Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Akustik Zemin Çözümleri

Akustik Linolyum

Akustik zeminler; binalarda ses azaltım ihtiyacı olan temel öğedir. Forbo Flooring olarak; 30 yılın üzerindeki deneyimiyle akustik zemin konusunda uzman olup tüm uygulamalar için sınıfının en iyisini sunabileceğimiz özel endüstriyel bilgiye sahibiz.
Bireylerin uyku bozkuluğu , stres, baş ağrısı, hafıza kaybı, sinirlilik ve öğrenme güçlüğü gibi yaşadıkları tüm sorunların ana kaynağını çok iyi biliyoruz ve ses kirliliğinin minimum seviyeye düşürülmesi için sürekli çalışıyoruz.

Darbe sesi ve katlar arasındaki ses geçişini azaltarak sağladığı akustik performansa şahit olun 19dB vinil ve beraberinde linolyum zemin kaplamalarımız ile keşfetmeye hazır olun!

 • Akustik Linolyum
 • Akustik Linolyum
 • Akustik Linolyum
 • 3053 Marmoleum Real dove blue
  Marmoleum Decibel

  Marmoleum Decibel

  Marmoleum Decibel, 18dB'lik ses indirgeme özelliği ile en yüksek ses azaltma değerini sağlar. Marmoleum Decibel, 1 mm polyefin köpük tabakası üzerine uygulanan 2.5 mm Marmoleum'dan oluşur. Marmoleum Decibel koleksiyonunun 27 rengi Marmoleum Marbled ve Marmoleum Solid koleksiyonundan gelmektedir.

 • 3032 Marmoleum Acoustic
  Marmoleum Akustik

  Marmoleum Acoustic

  Marmoleum Acoustic akustik linolyum koleksiyonu darbe sesini 14dB (ISO 717-2) azaltır. Marmoleum Acoustic, 2 mm Marmoleum ve 2 mm Corkment tabandan yapılan çift katmanlı bir linolyumdur. Marmoleum Acoustic, Marmoleum Marbled koleksiyonunda bulunan 6 renkte mevcuttur.

 • 1200
  Corkment

  Corkment

  En az 14dB (ISO 717-2’ye göre) darbe sesi azaltımı sağlamak için Corkment destek normal Marmoleum zemin kapmalası ile kombine edilerek kullanılabilir. Önce Corkment - jüt tarafı yukarıda kalacak şekilde-Marmoleum kaplama yönüne göre doğru açılarla uygulanmalıdır.

Sesi Kıs!

Sesi Kıs!

Okul projelerinde, çocukların öğrenmesine yardımcı olmak ve öğrenimleri sırasında sessiz bir atmosfer yaratmayı sağlayan koleksiyon.
Ayrıca ofislerde de ses iletimini büyük ölçüde azaltarak stres ve saldırganlığı yok eden akustik zeminler hastane, yaşlı bakım merkezleri gibi gürültünün azaltılması gereken tüm sağlık alanları için mükemmel ortamlar sağlar.

Forbo Flooring olarak; 30 yılın üzerindeki deneyimiyle akustik zemin konusunda uzman olup tüm uygulamalar için sınıfının en iyisini sunabileceğimiz özel endüstriyel bilgiye sahibiz.

Forbo akustik zemin çözümleri; yoğun ayak trafiğinin olduğu alanların beklentilerini karşılarken , ses azaltımını en üst seviyede tutmak üzere geliştirilmiş ve test edilmiştir.

Turn down the volume

Linolyum & Çevresel Yaklaşım

Biz doğa ile çalışıyor, doğa için üretiyoruz.

Doğal hammaddeler
Marmoleum, Forbo'nun linolyum markası, 97% doğal hammadde, 72% yenilenebilir hammadde (10 yıl içinde tekrar yetişen) ve 43% geri dönüştürülmüş malzeme içerir bu şekilde el değmemiş ham madde kullanım gereksinimi azaltır.

Marmoleum koleksiyonu; keten tohumu yağı, reçine, odun talaşı, kireç taşı ve tamamen doğal pigmentlerden oluşan ve plastikleştirici içermeyen yapısıyla doğal olarak bakteriyostatik özelliğe sahip ve bu yönüyle insan sağlığına en uyumlu iç mekan zemin kaplamasıdır.

Doğal Yaşam alanı
Forbo Flooring'de Marmoleum'u özel yapan şey, 12 aylık bir sürede yetişen ve yenilenen doğal çevreden elde edilmiş hammaddelerden oluşmasıdır.
Jüt ve keten; buğday ve mısır gibi hasat edilebilen yıllık mahsullerdir. Ahşap sanayinden çıkan atık bir malzeme olan odun talaşı Avrupa üretim ormanlarından sağlanıyor. Kireçtaşı ise doğada bol miktarda mevcuttur.

Biyolojik olarak doğal ayrışım
Tüm bunlar, Marmoleum'u, 30 yıldan fazla süren bir yaşam döngüsünden sonra yeniden başlayabilen doğal bir döşeme haline getiriyor. Marmoleum, biyolojik olarak ayrıştırıldığından parçalanabiliyor. Alternatif olarak, Marmoleum yanması yüksek kalorili bir değer sağlar ve üretim sürecinde kullanılan enerjiden daha fazla termal enerji oluşturur. Bu, doğadan yararlanılan tam bir yaşam döngüsü olduğunu gösteriyor.

We take the green road

Topshield2

Yüksek performanslı 'Topshield2' yüzey koruması

Topshield2; Gerçek Dünyada Zemin Performansı
Topshield2, Forbo tarafından linolyum zemin kaplamaları için geliştirilen güçlü ve çift katmanlı yüzey korumasıdır.
Yüksek performanslı "Topshield2" yüzey koruması ve çift katmanlı "UV" koruması ile yüzey dayanımını arttırarak, malzemenin yaşam ömrü maliyetini minimuma indiren Marmoleum, esnek zemin kaplamaları arasında en sürdürebilir çözümü sunuyor.
Ön bakım veya polimer uygulama gerektirmeyen ve kire dayanıklı, aşınmaya daha az meyilli ve çizilmelere ve leke tutmaya karşı dirence de sahip bir zemin çözümü sağlar.
Topshield2

Yaşanılan iç mekanlarda bulunan zemin döşemeleri günlük hayatın bir parçasıdır ve belirlenmiş temizlik ve bakım rejimi ile performansı dengelemek mümkün olmadan 'çeşitli kullanım ve istismar' ile karşılaşır. Zeminin günlük kullanıma dayanıklı olması gerekir; mevsime göre hava koşulları, içeriye taşınan kir ve ayak izleri, kazara meydana gelen çizikler ve lekeler zaman içinde zemin döşemelerinde görülebilecek olumsuzluklardandır.
Her zemin döşemesi uygulamasından sonra yeni bir zemin olur ve uzun yıllar boyunca performansı devam etmesi beklenir.
Marmoleum’un bu konuda başarısı kanıtlanmış olup kalıcı bir performans için modern bir zemin sistemidir: BUGÜN, YARIN VE DAİMA

Topshield2

Linolyum'un 150. yılı

Linolyum'un 150. yılı

Frederick Walton
Gaz lambalarının ve at arabalarının kullanıldığı günlerde keşfedilen bir ürünün ilk tasarlandığı haliyle sağlık hizmetleri ve eğitim tesisleri gibi uygulamalarda kullanılması oldukça dikkate değer bir durumdur.

Etkileyici Referanslar
100 yılı aşkın bir süredir, tüm dünyada tarihi mekanlarda kullanılmıştır; Washington DC'deki Beyaz Saray'ın yanı sıra San Fransisco'daki meşhur Alcatraz Cezaevinin yemek salonu bunlar arasındadır.Linolyum, ayrıca, Alman Reichstag, Kremlin Moskova ve Buckingham Saraylarında da uygulanmıştır. Hatta Amsterdam Anne Frank Ev, (1938) Sorbonne Üniversitesi ve Madam Curie Enstitüsü de linolyumun uygulandığı tarihi iç mekanların arasında yer alır.

Günümüzde hala, Olso'daki yeni opera binasından, dünya çağındaki birçok kamu binasına ve Paris'teki Jean Nouvelle sanat müzesinde dahi Marmoleum, özgün ve çok yönlü oluşundan dolayı mimarlar tarafından sevilerek kullanılmaktadır.

Bauhaus, Reiner Becker Architekten

Ses İndirgeme Değeri

Ses İndirgeme Değeri

Nasıl mı?
Ses, neredeyse tüm gündelik etkinlikler tarafından üretilir. Etki sesi, zemin yüzeyine temas eden trafik tarafından üretilir. Bu nedenle zemin, akustik performansın etkilenebileceği ana alan.

Darbe sesi indirgemesi
Darbe ses indirgemesi bir odanın zemininden diğer katlara geçebilen ses ile bağlantılıdır. Bu en genel ses indirgeme ölçüsüdür. Forbo bu alanda liderdir ve Sarlon zeminlerimiz üst katlardan gelen darbe sesleri ile ilgili değişik seviyelerde özelliklere sahiptirler. EN ISO 717-2 bunun için bir normdur ve Forbo'nun akustik zemin kaplamalarından linolyum ve sarlonun darbe ses indirgeme değeri 14 dB ve 19dB arasında değişir.

İç mekan darbe ses indirgemesi
Söz konusu bir odanın kendi içinde yaratılan darbe ise; NF-S31-074 standardı tüm zeminleri çeşitli kategorilerde sınıflandırır. Tüm Forbo Sarlon zeminleri Sınıf A kategorisindedir : sınıfının en iyisi !
1 odada zeminde yapılan darbe sesi zeminin altındaki odalara iletilir. Bir zemin kaplamasının sağladığı darbe ses azaltımını ölçmek için, bir emici odada beton zemin plakasına doğrudan çekiç makinesi ile darbe sesi gelir ve ses seviyesi (S1) aşağıdaki resepsiyon odasına kaydedilir.

Impact sound reduction

Linolyum'u Özel Yapan ..

Marmoleum'la gurur duyuyoruz.

Linolyumun üretim geçmişi 150 yıla dayanmaktadır. Forbo Flooring, bu gelişmeyi Marmoleum markasını oluşturarak sürdürmüştür.

Marmoleum'u oluşturmak herhangi bir meslek veya sanat okulunda öğrenilmeyecek bir nitelikte sanattır. Aslında, sadece bir avuç insan Marmoleum'un nasıl yapıldığını bilmektedir.

Marmoleum'u özel yapan birleşenlerin doğru karışımının belirlenmesi, ham madeleri için doğru sürenin ayarlanması, doğru sıcaklık ve doğru basıncın uygulanması, Marmoleum eksperlerinin uzmanlığıdır.

Uzmanlarımızın Marmoleum'un her bir parçasını oluştururken gurur duymaları gibi biz de uzmanlarımızla gurur duyuyoruz.

Our proud Marmoleum experts