Green Building
Symposium, które uznane jest za największe i najbardziej inspirujące wydarzenie branży zielonego budownictwa w Polsce. Sympozjum towarzyszyła Gala PLGBC Green Building Awards 2018, czyli wyróżnienie najlepszych zielonych budynków, wnętrz i produktów w Polsce.

Nagrodę PLGBC Green Building Awards 2018 w kategorii najbardziej ekologiczny produkt roku i tytuł ‘Green Product of the Year 2018’ zdobyła naturalna wykładzina Forbo Marmoleum. Przedstawiciel jury, dr inż. arch. Aleksandra Witeczek z Politechniki Śląskiej, uzasadnia wybór:

‘ Jury postanowiło przyznać nagrodę firmie Forbo Flooring za produkt Marmoleum – naturalną, ekologiczną wykładzinę podłogową. Produkt ten aż w 97% składa się z surowców naturalnych, z których 70% to surowce szybko odnawialne, a prawie połowa to recyklaty. Olej lniany z ziaren lnu, włókno z łodyg juty, żywica z drzew sosnowych i wiele innych naturalnych substancji składają się na produkt nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim wyjątkowy pod względem ekologicznym. ‘

Nagrodę w imieniu Forbo odebrał Jakub Kuszewski, Country Manager Forbo Flooring Polska, który wygłosił następujące przemówienie:

Kuba

‘ Jesteśmy dumni, że wykładzina Marmoleum zyskała prestiżową nagrodę PLGBC Green Building Awards 2018. Mamy nadzieję, że to wyróżnienie przyczyni się do popularyzacji linoleum w Polsce. Linoleum współcześnie potrafi zachwycić designem, szeroką
kolorystyką, intensywnością barw, a jednocześnie właściwościami nieporównywalnymi do żadnej innej wykładziny na świecie. ’

Firma Forbo Flooring jest największym na świecie
producentem wykładzin linoleum (ponad 30 milionów m2 rocznie) i popularyzuje ten produkt na całym świecie. Forbo Flooring Polska jest aktywnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, które od 10 lat wspiera sektor budownictwa w Polsce poprzez rozwijanie procesu projektowania, budowania i użytkowania budynków w oparciu o elementy zrównoważonego rozwoju.

asd
 • Marmoleum Nagroda PLGBC

  informacja prasowa
  PDF

Forbo wspiera polskich pszczelarzy

Forbo wspiera polskich pszczelarzy

Masowe ginięcie pszczół to bardzo poważny problem współczesnego świata. Chemizacja rolnictwa oraz zanieczyszczenia środowiska mają wpływ na drastyczny spadek ich populacji. Forbo z dumą wspiera polskich pszczelarzy oraz naturalne hodowle prowadzone z pasją.

miodek forbo

Pszczoły, oprócz produkcji miodu, pełnią bardzo ważną rolę w gospodarce człowieka. Wiele gatunków roślin uprawnych do wydania plonu nasion lub owoców wymaga zapylenia przez owady. Szacunkowo na 100 gatunków roślin aż 70 jest zapylanych przez pszczoły. Wyginięcie pszczół doprowadzić więc może do zniknięcia większości owoców i warzyw! Spowodowałoby to przerwanie łańcucha pokarmowego dla niektórych zwierząt i owadów. Co za tym idzie, dla kolejnych zwierząt zabrakłoby pokarmu, a stąd prostą drogą dla człowieka w pewnym momencie zabraknie pożywienia.

W USA przemysłowe hodowle doprowadziły do masowego wymierania pszczół. Winą za to obarczane są pestycydy. W Chinach wymarcie pszczół doprowadziło do tego, że ludzie muszą zapylać rośliny ręcznie. W Polsce nie ma, na szczęście, przemysłowych hodowli na taką skalę, ale nieprzemyślane opryski pół uprawnych zdarzają się nader często.

Co możemy zrobić, aby uratować pszczoły? Liczą się nawet drobne działania. Warto kupować produkty z gospodarstw ekologicznych lub przydomowych pasiek, w których nie stosuje się szkodliwych dla pszczół pestycydów a pszczoły hodowane są z pasji, nie dla zysku. Oddział Forbo Flooring w Polsce wspiera naturalne hodowle prowadzone z pasją. Posiadamy hobbystyczne pasieki prowadzone przez Krzysztofa Tokajuka i Sylwestra Morusia - pracowników Forbo. Pasieki położone są na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego (15 uli) oraz Doliny Rzeki Pilicy (8 uli).

miodek_forbo

Krzysztof Tokajuk: "Pszczelarz polski to przeważnie pasjonat kochający pszczoły. Włożona praca i nakłady finansowe nie mają znaczenia. A pszczoły to dopiero początek. Jak już je masz to zaczynasz zwracać uwagę na to, co rośnie w okolicy pasieki. Obserwujesz całoroczną wegetację i kwitnienie roślin. Jeśli czegoś brakuje to sadzisz. Sadzisz kwiaty, krzewy kwitnące, drzewa: na ugorach, przy rowach, na miedzach. Osobiście noszę po kieszeniach nasiona i w trakcie spaceru rozrzucam gdzie się da. Okolica mojej pasieki jest coraz piękniejsza."

miodek forbo

Z naszej pasieki powstał miód, którym dzielimy się z naszymi klientami. W czasach przemysłowego wytwarzania miodu i dehumanizacji hodowli dbamy o to, by pszczoły hodowane przez nas prawidłowo się rozwijały, a miód tworzony przez nie był prawdziwym darem natury. Forbo od lat podąża drogą zrównoważonego rozwoju. Koncentrujemy się na naturalnym środowisku DZISIAJ, oraz na jego wpływie na zdrowie każdego człowieka. Z dumą wspieramy polskich pszczelarzy i naturalne hodowle prowadzone z pasją.

miodek forbo
 • Miodek

  Forbo wspiera polskich pszczelarzy
  DOCX

 • miodek

  Forbo wspiera polskich pszczelarzy
  PDF

Fuori Salone

Targi Meblarskie Fuori Salone

W dniach 17-22 kwietnia 2018r. podczas Targów Meblarskich ‘Fuori Salone’ w Mediolanie Forbo Flooring Systems przedpremierowo zaprezentuje 3 nowe kolekcje wykładzin: Flotex by Starck, Marmoleum Splash oraz Fabscrap.
Forbo Flooring obecne będzie na wydarzeniu CAVALLERISPAZIODANZA w dzielnicy Brera, Via Palermo 1, Mediolan, Włochy.

Flotex by Starck
 • Forbo Flooring na targach Fuori Salone 2018.pdf

  Plik do pobrania
  PDF

Showroom Forbo w Hali Koszyki

Forbo Flooring Polska otwiera showroom w Hali Koszyki

W listopadzie b.r. Forbo Flooring - producent wykładzin obiektowych – otwiera pierwszy w Polsce showroom, w którym zaprezentowane zostaną nowe kolekcje oraz inspirujące aranżacje podłogowe do każdego wnętrza.

koszyki
koszyki
koszyki
koszyki
koszyki
koszyki
koszyki

Forbo Flooring otwiera showroom w Hali Koszyki

 • Forbo Flooring otwiera showroom w Hali Koszyki

  Forbo Flooring otwiera showroom w Hali Koszyki
  Pobierz (PDF)

Nowy raport środowiskowy Forbo Flooring

Nowy raport środowiskowy Forbo Flooring

Forbo Flooring, producent wykładzin podłogowych, publikuje kolejny, piąty już raport środowiskowy, opracowany zgodnie z międzynarodowymi standardami raportowania GRI.
Raport stanowi przejrzyste i czytelne podsumowanie gospodarczych, społecznych i środowiskowych działań Forbo w 2016 roku.

Forbo raport srodowiskowy

Pobierz broszurę

 • Raport środowiskowy Forbo Flooring Systems 2016

  Raport środowiskowy Forbo Flooring Systems 2016
  Pobierz (plik PDF)

 • Raport środowiskowy Forbo Flooring

  Raport środowiskowy Forbo Flooring
  Pobierz (PDF)

Marmoleum Cocoa oraz Marmoleum Slate z prestiżowymi nagrodami

Marmoleum Cocoa oraz Marmoleum Slate z prestiżowymi nagrodami iF Design oraz Red Dot 2017!

Marmoleum Cocoa i Marmoleum Slate nagrodzone iF Design oraz Red Dot Award 2017
Marmoleum Cocoa i Marmoleum Slate nagrodzone iF Design oraz Red Dot Award 2017

Nowa kolekcja wykładzin z dodatkiem łusek kakaowca - Marmoleum Cocoa uzyskała dwie najważniejsze nagrody w dziedzinie projektowania: iF Design Award oraz Red Dot Award. Obok Marmoleum Cocoa nagrodę Red Dot Award 2017 otrzymała również kolekcja wykładzin inspirowana strukturą kamienia - Marmoleum Slate.

iF Design Award to jeden z najbardziej liczących się na świecie konkursów w dziedzinie designu. Od ponad 65 lat certyfikat iF uznawany jest jako znak doskonałości projektowej. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 5575 zgłoszeń z 59 krajów. Wykładzina Marmoleum Cocoa doceniona została za wyróżniający się design, najwyższą jakość, użyteczność oraz produkcję zgodną ze zrównoważonym rozwojem.

Marmoleum_Slate shop
Solid cocoa
Solid Slate E3725
Solid_cocoa 3584

Pliki do pobrania

 • Marmoleum Cocoa i Marmoleum Slate nagrodzone iF Design oraz Red Dot Award 2017

  Informacja Prasowa
  Plik do pobrania
  PDF

Forbo na targach Salone del Mobile 2017!

Forbo na targach Salone del Mobile 2017!

Forbo Flooring Systems zaprezentowało najnowsze kolekcje wykładzin na targach Salone del Mobile. Marmoleum Cocoa, Flotex Tibor, Allura – to tylko niektóre nowości, które można było zobaczyć na stoisku Forbo na Zone Tortona w Mediolanie.

W dniach 4-9 kwietnia 2017r. w Mediolanie po raz 56. odbyły się Międzynarodowe Targi Meblowe Salone del Mobile. Forbo Flooring, wspólnie z producentami mebli Brothers and Sons Furniture oraz Extremis, przygotowało stoisko zlokalizowane w centralnej części na Via Savona 35. W centrum stoiska umieszczono przyciągającą uwagę konstrukcję w kształcie drzewa utworzoną z krzeseł zdobionych okładziną meblową z nowej kolekcji Furniture Linoleum. Konstrukcja podkreślać miała naturalny charakter linoleum oraz produkcję zgodną ze zrównoważonym rozwojem.

Salone del Mobile 2017
Salone del Mobile 2017
Salone del Mobile 2017
Salone del Mobile 2017
Salone del Mobile 2017
Salone del Mobile 2017
Salone del Mobile 2017
Salone del Mobile 2017
Salone del Mobile 2017
 • Forbo Flooring Systems na targach Salone del Mobile

  Forbo na targach Salone del Mobile 2017!
  Plik PDF

Nowa kolekcja LVT już dostępna

Nowa, szersza oferta LVT Allura już dostępna!

Forbo Flooring wprowadziło na rynek nową kolekcję płytek i paneli LVT Allura dostępnych w ponad 100 różnych wzorach oraz w kilku konstrukcjach do wyboru: w systemie bezklejowym typu ‘loose lay’, tradycyjnie klejonych do podłoża oraz w panelach z systemem łączenia typu ‘click’.

System podłogowy Allura jest dostępny na rynku od ponad 11 lat i jest to 4 odsłona tej popularnej kolekcji. Tym razem w ofercie Forbo znalazło się aż 5 różnych rozwiązań podłogowych: Allura Core, Allura Flex, Allura Click, Allura Multiformat oraz Allura Domestic do zastosowań domowych.

nowe wykładziny LVT
nowa allura
nowa allura
nowa allura
nowa allura
nowa allura
nowa allura
 • Nowa kolekcja LVT juz dostępna

  Nowa, szersza oferta LVT Allura już dostępna!
  Plk do pobrania PDF

Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU

Forbo Flooring Polska na targach BAU i DOMOTEX

W dniach 16-21 stycznia 2017r. w Monachium odbyły się Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU. Forbo Flooring uczestniczyło w wydarzeniu prezentując szereg nowości produktowych.

Forbo_Domotex-2017

fot. Jörg Schleicher, Hof

07_Messestand_Forbo_Bau2017_1452_H
09_Messestand_Forbo_Bau2017_1467
12_Messestand_Forbo_Bau2017_1491_H
18_Messestand_Forbo_Bau2017_1540_H

Dokumenty do pobrania

 • Forbo Flooring na targach BAU i DOMOTEX.pdf

  Forbo Flooring na targach BAU i DOMOTEX
  Plik PDF

Flotex Planks

Flotex Planks: trwałość, komfort i styl

Forbo Flooring wzbogaciło swoją ofertę wykładzin o nowe rozwiązanie: wykładzinę Flotex w formie paneli o wymiarze 100x25 cm. Kolekcja ta stanowić ma alternatywę do tradycyjnych płytek
dywanowych dostępnych na rynku.


W ramach kolekcji Flotex Planks znajdziemy 6 unikalnych wzorów w formacie paneli, które oferują fantastyczne wzornictwo.

flotex planks władzina posłogowa

wykładzina podłogowa flotex planks

Wykładziny podłogowe - flotex planks
 • Flotex Planks.pdf

  Flotex Planks - informacja prasowa
  Pobierz (PDF)

Synergia na podłodze

Synergia na podłodze

Na rynku pojawiło się gotowe rozwiązanie podłogowe do biur o nazwie Forbo Synergy. Jest to
skoordynowane kolorystycznie i wzorniczo połączenie płytek dywanowych w formie paneli oraz
LVT w systemie bezklejowym. Taka zintegrowana podłoga niesie za sobą bardzo wiele korzyści
zarówno dla architektów i projektantów, jak również inwestorów i instalatorów.

Synergy na podłodze

Synergy na podłodze

Synergy na podłodze

Synergy na podłodze

Synergy na podłodze
 • Synergia na podłodze.pdf

  informacja prasowa
  Pobierz (PDF)

Forbo Flooring Polska współpracuje z KIGS

Forbo Flooring Polska współpracuje z KIGS

Lider w produkcji wykładzin obiektowych – firma Forbo Flooring Polska - zawarła porozumienie o partnerstwie z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej.
Celem Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej jest wspieranie wszelkich działań na rzecz gospodarki senioralnej oraz rozwój współpracy między interesariuszami: organami administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorcami, ośrodkami badań społecznych i organizacjami seniorów.
KIGS realizuje również projekty z obszaru usług i dóbr wytwarzanych celem zaspokojenia potrzeb osób
starszych.

kigs
 • Forbo Flooring Polska współpracuje z KIGS.pdf

  informacja prasowa
  Pobierz (PDF)

Marmoleum Striato z prestiżową nagrodą iF Design Award 2016!

Nowa kolekcja o linearnym wzorze - Marmoleum Striato nagrodzona została nagrodą iF Design Award. iF Design Award to jeden z najbardziej liczących się na świecie konkursów w dziedzinie designu. Od ponad 60 lat certyfikat iF uznawany jest jako znak doskonałości projektowej.

Marmoleum Striato to jedna z czterech głównych kolekcji wykładzin linoleum o nazwie Marmoleum produkowanych przez firmę Forbo Flooring Systems.
Inspiracją do stworzenia nowej kolekcji był linearny wzór Striato z 1950 roku, który w nieco odświeżonym wydaniu wspaniale prezentuje się również we współczesnych wnętrzach.

striato awards

Charakterystyczny kierunkowy wzór jest naturalną konsekwencją tworzenia linoleum podczas pierwotnego procesu kalandrowania granulatu. Marmoleum Striato dodaje podłodze charakteru i wyrazistości, a do tego jest produktem całkowicie naturalnym. Natura jest inspiracją do tworzenia cieplejszych i bardziej zachęcających tonacji oraz zestawień.

Marmoleum Striato

W ramach Marmoleum Striato znajdziemy 3 nowe kolekcje:
 Colour - bogate spektrum kolorystyczne
 Original - subtelne, naturalne tonacje
 Textura - nowość! linearny wzór z delikatnym tłoczeniem, który nadaje podłodze wyjątkowego charakteru.

Marmoleum Striato

Co roku w konkursie iF Design bierze udział kilka tysięcy firm z całego świata. W tej edycji produkty zostały wybrane spośród 5295 zgłoszeń z 53 krajów w kilkunastu kategoriach, a doceniane produkty wyróżniają innowacje techniczne na najwyższym poziomie.

Kolekcja dostępna od 1 kwietnia 2016r.

Marmoleum Striato

Marmoleum Striato

Marmoleum Striato

Marmoleum Striato

Marmoleum Striato
 • Marmoleum Striato nagrodzone iF Design Award.pdf

  Pobierz
  Informacja prasowa

Forbo Flooring Polska – oficjalnym partnerem SARP

Forbo Flooring Polska – oficjalnym partnerem SARP

Lider w produkcji wykładzin obiektowych – firma Forbo Flooring Polska - została oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP. Współpraca przewiduje wspieranie zadań statutowych Stowarzyszenia.

Celem SARP jest dbałość o jakość architektury i środowiska – zbudowanego oraz naturalnego – pojmowanych jako interes publiczny oraz tworzenie warunków dla rozwoju twórczości architektonicznej i jej ochrona. Cele te są zbieżne z działaniami jakie Forbo Flooring Polska realizuje od lat.

Forbo Flooring Polska od 20 lat współpracuje z architektami dostarczając produkty najwyższej jakości, łączące w sobie funkcjonalność, kolorystykę i wzornictwo. To jedyna firma na rynku, która oferuje tak bogate portfolio kompletnych pokryć podłogowych oraz produkty instalacyjne i pielęgnacyjne. Uzupełnieniem oferty jest doradztwo produktowe i wsparcie techniczne architektów w procesie realizacji.

Forbo Flooring Systems Logo

Informacja prasowa

 • Forbo Flooring Polska oficjalnym partnerem SARP.pdf

  Forbo Flooring Polska – oficjalnym partnerem SARP
  Pobierz

Marmoleum Textura

Marmoleum Textura

Forbo Flooring Systems prezentuje Marmoleum Textura - fascynującą kolekcję linoleum w rolce z wyrazistymi tłoczeniami o wzorze drewna, która nadaje wnętrzom domowego i przytulnego charakteru.

Obecnie najbardziej pożądanym trendem w projektowaniu podłogowym są wzory drewna. Forbo Flooring Systems stworzyło kolekcję odpowiadającą potrzebom i życzeniom dekoratorów wnętrz oraz użytkowników: linoleum o linearnym wzorze z dobrze znanej kolekcji Marmoleum Striato w barwach naturalnego drewna. Dzięki wyczuwalnej teksturze wykładzina Marmoleum oferuje doznania dotykowe i wzrokowe - stanowiąc swoistą grę światła i cienia na podłodze.

Marmoleum Textura
 • Marmoleum Textura_press.docx

  Informacja prasowa
  Pobierz

Forbo Flooring Polska obchodzi jubileusz 20-lecia działalności w Polsce

Forbo Flooring Polska świętuje swoje 20-lecie! A jest co świętować. Na przestrzeni dwudziestu lat z małego przedstawicielstwa Forbo na peryferiach Europy zamieniliśmy się w najszybciej rozwijający się Oddział w Europie. Obecnie w nowoczesnym poznańskim biurze Forbo zatrudnionych jest 17 osób, które pod wodzą Country Managera Jakuba Kuszewskiego tworzą zgrany zespół najlepszych profesjonalistów w branży wykładzin.

W dniu 9 września w hotelu Remes odbyła się uroczysta jubileuszowa gala, na której świętowali przedstawiciele dystrybutorów, długoletni partnerzy oraz zarząd i pracownicy firmy. Zabawa odbyła się w niecodziennej formule prohibicji i gangsterskich lat 20-tych. Galę uświetnił występ zespołu R2 oraz rewia tancerek z zespołu Luna. Nie zabrakło konkursów rodem z czasów Ala Capone oraz kasyna
i ruletki, które zapewniły adrenalinę i dreszcz emocji. Drugiego dnia goście wzięli udział w Turnieju Sportowym oraz gotowaniu „na żywo” z udziałem finalisty programu Top Chef - Patrykiem Dziamskim.

20_lecie Forbo_pl logo


Peter Beukers, General Manager Eastern Europe, oraz Jakub Kuszewski, Country Manager Forbo Flooring Polska, wygłaszają mowę powitalną i opowiadają o początkach funkcjonowania firmy.

20 lecie pl

20_lecie_ Foto Jakub Kuszewski, Peter Beukers


Przedstawiciele dystrybutorów, wieloletni partnerzy oraz pracownicy firmy otrzymali jubileuszowe Dyplomy.

20 lecie foto pl

20 lecie pl fotoPrzyjęcie jubileuszowe odbyło się w konwencji lat 20-tych: czasów amerykańskiej prohibicji, włoskiej mafii i Al. Capone.

20 lecie pl

20 lecie pl

20 lecie plJedną z przygotowanych atrakcji stanowiło kasyno i ruletka. Profesjonalni krupierzy zadbali o odpowiednia dawkę adrenaliny i dreszcz emocji.

20 lecie pl


Drugiego dnia odbył się Turniej Sportowy nazwany „Rywalizacja mafijnych rodzin”. Goście mogli sprawdzić się w strzelaniu z łuku, przeciąganiu liny, strzelaniu do bramki oraz popularnym „narciarzu”. Na zakończenie chętni układali puzzle z wykładziny Flotex.

20 lecie pl

20 lecie pl

20 lecie pl

20 lecie pl


W drugiej części dnia odbył się pokaz i warsztaty „lifecooking”, które poprowadził finalista programu Top Chef- Patryk Dziamski.

Na stole królowały tradycyjne włoskie specjały, jak caprese w nowoczesnym wydaniu, gnocchi z truflą i parmezanem oraz deser.

20 lecie pl

20 lecie pl

20 lecie pl


Uroczystość 20-lecia odbyła się w Hotelu Remes Sport&Spa w Opalenicy.

hotel remes 20 lecie Forbo
 • Forbo Flooring Polska obchodzi jubileusz 20-lecia.docx

  Pobierz dokument

Zdrowie - kolejny krok w tworzeniu lepszego środowiska

Ponieważ podłogi stanowią integralną część środowiska w którym ludzie mieszkają, bawią się i pracują, misją Forbo Flooring Systems jest dostarczanie rozwiązań, które wpływają w pozytywny sposób na zdrowie i komfort jednostki. Zaangażowanie w zdrowie każdego człowieka to bardzo ważny aspekt w ramach działań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju, które firma realizuje od lat.

Od pewnego czasu debata środowiskowa w odniesieniu do przyszłości ma jedno założenie: dbanie o to, co będzie ważne dla przyszłych pokoleń. A to co ważne będzie w przyszłości dzieje się TERAZ! Azjatycki smog, zanieczyszczenie oceanów, wyczerpanie naturalnych zasobów ziemi to aktualnie nurtujące nas problemy. Forbo Flooring koncentruje się na środowisku DZISIAJ, oraz na jego wpływie na zdrowie każdego człowieka.

cho-pl
 • Zdrowie - kolejny krok w tworzeniu lepszego środowiska

  Pobierz

Certyfikat LEED Gold dla magazynu przeładunkowego Forbo

Certyfikat LEED Gold dla magazynu przeładunkowego Forbo

Magazyn przeładunkowy Forbo Flooring Systems w Assendelft w Holandii uzyskał certyfikat LEED Gold za projekt i działania zgodne z zasadami zrównoważonego budownictwa. Magazyn został również wyróżniony nominacją do najlepszego projektu nagrodzonego certyfikatem LEED, a firma Forbo Flooring Systems nominowana została w konkursie „Leadership Award for Manufacturers”.

Informacje prasowe MXD

Informacja prasowa

 • Certyfikat LEED Gold dla magazynu przeladunkowego Forbo

  Informacja prasowa
  Pobierz

 • Leed certificate

  Certyfikat LEED
  Pobierz

Gra z Marmoleum Modular

Marmoleum Modular

 • Nowa kolekcja Marmoleum Modular

  Informacja prasowa
  Pobierz

Bioniczne właściwości wykładziny

Flotex relacja prasowa

 • Bioniczne wlasciwosci wykladziny Flotex

  Bioniczne właściwości wykładziny
  Pobierz

Nowa kolekcja płytek i paneli PVC Allura

Kolekcje na platformie SketchUp

Kolekcje na platformie SketchUp

Poznań, 26 marca 2015r.

Forbo Flooring Systems wychodzi naprzeciw oczekiwaniom architektów i udostępnia swoje kolekcje na platformie SketchUp.


SketchUp to program komputerowy CAD, służący do modelowania trójwymiarowego. Program umożliwia wykonanie projektów np. obiektowych czy mieszkaniowych 3D z elementami 2D (obrazki, tekst itp.), pozwala na dobór wybranej tekstury oraz dodanie gotowych komponentów – w przypadku Forbo: wykładzin.

Jedną z zalet programu SketchUp jest możliwość stworzenia galerii prac użytkowników - Google 3D Warehouse, gdzie architekci mogą publikować swoje projekty.
Podstawowa wersja programu jest bezpłatna. Można ja pobrać pod poniższym linkiem: http://sketchup.com.pl/files/V-ray-sketchUp/Instrukcja_v-ray_2.0.pdf

Marmoleum Modular jest pierwszą dostępną w programie kolekcją i prezentuje się następująco: https://3dwarehouse.sketchup.com/by/forboflooringsystems

Platforma Sketch

Do pobrania

 • Platforma SketchUp dla architektów

  Do pobrania
  Informacja prasowa

Wystawa Dom Polski na Arenie Design

Wystawa Dom Polski na Arenie Design

W dniach 17 – 20.02.2015r. w ramach targów Arena Design odbędzie się kolejna edycja Programu Edukacyjno-Projektowego, w którym młodzi projektanci mają szansę realizować, a nawet wdrażać do produkcji, swoje pomysły przy udziale producentów.

Tematem 14. edycji PE-P jest „Dom polski”. W ramach wystawy prezentowane będą
4 projekty młodych adeptów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Aranżacje wnętrz
z propozycjami całkowitego wyposażenia to nowe, młode spojrzenie na wnętrza mieszkalne. Ilustrują one projekty, na które stawia przemysł i wdraża do produkcji seryjnej.

ArenaDesign

Informacja prasowa

 • Wystawa Dom Polski na Arenie Design

  Informacja prasowa
  Pobierz

Nowa strona internetowa Forbo

Nowa strona internetowa Forbo

W ramach światowej operacji modyfikacji wszystkich stron Grupy Forbo od nowego roku zmianie uległa strona internetowa Forbo Flooring Systems.

Intuicyjność i funkcjonalność to główne wyznaczniki nowej szaty graficznej strony internetowej Forbo, która zaprojektowana została przez biuro Hotz Design z siedzibą w Szwajcarii. "Tworząc nową stronę wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Przejrzysty podział produktowy oraz nowe działy takie jak "inspiracje i referencje" i "segmenty" to kluczowe aspekty strony" mówi Willem Burmanje, Dyrektor Marketingu Forbo Flooring Systems. Wymienia poza tym dodanie nowych funkcjonalnych narzędzi: rozbudowanej wyszukiwarki produktów i "floorplannera" czyli wizualizacji wybranej podłogi w realnym pomieszczeniu.

Nowa strona internetowa Forbo

Informacja prasowa

 • Nowa strona internetowa Forbo

  Informacja prasowa
  Pobierz