Vyberte svou zemi

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Udržitelná podlaha

Vytváříme lepší prostředí

Prozkoumejte níže

POHYBUJEME SE V KRUHU

abychom se posunuli vpřed

U společnosti Forbo Flooring Systems je důležitá akce, nejen sliby. Chceme být důvěryhodným partnerem, který poskytuje plnou transparentnost, pokud jde o řešení cirkulárních podlah a obnovitelné suroviny.
Je to o věcech, které děláme, nejen o věcech, které slibujeme.

Břožura

Tři pilíře našich ambicí

Obnovitelnost

Obnovitelné materiály jsou důležitou součástí plně cirkulární budoucnosti. To je důvod, proč pokračujeme ve zvyšování biologického obsahu v našem portfoliu.

Transparentnost

S hodnocením životního cyklu jako naším stálým vodítkem pro správné jednání pokračujeme ve vedení průmyslu směrem k novým ekologickým standardům. Zajistili jsme EPD ověřená třetí stranou a do všech našich EPD zařazujeme prohlášení o lidském a ekologickém zdraví.

Cirkularita

Pracujeme na vytváření produktů, u kterých pamatujeme na jejich konec – a děláme to během našeho procesu navrhování a výběru materiálů. Náš program Back to the Floor je aktivní na mnoha trzích a přispívá k opětovnému použití a recyklaci.

Udržitelný sortiment

Na výběr ze tří kategorií produktů

Vzhledem k našemu závazku k udržitelnosti má produktové portfolio Forbo Flooring Systems některá skutečně jedinečná udržitelná řešení.

1. Podlahové krytiny Marmoleum jsou uhlíkově neutrální, když opustí naši továrnu, bez kompenzací.

2. Naše vinylové podlahy jsou skutečně bezpečné a nabízejí skvělé možnosti instalace bez lepení, připravené na cirkulární hospodářství.

3. Naše textilní podlahy mají vysoké procento recyklovaného obsahu, zejména naše kobercové čtverce, které dosahují obsahu recyklátu minimálně 56% dle hmotnosti. Vstupní systémy Coral jsou vyrobeny z přízí Econyl získaných z opuštěných rybářských sítí.

Další informace o našem produktovém portfoliu získáte kliknutím na odkazy níže.

Vinyl flooring

Zjistěte, co děláme, abychom se stali nejudržitelnějším výrobcem podlah

JAK CIRKULUJEME DNES

Marmoleum - podlaha na přírodní bázi

Přečtěte si více

Vážený průměr naší řady Marmoleum v tloušťce 2,5 mm je CO2 neutrální (od vzniku po expedici) bez kompenzací. Spojuje ekologické hodnoty se současným designem a nabízí důležitý příspěvek k udržitelnému světu.

Vinyl - připraven na cirkulárnost

Přečtěte si více

Vinyly jsou součástí všestranných podlah, které lze stále více instalovat bez lepení. Dosáhly tak velkého pokroku, pokud jde o jejich technické a udržitelné vlastnosti. Zvýšený obsah recyklovaného materiálu, vylepšené povrchové úpravy a barviva, snížené emise produktů (téměř nulové) a eliminace škodlivých látek jsou klíčovými kroky směrem k udržitelným podlahám připraveným pro cirkulární použití.

Textilní materiál – hrdina recyklace

Přečtěte si více

V průměru můžeme u našich textilií potvrdit nejvyšší procento obsahu recyklovaného materiálu dle hmotnosti v podlahářském odvětví, a to až 56 %. Pro naše textilní čisticí rohože Coral používáme vlákna Econyl: příze, které pocházejí z odpadních rybářských sítí zachráněných z oceánů. Příze jsou vyrobeny ze 100% regenerovaného materiálu.

Chcete se dozvědět více o našich produktech?

Zjistit více

Co děláme

Pár našich úspěchů

• Průměrné emise uhlíku na metr čtvereční produktu se v letech 2004–2021 snížily o 70 %.

• Celkově 23 % našich podlah tvoří recyklované materiály dle hmotnosti, přičemž některé jednotlivé produkty obsahují až 89 % recyklovaných materiálů.

• Všechny kategorie produktů nabízejí podlahy bez lepení se 100% bezpečnými a vysledovatelnými surovinami.

• 47 podlahových řad s nezávisle revidovanými Environmentálními prohlášeními o produktu (EPD).

• Všechny EPD mají prohlášení o dopadu na lidské zdraví a ekotoxicitu.

• Více než 10 let ročních zpráv o udržitelnosti v souladu s pokyny Global Reporting Initiative (GRI).

Podívat se, co děláme
Green landscape - branding campaign 2022

Program udržitelnosti 2025

Vytváříme lepší prostředí

Naše dlouhodobá ambice je jasná: být vaším důvěryhodným partnerem pro řešení plně cirkulárních podlah vyrobených z obnovitelných materiálů. Chceme architektům, dodavatelům, podlahářům i majitelům budov usnadnit výběr správné cirkulární podlahy a pomoci snížit svou uhlíkovou stopu, snížit produkci odpadu a maximalizovat využití obnovitelných materiálů.

Více o naší strategii udržitelnosti
Sustainability with person

Příběhy společnosti

FAQ

Máte dotaz ohledně naší strategie udržitelnosti, našich podlahových řešení nebo jiného tématu?

Podívejte se na často kladené otázky