Vali oma riik

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

ESD- ja puhasruumide põrandakate

Colorex SD

Colorex SD on plaatidena pakutav staatilist elektrit hajutav homogeenne põrandakate, millel on alalised ESD-vastased omadused. Tänu tihedale hajutavate soonte võrgustikule liiguvad staatilised laengud hõlpsalt põranda kaudu maapinda. Colorex SD plaadid suudavad taluda kõige nõudlikumaid tingimusi ja pakkuda täiuslikku lahendust eriti tundlike alade jaoks nagu puhasruumid, ning nõudlikele tootmiskohtadele, näiteks elektroonika, bioteaduste ja töötleva tööstuse valdkonnas.

 • Colorex SD
 • Colorex SD
 • Colorex SD
 • Colorex SD Niagara
  Colorex SD

  Colorex SD

  Colorex SD on plaatidena pakutav staatilist elektrit hajutav homogeenne põrandakate, millel on alalised ESD-vastased omadused. Tänu tihedale hajutavate soonte võrgustikule liiguvad staatilised laengud hõlpsalt põranda kaudu maapinda. Colorex SD plaadid suudavad taluda kõige nõudlikumaid tingimusi ja pakkuda täiuslikku lahendust eriti tundlike alade jaoks nagu puhasruumid, ning nõudlikele tootmiskohtadele, näiteks elektroonika, bioteaduste ja töötleva tööstuse valdkonnas.

 • Colorex Signal 150237 Amazonas
  Colorex Signal

  Colorex Signal

  Colorex Signal Glow (EC 250299) pakub pimedas valgusefekti, mis sobib suurepäraselt põrandale tähistuse lisamiseks, näiteks avariiväljapääsude ja evakuatsiooniteede näitamiseks. Kuna inimsilm on kõige tundlikum rohelise valguse suhtes (see tundub eredam), hakkab Colorex Signal Glow pimedas roheliselt heledama.

Teave Colorex SD

Colorex SD staatilist elektrit hajutavad plaadid

Colorex SD võimaldab ohutut elektrostaatilist lahendust läbi kogu plaadi paksuse mustade elektrit juhtivate soonte kaudu.

Omadused
Alaliselt staatilist elektrit hajutav

Kirjeldus
Alaliselt staatilist elektrit hajutav põrandakate. Plaadid on omavahel ühendatud elektrit juhtiva liimainega ja maandatud vaskriba kaudu.

Kasutusalad
Uued laboriruumid, puhasruumid, farmaatsialaborid, tootmiskohad, serveriruumid, andmekeskused ja operatsioonisaalid.

Colorex product construction

Pildid

Colorex EC pildid

Paigaldus

Paigaldus

Colorexil on mitu paigaldusvõimalust.
1. Colorexi liimimine põrandale.
2. Colorex tõstetud põrandapaneeli peal.
3. Colorex lahtiselt laotud plaatidena.

Kogu lisateabe saamiseks klõpsake „lugege veel”.

1. Colorexi liimimine põrandale
Colorexi saab paigaldada betoonist aluspõrandale. Seda tehakse sageli kõigepealt juhtiva krundi ning seejärel vasklindi ja juhtiva liimi kandmisega. Kui Colorex on peale pandud, juhib vasklint elektrilised laengud maasse, millega see on ühendatud. Kui juhtivus ei ole vajalik, kasutatakse tavalist krunti ja liimainet. Betoonile paigaldatud Colorex võib taluda raskeid koormusi, näiteks kahveltõstukit, põrandat kahjustamata. ESD alade plaatide kokkukeevitamine on valikuline, kuid puhasruumides on see nõutud. Sel puhul on hea teada, et kuna Colorexi plaadid ei tõmbu kokku, ei lähe õigesti tehtud keevitus kunagi lahti.
2. Colorex tõstetud põrandapaneeli peal
Sageli pannakse Colorex puhasruumides või andmekeskustes kasutatavate tõstetud põrandapaneelide peale. Tänu Colorexi tugevusele ja erakordsetele omadustele võivad tõstetud põranda valmistajad teha Colorexiga igasuguseid kasutusalast tulenevaid võimalikke ehitusi. Kuivõrd Colorexil on ülimalt väike emissioon ja suur tihedus, võib seda augustada õhuvoolu süsteemide jaoks, mida sageli kasutatakse koos tõstetud põrandatega. Suure liikumiskoormuse taluvus ja parandamisvõimalus välimuse halvenemiseta tõstavad Colorexi kõikide muude alternatiivide hulgast esile.
3. Colorex lahtiselt laotud plaatidena
Colorex Plus on väga vastupidav lahtiselt laotavatest plaatidest koosnev põrandakattesüsteem kõigi nende alade jaoks, kus kulukad ettevalmistustööd ja seisuajad on lihtsalt välistatud. Eritöötlus või ettevalmistus ei ole vajalik, kui põrand on rõhtne. Colorex Plus on paigaldatav hetketegevusi katkestamata või häirimata ja on kohe kasutatav. Colorex Plusi kärgjas alusstruktuur võib kasutuse ajal isegi vajaduse korral niiskust ventileerida. Colorex Plusi plaadid ühendatakse omavahel ainulaadse kalasabasüsteemi abil, mis jääb pinna alla peitu ning nende tõelisel Colorexi pinnal on järeleproovitud omadused ja eelised. Colorex Plus on kättesaadav väga vastupidava elektrit juhtiva (EC) variandina. Tellimuse alusel saab seda ka staatilisi laenguid hajutava (SD) variandina. Lisaks on mittejuhtivate paigalduste jaoks olemas ka antistaatiline variant. Peale selle võib koostatud süsteemi katta libisemiskindla plaadiga, mille saab ühendada kõikide suure koormusega alade Colorex Plusi tüüpi plaatidega. Koos Colorex Plusiga saab kasutada selleks välja töötatud kaldpindu ja liiste, et leida iga olukorra jaoks täiuslik lahendus. Isegi kahveltõstukid ei ole Colorex Plusi jaoks mingi probleem.
Pakume allalaadimiseks mitmeid paigaldusjuhiseid.

Installation

Normid & sertifikaadid

Normid ja sertifikaadid

Meie klientide parima ohutuse nimel mõõdame ja salvestame kõikide tootepartiide juhtivuse. Selle kvaliteedijuhtimistoimingu alusel koostame mõõtetulemuste aruande, kus on näidatud iga partii juhtivusväärtuste hajuvus. Need aruanded on klientide jaoks tellimisel kättesaadavad.

Colorex SD/EC ühtlane struktuur koos tiheda juhtivate voolujuhtide võrgustikuga on eluaegse juhtivuse garantii. Juhtivus on püsiv ega sõltu õhuniiskusest või temperatuuritingimustest.
Koos asjakohaste ESD jalatsitega on Colorex EC täielikult kooskõlas standardites IEC 61340-5-1 ja ANSI/ESD S20.20 ESD kaitstud aladel (EPA) inimeste maandamise kohta kehtestatud nõuetega.

- Süsteemi inimene/jalats/põrandasüsteem takistus < 35 MΩ
- Keha pinge < 100 V

Fraunhofer logo

Toote projekteerimine

Toote projekteerimine

Me valmistame plaate selleks, et tagada püsivad ja heas omadused ning kõrvaldada eluohtlikke probleeme, nagu emissioon, kokkutõmbumine või juhtivate omaduste vähenemine. Plaate saab paigaldada palju kiiremini ja lihtsamalt ning vähemate jäätmetega kui lehti, eriti väikestes ja keskmistes või ebakorrapärase kujuga ruumides.
Colorex pakub kõiki tavaliselt ESD lehtedest toodetega seostatavaid omadusi koos ülalnimetatud lisaeelistega, mida annab paigaldus plaatidena. ESD lehtedest tooted vajavad suuremat plastifikaatorisisaldust, mis võib põhjustada emissiooni. Seevastu Colorexi plaatidel on väga väike plastifikaatorisisaldus ja seetõttu väga väike emissioon.

Colorexi ehitus:
1. Vasklint
2. Juhtiv liim
3. Aluspõrand
4. Juhtivad juhid

Colorex construction

Teabetrükis

Teabetrükis

Colorex teabetrükis:
Tehnilised andmed

Colorex technical specifications table

NCS & LRV

Colorex SD | EC NCS & LRV

Laadige siit alla Colorex SD | EC LRV & NCS dokument

Valguspeegeldustegur
Arhitektuuris on valguspeegeldustegur (Light Reflectance Value, LRV) nähtava ja kasutatava valguse määr protsentides, mis peegeldub pinnalt, kui seda valgustab mõni valgusallikas. Valguspeegeldustegur võib mõjutada mitmesuguseid otsuseid selle kohta, millist värvitooni valida. Värvitooni ligikaudne valguspeegeldustegur näitab nähtava valguse hulka, mida see värv peegeldab. Musta valguspeegeldustegur on 0% ja kogu valgus neeldub selles. Valge valguspeegeldustegur on 100% ja see hoiab hoone valge ning jahedana. See on seotud ka elektri kasutamisega, sest heledamad värvitoonid vajavad vähem valgust, mis on otsene keskkonna säästmine. Kõik Forbo tooted kannavad valguspeegeldustegurit. Selle võib leida pealispinna suurenduse kõrval olevast tekstist.


NCS-i kood
NCS-i värvikood (Natural Colour System, loomulik värvisüsteem) kirjeldab iga materjali värvitooni. Numbriliste värvikoodide, nn NCS-i määratluste abil (nagu NCS S 1080-Y70R) saab täpselt kirjeldada igat värvitooni. Kogu värviruumi esindamiseks on NCS määratlenud 1950 standardvärvitooni värviruumi iga kümnenda astme juures. Iga värvikoodi värvinäidis on visuaalselt identne iga teise sama värvikoodiga värvinäidisega, olgu see standardvärvitoon või mõni värv nende 1950 standardvärvitooni vahel. Sel viisil saate leida põrandakatte värvitooni, mis sobib kokku teiste ruumis asuvate värviliste objektidega.

Loomulik värvisüsteem NCS töötati välja selleks, et kindlaks määrata värvi väärtus, selle intensiivsus ja toon mingi toote jaoks. NCS-i mõõtesüsteemi kasutamisel on värvid ja värvirühmad sõltumata kasutatavast materjalist alati määratletavad ning sobitatavad. Sel viisil saab kindlaks määrata värvikoordinaadid hoone interjööri erinevatele aspektidele. Kõik Forbo tooted kannavad NCS-i koodi. Selle võib leida pealispinna suurenduse kõrval olevast tekstist ja meie allalaadimiskeskusest.

Sphera SD | EC NCS & LRV