Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Informacje prasowe

Zobacz i pobierz najnowsze informacje prasowe Forbo Flooring Systems.


Poparcie dla ścieżki dekarbonizacji budownictwa w Polsce

Kampania PLGBC: Poparcie dla ścieżki dekarbonizacji budownictwa w Polsce

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, we współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBRD), opracowało raport Zerowy ślad węglowy. Mapa drogowa dekarbonizacji budownictwa do roku 2050. Publikacja wskazuje ścieżkę prowadzącą do osiągnięcia neutralności klimatycznej przez polskie budynki i sektor budowlany. Obecnie PLGBC prowadzi kampanię na rzecz poparcia ścieżki dekarbonizacji budownictwa, mającą na celu zaangażowanie decydentów i liderów branży.

Poparcie-dla-sciezki-dekarbonizacji

Wyzwania
Raport stanowi mapę drogową, która pomoże zobrazować, jak kompleksowe wyzwanie stoi przed Polską, aby do roku 2050 zdekarbonizować sektor budownictwa.
Równocześnie jest wezwaniem do podjęcia konkretnych działań w określonych ramach czasowych.

Kampania dla poparcia ścieżki dekarbonizacji
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC prowadzi kampanię w ramach projektu #BuidingLife, mającą na celu zaangażowanie decydentów i liderów branży dla poparcia walki ze zmianami klimatycznymi.
Ścieżka prowadząca do osiągnięcia neutralności klimatycznej została już poparta przez 55 firm i organizacji. Stale dołączają kolejne podmioty.
Poparcia dla dekarboniacji budownictwa udzielili także ambasadorzy zaproszeni przez PLGBC. Dzięki wspólnym wysiłkom, można wpłynąć na zmiany środowiska budowlanego w oparciu o cały cykl życia produktów.

#BuildingLife World Green Building Council rozpoczęło w grudniu 2020 r. projekt #BuildingLife, którego celem jest wsparcie realizacji programu Europejski Zielony Ład. 10 europejskich green building councils, w tym Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opracuje plan działania na rzecz dekarbonizacji środowiska budowlanego w całym cyklu życia budynków.
Projekt przyczyni się do radykalnej zmiany działań klimatycznych w środowisku budowlanym.
Poszczególne green building councils opracują pakiet krajowych map drogowych dekarbonizacji. Z kolei WorldGBC zgromadzi przedstawicieli całego sektora na europejskim forum liderów w celu opracowania mapy drogowej polityki Unii Europejskiej w zakresie dekarbonizacji sektora.
W projekt zaangażowały się green building councils z Polski (PLGBC), Chorwacji, Finlandii, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Holandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii.
Projekt #BuildingLife jest wspierany przez partnerów skoncentrowanych na budowaniu bardziej zrównoważonego środowiska: IKEA Foundation i Laudes Foundation.
Więcej: https://dekarbonizacja.plgbc.org.pl Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego | Polish Green Building Council (PLGBC) 44-100 Gliwice, ul. Konarskiego 18C/2-11A Tel. +48. 535.680.066| www.plgbc.org.pl KRS: 0000317576 | NIP (VAT No.): 631 257 96 51 | Regon: 241 056 815

Informacja o Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC:
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
Organizacja wspiera tworzenie zrównoważonych budynków dla wszystkich poprzez:
• powstrzymanie zmian klimatu oraz adaptację do nowych warunków,
• stosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym,
• podnoszenie poziomu dobrostanu, jakości życia i zdrowia społeczeństwa,
• zwiększanie bioróżnorodności.

PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 70 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.
https://plgbc.org.pl

 • 20220.04 Poparcie dla sciezki dekarbonizacji.pdf


  20220.04 Poparcie dla sciezki dekarbonizacji.pdf

Laureaci konkursu Forbo "0,6 do kwadratu"

Przedstawiamy laureatów konkursu Forbo „0,6 do kwadratu”

Poznań, 10.12.2021

Konkurs „0,6 do kwadratu” skierowany do architektów, projektantów, designerów oraz studentów architektury i ASP dobiegł końca. Zadaniem uczestników było wyrażenie siebie za pomocą moodboardu stworzonego na bazie ekologicznego linoleum Bulletin Board marki Forbo. Przedstawiamy nagrodzone prace.

Tablice inspiracji, czyli tzw. moodboardy, to codzienne narzędzie pracy architektów i projektantów wnętrz. Zestawione ze sobą wzorniki materiałów, zdjęcia inspiracji, próbki odcieni farb i inne przedmioty pokazują, jak dane połączenia kolorów, wzorów i faktur będą ze sobą wyglądać. Pomagają zwizualizować ogólny charakter projektu i jego motywy przewodnie. Stworzenie moodboardu było zadaniem w konkursie „0,6 do kwadratu” organizowanym przez producenta wykładzin i okładzin meblowych – firmę Forbo. Uczestnicy, którzy zgłosili się do udziału w konkursie, otrzymali Bulletin Board o wym. 60 x 60 cm w wybranym przez siebie kolorze – na jego bazie mieli stworzyć tablicę inspiracji przedstawiającą ich charakter, marzenia, styl, plany, osobowość. Na konkurs wpłynęło ponad 120 zgłoszeń – zdjęć moodboardów i ich twórców.

Prace oceniało jury w składzie: prof. Jan Sikora, architekt, wykładowca, właściciel pracowni Sikora Wnętrza (przewodniczący jury), Kamil Białas, redaktor naczelny magazynu whiteMAD i portalu whitemad.pl, Magdalena Federowicz-Boule, prezes i dyrektor kreatywna pracowni Tremend, Agnieszka Gruszczyńska- -Hyc, redaktor naczelna magazynów M jak Mieszkanie, Dobre Wnętrze oraz serwisu Urządzamy.pl, dr Szymon Hanczar, architekt, projektant i wykładowca, właściciel Hanczar Studio, Katarzyna Księżopolska, redaktor naczelna portalu MAGAZIF.com, arch. wnętrz Joanna Kulczyńska z pracowni Kulczyński Architekt, fotografka Jola Skóra oraz arch. wnętrz, stylistka i scenografka Anna Olga Chmielewska, które razem tworzą agencję projektową i kreatywną JAM KOLEKTYW oraz arch. Jacek Tryc, właściciel pracowni Jacek Tryc – wnętrza. Podczas obrad, które ze względu na sytuację epidemiczną odbyły się online, jurorzy wyłonili zwycięzców. Ogłoszenie wyników również odbyło się online – podczas transmisji na portalu Facebook – werdykt przedstawił arch. Jan Sikora. – Konkurs odnosił się do tego, co przeżywa użytkownik. Na początku projektu zawsze stajemy przed „carte blanche”, ale można też powiedzieć, że każdy człowiek w swoim życiu jest twórcą i wyraża siebie poprzez swoje działania. Cieszę się, że konkurs upowszechniał tę ideę i przekonywał, że nikt nie musi się bać tworzyć – powiedział przewodniczący jury.

Główną nagrodę w wysokości 5000 zł zdobyła Agnieszka Pikała, która tak opisała swój moodboard: „Miasto osobowości – ta myśl towarzyszyła mi podczas całego procesu projektowania. Trójwymiarowa kompozycja jest odzwierciedleniem mojej głównej pasji, jaką jest architektura. Jej statyka mówi o mojej osobowości, reprezentując zorganizowanie oraz skrupulatność. Jednak pośród poukładanych myśli, nieodłączną częścią mnie jest bardziej nieokreślona w swojej formie muzyka. Dzielenie się nowo znalezionymi utworami jest w mojej rodzinie tradycją, a sama muzyka towarzyszy mi niemal przez cały dzień. Przykładem jej bezpośredniego wpływu na moje zainteresowania jest fascynacja językiem francuskim, w wyniku wieloletniego kontaktu z muzyką kanadyjskiej piosenkarki Mylene Farmer. Cała plansza reprezentuje zatem dwa łączące się światy, które mają bezpośredni wpływ na moje procesy twórcze. Eksperymentuję z nowymi technikami, formami i teksturami, stale kształtując moją wrażliwość plastyczną.” Jurorzy nagrodzili tę pracę za idealne wyważenie pomiędzy osobistą wartością wypowiedzi artystycznej a kompozycją – głębia przeżyć jest wyrażona za pomocą prostych środków i elementów, które się przeplatają i przenikają, tworząc bardzo estetyczną i wyrazistą całość.

Ze względu na wysoki poziom prac jurorzy wraz z organizatorem postanowili przyznać dwa wyróżnienia w postaci tablicy Bulletin Board w dowolnym kolorze i rozmiarze oraz nagrodę dodatkową w formie wsparcia medialnego agencji OKK PR!.
Wyróżnienie (tablica Bulletin Board) trafiło do Klaudii Księżarczyk za „Moodboard Jesienne Wnętrza”, która tak pisze o sobie i swojej pracy: „Jestem architektem, który w pracy zawodowej zajmuje się projektami kubaturowymi i wnętrzarskimi, dlatego też bardzo istotnym aspektem jest dla mnie zestawianie materiałów w taki sposób, aby wiązały się one z tym, co odczuwam tworząc wnętrze oraz zewnętrze obiektu. (…) Istotną rzeczą są dla mnie faktury materiałów, relacje pomiędzy chłodnymi materiałami i tymi zupełnie miękkimi, dodającymi ciepła oraz przytulności. W początkowo zestawione materiały oraz główne kolory przewodnie staram się zawsze wplatać elementy dodatków i upiększeń, aby poczuć charakter i klimat wnętrza oraz następnie móc prezentować go przyszłym użytkownikom. Projekt Jesienne Wnętrza prezentowany przy użyciu tablicy Bulletin Board nie jest tylko przedstawieniem materiałów do danego projektu czy przykładem możliwości ich połączenia, lecz prezentacją odczuć związanych z pracą twórczą architekta i architekta wnętrz.” Zdaniem jurorów praca świetnie oddaje zamysł autorki, pokazuje, że życie projektanta to dotykanie materii. Docenili profesjonalne skomponowanie moodboardu oraz wyczucie piękna natury i zanurzenie w tonację otaczającego nas świata.

Kolejne wyróżnienie w postaci tablicy Bulletin Board jurorzy przyznali Justynie Świerczyńskiej – której praca urzekła ich osobistą ekspresją i opowieścią przedstawioną smakowicie i elegancko za pomocą jednego koloru, łączącą artyzm ze świetną kompozycją. Sama autorka krótko opisuje swoją pracę: „Lubię bawić się w funkcje, w formy i w fantazje. Wyraża mnie bardziej obraz niż słowo. Jestem architektem.”
Wyróżnienie w postaci wsparcia medialnego od agencji OKK PR! Otrzymała Agnieszka Rogowska – artyzm pracy, odwołania do dekonstruktywizmu znanego ze świata architektury. Jurorom spodobała się także symetryczna kompozycja i ciekawe wyważenie barw. Autorka opisuje swój moodboard: „Projektując wnętrza często posługuję się moodboardem, dlatego w pracy konkursowej postanowiłam podejść do tematu nieco przewrotnie... Moja tablica to trochę autoportret. Jako grafik i projektant jestem obserwatorem świata – to moje tworzywo – odczuwam, filtruję i nadaję mu własny kształt.

I miejsce Agnieszka Pikała

I miejsce_Agnieszka Pikała
I miejsce_Agnieszka Pikała

Nagroda dodatkowa Agnieszka Rogowska

nagroda dodatkowa_Agnieszka Rogowska
nagroda dodatkowa_Agnieszka Rogowska

Wyróżnienie Justyna Świerczyńska

wyróżnienie_Justyna Świerczyńska
0,6 do kwadratu_wyróżnienie_Justyna Świerczyńska

Wyróżnienie Klaudia Księżarczyk

0,6 do kwadratu_wyróżnienie_Klaudia Księżarczyk
0,6 do kwadratu_wyróżnienie_Klaudia Księżarczyk

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu „0,6 do kwadratu”!
Zachęcamy do obejrzenia transmisji ogłoszenia werdyktu:
https://www.facebook.com/okkprPL/videos/585011259238407

Patroni medialni:
Architektura & Biznes, Czas na Wnętrze, Designteka.pl, Dobre Wnętrze, Foorni.pl, LABEL, M jak Mieszkanie, MAGAZIF.com, OKK! Design, Sztuka-wnetrza.pl, Urządzamy.pl, whiteMAD

Do pobrania:

 • Przedstawiamy laureatów konkursu Forbo 0,6 do kwadratu.pdf


  Przedstawiamy laureatów konkursu Forbo „0,6 do kwadratu”.pdf

Nowy konkurs „0,6 do kwadratu” dla architektów i projektantów

Wyraź siebie – naturalnie z Bulletin Board. Nowy konkurs „0,6 do kwadratu” dla architektów i projektantów

Poznań, 12 maja 2021

Forbo, producent wykładzin i okładzin meblowych, w swojej ofercie ma także Bulletin Board.
Co to takiego? To linoleum do wykonania m.in. tablic ogłoszeniowych, służących do przypinania notatek, zdjęć czy tworzenia inspirujących moodboardów. To odpowiednik popularnej tablicy korkowej, który przewyższa ją pod wieloma względami.
Tablica Bulletin Board jest wytwarzana z naturalnych i odnawialnych surowców. Połączenie żywicy, drobno mielonego korka i utlenionego oleju lnianego sprawia, że jest sprężysta i elastyczna, a także o wiele bardziej trwała niż zwykła tablica korkowa. Jej zaletą jest także to, że się nie kruszy – można w nią wbijać pinezki na całą głębokość, produkt ma bardzo mały efekt pamięci. Ponadto tablica Bulletin Board jest higieniczna, nie przyciąga kurzu, ma właściwości bakteriostatyczne, co jest szczególnie istotne w miejscach takich jak placówki edukacyjne czy medyczne. Dodatkową zaletą jest estetyka – Bulletin Board jest dostępna w 15 pięknych kolorach – w palecie znajduje się kilka odcieni szarości, beże, pomarańcze, a także kolor zielony, niebieski i żółty. Tablica jest produkowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Konkurs „0,6 do kwadratu”
Bulletin Board to doskonałe narzędzie do tworzenia moodboardów – tablic inspiracji, które towarzyszą architektom i projektantom wnętrz w ich codziennej pracy. Właśnie do architektów, projektantów, designerów oraz studentów architektury i ASP w Polsce Forbo kieruje swój konkurs „0,6 do kwadratu” – zadaniem jest stworzenie ciekawych i kreatywnych tablic z wykorzystaniem naturalnego materiału Bulletin Board, dzięki którym uczestnik najlepiej przedstawi siebie – swój charakter, zainteresowania, pasje, styl, cele i marzenia. Każdy, kto wypełni formularz zgłoszeniowy zamieszony w zakładce konkursowej na stronie www.forbo-flooring.pl otrzyma tablicę Bulletin Board o wym. 60 x 60 cm, w wybranym przez siebie kolorze spośród czterech dostępnych. Do stworzenia moodboardu na jej bazie można użyć rozmaitych środków: zdjęć, próbek materiałów, ważnych przedmiotów, pamiątek, symboli – im bardziej kreatywnie, tym lepiej.

bulletin board konkurs

Zdjęcie tablicy wraz z opisem należy przesłać na adres konkurs@forbo.com. Zwycięzcę wyłoni znakomite Jury w składzie: prof. Jan Sikora, architekt, wykładowca, właściciel pracowni Sikora Wnętrza (przewodniczący jury), Kamil Białas, redaktor naczelny magazynu whiteMAD i portalu whitemad.pl, Magdalena Federowicz-Boule, prezes i dyrektor kreatywna pracowni Tremend, Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna magazynów M jak Mieszkanie, Dobre Wnętrze oraz serwisu Urządzamy.pl, dr Szymon Hanczar, architekt, projektant i wykładowca, właściciel Hanczar Studio, Katarzyna Księżopolska, redaktor naczelna portalu MAGAZIF.com, arch. wnętrz Joanna Kulczyńska z pracowni Kulczyński Architekt, fotografka Jola Skóra oraz arch. wnętrz, stylistka i fotografka Anna Olga Chmielewska, które razem tworzą agencję projektową i kreatywną JAM KOLEKTYW oraz arch. Jacek Tryc, właściciel pracowni Jacek Tryc – wnętrza.

Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna 5000 zł netto. Termin nadsyłania prac upływa 30. października 2021 roku.
Więcej informacji oraz regulamin konkursu na stronie:
https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/konkurs-stworz-wlasna-tablice-i-wygraj/p06bmi

Patroni medialni:
Architektura & Biznes, Czas na Wnętrze, Designteka.pl, Dobre Wnętrze, Foorni.pl, LABEL, M jak Mieszkanie, MAGAZIF.com, OKK! Design, Sztuka-wnetrza.pl, Urządzamy.pl, whiteMAD

 • Wyraź siebie – naturalnie z Bulletin Board. Forbo ogłasza konkurs

  Wyraź siebie – naturalnie z Bulletin Board. Forbo ogłasza konkurs
  PDF

Marmoleum – ekologiczne rozwiązanie w podłogowe

Marmoleum – ekologiczne rozwiązanie w podłogowe

Poznań, 22 stycznia 2021

W ostatnich latach na skutek zmian klimatycznych zachodzi wiele niepokojących zjawisk, takich jak globalne ocieplenie, susze, powodzie czy huragany. Wybierając świadomie neutralne dla środowiska materiały budowlane, wykończeniowe i do wnętrz, możemy powstrzymać globalne zmiany klimatu. Jednym z takich produktów jest naturalna podłoga Marmoleum firmy Forbo.

mamoleum

Najnowsza generacja podłóg Marmoleum marki Forbo to prawdziwy „kamień milowy”
w historii firmy. Jeszcze nigdy żadna wykładzina nie mogła poszczycić się tak dobrymi parametrami technicznymi przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów estetycznych i ekologicznych. Dzięki zastosowaniu naturalnych surowców, takich jak olej lniany z ziaren lnu, włókno z łodyg juty czy żywica z drzew sosnowych, oraz wykorzystaniu
w 100% zielonej energii przy produkcji, udało się stworzyć linoleum całkowicie neutralne pod względem emisji szkodliwego CO2, przez co maksymalnie przyjazne człowiekowi i środowisku naturalnemu. Każdy metr kwadratowy Marmoleum uwalnia środowisko od 40g CO2, ponieważ w swoim cyklu życia uprawy wykorzystywane do wytwarzania składników Marmoleum pochłaniają z atmosfery więcej CO2 niż generuje jego produkcja.
Jakub Kuszewski, Country Manager Forbo Flooring: „Marmoleum stanowi doskonałą propozycję na podłogę. Jest to produkt w 97% naturalny, biodegradowalny, bez dodatków poprawiających wygląd czy podwyższających profil ekologiczny, a co za tym idzie, całkowicie bezpieczny dla ludzi i środowiska.”

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu o naturalnym Marmoleum Forbo:FILM

Teraz możesz lepiej poznać Marmoleum! Kliknij i zamów bezpłatny katalog lub próbkę materiału: PRÓBKI

Marmoleum – ekologiczne rozwiązanie w podłogowe
Marmoleum – ekologiczne rozwiązanie w podłogowe
Marmoleum – ekologiczne rozwiązanie w podłogowe
Marmoleum – ekologiczne rozwiązanie w podłogowe
Marmoleum – ekologiczne rozwiązanie w podłogowe
Marmoleum – ekologiczne rozwiązanie w podłogowe
Marmoleum – ekologiczne rozwiązanie w podłogowe
Marmoleum – ekologiczne rozwiązanie w podłogowe

Pobierz

 • Marmoleum - ekologiczne rozwiązanie podłogowe

  Marmoleum – ekologiczne rozwiązanie w podłogowe
  Pobierz (PDF)

Znamy laureatów konkursu „Linoleum od nowa”!

Znamy laureatów konkursu „Linoleum od nowa”!

Poniżej prezentujemy zwycięzców oraz zgłoszone prace w konkursie Linoleum od Nowa!

Blank

Główną nagrodę w kategorii Najlepszy Projekt zdobyła Katarzyna Dobiecka za kolekcję stołów Fi o minimalistycznej formie i oryginalnym wykończeniu linoleum Forbo. Bryła walca doskonale wykorzystuje właściwości elastycznego materiału i razem z oklejonym blatem stanowi wizualną jedność. – To mebel prosty, pełen świeżości i lekkości. Daje szansę na dobry design w dobrej cenie. Linoleum jest materiałem wiodącym w tym projekcie, co wpisało się w nasze oczekiwania. Doceniliśmy także zastosowanie linoleum na powierzchniach, które nie są płaskie – czytamy w uzasadnieniu jury.

najlepszy projekt

Kolekcja stołów Fi

Kolekcja stołów Fi
Kolekcja stołów Fi

W kategorii Najlepsze Wykonanie największą aprobatę jurorów uzyskał zestaw mebli szkolnych dla firmy PILCH z Ustronia zaprojektowany przez firmę ALGORYTM DESIGN (Klaudia Gołaszczyk, Michał Biernacki, Paweł Mularczyk). W opisie projektu czytamy: „Zestaw mebli szkolnych stanowi odpowiedź na wyzwania współczesnego szkolnictwa oraz zmieniające się potrzeby użytkowników. Modułowy charakter mebli zapewnia możliwość tworzenia różnych układów, w celu dopasowania wyposażenia sali do charakteru prowadzonych zajęć.

Nagroda głowna najlepsze wykonanie

Zestaw mebli szkolnych dla firmy PILCH

Zestaw mebli szkolnych
Zestaw mebli szkolnych

Specjalne wyróżnienie (w postaci zapasu linoleum meblowego Forbo) za wysokie oceny w obydwu kategoriach zdobyła kolekcja mebli dziecięcych Nino projekt MOWO Studio/ Monika Elikowska-Opala, Wojciech Opala, wykonanie Fameg Sp. z o. o. Według opisu w zgłoszeniu, kolekcja Nino to krzesełko, stół, pojemnik na zabawki, wysokie krzesełko dla starszych dzieci oraz płotek pozwalający wydzielić strefę zabaw dla dzieci. Dzięki Nino można stworzyć estetyczną przestrzeń przyjazną dla rozwoju dziecka, wspierającą jego kreatywność i ekspresję...

wyróżnienie za wysokie oceny

Kolekcja mebli dziecięcych Nino

Meble dziecięce Nino
Meble dziecięce Nino

Wyróżnienie w kategorii Projekt

Wyróżnione prace w kategorii Najlepszy Projekt zdobył Jan Strumiłło, Julia Jankowska z pracowni Jan Strumiłło Architekt za projekt szafy.
Uzasadnienie jury: Projekt przeznaczony do realizacji rzemieślniczej, a nie przemysłowej. Ukazuje nietypowe możliwości użycia linoleum, które mocno się broni w tym projekcie, jednocześnie pokazując cechy sklejki, na której zostało użyte.

Szafa

Szafa

szafa
szafa

Wyróżnienie w kategorii Najlepsze Wykonanie

Wyróżnienie w kategorii Najlepsze Wykonanie zdobył projekt Kuchni, manufaktura domów modułowych „DOM ARCHITEKTÓW”, projekt arch. Emilia Durka-Zielińska, arch. Walenty Durka. Uzasadnienie: Walorem projektu jest kompleksowe zastosowanie naturalnych materiałów, dbałość o detal projektanta idzie tutaj w parze z precyzją wykonania i zrozumieniem przez wykonawcę specyfiki materiału, z którym pracuje

mebel

Kuchnia, manufaktura domów modułowych „DOM ARCHITEKTÓW”

kuchnia
kuchnia

Zgłoszenia konkursowe

biurko

Texom, proj. Marcin Chmura, Loft

biurko

Lada recepcyjna, proj. Consido

kuchnia

Kuchnia, proj. Jan Strumiłło Architekt

kuchnia

Biurko elektryczne Vän, proj. Deskwise

meble

Przestrzeń do pracy na 32m2, proj. krea.tina

meble

WORK able, proj. Marta Stawińska

Parasol Nanovo

Parasol Nanovo, proj. Dominika Głąb

Pokój chłopięcy

Pokój chłopięcy, proj. Marcin Witoński

stół liść

Stół liść, proj. Marek Staniek Floorplus.pl

Evoltec

Evoltec socjal, proj. Bibianna Stein-Ostaszewska

Biurko elektryczne Älskar

Biurko elektryczne Älskar, proj. Deskwise

Lada recepcyjna

Lada recepcyjna, proj. Wojciech Małecki

stoisko Echo Investment

Stoisko Echo Investment, proj. Talk

Biurko elektryczne Tystnad

Biurko elektryczne Tystnad, proj. Deskwise

Do pobrania

 • Zwycięzcy w konkursie LinoleumOdNowa

  Cała treść komunikatu
  pobierz plik PDF

Dystans społeczny – podłogi w dobie Covid-19

Dystans społeczny – podłogi w dobie Covid-19

Poznań, 4 września 2020r.

W organizacjach wymagane jest zachowanie dystansu społecznego oraz unikanie bezpośredniego kontaktu w miejscach publicznych, takich jak szkoły, szpitale czy urzędy. Również w sektorze prywatnym większość sklepów, restauracji czy hoteli aby zachować zalecaną odległość pomiędzy klientami umieściło tymczasowe oznaczenia na podłodze. Jednak tysiące kroków szybko niszczy oznaczenia, czyniąc je bezużytecznymi.

W portfolio produktowym Forbo dostępne są personalizowane rozwiązania podłogowe, które pomogą w wytyczeniu stref, ścieżek czy innych oznaczeń długoterminowo i utrzymaniu dystansu społecznego.

Coral Logo Covid Mats
Tapis Coral_Gardez 1,5m de distance | Forbo Flooring Systems
covid
covid
covid
covid
covid
covid
covid
covid
 • Dystans społeczny – podłogi w dobie Covid-19

  Pobierz (PDF)
  Dystans społeczny – podłogi w dobie Covid-19

Linoleum od nowa - konkurs dla projektantów i wykonawców

Linoleum od nowa – konkurs dla architektów i wykonawców

Poznań, 20 marca 2020

Forbo Flooring Polska – producent linoleum meblowego, ogłasza pierwszy w Polsce konkurs na najlepszą realizację z użyciem Linoleum Meblowego firmy Forbo. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych polskich projektów oraz realizacji z wykorzystaniem ekologicznego Linoleum Meblowego w branży wykończenia wnętrz oraz meblarskiej.

konkurs dla architektów i wykonawcow 2020
konkurs
konkurs

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: Najlepszy Projekt i Najlepsze Wykonanie. Mogą w nim wziąć udział zarówno architekci, projektanci wnętrz, designerzy, a także studenci architektury i ASP, jak również wykonawcy – stolarze oraz producenci mebli. Zgłoszenia realizacji z okresu 2015/2020 składać można w formularzu na stronie Forbo: https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/konkurs/picoa2 do 30 września 2020 roku. Wyniki poznamy w grudniu.

Nasz konkurs jest odpowiedzią na potrzeby rynku w Polsce – mówi Maciej Kloc, Forbo Flooring Polska. Producenci mebli szukają dziś ekologicznych materiałów wykończeniowych dobrej jakości. Zależy nam na zapoznaniu architektów, projektantów, designerów i stolarzy z materiałem, który jest szeroko stosowany na całym świecie, natomiast w Polsce, mimo dużego wzrostu sprzedaży, ciągle pozostaje niszowy. Oferujemy wsparcie szkoleniowe, produktowe, merytoryczne i technologiczne przez cały okres projektowania i realizacji.

Nadesłane prace oceniane będą pod kątem zastosowania linoleum meblowego, innowacyjności oraz wysokiego poziomu estetyki. Laureatów konkursu wyłoni jury złożone z ekspertów z różnych dziedzin. Zgłoszenia oceniać będą m.in.: Szymon Hanczar (ASP Wrocław), Jan Sikora (ASP Gdańsk), Dominika Zielińska (Workplace), Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz (Grynasz Studio), Michał Piernikowski (dyrektor Łódź Design Festival), Katarzyna Borkowska i Tomek Pydo (Kabo&Pydo), Tomasz Augustyniak, Agata Frątczak (SAW, MADAMA), Aga Kobus i Grzegorz Goworek (Studio.O.), Katarzyna Księżopolska (redaktor naczelna MAGAZIF), Magdalena Federowicz-Boule (SAW, Tremend), Małgorzata Szczepańska (redaktor naczelna Elle Decoration), Anna Grużewska (redaktor naczelna Czas na Wnętrze), Dominika Olszyna (Wp.pl / Wp Dom) i Agnieszka Gruszczyńska-Hyc (redaktor naczelna urządzamy.pl). Przewodniczącym konkursu jest architekt Jacek Tryc – jeden z założycieli Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. Markę Forbo Flooring System w jury będzie reprezentowała Marijke Griffioen ekspertka w dziedzinie Furniture Linoleum.

Na zwycięzców w każdej kategorii konkursu czeka nagroda główna: 5 tys. złotych, a także wsparcie medialne i publikacje w prasie.

Organizatorem Linoleum od nowa jest Forbo Flooring Polska. Konkurs wspiera firma Laminart – importer i generalny przedstawiciel uznanych światowych producentów materiałów do produkcji mebli oraz zabudowy wnętrz.

Linoleum meblowe to produkt ekologiczny, wytwarzany z naturalnych surowców, takich jak olej lniany, żywica, mączka drzewna i naturalne barwniki. Produkowane w Holandii, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, Furniture Linoleum marki Forbo ulega biodegradacji i nie jest szkodliwe dla środowiska naturalnego. To elegancki, łatwy w obróbce materiał wykończeniowy, który może być stosowany na wszystkich znanych rodzajach materiałów oraz tworzyw drewnopochodnych, jak MDF, płyta wiórowa czy sklejka. Linoleum meblowe nie zostawia odcisków palców, jest ciepłe w dotyku, trwałe, antystatyczne i bakteriostatyczne.

Patronat medialny: Elle Decoration, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, Design alive, Architektura, Foorni.pl, Archinea.pl, designteka.pl, MAGAZIF, Archimania.pl, Point od design, Homebook.pl, Domni.pl, Wnętrzadomów.pl, urządzamy.pl

Przejdź na stronę konkursu i wypełnij zgłoszenie

konkurs
konkurs
konkurs
konkurs
konkurs
konkurs
konkurs
konkurs

Do pobrania

 • Linoleum od Nowa - konkurs dla architektów i wykonawców

  PDF
  Linoleum od Nowa - konkurs dla architektów i wykonawców

Forbo Flooring - Euroshop

Forbo Flooring na targach Euroshop

Poznań, 21 stycznia 2020

W dniach 16-20 lutego 2020r. w Düsseldorfie odbędą się najważniejsze targi branży detalicznej: EuroShop. Na targach Forbo Flooring zaprezentuje nowe rozwiązania podłogowe, inspirujące wzory oraz poruszy tematy związane z zastosowaniem wykładzin w obiektach handlu detalicznego.

Stoisko Forbo na targi Euroshop w Düsseldorfie odwiedzać można codziennie w dniach 16 - 20 lutego w godz. 10:00 - 18:00.

Euroshop-Poland

Odwiedzający stoisko Forbo A40 w hali 11 będą mogli zobaczyć różnorodne rodzaje wykładzin, obejrzeć prezentacje, uczestniczyć w pokazowych instalacjach oraz poznać mnóstwo trendów wzorniczych obowiązujących w najbliższych latach. Nasi przedstawiciele obecni na stoisku zwrócą uwagę na takie kluczowe aspekty, jak szybka instalacja wykładzin w sektorze detalicznym, wpływ różnych typów wykładzin na środowisko naturalne oraz wymogi związane z różnymi obszarami sklepu.

Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się pokazy systemu Fast Fit – podłóg, które w sklepach instaluje się błyskawicznie. Z wykładzin tych można korzystać zaraz po instalacji, co jest szczególnie pożądane w sklepach detalicznych.

Euroshop Poland
Euroshop Poland
Euroshop Poland
Euroshop Poland
Euroshop Poland
Euroshop Poland
 • Forbo Flooring na targach Euroshop

  Plik do pobrania (PDF)
  Forbo Flooring na targach Euroshop 2020

Forbo Eternal - podłoga, której możesz zaufać

Forbo Eternal – podłoga, której możesz zaufać

Poznań, 20 września 2019

Forbo Flooring, światowy lider w produkcji wykładzin, prezentuje nową kolekcję wykładzin Eternal. Eternal to znana ze swojej niezawodności, ceniona na rynku wykładzina PCV, którą można zastosować w obiektach o różnym przeznaczeniu. Dzięki swojej wytrzymałości, łatwości pielęgnacji oraz bardzo atrakcyjnemu wzornictwu jest idealnym rozwiązaniem podłogowym do różnego rodzaju obiektów, takich jak: biura, szkoły, szpitale, kliniki, sklepy, hotele, restauracje czy urzędy.

pcv eternal
pcv eternal
pcv eternal

Kolekcja Eternal oferuje łącznie 90 wzorów: od bardzo realistycznych wzorów drewna, marmuru i kamienia, po abstrakcyjne i wielobarwne przejścia kolorystyczne. Bogactwo wzorów i kolorów zarówno o wysokim, jak również i niskim współczynniku odbicia światła pozwala na wykreowanie odpowiedniego kontrastu względem ściany. W ofercie jest również możliwość nadrukowania dowolnego wzoru na życzenie klienta i stworzenie personalizowanej podłogi.

Wykładzina Eternal to podłoga praktycznie bezproblemowa. Jest łatwa w instalacji i pozostaje gładka oraz stabilna wymiarowo przez cały okres użytkowania. Posiada najwyższą odporność na zarysowania i plamy dzięki powłoce zabezpieczającej PUR Pearl, natomiast barwiona w masie warstwa użytkowa zapewnia nasycone i trwałe kolory. Eternal to znacznie więcej niż praktyczna i funkcjonalna podłoga. To materiał, który łączy pokolenia i podłoga, której możesz zaufać.

Zobacz całą kolekcję wykładzin PCV Eternal na stronie:
https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/produkty/wyk-adziny-pcv-heterogeniczne-eternal-sarlon-onyx/eternal-wyk-adzina-pcv/b43skb

 • Forbo Eternal - wykładzina, której możesz zaufać

  Do pobrania
  Forbo Eternal – podłoga, której możesz zaufać (PDF)

Flotex Colour – wykładzina tekstylna nowej generacji

Flotex Colour – wykładzina tekstylna nowej generacji

Poznań, 13 maja 2019

Projektowanie przestrzeni w centrach biznesowych, obiektach handlowych, budynkach użyteczności publicznej czy hotelach wymaga umiejętnego połączenia elegancji i funkcjonalności, a także sprostania surowym normom bezpieczeństwa
i oczekiwaniom przyszłych użytkowników pomieszczeń. Forbo, wychodząc naprzeciw potrzebom architektów, projektantów i inwestorów, stworzyła innowacyjne wykładziny tekstylne Flotex Colour. Nie tylko przyciągają one wzrok interesującym designem, ale są również niezwykle wytrzymałe, higieniczne i maksymalnie komfortowe
w użytkowaniu.

Wykladziny Flotex - informacja prasowa

Jednym z dylematów, przed którym stoją architekci i projektanci obiektów użyteczności publicznej oraz budynków komercyjnych jest wybór odpowiedniego materiału do wykończenia podłogi. Nie wystarczy przecież, aby produkt taki był trwały, odporny na zniszczenia i łatwy do utrzymania w czystości. Musi również posiadać właściwości antypoślizgowe i skutecznie tłumić niechciane odgłosy, a także zachwycać designem i komfortem użytkowania. Stworzona przez Forbo kolekcja wykładzin Flotex Colour to innowacyjne rozwiązanie podłogowe, którego sekret tkwi w jego budowie – na każdym metrze kwadratowym produktu znajduje się blisko 80 milionów gęsto flokowanych włókien nylonowych. Taka koncentracja włókien sprawia, że powierzchnia jest bardzo gładka, miękka i antypoślizgowa (spełnia wymagania norm HSE), a dodatkowo jest w stanie pochłaniać dźwięki (izolacja akustyczna na poziomie > 20dB) i nie wnika w nią brud. Dzięki swojej budowie wykładzina Flotex jest również odporna na pleśń
i nieprzyjemne zapachy, a nagromadzone na jej powierzchni zanieczyszczenia można łatwo usunąć.

Czas na konkrety!
Wykładziny tekstylne nowej generacji Flotex Colour firmy Forbo to przykład produktów, które łączą w sobie zalety elastycznego, trwałego i trudnościeralnego materiału podłogowego
z ciepłem i wygodą, jakie daje wykładzina dywanowa. W praktyce oznacza to, że wykładziny Flotex można z powodzeniem wykorzystać nie tylko w hotelach, biurach czy salach konferencyjnych, ale również w przedszkolach i placówkach medycznych. Właściciele ośrodków wypoczynkowych z pewnością docenią fakt, że wykładziny te są miękkie i eleganckie niczym dywan, a jednocześnie dużo łatwiej jest utrzymać je w czystości i zmyć z nich różnego rodzaju plamy. Decydując się na montaż wykładziny Flotex w przychodniach czy szpitalach można mieć pewność, że podłoga będzie higienicznie czysta i skutecznie zabezpieczona przez rozwojem bakterii i roztoczy. Co więcej, dzięki właściwościom antypoślizgowym nowych wykładzin Forbo, praktycznie wyeliminowane zostało ryzyko poślizgnięcia, nawet w przypadku pacjentów o obniżonej sprawności czy koordynacji ruchowej. Te same kwestie, czyli bezpieczeństwo i higiena, czynią z wykładzin Flotex idealny materiał do aranżacji podłóg w placówkach edukacyjnych. Jeżeli dodamy do tego miękkość, właściwości akustyczne i żywą kolorystykę to można mieć pewność, że wykładzina przypadnie do gustu nie tylko osobom zarządzającym przedszkolem, szkołą czy żłobkiem, ale również dzieciom w każdym wieku.

flotex inf prasowa

W skład grupy produktów Flotex wchodzi kilkanaście kolekcji, zróżnicowanych pod względem designu. Wśród nich są wykładziny w klasycznej odmianie, rozwijane z rolki, a także w formie płytek 50x50 cm oraz paneli o wymiarach 100x25 cm. Do tego dochodzi olbrzymi wachlarz wzorów, struktur i kolorów – od gładkich, stonowanych barw, poprzez bardziej intensywne odcienie o wyczuwalnej fakturze, a kończąc na efektownych mozaikach i dekorach, inspirowanych twórczością Vincenta van Gogha.

flotex inf pras
Flotex - informacja prasowa
Flotex - informacja prasowa
 • Flotex Colour - wykładzina tekstylna nowej generacji

  Plik do pobrania:
  Flotex Colour - wykładzina tekstylna nowej generacji (PDF)

Forbo na Salone Del Mobile 2019!

Podobnie jak w latach ubiegłych, także podczas tegorocznej edycji prestiżowych targów wnętrzarskich Salone del Mobile, odbywających się w dniach 9-14 kwietnia, w całym Mediolanie organizowane będą równoległe wydarzenia związane z wzornictwem, architekturą i sztuką. Jednym z nich jest tzw. Pawilon holenderski (Masterly Dutch Pavilion) – wystawa poświęcona holenderskiemu designowi i kunsztowi rzemieślniczemu, odbywająca się w okazałym Palazzo Francesco Turati. W tym roku jednym z uczestników tej prestiżowej imprezy będzie firma Forbo Flooring.

fd

Towarzyszący targom Salone del Mobile Pawilon holenderski organizowany jest już po raz piąty. Wystawa, sponsorowana przez holenderski rząd oraz tamtejszą radę turystyczną, odbywa się w imponujących wnętrzach Palazzo Frances Turati, które zapewniają wydarzeniu niezwykłą oprawę.

Tegoroczna ekspozycja poświęcona będzie Rembrandtowi, jako że rok 2019 w Holandii ogłoszono rokiem tego wybitnego malarza. Obok licznych projektantów i artystów udział weźmie w niej także firma Forbo Flooring, która zaprezentuje swoje produkty inspirowane dziełami holenderskiego mistrza: wykładziny linoleum z kolekcji Marmoleum oraz wykładziny flokowane Flotex.

Podłogi inspirowane dziełami Rembrandta

Linoleum jako wykładzina ze 150-letnią historią wykorzystuje wiele technik rzemieślniczych używanych przez holenderskich malarzy tworzących w XVII wieku. Artyści i projektanci od wieków odwołują się do prac Rembrandta, wprowadzając do swoich projektów rozwiązania inspirowane jego dziełami. Tak było również w przypadku firmy Forbo, która na prezentowanych wykładzinach odtworzyła obrazy, ryciny i rysunki holenderskiego mistrza.

Salone del Mobile Forbo

Kolorystyka, struktura i faktura dzieł Rembrandta stanowiły inspirację dla twórców kolekcji Marmoleum. Tak powstała podłoga, w której aż osiem ciepłych, głębokich odcieni może być połączonych w jeden wzór, tworząc intrygującą całość w której główną rolę odgrywają detale. Kolekcja Marmoleum zostanie wyeksponowana w formie 3 metrowych kolumn. Swoją kolorystyką będą one nawiązywały do wybranych obrazów holenderskiego mistrza nadrukowanych cyfrowo na ułożonych pod nimi wykładzinach Flotex Vision.

Ten wyjątkowy produkt to miękka, komfortowa wykładzina dywanowa, na której można stworzyć wysokiej jakości nadruki, uzyskując tym samym spersonalizowane projekty. Rozwiązania firmy Forbo, które zostaną przedstawione w ramach Pawilonu holenderskiego, będą stanowiły spektakularną prezentację związku między obrazami Rembrandta i sposobem, w jaki zastosował on kolor, strukturę, szczegół i wrażliwość dotykową, wykorzystując pigmenty i materiały, które dziś stanowią esencję procesu tworzenia linoleum.

Instalację firmy Forbo w imponujących wnętrzach mediolańskiego Palazzo Frances Turati można będzie podziwiać od 9 do 14 kwietnia. W tych dniach wystawa będzie czynna codziennie, w następujących godzinach:

wtorek 11:00 - 17:00,
środa 11:00 - 22:00,
czwartek - sobota 11:00 - 19:00,
niedziela 11:00 - 16:00.

Impreza odbywać się będzie równolegle z Salone del Mobile – największymi targami mebli, designu i wyposażenia wnętrz.

Więcej informacji na temat instalacji Forbo podczas targów Salone del Mobile w Mediolanie znaleźć można na stronie:

https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/realizacje/salone-del-mobile/p2jmta

salone4
 • del mobile

  Forbo Salone Del Mobile
  Informacja prasowa

 • del Mobile2

  Forbo Salone Del Mobile
  Relacja

Marmoleum Open Day - Relacja

Marmoleum Open Day – wyjątkowa prezentacja najnowszych podłóg linoleum firmy Forbo

28.02.2019 miał miejsce zorganizowany przez Forbo Flooring Polska Marmoleum Open Day, czyli prezentacja najnowszej kolekcji wykładzin podłogowych linoleum. Wydarzenie odbyło się w warszawskim showroomie firmy mieszczącym się w Hali Koszyki a uczestniczyli w nim architekci, projektanci wnętrz oraz wszyscy zainteresowani ideą zrównoważonego budownictwa.

W Tłusty Czwartek w warszawskim showroomie firmy Forbo miało miejsce wydarzenie, które zgromadziło pasjonatów designu, architektów oraz dziennikarzy. Tego dnia wszyscy obecni mogli zapoznać się z najnowszą propozycją firmy – wykładzinami Marmoleum, łączącymi w sobie ekologię, atrakcyjny wygląd i funkcjonalność. Prezentowany produkt to dowód na to, że wykładziny linoleum mogą być nie tylko designerskie, ale również przyjazne dla środowiska.

Ze względu na charakter tego dnia, wszyscy goście zostali poczęstowani pysznymi pączkami, by wspólnie celebrować przyjemną karnawałową tradycję. Część oficjalną
rozpoczęła prezentacja kolekcji, podczas której zgromadzeni mogli dowiedzieć się więcej na jej temat, a także zrozumieć dlaczego Marmoleum jest najbardziej ekologiczną wykładziną na
świecie. Tę cześć poprowadziła Ewa Korbel – Sales Promotion Manager Forbo Flooring Polska, a także ekspert do spraw rozwiązań podłogowych.

sdfg
dsf
zdsa
dsad

Jako następny odbył się panel dyskusyjny prowadzony przez architekt Agnieszką Kalinowską-Sołtys, w którym uczestniczyli
m.in. uznani architekci – Paweł Szumielewicz, prezes zarządu firmy SSC ARCHITEKCI Sp. z o.o. oraz Grzegorz Janiszewski właściciel Pracowni Architektonicznej ATRIUM. W jego trakcie, zgromadzeni mogli poznać praktyczne aspekty zastosowania Marmoleum w obiektach służby zdrowia oraz placówkach edukacyjnych. Podczas kuluarowych rozmów zebrani mieli możliwość uzyskać od ekspertów Forbo informacje nt. doboru podłóg do wnętrz obiektowych oraz zapoznać się z szeroką gamą produktów wchodzących w skład nowej kolekcji. Była to też okazja do podzielenia się swoimi przemyśleniami i odczuciami odnośnie wydarzenia i nowej propozycji Forbo Flooring.

 • MOD-relacja

  Marmoleum Open Day
  Informacja prasowa

 • sdf

  Marmoleum Open Day
  Relacja

Marmoleum Open Day

Marmoleum Open DayForbo Flooring Polska zaprasza na Marmoleum Open Day, czyli prezentację najnowszej kolekcji naturalnych, neutralnych pod względem emisji C02 wykładzin podłogowych linoleum. Wydarzenie odbędzie się 28.02.2019 w godz. 10:00-17:00 w Warszawie, w showroomie Forbo w Hali Koszyki przy ul. Koszykowej 63.

MOD

Spotkanie dedykowane jest architektom i projektantom wnętrz, inwestorom, miłośnikom designu oraz wszystkim osobom zainteresowanym ekologicznymi materiałami wykończeniowymi i ideą zrównoważonego budownictwa.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Program wydarzenia:

10.00 Otwarcie showroomu, kawa na start i rozmowy z gośćmi.

11.00-11.30 Prezentacja, Co to jest Marmoleum i dlaczego to najbardziej ekologiczna wykładzina na świecie? Ewa Korbel, Sales Promotion Manager Forbo Flooring Polska.

11.30-12.00 Prezentacja najnowszej kolekcji Marmoleum Marbled, Jakub Kuszewski Country Manager Forbo Flooring Polska.

12.00 -12.45 Panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości. Prowadzi Agnieszka Kalinowska-Sołtys Członek Zarządu APA Wojciechowski Architekci, Członek Zarządu Głównego SARP.

13.00 -17.00 Doradztwo w zakresie doboru podłogi we wnętrzach obiektowych i rozmowy w kuluarach.

17.00 Podziękowanie i pożegnanie.

msd
marmo1
marmo2
sdf
sdg
gf
vvn
 • Info_pras_marmo_open_day

  Informacja prasowa
  Marmoleum Open Day

 • Zapro_marmo_open_day

  Zaproszenie
  Marmoleum Open Day

Forbo Marmoleum z nagrodą PLGBC Green Building Awards 2018!

Naturalna wykładzina Marmoleum uznana została za najbardziej zrównoważony produkt związany z szeroko pojętym budownictwem roku 2018.

ff

W dniu 4 października 2018 w Centrum Praskim Koneser w Warszawie odbyła się 8. edycja PLGBC Green Building
Symposium, które uznane jest za największe i najbardziej inspirujące wydarzenie branży zielonego budownictwa w Polsce. Sympozjum towarzyszyła Gala PLGBC Green Building Awards 2018, czyli wyróżnienie najlepszych zielonych budynków, wnętrz i produktów w Polsce.

Nagrodę PLGBC Green Building Awards 2018 w kategorii najbardziej ekologiczny produkt roku i tytuł ‘Green Product of the Year 2018’ zdobyła naturalna wykładzina Forbo Marmoleum. Przedstawiciel jury, dr inż. arch. Aleksandra Witeczek z Politechniki Śląskiej, uzasadnia wybór:

‘ Jury postanowiło przyznać nagrodę firmie Forbo Flooring za produkt Marmoleum – naturalną, ekologiczną wykładzinę podłogową. Produkt ten aż w 97% składa się z surowców naturalnych, z których 70% to surowce szybko odnawialne, a prawie połowa to recyklaty. Olej lniany z ziaren lnu, włókno z łodyg juty, żywica z drzew sosnowych i wiele innych naturalnych substancji składają się na produkt nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim wyjątkowy pod względem ekologicznym. ‘

Nagrodę w imieniu Forbo odebrał Jakub Kuszewski, Country Manager Forbo Flooring Polska, który wygłosił następujące przemówienie:

Kuba

‘ Jesteśmy dumni, że wykładzina Marmoleum zyskała prestiżową nagrodę PLGBC Green Building Awards 2018. Mamy nadzieję, że to wyróżnienie przyczyni się do popularyzacji linoleum w Polsce. Linoleum współcześnie potrafi zachwycić designem, szeroką
kolorystyką, intensywnością barw, a jednocześnie właściwościami nieporównywalnymi do żadnej innej wykładziny na świecie. ’

Firma Forbo Flooring jest największym na świecie
producentem wykładzin linoleum (ponad 30 milionów m2 rocznie) i popularyzuje ten produkt na całym świecie. Forbo Flooring Polska jest aktywnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, które od 10 lat wspiera sektor budownictwa w Polsce poprzez rozwijanie procesu projektowania, budowania i użytkowania budynków w oparciu o elementy zrównoważonego rozwoju.

asd
 • Marmoleum Nagroda PLGBC

  informacja prasowa
  PDF

Forbo wspiera polskich pszczelarzy

Forbo wspiera polskich pszczelarzy

Masowe ginięcie pszczół to bardzo poważny problem współczesnego świata. Chemizacja rolnictwa oraz zanieczyszczenia środowiska mają wpływ na drastyczny spadek ich populacji. Forbo z dumą wspiera polskich pszczelarzy oraz naturalne hodowle prowadzone z pasją.

miodek forbo

Pszczoły, oprócz produkcji miodu, pełnią bardzo ważną rolę w gospodarce człowieka. Wiele gatunków roślin uprawnych do wydania plonu nasion lub owoców wymaga zapylenia przez owady. Szacunkowo na 100 gatunków roślin aż 70 jest zapylanych przez pszczoły. Wyginięcie pszczół doprowadzić więc może do zniknięcia większości owoców i warzyw! Spowodowałoby to przerwanie łańcucha pokarmowego dla niektórych zwierząt i owadów. Co za tym idzie, dla kolejnych zwierząt zabrakłoby pokarmu, a stąd prostą drogą dla człowieka w pewnym momencie zabraknie pożywienia.

W USA przemysłowe hodowle doprowadziły do masowego wymierania pszczół. Winą za to obarczane są pestycydy. W Chinach wymarcie pszczół doprowadziło do tego, że ludzie muszą zapylać rośliny ręcznie. W Polsce nie ma, na szczęście, przemysłowych hodowli na taką skalę, ale nieprzemyślane opryski pół uprawnych zdarzają się nader często.

Co możemy zrobić, aby uratować pszczoły? Liczą się nawet drobne działania. Warto kupować produkty z gospodarstw ekologicznych lub przydomowych pasiek, w których nie stosuje się szkodliwych dla pszczół pestycydów a pszczoły hodowane są z pasji, nie dla zysku. Oddział Forbo Flooring w Polsce wspiera naturalne hodowle prowadzone z pasją. Posiadamy hobbystyczne pasieki prowadzone przez Krzysztofa Tokajuka i Sylwestra Morusia - pracowników Forbo. Pasieki położone są na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego (15 uli) oraz Doliny Rzeki Pilicy (8 uli).

miodek_forbo

Krzysztof Tokajuk: "Pszczelarz polski to przeważnie pasjonat kochający pszczoły. Włożona praca i nakłady finansowe nie mają znaczenia. A pszczoły to dopiero początek. Jak już je masz to zaczynasz zwracać uwagę na to, co rośnie w okolicy pasieki. Obserwujesz całoroczną wegetację i kwitnienie roślin. Jeśli czegoś brakuje to sadzisz. Sadzisz kwiaty, krzewy kwitnące, drzewa: na ugorach, przy rowach, na miedzach. Osobiście noszę po kieszeniach nasiona i w trakcie spaceru rozrzucam gdzie się da. Okolica mojej pasieki jest coraz piękniejsza."

miodek forbo

Z naszej pasieki powstał miód, którym dzielimy się z naszymi klientami. W czasach przemysłowego wytwarzania miodu i dehumanizacji hodowli dbamy o to, by pszczoły hodowane przez nas prawidłowo się rozwijały, a miód tworzony przez nie był prawdziwym darem natury. Forbo od lat podąża drogą zrównoważonego rozwoju. Koncentrujemy się na naturalnym środowisku DZISIAJ, oraz na jego wpływie na zdrowie każdego człowieka. Z dumą wspieramy polskich pszczelarzy i naturalne hodowle prowadzone z pasją.

miodek forbo
 • Miodek

  Forbo wspiera polskich pszczelarzy
  DOCX

 • miodek

  Forbo wspiera polskich pszczelarzy
  PDF

Fuori Salone

Targi Meblarskie Fuori Salone

W dniach 17-22 kwietnia 2018r. podczas Targów Meblarskich ‘Fuori Salone’ w Mediolanie Forbo Flooring Systems przedpremierowo zaprezentuje 3 nowe kolekcje wykładzin: Flotex by Starck, Marmoleum Splash oraz Fabscrap.
Forbo Flooring obecne będzie na wydarzeniu CAVALLERISPAZIODANZA w dzielnicy Brera, Via Palermo 1, Mediolan, Włochy.

Flotex by Starck
 • Forbo Flooring na targach Fuori Salone 2018.pdf

  Plik do pobrania
  PDF

Showroom Forbo w Hali Koszyki

Forbo Flooring Polska otwiera showroom w Hali Koszyki

W listopadzie b.r. Forbo Flooring - producent wykładzin obiektowych – otwiera pierwszy w Polsce showroom, w którym zaprezentowane zostaną nowe kolekcje oraz inspirujące aranżacje podłogowe do każdego wnętrza.

koszyki
koszyki
koszyki
koszyki
koszyki
koszyki
koszyki

Forbo Flooring otwiera showroom w Hali Koszyki

 • Forbo Flooring otwiera showroom w Hali Koszyki

  Forbo Flooring otwiera showroom w Hali Koszyki
  Pobierz (PDF)

Nowy raport środowiskowy Forbo Flooring

Nowy raport środowiskowy Forbo Flooring

Forbo Flooring, producent wykładzin podłogowych, publikuje kolejny, piąty już raport środowiskowy, opracowany zgodnie z międzynarodowymi standardami raportowania GRI.
Raport stanowi przejrzyste i czytelne podsumowanie gospodarczych, społecznych i środowiskowych działań Forbo w 2016 roku.

Forbo raport srodowiskowy

Pobierz broszurę

 • Raport środowiskowy Forbo Flooring Systems 2016

  Raport środowiskowy Forbo Flooring Systems 2016
  Pobierz (plik PDF)

 • Raport środowiskowy Forbo Flooring

  Raport środowiskowy Forbo Flooring
  Pobierz (PDF)

Marmoleum Cocoa oraz Marmoleum Slate z prestiżowymi nagrodami

Marmoleum Cocoa oraz Marmoleum Slate z prestiżowymi nagrodami iF Design oraz Red Dot 2017!

Marmoleum Cocoa i Marmoleum Slate nagrodzone iF Design oraz Red Dot Award 2017
Marmoleum Cocoa i Marmoleum Slate nagrodzone iF Design oraz Red Dot Award 2017

Nowa kolekcja wykładzin z dodatkiem łusek kakaowca - Marmoleum Cocoa uzyskała dwie najważniejsze nagrody w dziedzinie projektowania: iF Design Award oraz Red Dot Award. Obok Marmoleum Cocoa nagrodę Red Dot Award 2017 otrzymała również kolekcja wykładzin inspirowana strukturą kamienia - Marmoleum Slate.

iF Design Award to jeden z najbardziej liczących się na świecie konkursów w dziedzinie designu. Od ponad 65 lat certyfikat iF uznawany jest jako znak doskonałości projektowej. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 5575 zgłoszeń z 59 krajów. Wykładzina Marmoleum Cocoa doceniona została za wyróżniający się design, najwyższą jakość, użyteczność oraz produkcję zgodną ze zrównoważonym rozwojem.

Marmoleum_Slate shop
Solid cocoa
Solid Slate E3725
Solid_cocoa 3584

Pliki do pobrania

 • Marmoleum Cocoa i Marmoleum Slate nagrodzone iF Design oraz Red Dot Award 2017

  Informacja Prasowa
  Plik do pobrania
  PDF

Forbo na targach Salone del Mobile 2017!

Forbo na targach Salone del Mobile 2017!

Forbo Flooring Systems zaprezentowało najnowsze kolekcje wykładzin na targach Salone del Mobile. Marmoleum Cocoa, Flotex Tibor, Allura – to tylko niektóre nowości, które można było zobaczyć na stoisku Forbo na Zone Tortona w Mediolanie.

W dniach 4-9 kwietnia 2017r. w Mediolanie po raz 56. odbyły się Międzynarodowe Targi Meblowe Salone del Mobile. Forbo Flooring, wspólnie z producentami mebli Brothers and Sons Furniture oraz Extremis, przygotowało stoisko zlokalizowane w centralnej części na Via Savona 35. W centrum stoiska umieszczono przyciągającą uwagę konstrukcję w kształcie drzewa utworzoną z krzeseł zdobionych okładziną meblową z nowej kolekcji Furniture Linoleum. Konstrukcja podkreślać miała naturalny charakter linoleum oraz produkcję zgodną ze zrównoważonym rozwojem.

Salone del Mobile 2017
Salone del Mobile 2017
Salone del Mobile 2017
Salone del Mobile 2017
Salone del Mobile 2017
Salone del Mobile 2017
Salone del Mobile 2017
Salone del Mobile 2017
Salone del Mobile 2017
 • Forbo Flooring Systems na targach Salone del Mobile

  Forbo na targach Salone del Mobile 2017!
  Plik PDF

Nowa kolekcja LVT już dostępna

Nowa, szersza oferta LVT Allura już dostępna!

Forbo Flooring wprowadziło na rynek nową kolekcję płytek i paneli LVT Allura dostępnych w ponad 100 różnych wzorach oraz w kilku konstrukcjach do wyboru: w systemie bezklejowym typu ‘loose lay’, tradycyjnie klejonych do podłoża oraz w panelach z systemem łączenia typu ‘click’.

System podłogowy Allura jest dostępny na rynku od ponad 11 lat i jest to 4 odsłona tej popularnej kolekcji. Tym razem w ofercie Forbo znalazło się aż 5 różnych rozwiązań podłogowych: Allura Core, Allura Flex, Allura Click, Allura Multiformat oraz Allura Domestic do zastosowań domowych.

nowe wykładziny LVT
nowa allura
nowa allura
nowa allura
nowa allura
nowa allura
nowa allura
 • Nowa kolekcja LVT juz dostępna

  Nowa, szersza oferta LVT Allura już dostępna!
  Plk do pobrania PDF

Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU

Forbo Flooring Polska na targach BAU i DOMOTEX

W dniach 16-21 stycznia 2017r. w Monachium odbyły się Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU. Forbo Flooring uczestniczyło w wydarzeniu prezentując szereg nowości produktowych.

Forbo_Domotex-2017

fot. Jörg Schleicher, Hof

07_Messestand_Forbo_Bau2017_1452_H
09_Messestand_Forbo_Bau2017_1467
12_Messestand_Forbo_Bau2017_1491_H
18_Messestand_Forbo_Bau2017_1540_H

Dokumenty do pobrania

 • Forbo Flooring na targach BAU i DOMOTEX.pdf

  Forbo Flooring na targach BAU i DOMOTEX
  Plik PDF

Flotex Planks

Flotex Planks: trwałość, komfort i styl

Forbo Flooring wzbogaciło swoją ofertę wykładzin o nowe rozwiązanie: wykładzinę Flotex w formie paneli o wymiarze 100x25 cm. Kolekcja ta stanowić ma alternatywę do tradycyjnych płytek
dywanowych dostępnych na rynku.


W ramach kolekcji Flotex Planks znajdziemy 6 unikalnych wzorów w formacie paneli, które oferują fantastyczne wzornictwo.

flotex planks władzina posłogowa

wykładzina podłogowa flotex planks

Wykładziny podłogowe - flotex planks
 • Flotex Planks.pdf

  Flotex Planks - informacja prasowa
  Pobierz (PDF)

Synergia na podłodze

Synergia na podłodze

Na rynku pojawiło się gotowe rozwiązanie podłogowe do biur o nazwie Forbo Synergy. Jest to
skoordynowane kolorystycznie i wzorniczo połączenie płytek dywanowych w formie paneli oraz
LVT w systemie bezklejowym. Taka zintegrowana podłoga niesie za sobą bardzo wiele korzyści
zarówno dla architektów i projektantów, jak również inwestorów i instalatorów.

Synergy na podłodze

Synergy na podłodze

Synergy na podłodze

Synergy na podłodze

Synergy na podłodze
 • Synergia na podłodze.pdf

  informacja prasowa
  Pobierz (PDF)

Forbo Flooring Polska współpracuje z KIGS

Forbo Flooring Polska współpracuje z KIGS

Lider w produkcji wykładzin obiektowych – firma Forbo Flooring Polska - zawarła porozumienie o partnerstwie z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej.
Celem Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej jest wspieranie wszelkich działań na rzecz gospodarki senioralnej oraz rozwój współpracy między interesariuszami: organami administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorcami, ośrodkami badań społecznych i organizacjami seniorów.
KIGS realizuje również projekty z obszaru usług i dóbr wytwarzanych celem zaspokojenia potrzeb osób
starszych.

kigs
 • Forbo Flooring Polska współpracuje z KIGS.pdf

  informacja prasowa
  Pobierz (PDF)

Marmoleum Striato z prestiżową nagrodą iF Design Award 2016!

Nowa kolekcja o linearnym wzorze - Marmoleum Striato nagrodzona została nagrodą iF Design Award. iF Design Award to jeden z najbardziej liczących się na świecie konkursów w dziedzinie designu. Od ponad 60 lat certyfikat iF uznawany jest jako znak doskonałości projektowej.

Marmoleum Striato to jedna z czterech głównych kolekcji wykładzin linoleum o nazwie Marmoleum produkowanych przez firmę Forbo Flooring Systems.
Inspiracją do stworzenia nowej kolekcji był linearny wzór Striato z 1950 roku, który w nieco odświeżonym wydaniu wspaniale prezentuje się również we współczesnych wnętrzach.

striato awards

Charakterystyczny kierunkowy wzór jest naturalną konsekwencją tworzenia linoleum podczas pierwotnego procesu kalandrowania granulatu. Marmoleum Striato dodaje podłodze charakteru i wyrazistości, a do tego jest produktem całkowicie naturalnym. Natura jest inspiracją do tworzenia cieplejszych i bardziej zachęcających tonacji oraz zestawień.

Marmoleum Striato

W ramach Marmoleum Striato znajdziemy 3 nowe kolekcje:
 Colour - bogate spektrum kolorystyczne
 Original - subtelne, naturalne tonacje
 Textura - nowość! linearny wzór z delikatnym tłoczeniem, który nadaje podłodze wyjątkowego charakteru.

Marmoleum Striato

Co roku w konkursie iF Design bierze udział kilka tysięcy firm z całego świata. W tej edycji produkty zostały wybrane spośród 5295 zgłoszeń z 53 krajów w kilkunastu kategoriach, a doceniane produkty wyróżniają innowacje techniczne na najwyższym poziomie.

Kolekcja dostępna od 1 kwietnia 2016r.

Marmoleum Striato

Marmoleum Striato

Marmoleum Striato

Marmoleum Striato

Marmoleum Striato
 • Marmoleum Striato nagrodzone iF Design Award.pdf

  Pobierz
  Informacja prasowa

Forbo Flooring Polska – oficjalnym partnerem SARP

Forbo Flooring Polska – oficjalnym partnerem SARP

Lider w produkcji wykładzin obiektowych – firma Forbo Flooring Polska - została oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP. Współpraca przewiduje wspieranie zadań statutowych Stowarzyszenia.

Celem SARP jest dbałość o jakość architektury i środowiska – zbudowanego oraz naturalnego – pojmowanych jako interes publiczny oraz tworzenie warunków dla rozwoju twórczości architektonicznej i jej ochrona. Cele te są zbieżne z działaniami jakie Forbo Flooring Polska realizuje od lat.

Forbo Flooring Polska od 20 lat współpracuje z architektami dostarczając produkty najwyższej jakości, łączące w sobie funkcjonalność, kolorystykę i wzornictwo. To jedyna firma na rynku, która oferuje tak bogate portfolio kompletnych pokryć podłogowych oraz produkty instalacyjne i pielęgnacyjne. Uzupełnieniem oferty jest doradztwo produktowe i wsparcie techniczne architektów w procesie realizacji.

Forbo Flooring Systems Logo

Informacja prasowa

 • Forbo Flooring Polska oficjalnym partnerem SARP.pdf

  Forbo Flooring Polska – oficjalnym partnerem SARP
  Pobierz