Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum - linolyum markamız

En iyi doğal zemin çözümü

Marmoleum doğal hammaddelerden ve CO2 nötr (beşikten kapıya) üretilir. Topshield pro ile mükemmel bir yüzey kalitesine sahiptir, renk ve tasarımlarda sonsuz olanaklar sunar.

Main image TR

ÜSTÜN ZEMİN ÇÖZÜMÜ

Marmoleum, birçok yönden nihai bir zemin çözümüdür. Marmoleum; çalışmak, öğrenmek, oynamak, iyileşmek, tedavi etmek, şarj etmek, rahatlamak veya sosyalleşmek amaçlı düşünülen alanlar için tasarlanmıştır. Dünyanın her yerinde uygulanmış milyonlarca metrekare ile bir müşteri olarak sizin neye ihtiyacınız olduğunu biliyoruz. Marmoleum, pazarımızda bulunan en iyi esnek doğal zemin kaplama çözümüdür.

Marmoleum tasarımları güzeldir
✔ Renk ve tasarımlarda sonsuz olanaklar

Marmoleum çevre dostudur
✔Doğal hammaddelerden üretilmiştir
✔ CO2 nötr, ofsetsiz
✔ Geri dönüştürülebilir
✔ Sağlıklı iç mekanlara katkıda bulunur

Marmoleum güçlü ve dayanıklıdır
✔ Topshield pro yüzey bitişi ile mükemmel performans
✔ Dayanıklı ve mükemmel bir görünüm
✔ Düşük sahip olma maliyeti
✔ Temizlemesi ve bakımı kolay
✔ Suya dayanıklılık
✔ Anti-viral, bakteriyostatik ve antialerjik

MARMOLEUM GÜZELDİR - En çekici tasarımlar

Marmoleum, çalışmak, öğrenmek, oynamak, iyileşmek, tedavi etmek, şarj etmek, rahatlamak veya sosyalleşme amaçlı alanlar için tasarlanmıştır. Başkalarının Marmoleum'u nasıl uyguladığını görmek isterseniz lütfen websitemizin İlham Kaynağı ve Referanslar bölümüne göz atın.

Mermerden lineer ve beton görünümlere kadar değişen 300'den fazla renk ve tasarımla, rulo, karo ve plank formatlarda üretilen Marmoleum zemin kaplamasının doğal güzelliğini keşfedin! Marmoleum'da kişiselleştirilmiş tasarım ihtiyaçlarınız için özel üretim de yapılabilmektedir.

ÜCRETSİZ NUMUNE İSTEYİN

Marmoleum zemin kaplamanın doğal görünümünü ve hissini gerçek anlamda deneyimleyebilmeniz için ücretsiz bir numune isteyin. Aşağıdaki numunelerin, mevcut renk ve tasarım kombinasyonlarının yalnızca bir kısmı olduğunu unutmayın.

1. Aşağıdaki renk ve tasarımların genel görünümünden bir zemin seçin
2. Ürün sayfasına yönlendirileceksiniz
3. "Numune sipariş et"e tıklayın
4. Numuneyi almak için bilgilerinizi ekleyin

MARMOLEUM GÜÇLÜ, DAYANIKLI ve BAKIMI KOLAYDIR

Dünyanın dört bir yanında uygulanan milyonlarca metrekare ile fonksiyonel zemin kaplamalarında nelerin iyileştirilebileceğini öğrendik. Marmoleum, birçok yönden nihai bir zemin çözümüdür. En son teknolojilerle geliştirilen ve yılların deneyimine dayanan iyileştirilmiş Topshield pro yüzey bitişi, görünümü daha uzun süre korur ve daha kolay temizlik için zemini daha pürüzsüz hale getirir.

3 kat daha iyi – Daha güçlü bir zemin

Topshield 2'den Topshield pro yüzey bitişine kadar en son yenilikçi adımla, Marmoleum'un en iyi doğal zemin kaplama çözümü olduğunu gururla söyleyebiliriz. Bu, dünyanın önde gelen test hizmeti sağlayıcılarından biri olan TÜVRheinland tarafından kanıtlanmıştır.
Test raporumuzu indirin

Daha iyi aşınma performansı - Daha kalın yüzey bitişimiz, Marmoleum'u aşınmaya karşı daha da dayanıklı hale getirerek daha uzun süre mükemmel bir tasarım görünümü sağlar.

Lekelere karşı daha dayanıklı - Yeni ve geliştirilmiş yüzey bitişi teknolojisi, birçok yerde el dezenfektanlarının kullanımı gibi değişen gereksinimlerle Marmoleum'u lekelere karşı daha da dirençli hale getirir.

Daha iyi temizlik ve bakım - Topshield pro'lu Marmoleum'un yenilikçi uygulaması ve geliştirilmiş pürüzsüz yüzeyi, zemininiz için tek tip ve tutarlı bir koruma sağlar. Sonuç olarak yüzeyde daha az kir oluşur ve temizlenmesi daha kolaydır.

Topshield pro hakkında detaylı bilgi

Marmoleum - Topshield pro - 3x daha iyi

Ama daha çok faydası var…

Düşük sahip olma maliyeti
Marmoleum'un kullanım ömrü çok uzundur.

Suya dayanıklı
Uzun süre maruz kaldığında bile kaynak işlemsiz suya dayanıklıdır.

Kimyasal içermez
Yıllar süren iyi görünüm için cila uygulaması gerektirmez.

Üstün hijyen özellikleri
MRSA gibi bakteriler Marmoleum'un yüzeyinde üremez ve pürüzsüz yüzeyi temiz tutmayı kolaylaştırır.

Sağlık bilinci
Topshield pro'lu Marmoleum, anti-viral özelliklere sahiptir, bakteriyostatiktir, antialerjiktir, düşük emisyona sahiptir, toksik madde ve plastik içermez, eko etiketlere sahiptir.

Marmoleum concrete 3725

Marmoleum yenilikleri

Daha eski Marmoleum zeminleri (+25 yaşında) genellikle Marmoleum'un özelliklerine ilişkin ön varsayımların temelidir. Bu zeminler, dayanıklı karakterlerinden dolayı hala iyi performans gösterse de farklı bir nesilden oldukları için bugün tedarik edilen Marmoleum ile karşılaştırılamaz.

Zaman içinde Marmoleum, özelliklerini en iyi performans gösteren ve sürdürülebilir esnek zeminlerden biri haline getiren ürün yeniliklerinden geçiyor. Yapıştırıcılar, yüzey işlemleri ve linolyum teknolojisindeki yenilikler, Marmoleum'un bugün piyasadaki çizilmeye, lekeye ve suya dayanıklı en iyi zemin ürünleri arasında yer aldığı anlamına gelir.

MARMOLEUM DOĞALDIR - sürdürülebilir zemin kaplama seçeneği

Marmoleum, doğal hammaddelerden yapılmış esnek bir zemindir, beşikten kapıya CO2 nötr olarak üretilir.

Doğa tarafından yapılmıştır

Forbo'nun linolyum markası olan Marmoleum, doğal hammaddelerden yapılmış bir zemindir. Linolyum üretiminde kullanılan temel hammaddeler arasında, keten bitkisi tohumlarından elde edilen keten tohumu yağı, kontrollü ormancılık plantasyonlarından elde edilen üretim atığı olarak odun unu ve linolyumun üzerine kalenderlendiği jüt yer alır.

Bu hammaddeler, büyüdükleri ve yenilendikleri doğal ortamlarından, genellikle sadece 12 ayda elde edilir.

Marmoleum CO2 Nötr'dür

Marmoleum'u seçerken aslında doğası gereği CO2 nötr olan bir zemin seçiyorsunuz. Linolyum oluşturmak için kullanılan hammaddeler, bitkilerin, ağaçların ve mahsullerin büyüdüğü süre boyunca o kadar çok miktarda CO2 emmiştir ki, bu CO2 miktarı, ürünü yaparken yayılan CO2 miktarını aşmaktadır. Marmoleum'un her metrekaresi çevreye bir değer sağlar ve CO2 emisyonlarını azaltır.

Marmoleum geri dönüştürülebilir bir üründür

Döngüsel ekonominin temeli, doğal kaynakların geri kazanım kapasitesidir. Özünde, linolyum bir biyo-döngü ürünüdür, bu, doğal hammaddelerin temelde kompostlanabileceği ve yeni yetiştirilen hızlı doğal hammaddelere besin olarak dünyaya geri döndürülebileceği anlamına gelir.

Ofset gerekliliğini ortadan kaldıran bir üründe CO₂ yakalamanın tek yolu budur. Geri dönüştürülmüş, yüksek dönüşümlü (yani kakao kabukları ve tall yağı) ve yeniden kullanılmış malzemelerin kullanımı, Marmoleum'da çoktandır uygulanan döngüsel bir ekonomi ilkesidir.

Circular economy

Sağlıklı iç mekanlara katkıda bulunmak

Zemin kaplamaları yapılı çevrenin ayrılmaz bir parçasıdır; okullarımızın, sağlık kurumlarımızın, iş yerlerimizin, eğlence merkezlerinin ve evimizin her metrekaresinde mevcuttur. Bugün dünya nüfusunun yarısından fazlası, yani %54'ten fazlası kentleşmiş bölgelerde yaşıyor. Ortalama olarak zamanımızın yaklaşık %80-90'ını kapalı mekanlarda geçiriyoruz ve bu daha da artacak. İç mekan ortamlarının kalitesi ve dolayısıyla yeşil mimariye ve sağlıklı binalara verilen önem giderek daha önemli hale geliyor.

Forbo'nun Marmoleum zeminleri, güvenli, hijyenik ve konforlu bir iç mekan ortamına katkıda bulunmak için tasarlanmıştır. Bireyin sağlığını ve konforunu olumlu yönde etkileyen zemin ürünleri tasarlamak ve sunmak misyonumuzdur.

TR education floor benefits

Marmoleum yapma sanatı

Linolyum üretim sanatı son 150 yılda gelişmiştir. Forbo, bu gelişmeyi Marmoleum markasıyla yürütüyor. Marmoleum zemin kaplaması yapmak, hiçbir ticaret veya zanaat okulunda öğrenemeyeceğiniz bir sanattır. Aslında, sadece bir avuç insan Marmoleum'un nasıl yapıldığını bilir.

Doğru içerik karışımını belirlemek, hammaddelerin yerleşmesi için doğru zamanın sağlanması, doğru sıcaklık ve basıncın uygulanması, bir Marmoleum uzmanının ustalaşması gereken becerilerdir. Marmoleum zeminlerimizi oluşturmaktan gurur duydukları için biz de uzmanlarımızla gurur duyuyoruz.

Doğal Marmoleum'umuz hakkında daha fazla bilgi edinin ve bir numune sipariş edin

İlham veren Marmoleum projeleri:

 • Dalby School atrium pattern marmoleum marbled

  Dalby Skole

  renklerle oynamak

  Dalby Skole - renklerle oynamak

  Mimarlık ofisi Nova5 Arkitekter'in Kolding'deki Dalby Skole'nin genişletilmesi projesi, olağanüstü renk oyunlarıyla ayırt ediliyor. 3.000 m² zemin yüzeyinde dışavurumcu renk kullanımı ile ortam, ışık ve neşe, güvenlik ve yansıma atmosferini çağrıştırıyor.

  Bir "eğitim merdiveni", yeşil Marmoleum'un sekiz tonluk bir tonunu gösterir. Büyüme ve sağlık temalarına ve ayrıca adım adım öğrenme sürecinin nüanslarına değiniyor. Küçük çocuklar için merdiven, barış ve uyumun sembolü olan mavi tonlara dayanmaktadır.

  Bu projede Forbo Marmoleum, özellikle sarı-mavi ve sarı-yeşil renk skalaları olmak üzere çok çeşitli ton dereceleri için seçildi.

 • Antoine de Ruffi_France_Marmoleum Fresco

  Antoine de Ruffi okul grubu

  Kanıtlanmış performans

  Antoine de Ruffi okul grubu - Kanıtlanmış performans

  Tautem Architecture'dan Adrien Garcin'den alıntı:
  "Antoine de Ruffi okul grubu için en az 2.980 m² Forbo's Marmoleum kullanıldı. Esnek zemin, kolay bakım, vb. içsel avantajları, onu özellikle çocuk dostu tesisler için uygun bir malzeme haline getiriyor.

  Ayrıca bu malzeme, bu operasyonun iddialı çevresel hedeflerine ulaşmamızı sağladı: Mediterranean Sustainable Building etiketi, gümüş seviye ve E3C1 seviyesine ulaşan yeni E+C- yönetmeliği için burası bir pilot bina."

 • Green Marmoleum in lounge area office building HVEG Fashion Group

  HVEG Fashion Group

  Sürdürülebilir zemin çözümü

  HVEG Fashion Group - Sürdürülebilir zemin çözümü

  HVEG Fashion Group, giyim ve aksesuarlar için Private Label ürünlerin geliştirilmesi, tasarımı, satın alınması ve satışı konusunda uzmanlaşmış, dünya çapında faaliyet gösteren moda ile ilgili şirketlerden oluşan bir gruptur.

  Lotte Helmig of Your Tailormate, ofislerin, şirket restoranının ve bireysel showroomların güzel bir şekilde yenilenmesinden sorumludur. Müşterinin endüstriyel, şık bir görünüm istemesi üzerine Lotte, "Bunu bir dökme zeminle başarabilirdim, ancak güzel mat görünümü ve renklerin çok yönlülüğü nedeniyle Marmoleum ile çalışmayı tercih ediyorum" diyor. Marmoleum'un %100 biyolojik olarak parçalanabilir olması da zemin seçiminde önemli bir argümandı. Sonuçta, HVEG Fashion Group'un kurumsal stratejisinde sürdürülebilirlik üst düzeydedir.

  Fashion Ling giyim showroomunda kadınlar bölümü için açık gri bir zemin seçilmiştir (Marmoleum Walton koleksiyonundan titanium) ve erkekler bölümünde koyu renk giysi rafları ile koyu gri bir zemin (Marmoleum Walton koleksiyonundan lead) vardır.

  Giriş alanındaki Marmoleum Rosemary Green wow etkisi yaratıyor. Yeşil, merdivenlerde ve pencere çerçevelerinde camın ve antrasit unsurların hoş bir yumuşak karşılığıdır. Hem renkli hem de dayanıklı malzemede istenilen "yeşil" atmosfer aranır.

  Müşteri nihai sonuçtan çok memnun. Zemin sadece dayanıklılık açısından değil, aynı zamanda bakım kolaylığı ve çok yönlülük açısından da puan alır.

Marmoleum uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için websitemizin 'İlham ve Referanslar' bölümünü inceleyebilirsiniz.