Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

marmoleum
cocoa

Doğadan gelen yenilik.
Marmoleum Cocoa, Marmoleum zemin kaplama koleksiyonumuzun, sürdürülebilir tasarım ilkemizi yansıtan en yeni serisidir. Geleneksel Marmoleum içeriğine Kakao kabukları ekleyerek hem yeni ve heyecan verici hem de modern görünüme sahip bir yüzey dokusu yarattık.
Kakao kabuklarının eklenmesiyle yaratılan granüler görünüm sayesinde sadece yenilenmiş, modern bir tasarım elde etmedik beraberinde kir göstermeyen özelliğe de kavuştuk.

Cocoa hakkında daha fazla bilgi için videomuzu izleyin!

Ürünler

Marmoleum Cocoa

  Çevresel Yaklaşım

  Sürdürülebilir ve Dayanıklı Zemin Kaplaması

  97% doğal hammadde
  72% yenilebilir hammadde
  43% geri dönüştürülmüş malzeme

  Doğadan gelen yüksek performans
  Marmoleum'u özel yapan ham maddeler:
  Tamamen doğal pigmentlerden oluşan Forbo Marmoleum plastikleştirici içermeyen doğal yapısıyla bakteriyostatik özelliğe sahip ve bu yönüyle insan sağlığına en uyumlu iç mekan zemin kaplamasıdır.
  Marmoleum, biyolojik olarak ayrıştırıldığından parçalanabiliyor. Alternatif olarak, Marmoleum yanması yüksek kalorili bir değer sağlar ve üretim sürecinde kullanılan enerjiden daha fazla termal enerji oluşturur. Bu, doğadan yararlanılan tam bir yaşam döngüsü olduğunu gösteriyor.

  ● keten bitkisinden gelen 'keten tohum yağı'
  ● ormanlardan gelen 'odun unu'
  ● ahşap sanayiiden gelen 'jüt'ün kalenderlenmesiyle ... doğal alt taban


  Marmoleum Blue Angel ve The Nordic Swan gibi sürdürülebilir global markalar tarafından uluslararası ölçümlere tabi tutulmuştur.

  Marmoleum, çift UV katmanlı Topshield2 yüzey korumasıyla, maliyet ve performans olarak etkili çözümleri beraberinde getiriyor.
  Topshield2'nin doğal anti-bakteriyel özelliği sayesinde daha az temizlikle daha hijyenik mekanlara sahip olurken, malzeme yapısı gereği anti-bakteriyel olan Marmoleum, sahip olduğu Topshield2 yüzey koruması sayesinde minimum temizlik ve kimyasal kullanımı ile hijyenik mekanlar için en uygun zemin çözümü olarak öne çıkıyor.


  CO2 nötr zemin kaplaması
  Marmoleum'un benzersiz özellikleri, doğal içerikleri ve modern üretim süreci nedeniyle, Marmoleum CO2 nötr bir üründür. Beşikten Kapıya CO2 Nötr bölümünde Marmoleum'un sürdürülebilir karakteri hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Marmoleum raw materials

  Teknik Özellikler

  Techn. specs. Marmoleum Solid

  Zemin Bakımı

  Marmoleum floorcare

  NCS & LRV

  NCS & LRV

  Marmoleum Solid NCS & LRV doküman galerimizi ziyaret edin.

  LRV

  Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağıyla aydınlatıldığı zaman bir yüzeyden yansıyan görülebilir ve kullanılabilir ışığı ifade eden, mimarlık alanında kullanılan, yüzdelik ifadedir.
  Renk seçiminde, LRV ile bir dizi tercih kriteri arasında bağlantı kurmak mümkündür. Bir rengin ortalama LRV değeri; rengin yansıtacağı görülebilir ışığın miktarını ifade eder. Siyahın yansıtma değeri %0 olup, siyah renk tüm ışığı emmektedir. Beyazın yansıtma değeri %100 olup, beyaz renk tüm ışığı yansıtmaktadır. Böylelikle binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm Forbo ürünleri ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir.

  NCS
  NCS renk kodlaması, herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile hassasiyeti tanımlanır.
  NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde diğer bir renk ile görsel olarak benzerdir. Böylelikle mekandaki diğer renkli öğeleri ile zeminler arasındaki renk geçişlerini ve eşleşmelerini zeminlerde bulabilirsiniz.

  'Doğal Renk Sistemi' NCS renk değerini, yoğunluğunu ve renk tonunu tespit etmek üzere geliştirilmiştir. NCS ölçüm sistemini kullanarak, renk ve renk grupları tanınabilmekte ve kullanılan malzeme ne olursa olsun eşleştirilebilmektedir. Bu şekilde bina içerisindeki farklı nesnelerle renk uyumu koordine edilebilmektedir. Tüm Forbo Zemin Kaplaması ürünleri NCS koduna sahiptirler ve bunları masa üstü büyütmesinin yanında, download merkezimizde görebilirsiniz.

  Marmoleum Solid NCS & LRV

  Resim Galerisi

  Video

  Marmoleum Solid Videosu

  **Ya kendisi mekandaki en dikkat çekici şey ya da üzerinde duranları en dikkat çekici hale getiren şey; ** Solid videomuzu izleyerek ve tasarım ekibimizin lideri Tamar Gaylord ve ürün yöneticimiz Bregje Smulders’ın koleksiyonumuza dair açıklamalarını dinleyebilirsiniz:  veya Marmoleum Kakao videomuzu izleyin:

  Marmoleum Cocoa Hakkında

  Marmoleum Cocoa: doğal inovasyon

  Marmoleum fabrikamızın bulunduğu Hollanda’nın ‘De Zaanstreek’ bölgesi çok miktarda kakaonun üretilip işlendiği bir yerdir. İşte bu da bize, sürdürülebilir bir ürün olan Marmoleum zemin kaplamamızla kakao kabuklarının eşsiz uyumu için ilham kaynağı oldu.

  Kakao üretiminin yan ürünü olan dayanıklı kakao kabuklarını topluyor, incecik öğütüyor e Marmoleum üretimi esnasında serpiştiriyoruz. Böylelikle kakao kabuklarının farklı renkleriyle zemin yüzeylerinizdede eşsiz bir granül görünüm&hissini elde ediyoruz.

  Cocoa’nın size de ilham vermesini istiyorsanız videomuzu izleyin!


  iF DESIGN AWARD 2017

  2017 iF Design Awards’un sahibi: Marmoleum Cocoa

  Geliştirilmiş kakao çeltiği tasarımlı yeni linolyum esnek zemin kaplaması Marmoleum Cocoa, yalnızca en iyi tasarımlara verilen iF Design Awards 2017 ödülüne layık görüldü.

  Doğallığına bir yeni özellik daha ekleyerek, Forbo linolyumun sürdürülebilirliğini geliştiren bu seri tüm yaşam alanınızın havasını değiştirmek için yenilikçi bir dokunuş sergiler.
  Basın bülteninde daha fazla bilgi bulabilirsiniz:

  iF DESIGN AWARDS hakkında daha fazla bilgi edinin.
  Red Dot Design Award hakkında daha fazla bilgi edinin.

  iF DESIGN AWARDS
  Red Dot Design Award

  IF Design award and Reddot 2017 NW