Vyberte svou zemi

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Udržitelná podlaha

Vytváříme lepší prostředí

Prozkoumejte níže

POHYBUJEME SE V KRUHU

abychom se posunuli vpřed

U společnosti Forbo Flooring Systems je důležitá akce, nejen sliby. Chceme být důvěryhodným partnerem, který poskytuje plnou transparentnost, pokud jde o řešení cirkulárních podlah a obnovitelné suroviny.
Je to o věcech, které děláme, nejen o věcech, které slibujeme.

Břožura

Tři pilíře našich ambicí

Obnovitelnost

Obnovitelné materiály jsou důležitou součástí plně cirkulární budoucnosti. To je důvod, proč pokračujeme ve zvyšování biologického obsahu v našem portfoliu. Jsme světovým lídrem v oblasti linolea a naše Marmoleum se skládá z více než 98 % z přírodních a obnovitelných materiálů.

Transparentnost

S hodnocením životního cyklu jako naším stálým vodítkem pro správné jednání pokračujeme ve vedení průmyslu směrem k novým ekologickým standardům. Zajistili jsme EPD ověřená třetí stranou a do všech našich EPD zařazujeme prohlášení o lidském a ekologickém zdraví.

Cirkularita

Pracujeme na vytváření produktů, u kterých pamatujeme na jejich konec – a děláme to během našeho procesu navrhování a výběru materiálů. Náš program Back to the Floor je aktivní na mnoha trzích a přispívá k opětovnému použití a recyklaci.

Udržitelný sortiment

Na výběr ze tří kategorií produktů

Vzhledem k našemu závazku k udržitelnosti má produktové portfolio Forbo Flooring Systems některá skutečně jedinečná udržitelná řešení.

1. Podlahové krytiny Marmoleum jsou vyrobeny z 98% z přírodních surovin. Marmoleum 2,5 mm je klimaticky pozitivní, když opouští naši továrny, bez kompenzací.

2. Naše vinylové podlahy jsou skutečně bezpečné a nabízejí skvělé možnosti instalace bez lepení, připravené na cirkulární hospodářství.

3. Naše textilní podlahy mají vysoké procento recyklovaného obsahu, zejména naše kobercové čtverce, které dosahují obsahu recyklátu minimálně 56% dle hmotnosti. Vstupní systémy Coral jsou vyrobeny z přízí Econyl získaných z opuštěných rybářských sítí.

Další informace o našem produktovém portfoliu získáte kliknutím na odkazy níže.

Vinyl flooring

Zjistěte, co děláme, abychom se stali nejudržitelnějším výrobcem podlah

JAK CIRKULUJEME DNES

Marmoleum - podlaha na přírodní bázi

Přečtěte si více

Vážený průměr naší řady Marmoleum v tloušťce 2,5 mm je CO2 neutrální (od vzniku po expedici) bez kompenzací. Spojuje ekologické hodnoty se současným designem a nabízí důležitý příspěvek k udržitelnému světu.

Vinyl - připraven na cirkulárnost

Přečtěte si více

Vinyly jsou součástí všestranných podlah, které lze stále více instalovat bez lepení. Dosáhly tak velkého pokroku, pokud jde o jejich technické a udržitelné vlastnosti. Zvýšený obsah recyklovaného materiálu, vylepšené povrchové úpravy a barviva, snížené emise produktů (téměř nulové) a eliminace škodlivých látek jsou klíčovými kroky směrem k udržitelným podlahám připraveným pro cirkulární použití.

Textilní materiál – hrdina recyklace

Přečtěte si více

V průměru můžeme u našich textilií potvrdit nejvyšší procento obsahu recyklovaného materiálu dle hmotnosti v podlahářském odvětví, a to až 60 %. Pro naše textilní čisticí rohože Coral používáme vlákna Econyl: příze, které pocházejí z odpadních rybářských sítí zachráněných z oceánů. Příze jsou vyrobeny ze 100% regenerovaného materiálu.

Chcete se dozvědět více o našich produktech?

Zjistit více

Co děláme

Pár našich úspěchů

• Průměrné emise uhlíku na metr čtvereční produktu se v letech 2004–2023 snížily o 70 %.

• V průměru 37 % našich podlah tvoří recyklované materiály dle hmotnosti, přičemž některé jednotlivé produkty obsahují až 75 % recyklovaných materiálů.

• Všechny kategorie produktů nabízejí podlahy bez lepení se 100% bezpečnými a vysledovatelnými surovinami.

• 47 podlahových řad s nezávisle revidovanými Environmentálními prohlášeními o produktu (EPD).

• Všechny EPD mají prohlášení o dopadu na lidské zdraví a ekotoxicitu.

• Více než 10 let ročních zpráv o udržitelnosti v souladu s pokyny Global Reporting Initiative (GRI).

Podívat se, co děláme
Green landscape - branding campaign 2022

Program udržitelnosti 2025

Vytváříme lepší prostředí

Naše dlouhodobá ambice je jasná: být vaším důvěryhodným partnerem pro řešení plně cirkulárních podlah vyrobených z obnovitelných materiálů. Chceme architektům, dodavatelům, podlahářům i majitelům budov usnadnit výběr správné cirkulární podlahy a pomoci snížit svou uhlíkovou stopu, snížit produkci odpadu a maximalizovat využití obnovitelných materiálů.

Více o naší strategii udržitelnosti
Sustainability with person

Příběhy společnosti

FAQ

Máte dotaz ohledně naší strategie udržitelnosti, našich podlahových řešení nebo jiného tématu?

Podívejte se na často kladené otázky