Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Lüks Vinil Karo (LVT)

Allura Fusion

“Fusion” kelimesi kaynaşmış veya karışmış renk işlemlerini ifade eder. Fusion; Forbo’nun mevcut Allura tasarımlarının aşınma katmanına kısmen saydam ve saydam olmayan renkli bir macun ekleme tekniğidir. Macunların kaynaştırılması tasarımda derinlik sağlarken, bir yandan da her döşemeyi benzersiz kılan rastgele bir etki yaratır. Allura Fusion 7 tasarım içerir ve çarpıcı döşeme tasarımlarına izin veren standart Allura ürünleri ile kolayca birleştirilebilir.

 • Allura Fusion
 • Allura Fusion
 • Allura Fusion
 • Allura Fusion
 • Allura Fusion
 • Allura Fusion
 • Allura Fusion tabletop
  Allura Fusion

  Allura Fusion

  Yeni Allura Fusion Dryback 0.70 mm LVT serisi, yenilikçi ve benzersiz 7 yer döşemesi içerir. Allura Fusion serisinin tasarımları, renk alternatifleri ve fotoğrafları; tasarımcılara, iç mimarlara yenilikçi, konvansiyonel olmayan döşeme ürünlerine açık diğer ilgililere ilham vermek için hazırlanmıştır.

Allura Fusion Hakkında

Allura Fusion - renklerin karışımı

Allura Fusion dryback 0.70 LVT serisi, yenilikçi ve benzersiz 7 yer döşemesi içerir. 2018 yılında ‘En İyi Ürün Tasarımı kategorisinde Red-dot Tasarım Ödülü ile ödüllendirilen bu koleksiyon; tasarımlar, renkler ve fotoğraflar; tasarımcılara, iç mimarlara ve geleneksel olmayan döşeme ürünlerine açık diğer kişilere ilham vermek için hazırlandı.

Renkleri eritmek
“Fusion” kelimesi kaynaşmış veya karışmış renk işlemlerini ifade eder. Fusion; Forbo’nun mevcut Allura tasarımlarının aşınma katmanına kısmen saydam ve saydam olmayan renkli bir macun ekleme tekniğidir. Macunların kaynaştırılması tasarımda derinlik sağlarken, bir yandan da her döşemeyi benzersiz kılan rastgele bir etki yaratır. Fusion işleminde, renklerin en iyi şekilde karışması sonucu çeşitli şeffaf ve saydam olmayan renk tonları oluşturuyoruz. İşlemin sonunda ise genellikle geleneksel baskı teknikleriyle yapılamayan ve rastgele hareketlerle ortaya çıkan eşsiz bir karışıma ulaşıyoruz.

Kreasyonlarımızdaki derinlik
Allura'nın renkli plank serilerinde renk macunlarının özel bir yeri var. Bu koleksiyonlara benzer bir özellik taşıyan Allura Fusion’da ise 3 canlı rengin karışımından oluşan 2 plank tasarımı yer alıyor. Bu 3 rengin karışımı ile ulaşılan çarpıcı görsellik, uygulanan derin kabartma işlemi sayesinde mükemmel bir derinlik hissi sağlıyor.

Allura Fusion’ı diğer Allura ürünleriyle karıştırın
Allura Fusion serisindeki 4 plank ve 3 karo tasarım, Allura'nın diğer tasarımları ile birlikte kolayca kullanılabilir. Fotoğrafta da yer aldığı gibi, Fusion'ı, Allura koleksiyonu ile karıştırarak kullanabilirsiniz.

Allura Fusion roomshot

Ödüllü Allura Fusion

Allura Fusion 2018 Red-Dot Design Award'ın Sahibi

Allura Fusion koleksiyonu, 2018 yılında ‘En İyi Ürün Tasarımı’ kategorisinde Red-Dot Ödülü ile ödüllendirildi. Geçmişi 1955 yılına uzanan Red Dot Award, her yıl tasarlanan en iyi ürünleri değerlendiriyor. Değerlendirme sürecinin yeni teknoloji kullanımının yanı sıra sosyolojik, ekonomik ve ekolojik gereksinimlere dayanan çeşitli kriterleri de bulunuyor.

Allura Fusion koleksiyonunun Red-Dot Ödülü ile ilgili bilgi almak için basın bültenimizi inceleyebilirsiniz.

Reddot design award 2018

Video

Allura Fusion - renklerin karışımıWatch how we make our Allura LVT products:

Teknik Özellikler

Allura Fusion roomshot

Uygulama & Bakım

Allura Fusion

Fotoğraf Galerisi

Allura Fusion Fotoğraf Galerisi

Allura Fusion koleksiyonuna ait fotoğraflarımızı inceleyerek tasarımlarınız için ilham alabilirsiniz. Bazı fotoğraflar Allura Fusion ve Allura Wood zemin koleksiyonlarının kombinasyonunu içermektedir.