Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

marmoleum
striato textura

Zeminlerinizi hareketlendirin!
Forbo Marmoleum Striato Textura koleksiyonu ile linolyumda dokulu zemin anlayışını getirdi.
Dalga Kabartmalı & Ahşap Dokulu Zeminler

Artık mekanlarda zeminler sayesinde değişiyor, hareketleniyor!

Striato Textura’ Serisindeki dokunun pratik bir avantajı, kullanıma ve kir partiküllerine bağlı olarak oluşan bozuklukları göze görünmez hale getirmesidir. Bir diğer önemli özellik ise zeminin kayma direncini arttırmasıdır. (R10)

Ürünler

Marmoleum Striato Textura

  Çevresel Yaklaşım

  Sürdürülebilir ve Dayanıklı zemin kaplamaları

  97% doğal hammade
  72% yenilebilir hammade
  43% geri dönüştürülmüş malzeme

  Doğadan gelen yüksek performans
  Marmoleum'u özel yapan ham maddeler:
  Tamamen doğal pigmentlerden oluşan Forbo Marmoleum plastikleştirici içermeyen doğal yapısıyla bakteriyostatik özelliğe sahip ve bu yönüyle insan sağlığına en uyumlu iç mekan zemin kaplamasıdır.
  Marmoleum, biyolojik olarak ayrıştırıldığından parçalanabiliyor. Alternatif olarak, Marmoleum yanması yüksek kalorili bir değer sağlar ve üretim sürecinde kullanılan enerjiden daha fazla termal enerji oluşturur. Bu, doğadan yararlanılan tam bir yaşam döngüsü olduğunu gösteriyor.

  ● keten bitkisinden gelen 'keten tohum yağı'
  ● ormanlardan gelen 'odun talaşı'
  ● ahşap sanayiiden gelen 'jüt'ün kalenderlenmesiyle ... doğal alt taban

  Marmoleum Blue Angel ve The Nordic Swan gibi sürdürülebilir global markalar tarafından uluslararası ölçümlere tabi tutulmuştur.

  CO2 nötr zemin kaplaması
  Marmoleum'un benzersiz özellikleri, doğal içerikleri ve modern üretim süreci nedeniyle, Marmoleum CO2 nötr bir üründür. Beşikten Kapıya CO2 Nötr bölümünde Marmoleum'un sürdürülebilir karakteri hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Topshield 2

  Marmoleum, çift UV katmanlı Topshield 2 yüzey korumasıyla, maliyet ve performans olarak etkili çözümleri beraberinde getiriyor.
  Topshield2'nin doğal anti-bakteriyel özelliği sayesinde daha az temizlikle daha hijyenik mekanlara sahip olurken, malzeme yapısı gereği anti-bakteriyel olan Marmoleum, sahip olduğu Topshield2 yüzey koruması sayesinde minimum temizlik ve kimyasal kullanımı ile hijyenik mekanlar için en uygun zemin çözümü olarak öne çıkıyor.

  Sürdürülebilir

  NCS & LRV

  NCS & LRV

  Marmoleum Linear NCS & LRV dokumanlarını buradan indirebilirsiniz.

  LRV
  Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağı tarafından aydınlatılan yüzeyden yansıyan görünür ve kullanılabilir ışık yüzdesinin ölçümüdür. LRV nin renk seçimi size bağladır. Bir rengin yaklaşık LRV’si, görünür ışığının miktarını ve yansıyacak rengini gösterir. Siyah rengin % 0 ışık yansıtma değeri vardır ve tüm ışığı emer. Beyaz rengin % 100 ışık yansıtma değeri vardır ve binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm Forbo ürünleri ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir.

  NCS
  NCS renk kodlaması, herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile yani NCS Gösterimleri sayesinde tanımlar ve herhangi bir rengin tam olarak tanımlanabilmesini sağlar. NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde başka bir renk örneği ile görsel olarak aynıdır. Bu şekilde, odadaki diğer renkli eşyalarla aynı renk döşemeler bulabilirsiniz.

  ‘Doğal Renk Sistemi’, NCS, bir ürün için renk değerini, yoğunluğunu ve tonunu belirlemek için geliştirilmiştir. NCS ölçüm sistemi kullanılarak, renkler ve renk grupları belirlenebilir ve kullanılan malzemeden bağımsız olarak eşleştirilebilir. Bu şekilde bir binanın içindeki farklı alanların renk koordinatları belirlenebilir. Tüm Forbo ürünlerinin bir NCS kodu bulunur ve bu kod her ürünün tanımıyla birlikte koleksiyon sayfalarında yer alır.

  Marmoleum Linear NCS & LRV

  Zemin Bakımı

  Marmoleum floorcare

  Dalga Kabartmalı (Flow embossing)

  Dalga Kabartmalı (Flow embossing)

  Dalga Kabartmalı Striato tasarımı koleksiyonun eşsiz lineer yönünü vurgular. Dalga Kabartmalı (flow), derinliği olan bir seridir. Dalga kabartma, sizin bakış açınıza ve yüzeyden yansıyan ışık miktarına göre değişiklik oluşturacak şekilde zemininize canlılık katar.

  Dalga Kabartmalı, dokuya mükemmel uyumlu 3 renk seçeneğine sahiptir (e5232, e3573 & e5231)

  Flow embossing

  Striato Textura Hakkında

  Marmoleum Striato Textura

  Zeminlerinizi hareketlendirin!
  Forbo Marmoleum zeminleri değişkenlik, süreklilik, dayanıklılık ve şimdi de “dokunulabilirlik” özelliklerini taşır.
  Striato Textura serisinde yer alan 2 dizaynıi keşfedin! Dalga kabartmalı & Ahşap dokulu

  Marmoleum Textura diğer Marmoleum zeminlerimizin sahip olduğu tüm özellikleri ve zeminde doğabilecek kusurları rahatlıkla kamufule etmenizi sağlar.

  Striato Textura R1O kayma direncinde iyi bir seviyeyesahiptir .

  Marmoleum Textura kaynak kordonu gereksinimi olmadan zemine uygulanabilir.

  Marmoleum Striato Textura embossed linoleum

  Teknik Özellikler

  Techn. specs. Marmoleum Striato

  Ahşap dokulu (Driftwood embossing)

  Ahşap dokulu (Driftwood embossing)

  Ahşap Dokulu zarif bir dokuya ve belli belirsiz ahşap görünüme sahiptir. Bu özellik günümüzün modern dekorasyonlarına sıcak ve doğal bir görünüm & his kazandırır.
  Ahşap Dokulu, mükemmel uyumlu 4 renk seçeneğine sahip bir seridir.(e5216, e5217, e5235 ve e5236)

  Driftwood embossing

  Video

  Video

  Marmoleum Textura videosunu izleyerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.