Vali oma riik

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

ESD- ja puhasruumide põrandakate

ESD- ja puhasruumide põrandakate

Hoidke keskkond kontrolli all. Forbo Flooring Systems on rahvusvaheline turuliider, kellel on ESD- ja puhasruumi põrandakatete valdkonnas rikkalikult kogemusi. Pakume mitmeid põrandakattelahendusi, mis vastavad ka kõige nõudlikumate ja elutähtsamate kontrollitud keskkondade nõuetele, nagu äärmiselt tundlik puhasruumiala, nõudlik tootmiskoht või hügieeniline tervishoiuasutus. Oleme koondanud oma ESD- ja puhasruumi lahendused tootevalikusse Under Control. Pakume erinevaid tootesarju plaatide (Colorex) ja lehtmaterjalina (Sphera SD|EC, Marmoleum Ohmex), millest igaühel on eriomased toimivusnäitajad.

 • ESD- ja puhasruumide põrandakate
 • ESD- ja puhasruumide põrandakate
 • ESD- ja puhasruumide põrandakate
 • ESD- ja puhasruumide põrandakate
 • ESD- ja puhasruumide põrandakate
 • Colorex SD 150204 semicon
  Colorex EC

  Colorex EC

  Colorex EC on plaatidena pakutav elektrit juhtivate omadustega põrandakate, millel on alalised ESD-vastased omadused. Tänu tihedale elektrit juhtivate soonte võrgustikule liiguvad staatilised laengud hõlpsalt põranda kaudu maapinda. Colorex EC plaadid suudavad taluda kõige nõudlikumaid tingimusi ja pakkuda sobivat lahendust eriti tundlike alade jaoks nagu puhasruumid, ning nõudlikele tootmiskohtadele, näiteks elektroonika, bioteaduste ja töötleva tööstuse valdkonnas.

 • Colorex SD 150201 everest
  Colorex SD

  Colorex SD

  Colorex SD on plaatidena pakutav staatilist elektrit hajutav homogeenne põrandakate, millel on alalised ESD-vastased omadused. Tänu tihedale hajutavate soonte võrgustikule liiguvad staatilised laengud hõlpsalt põranda kaudu maapinda. Colorex SD plaadid suudavad taluda kõige nõudlikumaid tingimusi ja pakkuda täiuslikku lahendust eriti tundlike alade jaoks nagu puhasruumid, ning nõudlikele tootmiskohtadele, näiteks elektroonika, bioteaduste ja töötleva tööstuse valdkonnas.

 • Colorex SD 150207 quartz
  Colorex Plus

  Colorex Plus

  Colorex Plus on väga vastupidav liimivabadest plaatidest koosnev põrandakattesüsteem kõigi kasutusalade jaoks, kus aluspõranda kulukas ettevalmistamine või tööseisak tekitaks probleeme. Colorex Plusi saab paigaldada põhitegevust segamata ja seda saab kasutada kohe pärast paigaldamist, isegi kahveltõstukiga. Colorex Plus on saadaval staatilist elektrit juhtiva (EC), põhi- ja libisemiskindla (R10) variandina.

 • Sphera EC 450007 grey sky
  Sphera EC

  Sphera EC

  Sphera EC on Forbo elektrit juhtivate omadustega homogeensete vinüülpõrandakatete kollektsioon, mis on saadaval rullmaterjalina. Kollektsioon on välja töötatud spetsiaalselt elektrostaatiliste laengute ja osakeste kontrollimiseks kõige tundlikumates keskkondades, nagu farmaatsia-, meditsiinitehnoloogia- ja tervishoiuasutustes. Sphera EC tagab parimad hügieenilised omadused ja hoiab elektrostaatilised laengud pidevalt kontrolli all.

 • Sphera SD 550000 white | SD 550036 water
  Sphera SD

  Sphera SD

  Sphera SD on Forbo elektrit juhtivate omadustega homogeensete vinüülpõrandakatete kollektsioon, mis on saadaval rullmaterjalina. Kollektsioon on välja töötatud spetsiaalselt elektrostaatiliste laengute ja osakeste kontrollimiseks kõige tundlikumates keskkondades, nagu farmaatsia-, meditsiinitehnoloogia- ja tervishoiuasutustes. Sphera SD tagab parimad hügieenilised omadused ja hoiab elektrostaatilised laengud pidevalt kontrolli all.

 • Marmoleum Ohmex conductive flooring
  Marmoleum Ohmex

  Marmoleum Ohmex

  Marmoleum Ohmex on linoleumpõrandakate, mis vastab suurema elektrijuhtivuse nõuetele. Selle elektritakistust on suurendatud < 1–108 Ω tasemeni (standardi EN 1081 kohaselt).

  See tagab inimeste ohutuse ja kaitseb staatilise elektri suhtes tundlikke seadmeid, näiteks arvuteid ja muid elektroonikaseadmeid.

 • Onyx Impact_Sphera
  Seinakate Onyx Impact

  Seinakate Onyx Impact

  Onyx Impact on vastupidav vinüülseinakate, mis sobib täiuslikult kasutamiseks sellistes ärirajatistes, kus on ülitähtis tagada saaste- ja infektsioonitõrje, näiteks bioteaduste valdkonnas, tervishoiuasutustes, hoolde- ja vanadekodudes.

Teave sarja Under Control kohta

Hoidke keskkond kontrolli all

Forbo Flooring Systems pakub mitmesuguseid ESD- ja puhasruumi põrandakattelahendusi, mis suudavad täita kontrollitud keskkondade rangeimaid nõudeid.

Näiteks kriitilise tähtsusega tööstuskeskkonnas, kus elektrostaatilised lahendused võivad põhjustada ulatuslikku kahju, võib püsivate ESD-vastaste omadustega põrandakate aidata vältida tootetõrgetest, töötlemisprobleemidest, seadmete talitlushäiretest või hügieeniprobleemidest tingitud kulutusi.

Põrandakatte abil saab ära hoida soovimatut elektrostaatilise laengu kogunemist ja elektrostaatilist lahendust. Samuti saab põrandakate aidata hoida kontrollitud keskkonda puhtana, piirates põrandakattelt lähtuvat osakeste ja lenduvate orgaaniliste ühendite heidet.

ESD- ja puhasruumi põrandakattelahendusel võib olla oma osa ka ohutu keskkonna tagamisel tundlikes tervishoiuasutustes ja -piirkondades. Elektrostaatilised lahendused võivad olla ebameeldivad nii patsiendile kui ka töötajatele ning staatiline laeng võib tundlikke meditsiiniseadmeid kahjustada.

Vaja on lahendust, mis kaitseks inimesi ja seadmeid tõhusalt staatilise elektriga seotud nähtuste vastu. Tervis ja hügieen on elutähtsad. Seega on vaja vastupidavat, määrdumiskindlat, väga stabiilset ja täkkekindlat põrandakattelahendust.

Kõik Forbo kollektsioonid, mis pakuvad lahendust kõige nõudlikumate kontrollitud keskkondade jaoks, on koondatud ühte tootevalikusse, Forbo sarja Under Control, mille nimi viitab kliendi jaoks olulisele: tagada, et keskkonnas oleks kõik kontrolli all. Sinna kuuluvad järgmised kollektsioonid:

• Colorex SD | EC | Plus (plaadid)
• Sphera SD | EC (lehtmaterjal)
• Marmoleum Ohmex (lehtmaterjal)

Colorex SD150201 & SD150265

Teave Colorexi plaatide kohta

Teave Colorexi plaatide kohta

Colorex on plaatidena pakutav kõrgtehnoloogiline põrandakattesüsteem, mis on välja töötatud spetsiaalselt kontrollitud keskkondade jaoks nagu pooljuhitööstus, bioteadused ja töötlev tööstus, puhasruumid ning tundlikud alad tervishoiukeskkondades. Meie Colorexi plaatide sarjad pakuvad ESD, osakeste ja niiskuse kontrolli all hoidmist või mõnd nende omaduste kombinatsiooni ning rasketesse kasutustingimustesse sobivaid lahendusi, mis vastavad rangeimatele nõudmistele.

Colorexi plaate on saadaval erineva elektrijuhtivuse ja ehitusega. Pakume Colorex EC alaliselt elektrit juhtivaid plaate, Colorex SD alaliselt staatilist energiat hajutavaid plaate ning Colorex Plusi lahtiselt maha laotavaid plaate.

Colorex ei ole üksnes eesrindlik tehniline lahendus, vaid ka esteetiliselt meeldiv. Need plaadid rikastavad igasugust äriinterjööri alates tööstusruumidest kuni tervishoiuasutusteni.

Colorexi eelised:

• See tehnoloogia tagab alaliselt elektrit juhtiva põrandakatte, mis toimib optimaalselt kogu kasutuskestuse vältel, olenemata piirkonna niiskustasemest. Colorex vastab täielikult kõigile ESD-põrandakatteid käsitlevatele standarditele.

• Colorexi pinda saab täielikult taastada ja parandada, pikendades selle kasulikku tööiga.

• Colorexi plaatide väike plastifikaatorite sisaldus annab väga hea mõõtmepüsivuse ja hoiab ära kokkutõmbumise.

• Ühtlasi tagab väike plastifikaatorite sisaldus üliväikesed heitkogused ja gaasieralduse. Tänu sellele on Colorex puhasruumide jaoks õige valik. Colorex vastab täielikult kõigile puhasruumi standarditele. Seda on kinnitanud Fraunhoferi instituut.

• Colorexi tihe ülesehitus ja Colorexi Plusi lahtine paigaldussüsteem tagab väga hea vastupidavuse suurele koormusele, tehes sellest sarjast ideaalse lahenduse äri- ja tööstuskeskkondadesse.

• Colorex on saadaval plaatidena, mis on eeltingimus kasutamiseks tõstetud põrandatel, mida leidub paljudes ärikeskkondades, näiteks andmekeskustes ja serveriruumides.

• Sarjad Colorex Signal ja Colorex Signal Glow võimaldavad lisada ohutusmärgid ja suunaviidad.

• Et Colorex on üks turu usaldusväärseim kaubamärk, võite kindel olla, et Colorex vastab kõigile praegu nõutud standarditele ja normidele.

Colorex product construction

Teave Sphera SD|EC kohta

Hoidke ümbritsev keskkond kontrolli all

Forbo Sphera SD|EC kollektsioon koosneb kahest alamkollektsioonist: Sphera SD (staatilist elektrit hajutav) ja Sphera EC (staatilist elektrit juhtiv). Mõlemad põrandakatted on usaldusväärne lahendus kõige nõudlikumatesse kontrollitud keskkondadesse.

Sphera on toodetud Forbo uues, spetsiaalselt selleks otstarbeks ehitatud Euroopa tehases. See tähendab, et nutikate ja uuenduslike lahenduste loomisel on kasutatud uusimaid teadmisi ja tehnoloogiat, andes tulemuseks esmaklassilise põrandakatte.

Sphera SD|EC eelised
• Uuenduslik tootearendus ja hoolikalt kontrollitud tootmisprotsessid tagavad püsivalt elektrit juhtivate omadustega põrandalahenduse, mis vastab kõigile elektrostaatilisi laenguid kontrollivate põrandakatete standarditele.

• Põrandakatte optimaalne toimivus säilib kogu selle kasutuskestuse jooksul, olenemata keskkonnatingimustest (nt niiskustasemest).

• Sphera SD|EC aitab kaasa tervisliku sisekliima loomisele, sest selle tootmisel ei ole kasutatud ftalaate ja see on väikese saasteainete heitkogusega.

• Sphera SD|EC ainulaadne SMART-viimistlus kaitseb plekkide ja kriimustuste eest ning tagab vastupidava ja hügieenilise lahenduse.

• Tänu elektrit juhtivale aluskihile ei ole materjali all vaja kasutada elektrit juhtivat liimi, kinnitada tuleb vaid vasklint. See vähendab paigalduskulusid ja paigaldusvigade ohtu.

• Sphera SD|EC tootmisel ei tekitata jäätmeid, seega on see tõhus ja säästlik.

Sphera ESD product construction EC 450008 silver grey SD 550008 silver grey

Teave Marmoleum Ohmexi kohta

Teave Marmoleum Ohmexi kohta

Marmoleum Ohmex on elektrit juhtiv linoleumpõrandakate, milles on ühendatud ülihea kestlikkus ja suurem elektritakistus (< 1–108 Ω (standardi EN 1081 kohaselt)).

See tagab inimeste ohutuse ja kaitseb staatilise elektri suhtes tundlikke seadmeid, näiteks arvuteid ja muid elektroonikaseadmeid.

Marmoleum Ohmex on valmistatud looduslikust toorainest, tänu millele on see väga kestlik elektrit juhtiv põrandakate.

Marmoleum Ohmex Heinz Nixdorf Museumforum

Kus mida kasutada?

Valige õige ESD-põrandakattelahendus

ESD-põrandakattelahendused on välja töötatud kasutamiseks sellistes sektorites nagu elektroonika, ravimitööstus, tervishoid, andmekeskused ja serveriruumid.

Laadige siit alla skeem, kust leiate, milline on teie kasutusala jaoks õige Forbo ESD-põrandakattelahendus:
FORBO ESD-PÕRANDAKATTED: VALIGE ÕIGE LAHENDUS

Võite ka lugeda altpoolt kasutusalade kohta:

Colorex EC ja Sphera EC kasutusalad
ESD-rajatised, ISO standardi kohased puhasruumid, farmaatsialaborid, tootmiskohad ja operatsioonisaalid.

Colorex SD ja Sphera SD kasutusalad
Uued laboriruumid, ISO standardi kohased puhasruumid, farmaatsialaborid, tootmiskohad, serveriruumid, andmekeskused ja operatsioonisaalid.

Colorex Plus EC kasutusalad
ESD-rajatiste, ISO standardi kohaste puhasruumide, farmaatsialaborite ja tootmiskohtade renoveerimine. Sobib, kui probleemiks võib olla tööseisak, niisked põrandad või halva kvaliteediga aluspõrandad.

Colorex Plus R10 kasutusalad
Reljeefne pind annab suurema libisemiskindluse (R10) ning sobib ülihästi kohtadesse, kus on põranda saastumise risk, näiteks tootmiskohas (elektroonika, tootmine, bioteadused) pulbri või vee mahavoolamise tõttu.

Colorex Plus Basicu kasutusalad
Kauplused, kaubahallid, laohooned. Suure käidavuse tõttu põhjalikku igapäevast puhastamist nõudvad alad. Sobib, kui probleemiks võib olla tööseisak, niisked põrandad või halva kvaliteediga aluspõrandad.

Marmoleum Ohmexi kasutusalad
Sobib kasutamiseks tundlike seadmetega kohtades, näiteks arvuti- ja serveriruumides.

Colorex ESD & Cleanroom Flooring

Keskkond

Keskkond

Püüame pidevalt toota kestlikke põrandakattesüsteeme, mis looksid kõikjal parema keskkonna. Samas aitame hoolitseda looduskeskkonna eest, pühendudes säästvale arengule, vastutustundlikule tooraine hankimisele ja tootmisprotsessidele. Näiteks on meie kollektsioonid Colorex ja Sphera toodetud täielikult taastuvenergia abil ja kooskõlas REACH-määruse nõuetega.

Kuidas seda tehakse?
• Kogu meie ostetud elektrienergia pärineb taastuvatest loodusvaradest. See tähendab, et kõik meie vinüülkatte tootmiskohad, sealhulgas Colorexi ja Sphera tehased, on osa tõhusast keskkonnajuhtimissüsteemist ning vastavad ISO 14001 sertifitseerimise nõuetele.
• Sphera SD|EC on ftalaadivaba ja selle tootmisel ei tekitata jäätmeid.

Kuidas see toimib?
• Vähene plastifikaatorite sisaldus tagab väikese saasteainete heitkoguse ja gaasieralduse.

• Colorexi pinda saab täielikult parandada, pikendades toote kasulikku tööiga. Sügavad kriimustused, augud, põletuskohad ja muud pinnakahjustused saab kergesti ja tõhusalt parandada, jätmata jälgi ja mõjutamata põrandakatte algseid omadusi. See ehtne, täielikult parandatav pind on Colorexi ainulaadne omadus, mida ei paku ükski muu põrandakattesüsteem.

High performance