Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Eğitimde Anaokulu Zemini

Mükemmel bir anaokulu çocukların rahat, güvenli ve ilham alabilecekleri bir ortamdır. Geniş alternatifler içeren Marmoleum anaokulu zemin kaplamalarımız ile güvenli, sıcak ve samimi bir anaokulu ortamı yaratıyoruz. Marmoleum anaokulu zemini; sağlam, dayanıklı ve hijyenik bir zemin kaplaması çözümü sağlar.

Marmoleum, eğitim kurumunda dayanıklı, az bakım gerektiren, güvenli ve sürdürülebilir bir zemin kaplama çözümüdür. Bu özellikler, yaya trafiğinin ve sandalye hareketinin dayanıklı bir zemin kaplaması gerektirdiği anaokulları için mükemmeldir.

Ftalat içermez. Marmoleum güvenli ve düşük emisyonlu bir zemin kaplaması olarak PVC, Ftalat veya Stiren içermez. Marmoleum, LEED, Well ve ILF Living Building Challenge kredilerine katkıda bulunabilir.

En sürdürülebilir zemin kaplama çözümümüz olan Marmoleum, hasarlı yüzeyleri onarma imkanı ve zengin tasarım ve renk seçenekleri ile büyük ölçüde çizilme direnci sunar.

✔ Doğal ham maddeler
✔ Ftalat içermez
✔ PVC içermez
✔ Antialerjik

✔ Düşük emisyon
✔ Akustik
✔ Beşikten kapıya CO2 nötr
✔ Bakteri oluşumunu engeller

Classroom with Marmoleum

Sağlıklı Anaokul Ortamı

Çocuklar zamanlarının çoğunu içeride, evde ve okulda geçirirler. Bu, haftada yaklaşık 35-40 saatin, yılın da 9 ayının bir okul binasında geçmesi demektir. Çoğu zaman bir sınıfta zaman geçiren çocukların, ölçülen iç mekan hava kalitesi parametrelerine göre, yüksek CO2 konsantrasyonlarına ve artan seviyelerde partikül VOC'lerle biyolojik kirleticilere maruz kaldığını göstermektedir.

Güvenli anaokulunda, zeminler toksik değildir, düşük emisyonlu ve tüm uluslararası standartlara uygundur. Bunun da ötesinde, kazaları önlemek için güvenli bir anaokulu zemini tasarlanmalıdır. Forbo’nun Marmoleum rulo ve karo zemin kaplamaları ile solvent içermeyen diğer koleksiyonları anaokul uygulamaları için ideal ürünlerdir; mekanda zaman geçirenlerin daha sağlıklı, daha güvenli ve daha uzun ömürlü zemin kaplama çözümlerinin keyfini çıkarmasını sağlar.

Antialerjik zemin

Marmoleum zemin kaplamalarımıza Allergy UK'nin prestijli "Seal of Approval" mührüne sahiptir; çünkü Marmoleum, doğru temizlik ile alerjenleri veya ev tozu akarlarını barındırmaz.

Allergy UK'nin yakın tarihli bir raporunda, en az 12 milyon insanın “kendi evlerine alerjisi” olduğu tahmin ediliyor ve bunların %58'i ev tozu akarlarını anahtar tetikleyici olarak gösteriyor. Bu nedenle, daha iyi iç mekan ortamları yaratmada zemin kaplamalarının önemi göz ardı edilmemelidir.

Ayrıca; eğitim, sağlık, ofis kuruluşları veya bakım evleri tarafından da göz ardı edilmemesi gereken bir konudur, aslında bu insanların uzun süre geçireceği herhangi bir yer için geçerlidir.

Allergy UK seal of approval logo

Ftalat içermez

Ftalatlar, polivinil klorürü (PVC) veya vinili esnek hale getirmek için kullanılan bir kimyasal bileşikler ailesidir. Vinili yumuşatmak için yaygın olarak seçilen ftalatlar; güçlü performansları, dayanıklılıkları ve stabiliteleri nedeniyle kullanılır. Vinili yumuşatmak ve esnek hale getirmek için kullanıldıklarından, bu uygulamalarda “plastikleştiriciler” olarak adlandırılmaktadır.

Bir tür ftalatlara maruz kalma, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğunda (DEHB) artışla bağlantılıdır. Doğal, yenilenebilir malzemelerden üretilen Marmoleum zeminler, mevcut en sürdürülebilir esnek zemin kaplamasıdır. Marmoleum; ftalat, plastikleştirici ve mineral yağ içermez.

Phthalate Free

Bakteri gelişimini doğal olarak engeller

Bakteri gelişimi ve iç mekan çevre sağlığı ile ilgili daha büyük sorunlar hızlı ve kolay çözülemeyebilir ama bazı adımlar anında iyileşme sağlayabilir. İlk adım, soruna katkıda bulunan ürünleri, riski doğal olarak azaltan ürünlerle değiştirmektir.

Marmoleum, doğası gereği mikrobiyal büyümeye direnen doğal bileşenlerden yapılmıştır. Üretime giren doğal ham maddeleri ve özellikle keten tohumu yağı sayesinde Marmoleum, bakteri gövdelerinin büyümesini engelleme yeteneğini kazanır. Ürünün doğal bir özelliği olarak Marmoleum'un anti-bakteriyel nitelikleri zamanla azalmayacak, uygulandığı andan itibaren sürekli koruma sağlayacaktır.

Bağımsız testler MRSA ve staphylococcus aureus'un Marmoleum'da çoğalmadığını kanıtlamaktadır.

Raw Materials

Topshield2

Topshield2, Forbo Flooring'in tüm Marmoleum zemin kaplamalarına uygulanan yüksek performanslı UV kaplamasıdır. Topshield2, kalıcı görünüm koruması için lekelenmeyi, sürtünmeyi ve çizilmeyi önler ve daha düşük aralıklarda kolay temizlik ve bakım sağlar. Topshield2 yüzey koruması Marmoleum zeminlerimizin performansını yeni bir boyuta taşıyor.

Topshield 2 Logo

Topshield2 özellikleri

✔ İlk bakım ve polimer uygulama gerektirmez
✔ Daha az kirlenme ve daha az kir toplama
✔ Bakterileri oluşumunu önler
✔ Dezenfektanlara karşı dayanıklı
✔ Genel olarak geliştirilmiş leke direnci

✔ Verimli ve kolay kuru temizleme
✔ Basit bakım
✔ Daha az çizilme ve daha az kir toplanması
✔ Onarılabilir yüzey
✔ Yenilenebilir yüzey

DAK_Kindercentra_3

Uzun ömürlü performans

Topshield2, yıllarca kullanımdan veya birtakım kazalardan sonra yüzeyin onarılmasına veya yenilenmesine izin veren, kalıcı performansa sahip bir anaokulu zemini yaratan benzersiz özelliklere sahiptir.

Topshield2, ilk bakım veya polimer uygulaması gerektirmeyen ve kullanıma dirençli, aşınmaya daha az eğilimli, çiziklere ve lekelere karşı daha fazla dayanıklılığa sahip 'kullanıma hazır' bir Marmoleum oluşturmak için tasarlanmıştır.

Akustik Linolyum

Sesi azaltmanın en iyi yolu kaynağı onarmaktır. Akustik zeminler binalardaki gürültünün azaltılmasında önemli bir katkı sağlar. Akustik linolyum zeminlerimiz, sürdürülebilirliği mükemmel ses azaltma özellikleriyle birleştirerek sağlıklı bir ortam yaratır.

Anaokulları için uygun akustik performans, çocukların öğrenmesine yardımcı olmak için o an diğer çocuklar koridorlarda koşuyor olsa bile sessiz bir atmosfer yaratır.

Akustik linolyum zemin çözümleri hakkında detaylı bilgi almak için: Acoustıc Lınoleum

Acoustic Flooring

Zeminlerinizi kişiselleştirin

Olağanüstü modern dijital teknoloji sayesinde Forbo, anaokulu ortamlarına uygun kendi zemin kaplamalarınızı oluşturma seçeneği sunar. Forbo’da, estetik tasarım, renk ve karmaşık detaylar açısından neler yapılabileceğinin neredeyse hiçbir sınırı yoktur.

Waterjet kesim tekniğimiz, zeminde kendi tasarımlarınızı oluşturmak için mükemmel olan sofistike tasarımlar sunar; bu bir logo, bir metin veya bir sanat eseri olabilir. Marmoleum üzerinde kendi tasarımınızın lazerle işlenebileceği özel lazer gravürünü seçin.

Make it personal - Marmoleum

Marmoleum koleksiyonları

Doğal olarak güzel, dayanıklı, sürdürülebilir ve sağlıklı! Forbo Marmoleum zeminler sürdürülebilirlik, dayanıklılık, yüksek kalite ve yenilikçi tasarım ile ilişkilidir. Marmoleum serimiz, hemen hemen her tür uygulama için çözümler içerir. Mermerden görünümden çizgisel tasarımlara ve beton dokularına kadar, rulo, karo ve plank formatlarda bulunan 300'den fazla renk ve tasarımla Marmoleum döşemenin doğal güzelliğini keşfedin.
Marmoleum koleksiyonlarını keşfedin

Marmoleum Fresco 3271 & Splash 3430

İleride Yaşa

Son 125 yıldır ilham verici Marmoleum yolundayız. İnişler, çıkışlar ve en şaşırtıcı renkler ve dokular. Dünya çapında milyonlarca binada CO2 nötr bir yolu izliyoruz. Hala gelişmekte olan bir yol; çünkü henüz tamamen sürdürülebilir geleceğe ulaşmadık. Bu yüzden sizi de aramıza katılmaya davet ediyoruz... en bilinçli olanı seçin...
Gerçek CO2 nötr yolunu izleyin

Join our path