Vali oma riik

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Tootmine ja turustamine

CO2-neutraalne ja jäätmevaba tootmine

Avastamiseks kerige

ME TOODAME KESTLIKULT

Liiga paljudel põrandatel on CO2 jalajälg, seepärast on meie eesmärk valmistada põrandakatteid seda jätmata.

Me keskendume jäätmevaba tootmistsükli tulemusena valminud toodete loomisele, mis sisaldavad 25% rohkem ringlussevõetud materjale ning on disainist paigalduseni võimalikult keskkonnahoidlikud ja toodetud võimaluse korral täielikult taastuvenergia abil.

Theme 3 intro image

Looduslikud toormaterjalid

Ei rohepesule

Ringluspõhised valmislahendused

70% VÄIKSEM CO₂ HEIDE

Linoleumi tootmine

Assendelft (NL) ja Kirkaldy (UK)

Assendelftis (NL) toodame linoleumist põrandakatteid, teadetetahvlite materjale ja viimistlusmaterjale (kontori)mööbli tarbeks Kircaldy tehases valmistatakse linoleumist põrandakatteid, nt Marmoleum Modulari.
Meie linoleumimark Marmoleum on keskkonnahoiu seisukohast tõeliselt igihaljas. Selle põrandakatte tootmine on tegelikult toormest kliendini süsinikunegatiivne, sest see valmistatakse looduslikest toorainetest ning toodetakse nüüdisaegses ja tõhusas tootmiskeskkonnas, kus kasutatakse taastuvenergiat.

Meie linoleumitehastes taaskasutatakse enamikku linoleumijäätmeid Marmoleumist põrandakatete valmistamiseks. Teisi väärtuslikke jäätmevooge, nt džuudi ja mööblilinoleumitaguse paberi jäätmeid, pakutakse pooltele, kes valmistavad neist väärtuslikke ja sotsiaalselt vastutustundlikke tooteid. Samuti kogutakse paigaldusjäätmeid, mis lisatakse meie tootmisüksuste ringlussevõtusüsteemi. Need moodustavad Marmoleumis kasutatavast ringlussevõetud materjalist 43%.

Linoleumiribad kestlikkus 590x884

Vinüüli tootmine

Coevorden (NL), Reims (FR) ja Giubiasco (CH)

Meie vinüüli valmistatakse ülimoodsates ja energiatõhusates tootmistehastes. Coevordenis valmistatakse vinüüli elu- ja äripindade tarbeks. Reimsis asuv Forbo Sarlino arendab ja toodab akustilisi vinüülkatteid ning nõelvildist põrandakatteid. Meie Giubiasco tehas on spetsialiseerunud homogeensete vinüülplaatide (nt Allura Colour) tootmisele ja on üks maailma suurimaid ESD-põrandakatete tarnijaid.

Vinüülpõrandakatted kuuluvad mitmekülgsesse tootevalikusse, mille tehnilised ja säästvusomadused on aastate jooksul läbi teinud metamorfoosi. Peale ringmajanduseks valmis toodete pakkumise tähendab see ringlussevõetud või taaskasutatud materjalide ning nüüdisaegsete, enamasti veepõhiste lakkide ja värvide kasutamise suurendamist, vähendades ühtlasi toodete heitkogused nulli lähedale ja lõpetades ohtlike ainete kasutamise. Pakume müügiks täielikult ftalaadivabade vinüülpõrandakatete valikut.

vinüüli ringlussevõtt kestlikkus 590x886

Corali sissepääsu põrandakate

Krommenie (NL)

Forbo Flooring Coral Krommenies on tehas, kus me toodame Corali sissepääsuala tooteid. Hästi projekteeritud sissepääsuala põrand pole üksnes omaette säästev lahendus, vaid aitab kaasa ka kasutuskohaks oleva hoone säästvamaks muutmisele kogu hoone olelusringi vältel.

Meie sissepääsuala põrandakate suudab kinni pidada kuni 95% hoonesse sisse kantavast mustusest. Selliselt aitab sissepääsuala põrandakate kaitsta siseruumide omadusi, pikendada põrandakatte kasutusiga, vähendada koristus- ja hoolduskulu ning puhastusvahendite kasutamist. Me kasutame paljude Corali kollektsioonide jaoks vanadest kalavõrkudest ümber töötatud kiudu. Meie sissepääsuala põrandakatte Coral Welcome põhimik on valmistatud ringlussevõetud PET-pudelitest.

Kalavõrgust Coral kestlikkus 590x886

Tessera vaibaplaadid

Bamber Bridge (UK)

Bamber Bridge’is toodetakse taftitud vaibaplaatide kollektsiooni Tessera. Oma kõrgtehnoloogiliste masinatega oleme võimelised välja arendama ja tootma spetsiaalseid vaibaplaate, mida ei ole lihtne valmistada.

Tessera vaibaplaadid sisaldavad vähemalt 56% ringlussevõetud materjali (massiprotsent) ja on seega tööstusharu ühe suurima ringlussevõetud materjali sisaldusega vaibaplaadid. Mõni meie tootesari, nt Create Space 1, sisaldab ringlussevõetud materjali isegi 70% (massiprotsent).

Põranda kujundamise käigus loome juhuslikku paigutust võimaldavad plaadid nii, et suure kasutusega põrandaosad saab välja vahetada kogu kujundust mõjutamata. Katsetame ka kasutusea lõpu lahendusi, eriti selliseid, mis hõlmavad plaatide tekstiilkihi eraldamist aluskihilt.

Teressa vaibaplaadid kestlikkus 590x886

Flotexi flokeeritud põrandakate

Ripley (UK) ja Chateau Renault (FR)

Ripley tehases toodame Flotexi nailonist põrandakatte lehti ja plaate. 2001. aastal lõpetasime peaaegu täielikult prügilate kasutamise, paigaldades esimese omasuguse ümbertöötlustehase tarbijaeelsete jäätmete muutmiseks kõrgtehnoloogiliseks aluskihiks. Praegu töötleb see rajatis ligi 50 tonni jäätmeid nädalas.

Chateau Renault’ tehases toodame oma spetsiaalset Flotexi disainkollektsiooni ja tellimusel valmistatavaid põrandakattelahendusi. Chateau Renault’ tehasel on kaks digiprinterit, mis prindivad eritellimusel kujundusi valgele Flotexi lehele.

Flotex Flowerbed_digitrükk

KUIDAS ME EHITUSVALDKONNA PROBLEEMIDEGA TOIME